آژانس مسافرتی قصران گشت با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و ویزای توریستی هلند، با مشاوره رایگان در خدمت شما خواهد بود و تلاش می کند تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

وقت سفارت شینگن

ویزای هلند فوریاخذ ویزای شینگن هلند، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت هلند برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور هلند و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

شرایط لازم برای ویزای توریستی هلند، ویزای هلند VFS 


ویزای توریستی هلند –
 هلند جز آن دسته از کشور هایی است که بسیار مهاجر پذیر بوده و دارای بازار کار مناسب است به همین دلیل مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت و یا برای گردش و تفریح است. شایان ذکر است که ویزای شنگن، توریستی و گردشگری هلند تنها برای تفریح از این کشور صادر نمی گردد بلکه توسط ویزای توریستی هلند افراد می توانند به قصد دیدار با دوستان و آشنایان، شرکت در سمینار های دلخواه و یا حتی دوره های تحصیلی کمتر از سه ماه به این کشور سفر کنند.

کشور هلند یکی از مطرح ترین کشورهای اروپایی می باشد و ویزای مسافرتی هلند از معتبرترین ویزاهای توریستی در جهان به شمار می آید. افرادی که قصد ورود به کشور هلند را دارند جهت دریافت ویزای شینگن، هلند، تا 90 روز قبل از ورود به این کشور باید برای اخذ ویزای شنگن، اقدام کنند. حدود 14 روز بررسی مدارک متقاضی زمان می برد و ویزای فرد صادر می شود. همانطور که میدانید با داشتن ویزای اروپا فرد می تواند بدون نیاز به ویزا در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تردد کند. ثبت ویزای مسافرتی هلند در پاسپورت یک سفر مهم و ارزشمند به حساب می آید.

ویزای هلند تضمینی


ویزای هلند تضمینی –
 باید این نکته را متذکر شد، در اخذ ویزای توریستی هلند و یا اخذ هر نوع از ویزا ها برای هر کشوری  هیچ روش تضمینی و گارانتی ای وجود ندارد. اما باید این موضوع را در نظر داشت که با ارائه مدارک کامل و همچنین مشورت و همکاری با یک وکیل متخصص و معتبر در حوزه مهاجرت می تواند به میزان قابل توجهی ریسک ریجکتی ویزای هلند را کاهش دهد.

موسساتی در کشور ایران وجود دارند که با هدف جذب بیشتر مشتری شروع به انتشار دروغین مطالبی از جمله تضمین ۱۰۰ درصدی دریافت ویزا، فعالیت می کنند. داشتن دعوتنامه معتبر از کشور هلند که از سوی اقوام و بستگان ارسال شود مطمئنا درصد شانس گرفتن ویزای شینگن را بالا می برد اما با این حال تضمین صد در صدی وجود ندارد. لذا توصیه می شود فریب اینگونه افراد را نخورده و با مشورت از وکیل مجرب، تهیه کامل مدارک و پس کسب اطلاعات بیشتر اقدام به اخذ ویزای توریستی هلند و یا هر کشور دیگری کنید.

ویزای هلند

مدارک لازم برای سفارت هلند - مراحل گرفتن ویزای هلند


مدارک لازم برای سفارت هلند گرفتن ویزا –
جهت اقدام برای دریافت ویزای کشور هلند در ابتدا باید تمامی مدارک زیر را آماده فرمایید، شایان ذکر است می توان از وکلا و موسسه های حقوقی مانند قصران گشت نیز کمک گرفت.

 1. فرم درخواست ویزافرم درخواست ویزا باید تایپ و تکمیل شده و سپس نسخه چاپی آن ارائه شود.
 2.  شناسنامه
 3.  حداقل اعتبار پاسپورت باید 6 ماه باشد: اعتبار پاسپورت باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. علاوه بر این، پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی برای درج ویزا داشته باشد. همچنین، کپی سایر صفحه‌هایی که دارای ویزا می باشد نیز الزامی است.
 4. دو قطعه عکس زمینه سفید
 5.  کپی بلیط هواپیما برای سفر (رفت و برگشت)
 6. محل اقامت متقاضی در طول سفر: (هتل و یا منزل آشنایان)
 7. مشخصات کامل درخواست دهنده، از جمله وضعیت تاهل، شناسنامه فرزندان، گواهی مرگ همسر
 8. بیمه مسافرتی و یا بیمه ویزای شینگن معتبر با پوشش کشور هلند و سایر کشورهای حوزه شینگنبیمه مسافرتی و یا بیمه ویزای شنگن باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به کشور مبدا مانند هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان، مراقبت‌های پزشکی و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا انتهای طول اقامت در تمام کشورهای حوزه شینگن معتبر باشد. شایان ذکر است، بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر را در کشور هلند داشته باشد.
 9. در صورت وجود ارائه کارت کمک هزینه اجتماعی
 10. نامه‌ای که در آن هدف و برنامه سفر به صورت کامل تشریح شده باشد.
 11.  وضعیت تاهل متقاضی
 12. گواهی تمکن مالی به همراه ترجمه پرینت گردش حساب سه ماهه گذشته (این مدارک باید از بانک تهیه شوند)
 • کارمندان
  • قرارداد کار
  • اجازه خروج از جانب کارفرما
  • مفاصا حساب مالیاتی برای فیش حقوق
 • مشاغل آزاد
  • کپی جواز کسب
  • گردش حیاب بانکی شش ماه گذشته
  • مفاصاحساب مالیاتی
 • دانشجویان
  • گواهی اشتغال به تحصیل
 • بازنشستگان
  • فیش حقوقی ۶ ماه گذشته

ویزای هلند

مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه


مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه –
جهت اخذ ویزا شنگن هلند ارائه دعوتنامه رسمی و معتبر، کمک به سزایی در دریافت ویزای شنگن این کشور کرده و همچنین شانس اخذ ویزا شینگن را افزایش می دهد. داشتن اقوام و بستگان نزدیک که شهروند هلند باشند و یا اقامت دائم را داشته باشند می توانند دعوتنامه ای را برای فرد متقاضی ارسال کنند.

ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه


ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه – 
همانطور که گفته شد داشتن دعوتنامه از کشور شینگن کشور هلند شانس گرفتن ویزای شینگن را افزایش می دهد اما ممکن است افرادی باشند که نتوانند دعوت نامه ای از این کشور را به سفارت هلند ارائه دهند به همین منظور موسساتی وجود دارند که در ازای مبلغ مشخصی به عنوان وثیقه، دعوتنامه ای را برای متقاضی اخذ ویزای توریستی هلند صادر می کنند. به این صورت فرد متقاضی شانس دریافت ویزای توریستی هلند خود را می تواند افزایش دهد.

منظور از وثیقه، مبلغی است که فرد جهت دعوتنامه از کشور شینگن کشور هلند به صورت امانت نزد آن موسسه می گذارد. علت نگه داشتن این وثیقه آن است که فرد متقاضی قصد پناهندگی با ویزای توریستی هلند را نداشته باشد و پس از اتمام سفر به ایران بازگردد علت دریافت این وثیقه وجود افرادی است که با هدف پناهندگی با ویزای توریستی هلند اقدام به گرفتن ویزا می کنند. شایان ذکر است، این وثقه پس از بازگشت از سفر به فرد بازگردانده می شود.

ویزای هلند

دلایل ریجکتی ویزای هلند

همانند اخذ سایر ویزاها برای دریافت ویزای توریستی هلند باید افسر پرونده را مجاب کنید که شایستگی دریافت ویزا و ورود به این کشور را دارید. 

در صورتی که افسری که پرونده شما را بررسی می کند مدارک شما را ناقص تشخیص دهد یا اشکالی در آنها پیدا کند درخواست شما را رد می کند. به طور کلی دلایل ریجکت شدن اخذ ویزای توریستی هلند به دلایل زیر می تواند باشد: 

 • سوء سابقه کیفری 
 • نقصی مدارک 
 • جعلی بودن مدارک 
 • عدم اطمینان افسر از اینکه پس از پایان مدت ویزا به کشور خود باز می گردید
 • از نظر دولت هلند برای آن خطر ملی محسوب می شوید. 

رفع ریجکتی ویزای هلند

یکی از مهمترین دلایلی که انواع ویزاها به خصوص ویزای شینگن یا هلند رد می شود این است که هدف شما از سفر برای افسر پرونده روشن نیست. 

 • برای توضیح هدف خود از سفر باید مدارکی ارائه دهید. برای مثال اگر قصد شرکت در نمایشگاه را دارید میبایست دعوتنامه و اطلاعات آن نمایشگاه را همراه داشته باشید، یا اگر قصد درمان در هلند و استفاده از خدمات پزشکی دارید باید مدارک پزشکی و مربوطه خود را ارائه دهید.  
 • افسر مطمئن نیست که شما دوباره به خانه خود باز خواهید گشت، پس باید او را مطمئن کنید که پس از اتمام مدت ویزای خود به کشورتان باز می گردید. می توانید مدارک شغلی و ملکی خود را به طور کامل تری همراه داشته باشید با این کار اثبات می کنید که در کشور خودتان دارای تعهد شغلی هستید و میبایست باز گردید و یا دارای ملک هستید و آن را رها نمیکنید. 
نمونه-ویزای-هلند

سوالات متداول و ناگفته‌های تعیین وقت سفارت

نکات مهم در اخذ ویزای توریستی هلند

 • .برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 • مسافرینی که در 24 ماه اخیر ویزای شینگن دریافت نموده اند، پروانه ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزای شینگن صادره از سفارت یونان).
 • ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای هلند به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 • درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 • لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 • با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.

پیشنهاد می شود در ادامه این مقاله، مقالات حوزه شینگن از جمله کشورهای اروپایی بدون ویزای شینگن، قوانین جدید ویزای شینگن 2020 و راحت ترین کشور برای ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.