Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/ghasrangasht/public_html/wp-content/themes/citynet-off/payment/rsa.class.php on line 87

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/ghasrangasht/public_html/wp-content/themes/citynet-off/payment/rsa.class.php on line 106
جزئیات مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن | نحوه اعتراض به ریجکت
وبلاگ

رفع ریجکتی ویزای شینگن

یکی از بدترین اتفاق ها درباره اخذ ، خصوصا در آستانه سفر برای متقاضیان ریجکت ویزا است! بنابراین موضوعی که برای ما خیلی اهمیت دارد آگاهی از راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن می باشد.

اتفاقی که می‌تواند به‌ سادگی تمام برنامه ریزی سفر و هدف شما را خراب کند و حتی تبعات جدی‌تری در پی داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید برای سفر به اروپا نیاز به ویزای شینگن دارید که متأسفانه طی سال‌های اخیر میزان ریجکت ویزای شینگن از سفارت‌های اروپایی مستقر در ایران افزایش یافته است.

در مطلب ویزای شینگن، را به طور کامل توضیح دادیم. در این نوشتار سعی خواهیم کرد با اقدامات لازم و درست برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزا که می‌توان انجام داد توضیحات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

ریجکت ویزا چیست؟

ریجکت به معنی جواب رد دادن است. ریجکتی ویزا به معنی رد شدن ویزا است. ریجکت شدن از طرف یک سفارت برای شخصی متقاضی مشکلاتی را در پی خواهد داشت. زیرا با مراجعه به سفارت های دیگر جهت اخذ ویزا عمدتا به ریجکت شدن مجدد منتهی می گردد.

به همین دلیل باید با متخصصین با تجربه در این زمینه مشاوره و کسب اطلاعات کافی را به انجام برسانید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

نحوه اعتراض و رفع ریجکتی ویزای شینگن

در ابتدا باید بدانید که تشکیل پرونده برای درخواست ن تضمینی برای اخذ ویزا نخواهد بود.

فرد متقاضی، وقت زیادی برای گردآوری و تهیه مدارک موردنیاز صرف خواهد نمود.

در واقع متقاضی کاملاً اطمینان دارد که همه موارد ضروری را به خوبی رعایت کرده اما پس از بررسی پرونده توسط کارشناسان به خاطر یک دلیل بسیار کوچک که ناشی از بی‌توجهی یا ناآگاهی او بوده، ویزا ریجکت خواهد شد.

در صورتی که با ریجکتی ویزای شینگن رو به رو شدید به هیچ عنوان ناامید نشوید.

یک بار دیگر می‌توانید شانس خود را امتحان نمایید؛ برای این کار لازم است اشکالات و نواقص پرونده خود را برطرف کنید یا شرایط خود را برای بهبود ارتقاء دهید و مجدداً درخواست ویزا ارائه کنید.

همچنین اگر تصور می‌کنید که درخواست اولیه شما بدون نقص و کامل بوده و از سوی کنسولگری درخواست ویزای شینگن به اشتباه رد شده است، می‌توانید نامه‌ای اعتراض‌آمیز برای رفع ریجکتی به سفارت کشور موردنظر ارسال فرمائید.

بنابراین برای رفع ریجکتی ویزای شینگن دو راه پیش روی دارید:

پس از بررسی دقیق نواقص پرونده خود را برطرف کنید و مجددا‌ً برای درخواست خود را به سفارت مربوطه ارائه دهید.
در صورتی که از کامل بودن پرونده خود اطمینان دارید، یک نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنظیم کنید و به سفارت مربوطه تحویل دهید تا پرونده شما مورد بازنگری قرار گیرد.

ویژگی‌های نامه اعتراض به رفع ریجکتی ویزای شینگن

در واقع تنطیم و نگارش دقیق و بدون اشکال نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن کاری است که از دست شما برای اعتراض به رد درخواست ویزا برمی‌آید. پس باید برای استفاده از آخرین فرصت و شانس خود نهایت استفاده را کنید.

مواردی که باید در نگارش نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن رعایت شوند، شامل:

  • اطلاعات فردی: شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره ، آدرس پست و ایمیل
  • تاریخ ریجکت ویزای شینگن: باید در ابتدای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی قید شود
  • دلیل ریجکتی ویزای شینگن: باید صراحتاً و دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ریجکتی سفارت آمده
  • توضیحات و دلایل متقاضی در خصوص بروز اشتباه در ریجکت ویزای شینگن: این مورد، مهم‌ترین بخش‌ نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن می باشد. در این بخش باید دلایل، توضیحات و مدارک لازم را ارائه دهید که چرا رد درخواست ویزای شما اشتباه بوده و باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن

در بند (۳)۲۳ توافقنامه شینگن افلام شده است که تمامی افرادی که با ریجکتی ویزای شینگن روبه رو شده‌اند، حق اعتراض به این رأی را دارند و همان‌طور که اشاره شد نگارش دقیق نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنها شانس موجود برای این اعتراض است.

اولین مرحله برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، این است که باید نامه ریجکتی ارسال‌شده از سفارت را مطالعه کنید تا از دلایل ریجکت ویزای شینگن خود اطلاع داشته باشید.

در مرحله بعد اگر مطمئن هستید مدارک ارائه شده شما برای به سفارت درست بوده‌اند و دلایل ریجکتی درخواست را پوشش می‌دهند بایستی با توضیح مجدد آن‌ها در نامه اعتراض و برجسته کردن آن‌ها برای تغییر رأی صادرشده اقدام نمایید.

همان‌طور که اشاره شد این نامه تنها شانس شما برای رفع ریجکت ویزای شینگن می باشد؛ بنابراین پیش از نگارش آن حتما با کارشناسان رفع ریجکتی ویزای شینگن در مشورت کنید.

بهترین زمان اقدام مجدد پس از ریجکت ویزای شینگن

با توجه به ، برای اقدام دوباره متقاضی پس از ریجکت ویزای شینگن هیچ محدودیت و مانع قانونی وجود ندارد.

این موضوع بدین معناست که می‌توان حتی دو روز پس از دریافت نامه ریجکتی سفارت، با ارسال مدارک جدید برای رفع ریجکتی ویزای شینگن اعتراض کنید و اگر توضیحات و مدارک ارائه‌شده دقیق باشد، موفق به دریافت ویزا خواهید شد.

اما در صورتی که دلایل ذکر شده در نامه ریجکتی سفارت درست باشند و کوتاهی از طرف متقاضی و یا آژانس اقدام کننده باشد، بنا بر قانونی نانوشته و تجربی در ایران بایستی حداقل۶ ماه صبر کرد و سپس برای اخذ ویزای شینگن مجددا اقدام نمود.

توجه داشته باشید که در درخواست مجدد ویزا باید با بازنگری در مدارک موردنیاز، نسبت به رفع نواقص درخواست قبلی اقدامات لازم صورت گیرد.

 

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ،  و  در خدمت شما عزیزان است. 

This post was last modified on 2022/01/17 10:58 ق.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago