چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟ , اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی، محصور در خشکی و در رشته کوه های آلپ شرقی واقع شده است. اتریش با کشورهای آلمان، جمهوری چک، مجارستان و سوئیس همسایه است. شهر وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش است. زبان رسمی مردم اتریش آلمانی اتریشی است.

اتریش برا ی سالهای متوالی از لحاظ تولید ناخالص داخلی در میان 20 کشور ثروتمند دنیا قرار گرفته است. استاندارد و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست.

شهر وین پایتخت اتریش از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه های برتر جهانی قرار دارد. در سال 1995 اتریش معاهده شینگن را امضا کرد و عضو این اتحادیه شد. همچنین واحد پولی یورو نیز از توافقات اتریش است.

چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟

برای اخذ وقت سفارت کشورها می توانید به صورت آنلاین یا حضوری اقدام نمایید. سفارت اتریش به صورت آنلاین برای متقاضیان وقت تعیین می کند که در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود.

وقت سفارت اتریش نیاز  به مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر وی اف اس گلوبال در تهران مراجعه کنید.

2 هفته پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری در دفتر VFSGlobal جواب درخواست ویزای اتریش شما صادر می‌شود. در صورت داشتن دعوتنامه از سمت بستگان، دعوتنامه کاری و یا پزشکی رسیدگی به پرونده درخواست ویزای شما سریعتر انجام می شود. برای دریافت جواب ویزا حتما باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی در دفتر کارگزاری ویزای اتریش شخصا حاضر شوید.

چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟

مدارک مورد نیار برای اخذ ویزای اتریش

اغلب مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اتریش مدارکی هستند که برای دریافت ویزای شینگن مورد نیاز است. از آنجایی که زبان رسمی اتریش آلمانی است مدارکتان باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشد اما نیازی به دریافت تاییدات دادگستری و خارجه نمی باشد.

  لیست مدارکی که برای اخذ ویزای اتریش باید همراه داشته باشید عبارتند از:

  • فرم درخواست ویزا
  • رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
  • پاسپورت فعلی متقاضی به همراه پاسپورت های قبلی
  • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی به زبان آلمانی
  • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی به زبان آلمانی
  • نامه اشتغال به کار
  • گواهی اشتغال به تحصیل
  • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
  • رزرو بلیط رفت و برگشت
  • واچر هتل

انواع ویزای اتریش

کشور اتریش برای افرادی که علاقه به دریافت ویزای اتریش دارند، ویزاهای متنوعی را در نظر گرفته است که هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند برای آنها درخواست بدهد.

ویزای توریستی اتریش

شرایط  اخذ ویزای توریستی اتریش مانند سایر کشورهای عضو حوزه شینگن است و مدارکی مانند گردش حساب، تمکن مالی و یا دعوت نامه معتبر را باید ارائه دهید. با دارا بودن ویزای توریستی اتریش می‌توانید در بازه زمانی 6 ماه تا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟

ویزای تحصیلی اتریش

برای ویزای تحصیلی اتریش میبایست با دانشگاه یا مدرسه  مورد نظرخود مذاکره کرده و شرایط و مدارک خود را برایشان ارسال کنید در صورتی که با درخواست شما موافقت شد موفق به اخذ دعوتنامه می شوید. مدت اعتبار ویزای تحصیلی بر اساس مدت زمان تحصیل شما است و پس از اتمام آن باید اتریش را ترک کنید.

ویزای کاری اتریش

برای دریافت ویزای کاری هم مانند ویزای تحصیلی باید از طرف یک کارفرما یا شرکت دعوت به همکاری شوید. با ارائه دعوتنامه معتبر کاری شانس اخذ ویزای کاری اتریش برای شما بالاتر می رود.

آدرس سفارت اتریش در تهران

برای انجام انگشت نگاری و بیومتریک جهت اخذ ویزای اتریش میبایست به دفتر کارگزرای وی اف اس واقع در تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

قصران گشت مجری انواع تور اروپا و ویزای شینگن میباشد برای دریافت ویزای اتریش و شینگن می توانید با کارشناسان مجرب ما در قصران گشت تماس بگیرید.

1 دیدگاه برای ”چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *