لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ویزای ایتالیا

  آژانس مسافرتی قصران گشت با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و ویزای توریستی ایتالیا، با مشاوره رایگان در خدمت شما خواهد بود و تلاش می کند تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

ویزای ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای ایتالیا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما قرار می دهد. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای ایتالیا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن به ایتالیا سفر کنید، می‌شود.

ویزای شنگن ایتالیا با توجه به سفر متقاضی در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور ایتالیا و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

به طور کلی کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورهای شینگن در اعطای ویزا سخت گیری کمتری دارد. به همین جهت به متقاضیانی که سابقه سفر به حوزه شینگن را ندارند توصیه می کنیم از طریق ایتالیا اقدام به دریافت ویزای شینگن نمایند. 

ویزای توریستی ایتالیا و بررسی آن


ویزای توریستی ایتالیا
 – از آنجایی که کشور ایتالیا در حوزه شینگن و اتحادیه اروپا قرار دارد افرادی که ویزای توریستی ایتالیا و یا همان ویزا شینگن ایتالیا را داشته باشند می توانند به این کشور و سایر کشور های حوزه شینگن به مدت محدودی سفر کنند. ویزای توریستی کشور ایتالیا از پرتقاضاترین ویزاها است. ایرانیان بسیاری بنا بر دلایل متفاوتی از جمله سفرهای گردشگری، بازدید از نمایشگاه ها، بیزینس و آموزشهای کوتاه مدت درخواست ویزای شینگن ایتالیا را داشته اند.

ویزای ایتالیا

انواع ویزای توریستی ایتالیا

از نکات مهم سفر به ایتالیا با هدف گردشگری انتخاب صحیح نوع ویزا است. به طور کلی ویزاهای کشورهای عضو شینگن که ایتالیا نیز جز آن ها می باشد بر اساس مدت زمان ویزا و دلیل ورود به کشور مورد مهاجرت به ۴ دسته تقسیم می شوند. چنانچه قصد کسب اطلاعات در خصوص انواع ویزای توریستی ایتالیا را دارید به صفحه انواع ویزای شینگن مراجعه فرمایید.

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا

 اثبات تمکن مالی شخص جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا از مهم ترین مدارکی است که باید ارائه شود.به هیچ عنوان تمکن مالی و گردش حساب غیر واقعی را به سفارت ایتالیا ارائه ندهید، چرا که مدارک مالی در سفارت کشور ایتالیا به صورت کامل استعلام می‌شود. برای تضمین ویزای توریستی ایتالیا دو روش زیر وجود دارد :

 •  تمکن مالی مناسب

  متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا، باید حداقل مانده حسابی بین 200 تا 250 میلیون تومان داشته باشند که تمکن مالی باید به یورو صادر شود.

 • گردش حساب بالا

  برای ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب 3 ماه اخیر برای این کشور اهمیت دارد. در گردش حساب فرد، میزان مبالغ ورودی و خروجی و تعداد تراکنشات حائز اهمیت است.

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

باید بیان شود درخواست ویزای ایتالیا بدون داشتن دعوت نامه نیز امکان پذیر است. درخواست ویزای توریستی بدون دعوتنامه ایتالیا نیازمند تمکن مالی و گردش حساب قوی است. در صورتی که فرد بخواهد جهت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه اقدام کند حتما باید محل اقامت (هتل، مسافر‌خانه و غیره) از قبل به صورت کاملا واضح مشخص شده باشد.

ویزای ایتالیا

مدارک لازم ویزای توریستی ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

مدارک ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

 • پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 • یک قطعه عکس
 • ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی
 • ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار
 • ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • پرینت برگه وقت سفارت ایتالیا
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • از مهمترین مدارک اخذ ویزای توریستی ایتالیا ارائه مدارک شغلی فرد متقاضی است که با توجه به شغل فرد مدارک درخواست می شوند: 

الف) پزشکان، وکلا، مهندسین: پروانه مطب یا حکم کارگزینی ، نظام مهندسی ، پروانه وکالت + کارت‌های صنفی مربوطه.

ب) موجر: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه.

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی با مهر + آخرین فیش حقوقی با مهر + گواهی اشتغال به کار.

د) بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوق.

ه) مشاغل غیردولتی‌: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه).

و) اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها: گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات).

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق .

ح) دانش آموزان، دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند.

ج) کسبه: جواز کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت اصل جواز کسب الزامی است).

ی) سند ملک (در صورت عدم وجود سند ملک جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید).

 • اصل و کپی گواهی تمکن مالی متقاضی + ترجمه آن به زبان انگلیسی (این موارد شامل گردش مالی سه ماه اخیر + مهر و امضای بانک می باشد.)
 • کپی صفحه اول گذرنامه
 • اصل و کپی بلیت رفت و برگشت به ایتالیا
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی متناسب با طول دوره اقامت فرد در منطقه شنگن
 • اصل و کپی رزرو هتل و یا محل اقامت فرد

مدت زمان جواب ویزای ایتالیا


ویزای توریستی ایتالیا
جزو ویزاهای کوتاه مدت از نوع تایپ C می باشد. مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزای توریستی تقریبا 15 روز کاری است و این زمان ممکن است تا 30 روز افزایش یابد. شایان ذکر است در خصوص پرونده های خاص، جهت بررسی دقیق تر شرایط ممکن است حتی بیشتر از 30 روز نیز زمان صرف گردد.

ویزای ایتالیا

ریجکت شدن ویزای ایتالیا

به منظور اخذ ویزای شینگن ایتالیا قبل از هر اقدامی باید با یک وکیل مهاجرت مجرب در این زمینه مشورت کرد و آگاهانه نسبت به ارائه، تهیه و چیدمان مدارک اقدام کرد. نکات زیر از مواردی است که در هنگام درخواست ویزای توریستی این کشور بهتر است رعایت شوند تا باعث جلوگیری از  ریجکت شدن ویزای شینگن ایتالیا شود:

 • بهتر است صادق بوده و در سفارت با آفیسر کاملا صادقانه صحبت کنید. تحت هیچ شرایطی اطلاعات نادرست و اشتباه ارائه ندهید چرا که علاوه بر اینکه آفیسر اجازه ریجکت کردن ویزا را دارد، اجازه دارد فرد را تا 10 سال از اخذ هرگونه ویزا در این کشور محروم کند.
 • جهت آنکه اطمینان خاطر  آفیسر از اینکه نمی خواهید در این کشور پناهنده شوید و هدف شما فقط سفر تفریحی و گردشگری است باید مدارک لازم مبنی بر بازگشت به کشور خود را ارائه دهید. زیرا یکی از مواردی که منجر به ریجکتی ویزای ایتالیا می شود عدم اطمینان آفیسر از بازگشت متقاضی به کشورش است. 
 • تمکن مالی قوی ارائه دهید تا افسر رسیدگی به پرونده از اینکه از عهده مخارج سفر خود برخواهید آمد مطمئن شود.  
 • هنگام مصاحبه بدون استرس و با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید و انگیزه سفر خود را کاملا واضح بیان کنید.
 • عدم ارائه ی تمکن مالی قوی مانند پرینت گردش حساب و سند ملکی معتبر و همچنین ارائه مدارک ناقص، متناقض و غیر شفاف ممکن است درصد ریجکت شدن ویزای ایتالیا شما را افزایش دهد. جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن کلیک فرمایید.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

بر ای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا و اعتراض به رد درخواست خود بهتر است در طی یک نامه به سفارت ایتالیا و خطاب به افسر مربوطه دلایل خود را توضیح داده و مدارکتان را تکمیل نموده و دوباره ارسال نمایید. 

اگر افسر پرونده از بازگشت شما به کشورتان مطمئن نیست بهتر است در صورت وجود، اسناد ملکی بیشتری ضمیمه کنید و وابستگی خود را به کشورتان اعلام کنید. 

رزرو هتل و یا اجاره نامه مکانی را که در ایتالیا قصد استقرار در آن را دارید ارائه دهید تا افسر از اینکه محلی برای اقامت دارید مطمئن شود. 

در تهیه گواهی عدم سوء پیشینه به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید، زیرا در صورتیکه آفیسر پرونده متوجه شود فرد متقاضی دارای سابقه کیفری است با درخواست او موافقت نمی شود. 

نکات ویزای ایتالیا

 • ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای ایتالیا به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 • وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 • درصورت صلاح‌دید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 • لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 • با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.
 •  رزرو هتل و یا اجاره نامه مکانی را که در ایتالیا قصد استقرار در آن را دارید ارائه دهید تا افسر از اینکه محلی برای اقامت دارید مطمئن شود. 
 • در تهیه گواهی عدم سوء پیشینه به هیچ عنوان سهل انگاری نکنید، زیرا در صورتیکه آفیسر پرونده متوجه شود فرد متقاضی دارای سابقه کیفری است با درخواست او موافقت نمی شود. 
نمونه-ویزای-ایتالیا

ویزای تحصیل در ایتالیا

بسیاری از دانشجویان به دنبال یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور هستند که تحصیلات را با هزینه کم یا رایگان ارائه دهد. بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارند که آموزش را با قیمت پایین ارائه می دهند. اکثر دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی یک سیستم آموزشی غنی و فرصت های شغلی را به دانشجویان ارائه می دهند.کشورهای اروپایی یا در زمینه پذیرش دانشجویان خارجی سخت‌گیر هستند و یا دانشگاه‌های برجسته‌ای ندارند. اما ایتالیا با داشتن دانشگاه‌های رده بالا و آسانی در اخذ ویزای تحصیلی، گزینه‌ای بی‌نظیر برای کسانی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور و به ویژه اروپا هستند.

با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، شما می‌توانید در کلیه کشورهای منطقه شینگن بدون محدودیت سفر کنید و از امتیازات یک کشور تاریخی و برتر اروپایی بهره‌مند شوید.
ایتالیا یکی از کشورهای برتر برای پیشبرد تحصیلات عالی و بنیان‌گذاری زندگی حرفه‌ای موفق است. دانشگاه‌های ایتالیا به خاطر ارائه آموزش‌های بین‌المللی، تسهیلات تحقیقاتی پیشرو، امکانات کاری برجسته، کارآفرینی و ادامه تحصیل معروف هستند.
مراکز آموزشی عالی ایتالیا از مراکز تحقیقاتی پیشرفته‌ترین در اروپا هستند. ایتالیا نیز به دلیل فرهنگ پذیرش دانشجویان از کشورهای متفاوت جهان شناخته شده است. دانشجویان بین‌المللی عمدتاً در دانشگاه‌های شهرهایی مانند میلان، رم و غیره تحصیل می‌کنند.
گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا را می‌توان گام مهمی در فرآیند اعزام دانشجو به ایتالیا دانست. سفارت ایتالیا در ایران نیز از نظر آسانی در صدور ویزای تحصیلی از بهترین سفارت‌ها در ایران است.
عدم سخت‌گیری در مرحله مصاحبه، رزرو زمان در نزدیک‌ترین فرصت برای صدور ویزای تحصیلی، از ویژگی‌های برجسته سفارت ایتالیا در ایران است. هنگامی که دانشجویان زمان سفارت را به صورت آنلاین گرفته و در روز مقرر به سفارت ایتالیا مراجعه می‌کنند، باید مدارک خاصی را همراه خود داشته باشند. اگر در فرصت مناسبی برای کسب بورسیه تحصیلی، گرفتن ویزا و انجام امور مرتبط اقدام کنید، برای مهاجرت تحصیلی راه آسانی خواهید داشت.

برای اطلاعات بیشتر: وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس اند کینگز

بنر تماس قصران گشت

23 دیدگاه برای ”ویزای ایتالیا

 1. سلام روزتان بخیر
  من خانم ۴۸ ساله مجرد هستم ، شاغل نیستم ولی نزدیک ماهی ۲۰۰ میلیون تومان از خانه هایی که اجاره داده ام درآمد دارم و مدارکش را می توانم ارائه بدهم . از پدر و مادر سالمندم پرستاری می کنم و همچنین در کنار پدرم که هنرمند نگارگر سرشناس هستند کار می کنم و درآمدی هم از آن طریق دارم ولی مدارک رسمی شغلی نمی توانم ارائه دهم . آیا شانسی برای شینگن ایتالیا دارم؟

  1. سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه گرامی
   بله با شرایط شما به احتمال زیاد این موضوع ممکنه
   برای اطمینان و بررسی شرایطتون میتونین با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید
   لازم به ذکره که مشاوره و بررسی شرایط توی مجوعه ما رایگانه

 2. سلام روز بخیر شخصی که خانه دار وبیمه تامین اجتماعی ندارن برای مدارک باید چیکار کند؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام. بنده فرهنگی رسمی. کارشناس ارشد معماری و مهندس معمار با پروانه نظارت و اجرا از سازمان نظام مهندسی استان تهران
   درخواست ویزای یک هفته رو چطوری میتونم اقدام کنم بیشتر برا نحوه پذیرش گرفتن دانشگاه در مقطع دکترا و همچنین شرایط پذیرش میخوام سفری یک هفته ای داشته باشم.

   1. سلام
    با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید لطفا

 3. سلام روز بخیر شخصی که خانه دار وبیمه تامین اجتماعی ندارن برای مدارک باید چیکار کند؟

 4. سلام روزتون بخیر
  اگر متقاضی بازنشته با حقوق مناسب باشه و فرزندانش شهروند و مقیم سوئد باشند آیا احتمال ریجکتی کمتر هست؟ و آیا نشان دادن تمکن مالی فرزندان در سوئد علاوه بر تمکن مالی متقاضی کمکی به پرونده میکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *