لوکزامبورگ کشوری کوچک واقع در غرب اروپا می باشد، مهمترین همسایگان آن آلمان، بلژیک و فرانسه است. مردم در این کشور به زبان های آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی صحبت می کنند.

پایتخت و مهمترین شهر لوکزامبورگ، شهری به همین نام است. لوکزامبورگ!

لوکزامبورگ یکی از کشورهای کوچک در اروپا است، اما با این وجود از اقتصادی پایدار برخوردار است به طوری که توانسته به عضویت منطقه شینگن در آید. همچنین لوکزامبورگ عضو اتحادیه پولی اروپا یعنی یورو نیز می باشد.

جمعیت این کشور چیزی در حدود 600 هزار نفر است و مردم در رفاه اجتماعی به سر می برند. با وجود وسعت و جمعیت کم، اما این کشور بیشترین درآمد سالانه را در میان کشورهای دنیا دارد.

ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ در انواع مختلفی صادر می شود، اما اغلب ایرانیان برای ویزای توریستی این کشور که اعتباری کوتاه مدت دارد درخواست می دهند. مانند سایر ویزاهای شینگن با دریافت ویزای شینگن لوکزامبورگ در مدت 180 روز، 90 روز می توانید در این کشور حضور داشته باشید .

 ویزای توریستی لوکزامبورگ

ویزای توریستی شینگن لوکزامبورگ در انواع سینگل ( یکبار ورود) دابل ( دو بار ورود) و مالتی (چندبار ورود) صادر می شود.

ویزای کوتاه مدت یا تایپ C به متقاضی اجازه میدهد برای 90 روز در کشور لوکزامبورگ و یا سایر کشورهای عضو حوزه شینگن حضور داشته باشد.

در صورتی که ویزای صادر شده از نوع سینگل باشد بعد از خروج از این کشور دیگر نمیتوانید مجدد و بدون اخذ ویزا به لوکزامبورگ سفر کنید.

اما با دریافت ویزای دبل اجازه دوبار ورود و خروج و با دریافت ویزای مالتیپل مجاز هستید تا پایان اعتبار ویزا به دفعات از این کشور خارج شده و مجددا به آن وارد شوید.

با دریافت ویزای شینگن لوکزامبورگ می توانید به کشورهای دیگری مانند سوئیس، فرانسه و اسپانیا نیز سفر کنید. دریافت تورهای اروپایی و سفر به صورت گروهی ممکن است  تاثیر مثبتی در دریافت ویزا داشته باشد.

از انواع دیگر ویزاهای کوتاه مدت لوکزامبورگ می توان به ویزای تجاری، ویزای شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی، ویزای بازدید از اقوام و ویزای درمانی اشاره کرد.

معمولا متقاضی دریافت این ویزاها دارای دعوتنامه است و طول سفر او بستگی به مدت و تاریخی دارد که در دعوتنامه ذکر شده است.

ویزای بلند مدت لوکزامبورگ

ویزای بلند مدت یا نوع D برای اهداف تحصیل و یا کاری صادر می شود.

افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی دعوتنامه دریافت کنند و سپس با ارائه نامه پذیرش تحصیلی در کنار سایر مدارک برای دریافت ویزا درخواست دهند. ویزای تحصیلی لوکزامبورگ در دسته ویزاهای بلندمدت قرار می گیرد و معمولا تا پایان مدت تحصیل اعتبار دارد.

شرایط دریافت ویزای کاری نیز به همین صورت است. متقاضی باید از یک کارفرما در لوکزامبورگ دعوت به کار شود. با ارائه دعوتنامه می توانید برای اخذ ویزای کاری لوکزامبورگ درخواست دهید.

ویزای کاری لوکزامبورگ در دسته ویزاهای بلندمدت یا نوع D قرار دارد و تا پایان مدت قرارداد کاری اعتبار دارد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای لوکزامبورگ تقریبا مشابه با سایر ویزاهای حوزه شینگن است. برای این منظور فراهم کردن اسناد و مدارک زیر ضروری است:

 • اصل و کپی ششناسنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه پاسپورت های قبلی برای نشان دادن سابقه سفر
 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزای شینگن
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • بیمه درمانی معتبر با پوشش 30 هزار یورو
 • اسناد ملکی و مالی
 • تمکن مالی
 • گردش حساب
 • ترجمه گواهی های شغلی و یا تحصیلی
 • واچر هتل
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • یک قطعه عکس جدید

ویزای لوکزامبورگ

شرایط لازم برای دریافت ویزای لوکزامبورگ

برای دریافت ویزای لوکزامبورگ باید دارای شرایطی باشید، شرایطی که عدم رعایت آنها ممکن است منجر به ریجکتی ویزای شما شود.

تمکن مالی

برای افسر بررسی کننده پرونده شما بسیار مهم است که مطمئن شود شما در مدت حضور خود در این کشور می توانید هزینه های سفر خود را پرداخت کنید.

به همین جهت از شما درخواست می شود تمکن مالی ارائه دهید. تمکن مالی از طریق اسناد ملکی، فیش های حقوقی و گردش حساب اثبات می شود.

گردش حساب

یکی از روش های اثبات توانایی مالی ارائه گردش حساب است. تعداد تراکنش های  3 ماه اخیر متقاضی در صدور یا رد ویزای او بسیار تاثیر گذار است.

دعوتنامه

در صورتی که برای ویزای بازدید از خانواده و یا حضور در نمایشگاه یا رویدادی خاص درخواست ویزا می دهید باید دعوتنامه داشته باشید. در دعوتنامه تاریخ سفر و مدت اقامت شما ذکر می شود. دعوتنامه یکی از مواردی است که می تواند در کنار ایر مدارک ارائه شود و شانس دریافت ویزا را بالا ببرد.

دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ

لوکزامبورگ در ایران دارای سفارتخانه نیست و برای دریافت وقت باید از طریق کارگزاری VFS برای ویزای لوکزامبورگ اقدام نمایید. برای این منظور باید به سایت وی اف اس مراجعه کرده و برای حضور در سفارت لوکزامبورگ وقت دریافت کنید. در روزی که برای شما تعیین شده است با در دست داشتن مدارک و برگه پرینت شده وقت سفارت به ترکیه سفر کرده و به سفارت لوکزامبورگ مراجعه کنید.

وقت سفارت جهت دریافت ویزای لوکزامبورگ دارای مصاحبه نیست و فقط برای تحویل مدارک و بایومتریک مراجعه می کنید. 14 تا 21 روز بعد، و پس از بررسی مدارک نتیجه صدور  ویزا از طریق ایمیل برایتان ارسال می شود.

در صورتی که با اعطای ویزا به شما موافقت شده باشد باید مجدد به ترکیه سفر کنید و پاسپورت ویزا شده ی خود را تحویل بگیرید.

می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید و دریافت ویزای خود را به فرد و یا شرکت معتبری که خدمات پیکاپ ویزا انجام می دهد بسپارید.

ریجکتی ویزای لوکزامبورگ

درصورتی که افسر بررسی کنند پرونده و یا افسر فرودگاهی شما را واجد صلاحیت برای ورود به لوکزامبورگ نداند با اعطای ویزا به شما موافقت نمی کند.

ممکن است این تصمیم به دلیل نقص در مدارک شما، تمکن مالی ناکافی و یا عدم اطمینان افسر از بازگشت شما به کشورتان بعد از اتمام مدت ویزا باشد.

بهترین زمان درخواست مجدد برای دریافت ویا 6 ماه بعد از تاریخ اعلام ریجکتی است. در این زمان می توانید سابقه سفر خود را قوی تر کرده و نواقص پرونده تان رابرطرف کنید و مجدد برای دریافت ویزا درخواست دهید.