ویزای ارمنستان – هر فرد بنا به نوع سفری که به ارمنستان دارد باید ویزای مخصوص آن سفر را تهیه کند تا بتواند منطبق با هدف سفر خود ویزای ارمنستان را تهیه نماید. به همین دلیل متقاضیان ابتدا باید انواع ویزاهای این کشور را بشناسند تا بر اساس نوع نیاز خود، برای ویزای مرتبط با سفر خود و داشتن مدارک مورد نیاز آن ویزا اقدام نمایند. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تورهای ارمنستان و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد. قسمت عمده‌ای از سفر ایرانیان به ارمنستان برای حضور در یکی از سفارت‌های کانادا، انگلیس و … جهت مصاحبه و انگشت‌نگاری است.

با این وجود جاذبه‌های گردشگری این کشور هر ساله تعداد زیادی از گردشگران در سطح جهان را به خود جذب می‌کند. انواع ویزای ارمنستان به چهار دسته تقسیم می شود به بررسی آن می پردازیم:

  • توریستی:  افرادی که با قصد گردشگری، کسب‌وکار و بازدید بستگان قصد سفر به ارمنستان دارند، باید اقدام به دریافت ویزای توریستی کنند.
  • دولتی :  این نوع از روادید برای افرادی صادر می شود که دارای گذرنامه دولتی (خدمت) هستند.
  • دیپلمات:  ویزای دیپلمات ارمنستان تنها به افرادی اعطا می‌شود که پاسپورت دیپلماتیک داشته و یا برای انجام کاری در این راستا قصد ورود به ارمنستان را دارند.
  • ترانزیت: این نوع ویزا که دارای 1 سال اعتبار است روادید یکبار ورود یا چند بار ورود یک‌ ساله برای توقف سه روزه با تمدید حداکثر تا چهار روز برای افرادی که از طریق خطوط هوائی یا وسایل نقلیه زمینی از جمهوری ارمنستان عبور می‌کنند صادر می شود. 

 

طبق تفاهم‌نامه پنجم ژوئن سال ۲۰۱۶، شهروندان ایرانی و ارمنی می‌توانند ۹۰ روز را در طول شش ماه در کشور مقصد (ایران یا ارمنستان) به سر ببرند.

ویزای ارمنستان

مدارک مورد نیاز ویزای ارمنستان

 دقت نمایید که ویزا کشور ارمنستان جز آن دسته از ویزاهایی است که برای ایرانیان در فرودگاه صادر می گردد.ویزا ارمنستان معمولا ۳ الی ۴ روزه صادر می شود. همچنین برای اخذ ویزا نیازی نیست به سفارت مراجعه کنید .تنها کافیست فرم مربوطه را تکمیل کنید تا در فرودگاه و یا مرز زمینی آن را ارائه دهید.

در هنگام سفر به این کشور نیز باید گذرنامه تان  از اعتبار کافی برخوردار باشد.

سفارت ارمنستان در ایران

  • نشانی سفارت: تهران، خیابان انقلاب، خیابان رازی، خیابان شهریار، پلاک ۱
  • تلفن: ۶۶۷۰۴۸۳۳، ۶۶۷۰۴۸۳۸
  • نمابر: ۶۶۷۰۰۶۵۷
  • وب‌سایت: iran.mfa.am

کشور ارمنستان نسبت به ایران کوچک‌تر بوده و جمعیت کم‌تری دارد. در حال حاضر ارمنستان از روابط خوبی با کشورهای دنیا به جز آذربایجان و ترکیه دارد. اقتصاد این کشور وابسته به سرمایه گذاری می‌باشد، این امر باعث شده تا اخذ ویزای ارمنستان از نوع سرمایه‌گذاری محبوبیت زیادی در میان مهاجران داشته باشد. مشاغل مرتبط با آی تی محبوبیت زیادی در این کشور دارد. ارمنستان برای افرادی که به دنبال یک زندگی و محیط آرام هستند بسیار مناسب است. اهمیت کشور ارمنستان برای ایرانیان بیشتر به جهت خدمات انگشت نگاری و پیکاپ ویزای کانادا و آمریکا  می باشد.

*** جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص وقت سفارت ، وقت سفارت امریکا در ارمنستان ، وقت انگشت نگاری سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا و … مقالات مرتبط را مطالعه فرمایید. قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کانادا و برگزار کننده انواع تور کانادا و خدمات دیگر در خدمت هموطنان عزیز است. در صورت نیاز به مشاوره با قصران گشت تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما بهره مند شوید.