آشنایی با ویزای هلند

کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر آمستردام است. کشوری با مناظر طبیعی دلربا و جذاب برای هر فردی که اهل سفر و گشت و گزار است. همسایگان مهم هلند، آلمان و بلژیک هستند. بزرگترین بندر اروپا یعنی شهر روتردام نیز در هلند قرار دارد و از جهت مساحت و تعداد اسکله هایی که دارد بزرگترین بندر اروپا محسوب می شود.

هلند به کشور گل های لاله و آسیاب های بادی مشهور است و طبیعت زیبا و شگفت انگیز  آن هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. هلند عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن می باشد بنابراین برای سفر به آن باید ویزای شینگن اخذ نمایید. در این مقاله به انواع ویزای هلند و چگونگی اخذ آن می پردازیم.با ما همراه باشید.

انواع ویزای هلند

انواع ویزای هلند

برای بازدید از هلند قطعا باید ویزای توریستی دریافت کنید. البته برای سفر به هلند می توانید از طریق اخذ سایر ویزاها نیز به این کشور سفر کنید. انواع ویزاهای هلند عبارتند از ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای ازدواج و الحاق به همسر و ویزای دانشجویی … . کشور هلند و سایر کشورهای عضو حوزه شینگن معمولا انواع مختلفی از ویزا را برای علاقه مندان پیشنهاد می دهند تا متقاضیان بتوانند از طرق مختلف و در صورتی که واجد شرایط هستند به این کشورها سفر کنند.

ویزای توریستی و یا سایر ویزاهایی که ذکر شد منجر به اخذ اقامت هلند نمی شوند، برای اقامت دائم یا مهاجرت به هلند باید دارای شرایطی باشید. مثلا پس از دریافت ویزای کاری و پس از 3 سال در صورت داشتن بیمه و دارا بودن شرایط اقامت می توانید مقیم این کشور شوید.

ویزای توریستی هلند

اگر قصد گردش و تفریح و دیدار اقوام خود را دارید ویزای توریستی بهترین گزینه برای شما می باشد. ویزای توریستی هلند به دو نوع یکبار ورود و چندبار ورود تقسیم می شود.

انواع ویزای هلند

ویزای توریستی یک بار ورود یا کوتاه مدت

 مدت زمان این نوع از ویزای هلند 90 روز است یعنی حداکثر 90 روز را در طی یک دوره 180 روزه می توانید به هلند سفر کنید. بدین معنی که در بازه زمانی 6 ماهه (180 روزه) به مدت 3 ماه میتوانید در هلند اقامت داشته باشید اما پس از اتمام انقضای ویزای خود و البته پس از یکبار خروج از هلند دیگر نمی توانید به این کشور سفرکنید.

ویزای توریستی مالتی یا بلند مدت

در ویزای بلند مدت هلند یا شینگن که برای مدت 5 سال صادر می شود، شما میتوانید هر چندباری که خواستید وارد هلند شده و سپس از آن خارج شوید؛ در نظر داشته باشید که در هر بار ورود بیشتر از 90 روز نمی توانید در هلند بمانید. پس از 90 روز حتی اگر شده برای چند روز از هلند خارج شده و دوباره به این کشور سفر کنید، در این نوع ویزا منعی برای تعداد رفت و آمد شما وجود ندارد.

ویزای کاری هلند

نوع دیگر ویزای هلند ؛ ویزای کاری هلند است که دقیقا شرایطی مانند ویزای کاری شینگن را دارد. در ابتدا باید شغل مناسبی در هلند یافته و با کارفرمای خود ارتباط بگیرید و از جانب او دعوتنامه کاری دریافت کنید. پس از آن و با داشتن دعوتنامه ویزای شینگن می توانید برای اخذ ویزا اقدام نمایید. کار در هلند و داشتن ویزای کاری یکی از امتیازاتی است که به واسطه آن می توانید موفق به کسب اقامت دائم شوید.

ویزای تجاری هلند

ویزای تجاری شینگن برای افرادی که قصد تجارت یا سرمایه گزاری در هلند را دارند بسیار مناسب است. برای دریافت ویزای تجاری شینگن باید اطلاعات مربوط به تجارتی که قصد انجام دادن آن را دارید همچنین مدارک مربوط به کسب و کار خود را برای دریافت ویزا ارائه دهید. کپی مجوز و کسب و کار، دعوتنامه از شریک تجاری خود در هلند، اگر قصد برگزاری نمایشگاه در مقصد را دارید اطلاعات مربوط به نمایشگاه و مدارک هویتی و شرکتی خود از جمله مواردی هستند که برای اخذ ویزای تجاری هلند میبایست داشته باشید.

انواع ویزای هلند

ویزای تحصیلی هلند

دریافت ویزای تحصیلی هلند برای تمامی مقاطع امکان پذیر میباشد. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل نیاز به اخذ ویزای هلند ندارند، اما متقاضیان سایر کشورها برای تحصیل باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. برای تحصیل در هلند در هر مقطعی میبایست از مدرسه و یا دانشگاه مورد نظر پذیرش و پس از آن دعوتنامه دریافت کنید. پس از پذیرش از دانشگاه میبایست اقدامات مربوط به اخذ ویزا را انجام دهید و مدارک هویتی و تحصیلی خود اعم از ریز نمرات، آخرین مدرک تحصیلی و … را ارائه دهید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای هلند

  • از جمله مدارک مهمی که برای اخذ هر نوع ویزایی از جمله ویزای هلند به آن نیاز دارید، مدارک شناسایی شما می باشد. کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج و … برای دریافت هر نوع ویزایی لازم و ضروری است.

مدارک شغلی

  • گواهی اشتغال به کار، فیش های حقوقی، سابقه بیمه، جواز کسب و کار و هر آنچه که تاییدی بر داشتن شغل می باشد را برای تحویل به سفارت باید آماده کنید.

مدارک مالی

  • سند ملک، گواهی گردش مالی، تمکن مالی و … از جمله مدارک مالی است که نشان دهنده ی این است که شما توانایی مالی کافی برای سفر به هلند را دارید. گردش حساب 6 ماه آخر و تمکن مالی گویای وضعیت مالی شماست که میتواند در نظر افسر مهاجرت موثر باشد.

سایر مدارک

  • بیمه نامه مسافرتی، رزرو هتل، بلیط پرواز از جمله مدارکی هستند که برای ورود به سفارت و اخذ ویزا می بایست به همراه داشته باشید. با ارائه ی رزرو هتل به افسر ثابت می کنید که در کشور مقصد محلی برای اقامت دارید.

انواع ویزای هلند

دریافت وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند توسط کارگزاری VFS Global تعیین می شود، برای دریافت انواع ویزای هلند نیازیبه مصاحبه ندارید و فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به این مرکز مراجعه نمایید.

مدت زمان صدور ویزای هلند

هنگامی که متقاضی ویزای هلند ، هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت و تمامی مراحل اعم از انگشت نگاری را به پایان رساند باید منتظر بماند تا نتیجه بررسی ویزا به او اعلام شود. کمترین زمان برای بررسی و رسیدگی به درخواست متقاضی 20 روز می باشد. لازم به ذکر است که در تمام این مدت پاسپورت متقاضی دست سفارت خواهد بود.

آدرس vfs هلند : تهران،میدان هروی، مجتمع هروی سنتر،طبقه ششم

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *