08netherlands

معرفی کشور هلند

هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان در شمال غربی اروپا قرار دارد. این کشور همیشه به عنوان سرزمین آسیاب های بادی، دوچرخه سواری رایگان، پنیر، کانال ها و خیابان های پر از لاله در میان انبوهی از توریستان در دنیا شناخته شده است. باغ های جذاب، روستاهای زیبا، موزه های میراث غنی از هنرمندان مشهور این کشور (مانند رامبرانت و ون گوگ) به جاذبه های آن اضافه کرده است. آب و هوای اقلیمی و گونه های مختلف گل در هلند باعث شده لقب کشور گل به آن اختصاص یابد. قلعه های قرون وسطایی، منظره های زیبای شهر، پارک ملی ۱۳۸۰۰ هکتاری و سیستم کنترل جریان آب که از عجایب هفت گانه به حساب می آید، از مناطق دیدنی است که حتماً باید به آن جا سر بزنید. تور کشور هلند و بازدید از آمستردام؛ پایتخت زیبای این کشور در شرکت قصران گشت برای شما عزیزان با بهترین خدمات و کیفیت ارائه می شود.

شهرهای هلند:

آمستردام:

آمستردام؛ پایتخت پادشاهی هلند از محبوب ترین شهرهای گردشگری در اروپا و پرجمعیت ترین شهر آن به شمار می رود. حدود ۶۷۵۰ خانه ی تاریخی از قرن های ۱۶ تا ۱۸ به مساحت ۲۰۰۰ هکتار بر روی ۱۶۰ کانال قرار گرفته اند؛ که اصطلاحاً به آن خانه های قایقی گفته می شود. از دیگر جذابیت های این شهر که باید با عکس های یادگاری زیبایی آن ها را ثبت کنید، ۸ پل قدیمی است؛ این پل ها در سطح شهر از میراث جهانی یونسکو هستند که حدود ۹۰ جزیره شهر را به هم متصل می کنند. علاوه بر جاذبه ها و زیبایی های طبیعی در این شهر، در میان پایتخت های دنیا بیشترین تعداد یعنی حدود ۵۱ موزه اصلی وجود دارد. از جمله موزه های مشهور در این شهر، موزه ون گوگ، موزه آنه فرانک، موزه امپراطوری و خانه موزه رامبراند می باشد.

روتردام:

روتردام دومین شهر بزرگ هلند است که به دلیل وجود تعداد زیادی از اسکله های وسیع در این شهر، نام بزرگترین بندر اروپا را به خود اختصاص داده است. روتردام در غرب این کشور و در امتداد رود ماس قرار گرفته است که رودخانه کوچکی به نام رته نیز به رود ماس در این بندر می پیوندد. ساختمان ها، خیابان ها و مراکز خرید در روتردام بعد از جنگ جهانی دوم کاملاً بازسازی شد و به یکی از شهرهای مدرن با معماری های جالب و زیبایی اروپایی تبدیل شد. امروزه وجود موزه ها، جاذبه های توریستی دریایی و معماری های پرطرفدار این شهر تعداد زیادی از گردشگران را به تماشای خود می کشاند.

 

جاذبه های گردشگری و دیدنی هلند:

کانال پرنسس آمستردام:

کانال آبی پرنسس سومین کانال اصلی آمستردام می باشد. پروژه ایجاد ۳ کانال اصلی در این شهر حدود ۵۰ سال طول کشید که ایجاد این کانال آبی باعث گسترش شهر آمستردام و افزایش جمعیت آن به ۲۰۰۰۰۰ نفر شد. در سال ۲۰۰۹ این ۳ کانال جزو میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. چشم انداز زیبا و فضای دلنشین کانال پرنسس، قدم زدن کنار این کانال را بسیار دلپذیر خواهد کرد. اگر هم مایل باشید می توانید از کشتی های کروز روی سطح این کانال استفاده کنید و به تماشای منظره زیبای شهر بنشینید. خانه های قایقی زیادی اطراف این کانال وجود دارد که با استفاده از لنگرهای کنار کانال به خانه های دائمی برای بسیاری از مردم تبدیل شده اند.

 

کاخ سلطنتی آمستردام:

کاخ سلطنتی آمستردام؛ یکی از کاخ های سلطنتی و محل استقرار پادشاهان هلند است که در سمت غرب میدان دام در مرکز آمستردام واثع شده است. این کاخ در قرن ۱۸ بزرگ ترین ساختمان سکولار اروپا بود. امروزه برای رویدادهای سلطنتی مانند بازدید سران کشورهای خارجی از هلند، مراسم تفویض پادشاه، سخنرانی های مهم و مراسم ازدواج خاندان های سلطنتی از این کاخ مجلل استفاده می شود. در بالای کاخ گنبد بزرگی به شکل کشتی از جنس بلوط در قرن ۱۰ میلادی ساخته شده است. ۹ ناقوس نیز برای این گنبدها وجود دارند که به علت پوسیدگی در داخلس کاخ نگه داری می شوند. تعدادی پنجره نیز در داخل ساختمان قرار دارد که به زیبایی و تجلل کاخ می افزاید.

خانه موزه رامبراند:

یکی از موزه های تاریخی و هنری هلند در آمستردام متعلق به رامبراند نقاش، عکاس و هنرمند معروف هلندی است. این موزه در منطقه Waterloo Plein در مرکز شهر آمستردام قرار دارد. رامبراند یکی از بی نظیرترین هنرمندان عصر طلایی هلند به حساب می آید که آثار و نقاشی های معاصر او در جهان شهرت زیادی دارد؛ آثار به جا مانده از وی در قرن ۱۷ میلادی بازسازی شده است که مورد استقبال بسیاری از توریستان قرار می گیرد. با بازدید از محل زندگی او می توانید بیش از ۲۰۰۰ طراحی، ۳۰۰ نقاشی و ۲۹۰ قلم زنی بی نظیر او را ببینید.

موزه ون گوگ:

موزه ونگوگ یکی از جاذبه های توریستی هلند در پایتخت این کشور یعنی آمستردام می باشد. ون گوگ به عنوان یکی از بزرگ ترین هنرمندان دنیا شناخته شده است. آثار وی در موزه های هنری جهانی هر ساله حدود ۲.۳ میلیون بازدید کننده را به خود اختصاص می دهد و لقب پربازدید ترین موزه هلند را به خود گرفته است. بزرگ ترین مجموعه جهانی از نقاشی های ون گوگ و دیگز نقاشان دنیا به تعداد بیش از ۲۰۰ نقاشی، ۵۰۰ طراحی و ۷۰۰ نامه برای نمایش وجود دارند. آثار او شامل گل های آفتاب گردان، مناظر، پرتره ها، طبیعت، گندم زارها و سروها می باشد.

مطالب مرتبط:

[mappress mapid=”160″]