وقت سفارت کانادا از استانبول – آن دسته از متقاضیان ایرانی که می‎خواهند برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند؛ به‎ دلیل عدم وجود سفارت کانادا در ایران برای طی کردن مراحل اخذ ویزا باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنند. مانند تمام شهرهایی که برای گرفتن وقت سفارت کانادا انتخاب می‌شوند؛ وقت سفارت کانادا در استانبول هم متقاضیان زیادی دارد؛ با این تفاوت که استانبول مزیت‌هایی هم به نسبت سایر شهرها دارد و متقاضیان ویزای کانادا به دلیل همین مزیت‎هاست که ترجیح می‌دهند که این شهر را برای طی کردن مهم‌ترین بخش از روند اخذ ویزا انتخاب کنند.

وقت سفارت کانادا در استانبول به منظور طی کردن مراحل چهره‌نگاری و انگشت‌نگاری اخذ می‌شود و تمام این خدمات در دفتر VAC که در منطقه sisli شهر استانبول واقع شده است؛ ارائه می‌شود. از طرفی سفارت کانادا در استانبول به همین انگشت‌نگاری و بررسی مدارک اکتفا می‌کند و نیازی به مراجعه حضوری به سفارت جهت انجام مصاحبه حضوری نیست.

وقت سفارت کانادا از استانبول

تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول 

دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول به صورت آنلاین 

برای دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول می توانید به دو صورت حضوری و یا آنلاین اقدام کنید. دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین این مزیت را دارد که دیگر نیازی به سفر و مراجعه به سفارت تنها برای دریافت وقت ندارید.

برای دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین باید مدارک خواسته شده را که در ادامه به آن اشاره می کینم را ترجمه کرده و در سایت سفارت بارگزاری نمایید. پس از آپلود مدارک باید هزینه دریافت وقت سفارت را پرداخت نمایید. می توانید از فردی که دارای کارت اعتباری بین المللی یا ویزا کارت است کمک بگیرید و یا دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول را به کارشناسان با تجربه قصران گشت بسپارید. بعد از مشخص شدن زمان، باید در تاریخی که به شما اعلام شده است به صورت حضوری برای انجام انگشت نگاری به استانبول سفر کنید.

دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول به صورت حضوری 

همانطور که مشخص است در این روش برای دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول باید به صورت حضوری به استانبول  سفر کرده و مدارک ترجمه شده خود را تحویل سفارت دهید و در همان جا هزینه را پرداخت نمایید. ایرادی که در این روش وجود دارد این است که پس از مشخص شدن زمان سفارت دوباره باید در روزی که برایتان تعیین می شود به استانبول سفر کنید که هزینه ای مجدد برای شما رقم میخورد.

مدارک لازم برای سفارت کانادا در استانبول 

زمانی که مدارک خود را چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین به سفارت تحویل می دهید دقت داشته باشید که مدارکتان کامل و بدون هیچ نقصی باشد، زیرا پس از تحویل امکان ویرایش وجود ندارد.

اولین و مهمترین مدرکی که باید ارائه دهید فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت است. فرم را پس از تکمیل در سایت آپلود نمایید.

مدارک هویتی مانند شناسنامه، گذرنامه و عکس از دیگر مدارک مهم برای دریافت وقت سفارت کانادا از استانبول می باشند که باید ترجمه شده آن را تحویل سفارت دهید.

وقت سفارت کانادا از استانبول

مدارک شغلی و مالی از دیگر مدارک مهم برای تعیین وقت سفارت هستند. فیش های حقوقی، گواهی اشتغال به کار، سابقه بیمه، تمکن مالی، سند ملک و گردش حساب و مدارک دیگری مانند بیمه مسافرتی و واچر هتل را نیز حتما باید ارائه دهید.

با ارائه مدارک شغلی شما به افسر اعلام می کنید که دارای شغل و درآمد در کشور خود بوده و از لحاظ مالی در سفر تامین هستید. مدارک ملکی وابستگی شما به کشور خودتان را تایید می کند که به این طریق افسر رسیدگی به پرونده مطمئن می شود که پس از پایان سفر به کشور خود باز میگردید.

هزینه وقت سفارت کانادا در استانبول

برای این که بتوانید ویزای کانادا را بگیرید باید هزینه ای را به سفارت بپردازید. این هزینه باید کامل پرداخت شود تا سفارت اقدام به بررسی پرونده شما و پس از آن صدور ویزا کند.

این هزینه در حقیقت به ازای خدماتی که سفارت برای اخذ ویزا ارائه می دهد پرداخت می شود. شما می توانید با پرداخت این هزینه به راحتی بررسی پرونده خود را به دست افسر سفارت بپردازید تا در کمترین زمان ممکن پرونده شما را بررسی کنند. در نظر داشته باشید که در وقت سفارت آنلاین این هزینه نیز به صورت آنلاین باید پرداخت شود.

 انگشت نگاری و مصاحبه 

همانطور که می­دانید برای گرفتن ویزای هر کشوری لازم است متقاضی در جلسه­ ی مصاحبه ­ی حضوری شرکت کرده و به سوالات افسر پرونده پاسخ دهد. این مرحله بدون شک مهمترین مرحله برای اخذ ویزاست چرا که معمولا نظر افسر تعیین کننده­ ی نهایی است که پس از اخذ وقت انگشت نگاری سفارت کانادا در استانبول و انجام انگشت نگاری باید انجام شود.

اما در مورد سفارت کانادا شرایط کمی فرق می­کند. طبق قوانین کشور کانادا اصلا چیزی به نام مصاحبه سفارت کانادا در ترکیه وجود ندارد و خوشبختانه متقاضی از انجام هر نوع مصاحبه ای معاف است.

وقت سفارت کانادا از استانبول

مزیت سفارت کانادا در ترکیه

مراجعه به استانبول برای انگشت نگاری سفری اجباری است و باید حتما انجام شود، خب چه ازین بهتر، هم فال و هم تماشا!

درست است برای انجام کارهای مربوط به سفارت و انگشت نگاری به ترکیه سفر می کنید اما می توانید چند روزی در استانبول سکونت داشته باشید و از جاذبه های این شهر زیبا دیدن کنید.

از دیگر مزایای سفر به استانبول برای انجام انگشت نگاری این است برای اخذ تور ترکیه نیاز به اخذ ویزا و طی کردن مسیر طولانی ندارید و دیگر اینکه همه روزه از ایران به ترکیه پروازهای متعددی صورت می گیرد و مشکلی از این بابت وجود ندارد که منتظر پرواز شوید و کارتان به تعویق بیفتد.

در صورت نیاز به مشاوره جهت اخذ ویزای کانادا، پیکاپ ویزا و دریافت وقت سفارت کانادا از استانبول می توانید با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *