لوگو آژانس توریستی قصران گشت

وقت سفارت آمریکا

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزا، ارائه دهنده خدماتی چون  وقت سفارت نیز می باشد. در این زمینه اخذ ویزای آمریکا و وقت سفارت آمریکا به صورت کاملا تخصصی و تضمینی توسط مشاوران مجرب صورت می پذیرد.

وقت سفارت آمریکا

سفر به آمریکا و اخذ انواع ویزای آن آرزوی هر فردی است که مهاجرت دارد. به همین جهت ایالت متحده امریکا انواع مختلفی ویزا برای علاقه مندان در نظر گرفته است که درصورت واجد شرایط بودن موفق به اخذ آن خواهید شد. از مهمترین ویزاهای آمریکا می توان به ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی اشاره کرد. البته قابل ذکر است که آمریکا به راحتی ویزا نمی دهد و می بایست دارای شرایط مد نظر سفارت و این کشور باشید. اما برای دریافت ویزای هر کشوری میبایست بتوانید از سفارت این کشور وقت دریافت کنید. 

تعیین وقت سفارت آمریکا

برای تعیین وقت سفارت آمریکا و چگونگی مراحل و مدارک لازم برای تعیین وقت باید به سایت رسمی سفارت آمریکا مراجعه نمایید، اما بهتر است این کار را به دست متخصصان و کارشناسان مجرب اخذ ویزا بسپارید تا در روند اخذ ویزا دچار مشکل نشوید. 

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا

متقاضی پس از ثبت نام باید در زمان وقت سفارت خود، مدارک زیر را به همراه ترجمه آن ها باید به همراه خود به کنسولگری آمریکا ببرد. مدارک در زیر لیست شده است:

 • فرم پر شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی.
 • در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته، اسکن از صفحه ویزا.
 • کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار).
 • اسکن عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید.
 • درخواست بر روی سربرگ (برای همکاران آژانسی)
 • آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر مسافر.
 • اسکن از صفحه ویزا در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته.

مدارک لازم برای روز مصاحبه در سفارت آمریکا

مراحل دریافت وقت سفارت آمریکا از زمانیکه فرم دریافت می شود تا صدور ویزا، زمان می برد. جهت دریافت وقت سفارت ابتدا باید در وبسایت کنسولگری مجازی آمریکا ثبت نام کرد و پس از آن باید فرم درخواست صدور ویزای غیر مهاجرتی به صورت آنلاین پر شود. بعد از انجام مراحل ذکر شده باید هزینه وقت سفارت و انگشت ‎نگاری پرداخت شود و نهایتا زمان نوبت دهی تعیین وقت سفارت آمریکا می رسد. به طور کلی مراحل دریافت وقت سفارت آمریکا به صورت زیر است :

از آنجایی که تعداد متقاضیان دریافت ویزا زیاد بوده و محدودیت در پذیرش کنسولگری وجود دارد، اوقات فاصله زمانی تا اولین وقت موجود می تواند متغییر باشد. به عنوان مثال گاهی ممکن است فردی برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کند و یا ممکن است تا چندین ماه به او وقتی داده نشود. در نتیجه آگاهی از اولین فرصت موجود برای وقت سفارت کنسولگری از مهمترین نکاتی است که در برنامه ریزی سفر به آمریکا موثر است.

اولین قدم در جهت دریافت وقت سفارت، تکمیل فرم DS-160 است. همانطور که بیان شد این فرم به صورت برگه های جداگانه، در سایت سفارت آمریکا وجود دارد. شایان ذکر است این فرم باید به زبان انگلیسی پر شده تا دسترسی به اطلاعات فرد متقاضی برای سفارت خانه آمریکا آسان تر باشد.

فرد متقاضی باید در ابتدای فرم اطلاعاتی همچون اطلاعات فردی، اطلاعات تماس، اطلاعات پاسپورت، اطلاعات نوع سفر (ویزای موردنظر)، اطلاعات همراهان، اطلاعات دعوتنامه (از فردی ساکن آمریکا یا سازمان و ارگانی در آمریکا) را به دقت داخل فرم وارد کرده و در صورتیکه این اطلاعات مغایرت داشته باشد ممکن است برای وی مشکل ساز شود. بدین منظور توصیه می شود در پر کردن فرم های مورد نظر نهایت دقت را داشته باشید.

پس از پر کردن قسمت های اطلاعات فردی باید اطلاعاتی چون اطلاعات خانوادگی، اطلاعات همسر، اطلاعات شغلی و تحصیلی و میزان درآمد نیز پر شود.

پس از این دو مرحله مرحله سوالت امنیتی آغاز می شود. این سوالات شامل پیشینه رفتاری و درمانی، پیشینه قضایی، پیشینه امنیتی و پیشینه غیرقانونی ویزای آمریکا می باشد. شایان ذکر است پیشینه قضایی و شهروندی در آمریکا به افرادی اختصاص دارد که قبلاً به آمریکا سفر باشند.

وقت سفارت امریکا

فرد متقاضی در زمان مصاحبه، زمانی که به سفارت مراجعه می کند باید مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشد:

 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره‌برداری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا گواهی شوارای اصناف
 • اصل سند ملکی به همراه ترجمه آن، مدارک خرید اوراق مشارکت، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس  و یا هر سرمایه‌گذاری مالی دیگر
 • اصل مدارکی چون شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه ترجمه آن ها
 • اصل پاسپورت (حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی)
 • در صورت داشتن دعوتنامه، پر کردن فرم ۱۳۴-I به همراه اصل دعوتنامه
 • واچر هتل محل اقامت در آمریکا و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • دو قطعه عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید
 • نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت
 • پرینت شش ماهه لاتین حساب بانکی
 • تاییدیه برگه وقت سفارت
 • ترجمه سوابق بیمه
 • تاییدیه واریز سفارت
 • تاییدیه فرم DS-160

*متقاضیان F1:فرم I-20، مدارک تحصیلی و SEVIS Fee Payment Confirmation را باید به همراه خود داشته باشند.

*متقاضیان J1:فرم DS-2019، SEVIS Fee Payment Confirmation را باید به همراه خود داشته باشند.

*همانطور که ملاحظه کردید مدارک در زمان مصاحبه با مدارک تعیین وقت سفارت متفاوت است.

هزینه وقت سفارت آمریکا

شما می‌توانید آخرین به‌روز رسانی مربوط به هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان را در جدول زیر مشاهده فرمایید:

نوع خدمات هزینه همکارهزینه مسافر
وقت سفارت 
350 دلار360 دلار
وقت سفارت
350 دلار360 دلار
وقت سفارت 
350 دلار360 دلار

تقویم وقت سفارت آمریکا

منظور از تقویم وقت سفارت، روزها و ساعت هایی است که فرد می تواند آن را به عنوان وقت سفارت خود انتخاب کند. فرد پس از تکمیل فرم درخواست، و پرداخت هزینه، از طریق Appointment schedule می تواند وقت های سفارت را بررسی کرده و نزدیکترین و متناسب ترین وقت سفارت را انتخاب کند. شایان ذکر است این تقویم به طور مرتب آپدیت می شود.کارشناسان وقت سفارت قصران گشت با پیگیری لحظه به لحظه تقویم وقت سفارت آمریکا، نزدیک‌ترین وقت موجود را رزرو کرده و در اولین فرصت به متقاضیان محترم اطلاع خواهند داد.

وقت سفارت امریکا

مدت زمان تعیین وقت سفارت آمریکا

واقعیت این است که نوع ویزای درخواستی شما برای امریکا، در پروسه دریافت وقت سفارت دخیل است، در ادامه ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه‌بندی شده‌اند:

 • گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی.
 • گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی.
 • گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه‌گذاری.
 • گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن‌های امریکا.

مدت زمانی که طول می کشد تا وقت سفارت تعیین شود بسته به نوع ویزا دارد. به عنوان مثال افرادی که متقاضی ویزای دانشجویی، گرین کارت و سیتیزن هستند زمان زودتری را نسبت به سایر ویزاها جهت دریافت وقت سفارت به خود اختصاص می دهند. نکنه ای که گفتن آن خالی از لطف نیست، این است که برخی از کنسولگری های کشور آمریکا تمرکز خود را روی یک نوع از ویزای آمریکا می گذارند. در نتیجه در صورت پیدا کردن کنسولگری مرتبط با ویزای خود، مطمئنا در زمان کمتری کارها انجام می شود.

سفر به کشورهای واسط

از آنجایی که کشور آمریکا در ایران سفارت خانه ایی ندارد، بدین منظور متقاضیان ویزای آمریکا، جهت دریافت وقت سفارت باید به کشور واسط سفر کنند. کشورهایی چون ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی، مقصدهای مناسبی برای دریافت وقت سفارت  هستند. ایرانیان معمولا یکی از این کشورها را جهت پیگیری مراحل ویزای خود انتخاب می کنند. کشورهایی مانند آنکارا، دبی، ارمنستان به علت درخواست‌ فراوان افراد ایرانی جهت اخذ وقت سفارت آمریکا، دارای آفیسرهای مسلط به زبان فارس است. به همین دلیل متقاضیان ایرانی با اعتماد به نفس بیشتری به سؤالات پاسخ می دهند و به افراد توصیه می شود که این کشورها را جهت مصاحبه انتخاب کنند.

وقت سفارت آمریکا

متقاضی پس از ثبت نام باید در زمان وقت سفارت خود، مدارک زیر را به همراه ترجمه آن ها باید به همراه خود به کنسولگری آمریکا ببرد. مدارک در زیر لیست شده است:

 • فرم پر شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی.
 • در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته، اسکن از صفحه ویزا.
 • کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار).
 • اسکن عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید.
 • درخواست بر روی سربرگ (برای همکاران آژانسی)
 • آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر مسافر.
 • اسکن از صفحه ویزا در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته.

اولویت وقت سفارت آمریکا با کدام ویزاها است؟

به طور کلی اولویت تعیین وقت سفارت برای تمام ویزاها یکسان است اما تعداد وقت‌های که به ویزاهای توریستی (گروه B) و ویزاهای تحصیلی (گروه F) تعلق می‌گیرد، بیشتر از دیگر ویزاهاست.
لازم به ذکر است که تعدادی از کنسولگری‌ها در بازه‌های زمانی خاصی تنها روی بعضی ویزاها تمرکز می‌کنند.

انگشت نگاری سفارت آمریکا

 تعیین وقت سفارت آمریکا متقاضیان بایستی در تاریخ مشخص شده برای مصاحبه حضوری و همچنین پروسه مربوط انگشت نگاری به یکی از سفارت خانه های آمریکا مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است که دریافت وقت برای این کشور از طریق تلفنی غیر ممکن می باشد. اما از آنجایی که این امکان به صورت اینترنتی و آنلاین برای متقاضیان وجود دارد در نتیجه هر یک از آن ها می توانند به سایت اینترنتی که از طریق یکی از سفارت خانه های آمریکا مشخص شده مراجعه نمایند و جهت گرفتن وقت اقدام کنند.

همچنین به اتمام رساندن تمامی مراحل مربوط به تعیین وقت  از همان زمانی که متقاضیان فرم مربوطه را پر می کنند تا وقتی که ویزا برایشان صادر می گردد پروسه ای تقریباً طولانی دارد. آسان ترین راه برای ثبت نام ورود به سامانه رسمی خدمات ویزای آمریکا می باشد.

شرایط اخذ ویزای آمریکا 2024

دولت آمریکا برای دریافت ویژه و همچنین وقت مصاحبه آمریکا برای تمامی متقاضیان قوانین و شرایط یکسانی لحاظ کرده است. در ادامه با برخی از این قوانین آشنا خواهیم شد:

تمامی اشخاص بالای 14 سال بایستی برای خود وقت سفارت آمریکا جداگانه ای رزرو نمایند. اما افراد زیرا 14 سال می توانند در همان روز مراجعه به سفارت خانه آمریکا همراه با خانواده خود حضور داشته باشند

از آنجایی که بسیاری از مسئولین سفارت خانه های آمریکا در سایر ممالک به زبان فارسی تسلط ندارند لذا اداره مهاجرتی آمریکا به مهاجران ایرانی توصیه می کند که به یکی از کشورهای آنکارا، ارمنستان و دبی مراجعه کنند. برای اخذ ویزای دبی با ما تماس بگیرید.

هر فرد متقاضی پس از پرداخت هزینه مربوط به وقت سفارت یا MRV به مدت یک سال از تاریخ پرداخت هزینه مهلت دارد.

هر فرد متقاضی می تواند پس از تعیین وقت سفارت بدون پرداخت هزینه، زمان مصاحبه خود را تا حداکثر 5 بار تغییر دهد. اما به شرطی که بخواهد در همان سفارت خانه وقت بعدی خود را مشخص کند.

در صورت ریجکت شدن فرد متقاضی، عدم مراجعه جهت مصاحبه و بنا به هر دلیل دیگری نیاز است تا برای بار دوم هزینه مربوط به MRV پرداخت گردد.

نکات وقت سفارت آمریکا

به موقع اقدام کنید؛ از آنجایی وقت سفارت آمریکا معمولا پر است بهتر است 3 ماه قبل از برنامه سفر خود وقت سفارت آمریکا بگیرید. 

آراسته در سفارت حاضر شوید؛ در روز ورود به سفارت بهتر است لباس رسمی و آراسته به تن کنید. شب قبل به خوبی استراحت کنید و با چهره ای بشاش با افسر گفت و گو کنید. 

هزینه ویزا یکسال معتبر است؛ پس از اینکه هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت کردید تا یکسال بعد از تاریخ پرداخت اعتبار خواهد داشت و پس از آن نمی توانید ادامه روند اخذ ویزا را پیگیری کنید. 

شرایط جدید را مدام چک کنید؛ با توجه به همه گیری ویروس کرونا و ایجاد شرایط جهانی احتمالی دائما ضوابط اخذ ویزای امریکا را چک نمایید و به روز باشید. 

 

وقت فوری سفارت آمریکا

گاهی شرایطی پیش می آید که وقت سفارت و مصاحبه آمریکا از دسترس خارج می شود و یا مشخص نیست کی بتوانید وقت سفارت دریافت کنید. در این مواقع باید اقدام به دریافت وقت فوری سفارت آمریکا نمایید. 

برای دریافت وقت فوری سفارت آمریکا  باید تابع قوانین کشور ثالثی باشد که سفارت آمریکا در آن قرار دارد و از طریق آن برای دریافت وقت اقدام کرده اید. تنها با پرداخت مبلغی بیشتر می توانید وقت فوری سفارت آمریکا را دریافت کنید. 

ما در مجموعه قصران گشت تمامی امور مربوط در این زمینه، از وقت VIP سفارت امریکا و  پیکاپ ویزا تا اخذ ویزای توریستی و تحصیلی با به‌کارگیری تجربه‌ای چندین ساله در این حوزه و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان برای متقاضیان محترم توسط کارشناسان مجرب به‌انجام می‌رساند.

33 دیدگاه برای ”وقت سفارت آمریکا

 1. باسلام و احترام خدمت شما
  میخواستم بپرسم اگر کسی دوستی یا آشنایی در آمریکا نداشته باشه اما بخواد به عنوان یه توریست بره آمریکا و برگرده امکانش هست یا نه؟
  دوم اینکه با توجه به تجربه شما و گروه‌تون که کاملا در توضیحات شما این تجربیات مشخص و مشهوده میخواستم بپرسم در صورت پاسخ مثبت سوال اول کل هزینه های یک خانواده ۴ نفره برای اخذ ویزا و مسافرت توریستی به کشور آمریکا در یک بازه زمانی متعارف چقدر می‌تونه باشه؟
  قبلاً از توجه و راهنمایی و مشاوره شما سپاسگزارم 🙏

 2. سلام من یه وقت مصاحبه توی سفارت میخوام. شرایط رزرو وقت ملاقات و هزینه ها به چه صورته؟

 3. با سلام
  در حال حاضر جهت گرفتن وقت سفارت امریکا از کدام کشورهای نزدیک می شود اقدام کرد که زودتر نوبت داده شود.
  ممنونم

 4. با سلام
  بنده ایمیلی از NVC دریافت کردم که شامل وقت سفارت برای ۱۸ سپتامبر بود، ۲ هفته بعد ایمیل دیگری از سفارت انکارا دریافت کزدم که وقت سفارت برای ۱۱ سپتامبر دادن، و بعد از این وقتی برای رجیستر کردن وقت مصاحبه به سایت سفارت مراجعه کردم تنها ی روز ۱۱ سپتامبر قابل مشاهده و انتخاب بود
  الان نمیدونم روز مصاحبه چه روزی هست ۱۸ یا ۱۱ سپتامبر؟

 5. سلام برنده لاتاری پارسال هستم میتونم تغییر سفارت بدم انکارا بودم هنوز دعوت نشدم

 6. سلام خسته نباشید برای دریافت ویزا امریکا فوری برای عیادت مریض در امریکا که از نزدیکان هست و برگه پزشکی از امریکا هم داریم شرایط به چه صورت هست ؟

  1. برای دریافت ویزای فوری عیادت مریض در امریکا، باید درخواست ویزای فوری ارائه کنید، با ارائه مدارک ثبت نام ، اثبات امور مالی، و برگه پزشکی مریض. در صورت نیاز به کارشناسان ما تماس بگیرید : 88697080

 7. سلام
  چطور می‌شود برای اعضای خانواده که دعوتنامه جداگانه ولی برای یک زمان و مکان دارند، وقت سفارت در یک زمان گرفت؟

  1. سلام، وقت بخیر.

   برای گرفتن وقت سفارت در یک زمان برای اعضای خانواده، باید در زمان ثبت نام در سامانه آنلاین سفارت، گزینه‌ی “گروه” یا “خانواده” را انتخاب کنید (اگر چنین گزینه‌ای وجود داشته باشد). سپس می‌توانید اطلاعات هر فرد را وارد کنید و برای همه‌ی آن‌ها در یک زمان وقت بگیرید. اگر چنین گزینه‌ای وجود نداشت، باید برای هر فرد به طور جداگانه وقت بگیرید و سعی کنید وقت‌ها را در یک بازه زمانی نزدیک به هم انتخاب کنید.

 8. سلام ۳ اکتبر جهت مصاحبه به مالزی رفتم چون دخترم انجاست درخواست ویزایF1 کردم که کلیر شدم وضعیتم الان ریفیوز است منتها نمیدونم الان میتونم پاسپورتم را جهت دریافت ویزا بفرستم ?. به سفارت هم ایمیل زدم هنوز جواب ندادن. لطفا راهنمایی کنید من الان چکار کنم ؟

  1. سلام، وقت بخیر.

   معمولاً پس از تکمیل مصاحبه ویزا و ارائه مستندات لازم، سفارت به شما اطلاع می‌دهد که چگونه می‌توانید پاسپورت خود را برای اعمال ویزا ارائه دهید. اگر وضعیت درخواست ویزای شما “ریفیو” است، این ممکن است به این معنی باشد که هنوز در حال بررسی است.

   بهتر است منتظر پاسخ ایمیل سفارت باشید یا اگر امکان دارد، با سفارت تماس بگیرید و بپرسید که آیا می‌توانید پاسپورت خود را ارائه دهید یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *