یکی از بزرگترین محدودیت‌هایی که هموطنان ایرانی برای دریافت ویزای آمریکا جهت مهاجرت به این کشور و یا برای سفر گردشگری به آمریکا با آن مواجه هستند بحث مصاحبه‌ای است که باید با سفارتخانه آمریکا داشته باشند.

متأسفانه بعد از انقلاب اسلامی هیچ سفارتخانه‌ای از کشور آمریکا در ایران وجود ندارد و بنابراین هموطنان ما مجبور هستند برای سپری کردن این مرحله به سراغ کشور‌های همسایه بروند.

رفت و آمد به این کشور‌ها هزینه زیادی را برای ایرانی‌ها به همراه خواهد داشت. به همین دلیل است که ما به آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم به سراغ پیکاپ ویزای آمریکا بروند. در این مطلب با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم که این روش چه مزیتی دارد.

پیکاپ ویزا آمریکا

منظور از پیکاپ ویزا آمریکا چیست؟

شما برای تعیین وقت سفارت آمریکا باید به سراغ کشور‌هایی همانند امارات، ارمنستان، ترکیه و یا آذربایجان بروید چون همانگونه که گفتیم سفارتخانه آمریکا در ایران وجود ندارد و باید جلسه مصاحبه شما تحت نظر این کشور‌های همسایه انجام گیرد.

شما یکبار باید برای رفتن به این کشور‌ها هزینه کنید، مصاحبه را انجام داده و مدارک در اختیار آن‌ها بگذارید تا پرونده شما بررسی شود. سپس به ایران باز می‌گردید. نتیجه درخواست شما از طریق ‌ایمیل به شما اعلام خواهد شد. در صورتی که مورد قبول واقع شده باشید باید دوباره به کشور‌های همسایه بروید و ویزای خود را دریافت نمایید.

به جای اینکه این سفر دوم را انجام دهید می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت آمریکا استفاده کنید.

در این روش شما باید یک نفر را به عنوان وکیل خود انتخاب نمایید تا پاسپورت قبلی شما و نامه تأییدیه را از شما دریافت کرده، از طریق مسیر‌های هوایی به کشور مصاحبه‌کننده ارسال نماید و کشور مصاحبه‌کننده بعد از دریافت پاسپورت، ویزای مهر شده را در اختیار شما بگذارد.

این وکیل در واقع یک رابط به حساب می‌آید که کمک می‌کند شما بتوانید بدون نیاز به سفر مجدد، هزینه کردن زیاد و از دست دادن زمان زیاد، ویزا را در اختیار خود داشته باشید. مسلماً وکیل شما باید از نظر قانونی مجوز‌های لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا را در اختیار داشته باشد. به همین دلیل شما باید به سراغ آژانس های هواپیمایی معتبری همانند قصران گشت بروید که از پلیس مهاجرت ایران مجوز‌های لازم را کسب کرده‌اند.

شرایط و مدارک لازم برای پیکاپ ویزی آمریکا

به محض اینکه شما ‌ایمیلی را از سفارتخانه کشور مصاحبه‌کننده دریافت کردید و مشخص شد که صلاحیت دریافت ویزای مورد نظر از کشور آمریکا را دارید اکنون باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. مدارک زیر را در اختیار نماینده حقوقی خود قرار دهید تا پیکاپ ویزای آمریکا برای شما انجام شود:

 • پاسپورت حداقل با ۶ ماه اعتبار
 • پرینت نامه ارائه شده از طرف سفارتخانه
 • ارائه دو قطعه عکس براساس استاندارد‌های تعیین شده توسط اداره مهاجرت کشور آمریکا
 • ارائه فرم وکالت برای قانونی بودن پروسه پیکاپ ویزای آمریکا
 • ضمیمه کردن نامه وکالت به مدارک

پیکاپ ویزا آمریکا

مراحل پیکاپ ویزا آمریکا

شاید این سؤال برای شما به وجود آمده است که مراحل پیکاپ ویزای آمریکا به چه صورت پیش می‌رود و آیا واقعاً دریافت ویزا از این مسیر بهتر از مراجعه حضوری به کشور مصاحبه‌کننده می‌باشد یا خیر. به طور کلی پروسه کار به شکل زیر پیش می‌رود:

 • شما در ابتدا باید به سراغ یک آژانس معتبر برای پیکاپ ویزای آمریکا بروید. مهم‌ترین شاخصه‌ای که شما باید در انتخاب آژانس‌ها به آن توجه داشته باشید بحث داشتن مجوز از طرف پلیس مهاجرت ایران است که می‌توانید برای این منظور بر روی کمک مؤسسه گردشگری قصران گشت حساب کنید. ما سابقه دیرینه‌ای در زمینه انجام امور سفارت های خارج از کشور به خصوص پیکاپ ویزا داریم و در نتیجه به بهترین شکل ممکن امور را مدیریت خواهیم کرد.
 • سپس وکالت‌نامه‌ای بین شما و مؤسسه تنظیم می‌گردد. این وکالت‌نامه نشان می‌دهد که مؤسسه مربوطه به صورت حقوقی موظف است پروسه پیکاپ ویزای آمریکا را برای شما انجام دهد.
 • در مرحله بعدی شما باید نامه دریافت شده از سفارت، پاسپورت معتبر خود و فرم وکالت را در اختیار آژانس مسافرتی ما قرار دهید.
 • کارشناسان ما در قصران گشت به محض اینکه مدارک را از شما دریافت کردند از طریق مسیر‌های هوایی این مدارک را به کشور مصاحبه‌کننده ارسال می‌کنند.
 • در آن کشور آفیسر اداره مهاجرت آمریکا مدارک را بررسی می‌کند و در صورت تأیید، ویزای مهر شده در پاسپورت را مجدداً به مؤسسه مورد نظر شما ارسال می‌کند.
 • مؤسسه در نهایت ویزا را در اختیار شما خواهد گذاشت.

مدت زمان پیکاپ ویزا آمریکا

سؤالی که اغلب متقاضیان پیکاپ ویزای آمریکا از کارشناسان ما در قصران گشت مطرح می‌کنند بحث مدت زمان پیکاپ ویزای آمریکا است و جالب است بدانید اغلب افراد به دنبال پیکاپ فوری ویزای آمریکا هستند.

بین ۲ تا ۴ هفته زمان لازم است تا پروسه کار انجام گرفته، ویزا در اختیار کارشناسان ما قرار گیرد و سپس به شما تحویل داده شود.

یکی از مهمترین عواملی که بر روی مدت زمان پیکاپ ویزای آمریکا تأثیر می‌گذارد کشوری است که شما انتخاب کرده‌اید. در کشور‌هایی همانند امارات و ترکیه پروسه کار زودتر پیش می‌رود ولی در کشور ارمنستان اگر چه از نظر هزینه رفت و آمد ارزان‌تر از کشور‌های دیگر به حساب می‌آید ولی مدت زمان پیکاپ آن طولانی‌تر است.

هزینه پیکاپ ویزا آمریکا

مسلماً وقتی ما به افراد متقاضی دریافت ویزای آمریکا توصیه می‌کنیم که به سراغ پیکاپ ویزای آمریکا بروند در مورد هزینه‌ها نیز از ما سؤال می‌پرسند. برای آن‌ها بسیار مهم است که پروسه کار کاملا مقرون به صرفه تمام شود.

تصور کنیم که شما بعد از جلسه مصاحبه مورد تأیید قرار گرفته‌اید. اکنون باید ویزا را دریافت کنید. اگر بخواهید مجدداً به کشور مصاحبه‌کننده بروید باید هزینه بلیط رفت و برگشت و هزینه رزرو هتل برای حداقل یک شب اقامت در کشور مصاحبه‌کننده را در نظر داشته باشید. در حالی که هزینه پیکاپ ویزای آمریکا بسیار کمتر از این می‌باشد.

شما یک مبلغی را به عنوان دستمزد به مؤسسه مهاجرتی یا گردشگری انتخابی خود پرداخت می‌کنید و شرکت ما تمامی امور را انجام می‌دهد. بنابراین هزینه پیکاپ ویزا و پاسپورت برای شما کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه تمام خواهد شد و از طرف دیگر مدیریت زمان را انجام داده و توانسته‌اید از زمان خود برای انجام سایر امور استفاده کنید.

پیکاپ ویزا آمریکا

برای پیکاپ ویزای آمریکا به سراغ کدام یک از کشور‌ها برویم؟

 • پیکاپ ویزای آمریکا از کشور ترکیه

در کشور ترکیه در شهر آنکارا و استانبول سفارتخانه مورد تأیید کشور آمریکا وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید برای دریافت ویزا آمریکا ابتدا به این کشور بروید و در صورتی که مورد تأیید قرار گرفتید پروسه پیکاپ ویزای آمریکا را به مؤسسات مهاجرتی بسپارید.

 • پیکاپ ویزای آمریکا از کشور ارمنستان

ارمنستان یکی از کشور‌های همسایه ایران است که سفر به این کشور هزینه‌های کمتری را برای ایرانی‌ها می‌طلبد. در شهر ایروان شما می‌توانید جلسه مصاحبه را سپری کنید.

توجه داشته باشید که مدت زمان پیکاپ ویزای آمریکا در ارمنستان نسبت به کشور‌های دیگر کمی طولانی‌تر است.

 • پیکاپ ویزای آمریکا از کشور امارات

شهرهای دبی و ابوظبی ۲ شهری هستند که برای مصاحبه هموطنان ایرانی جهت مهاجرت به کشور آمریکا خدماتی را ارائه می‌کنند.

از آنجایی که کشور امارات جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی دارد اغلب ایرانی‌ها که به فکر مهاجرت به آمریکا هستند تصمیم می‌گیرند مصاحبه خود را در این کشور سپری کنند چون هم می‌توانند یک سفر گردشی داشته باشند و هم به پروسه مهاجرت خود رسیدگی خواهند کرد.

البته به جز این سه کشور که عمدتا انتخاب ایرانی‌ها برای مصاحبه می‌باشد، کشورهای دیگر همانند قطر، عمان و… نیز خدمات پیکاپ ویزای آمریکا را ارئه می‌کنند.

پیکاپ ویزای آمریکا با قصران گشت

همانگونه که در این مطلب گفته شد شرکت قصران گشت یکی از آژانس های مسافرتی حرفه‌ای در زمینه دریافت پیکاپ ویزا می‌باشد. شما نه تنها برای پیکاپ ویزای آمریکا بلکه برای تمدید پاسپورت آمریکایی خود نیز می‌توانید بر روی کمک کارشناسان ما حساب کنید.

همچنین اگر تصمیم گرفته‌اید ویزای توریستی کشور آمریکا را دریافت کنید، سفری به آمریکا داشته و از جاذبه‌های گردشگری آمریکا دیدن کنید باز هم می‌توانید با ما در ارتباط باشید تا امور را برای شما انجام دهیم.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *