لوگو آژانس توریستی قصران گشت

مدارک مورد نیاز ویزای عمان:

پاسپورت با اعتبار ۶ ماه.

ویزا فرودگاهی.

مسقط

عمان کشوری پادشاهی است که درشبه جزیره عربستان واقع شده است. بزرگترین شهر و پایتخت این کشور مسقط است. همسایگان این کشور دریای عمان، یمن، عربستان هستند. عمان و ایران از طریق مرز دریایی به هم پیوند میخورند.

کشور عمان 

واحد پول این کشور ریال و زبان رسمی آن عربی است اما اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند. مانند دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس منبع اصلی درآمد از طریق نفت است البته نسبت به سایر کشورهای این حوزه تولیدکننده متوسطی است. از دیگر منابع کسب درآمد ماهی گیری و کشاورزی است.

آب و هوا و جغرافیا

این کشور در بیشتر فصول سال آب و هوایی آفتابی را تجربه می کند. در زمستان ها دمای هوا پایین تر از 17 درجه نمی رسد و درتابستان بین 30 تا 40 درجه سانتی گراد است. به طور معمول هوا در ارتفاعات سردتر می شود. مسقط پایتخت عمان به دلیل وجود ساحل آب و هوایی گرم و مرطوب را تجربه می کند. برعکس طول روز که هوا در شهرهای این کشور گرم است شب هنگام دمای هوا پایین می آید.

عمان

مساحت کشور عمان 309.500 کیلومترمربع است و بعد از عربستان و یمن سومین کشور بزرگ در شبه جزیره عربستان است. خطوط ساحلی این کشور 2.092 کیلومتر است. در مناطق مرکزی یک شنزار بیابانی بزرگ وجود دارد که دو منطقه کوهستانی دو طرف این بیابان را در بر گرفت است. در خاک های بیابانی این کشور انواع سنگواره های آبزیان و صدف های دریایی دیده می شود که به دلیل این است که در دوره های قدیم زمین شناسی سطح کشور توسط اقیانوس پوشانده شده بود.

جمعیت و مذهب

جمعیت این کشور حدودا 5 میلیون و 312 هزار نفر است. نژاد مردم در عمان عرب، آسیای شرقی، آفریقایی و بلوچ است. مردم دراین کشور  مسلمان هستند اما وابسته به فرقه های گوناگونی می باشد. اهل سنت در عمان در استان جنوبی ظفار، سور و نواحی آن ساکن هستند. اما به دلیل اینکه دین رسمی مردم اسلام است مهمترین نقش را در ساختار سیاسی این کشور دارد.

اقتصاد

رشد تولید ناخالص داخلی سرآنه حدودا 12 درصد است. تولید ناخالص داخلی عمان از طریق کشاورزی، ساخت و ساز، خدمات و درصدی نیز از طریق نفت است. اکثر محموله نفت خام به کشورهای ژاپن، تایلند، کره جنوبی و چین صادر می شود. از دیگر صادرات کشور ماهی، فلزات و پارچه است.

عمان

عمده محصولاتی که به عمان وارد می شود ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل و روغن صنعتی است. دولت عمان برای واردات معافیت گمرکی قرار داده است.

در سالهای اخیر توجه خاصی به بخش گردشگری در عمان شده است و سالانه گردشگران بسیاری جهت بازدید و یا سرمایه گزاری وارد این کشور می شوند که خود منبع درآمدی برای عمان است.

گردشگری و جاذبه های عمان

کشور عمان جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که مورد توجه بسیاری از توریست ها قرار گرفته است و برای دین آنها به این کشور عربی سفر می کنند. قصران گشت با ارائه تور عمان، بهترین خدمات را برای مسافران ارجمند فراهم کرده است.

شهر بهلا

شهر بهلا، دهکده ای در بیابان است و قرن ها به عنوان توقف گاهی برای مسافران در نظر گرفته می شده است. در این آبادی انواع قلعه های قدیمی و تاریخی را می توانید مشاهده کنید. در اطراف این شهر دیواره هایی قرار دارند که به اندازه 7 مایل طول دارند و در نزدیکی ساحل قرار دارند.

جزیره ماسیره

جزیره ماسیره ترکیبی از غروب زیبای خورشید، تاریخ، حیات وحش و سواحل زیبا و چشم گیر است. برای سالهای متمادی این جزیره پایگاه هوایی بوده و تعداد کمی از مردم در اینجا زندگی می کردند. به همین دلیل لاک پشت ها با خیال راحت برای تخم گذاری به ساحل می آمدند. از زیبایی های سواحل این منطقه تماشای زیبای غروب خورشید، دیدن لاک پشت های چندین ساله و نهنگ های کوهان دار است.

عمان

صلاله

یکی از مهمترین شهرهای عمان صلاله است که در جنوب واقع شده است. قصر با شکوه قابوس در صلاله قرار دارد. در ماه های ژوئن تا اوت ابرهای باران زا از هندوستان به سمت این شهر می آیند و عمان آب وهوایی بارانی را تجربه می کند.

فلات موساندام

شمالی ترین بخش عمان که به وسیله امارات متحده از سایر بخش های این کشور جدا مانده است فلات موساندام است. این فلات ها از زیبایی های کشور است و چشم اندازی بی نظیر را دربرابر چشمام بازدید کنندگان قرار می دهد.

مسجد سلطان قابوس

یکی از بزرگترین مساجد در کشورهای عربی مسجد سلطان قابوس است که معماری منحصر به فرد و ارزشمندی را دارد. مناره های این مسجد بسیار خاص هستند و گنبدی 50 متری و از جنس طلا بر بالای این مسجد قرار دارد. تا مدت های زیادی بزرگترین فرش دنیا، که محصول ایران بود در این مسجد قرار داده شده بود. لوسترهای بزرگ این مسجد جلوه ای با شکوه به مسجد قابوس داده اند.

از دیگر مکان های گردشگری می توان به: موزه ملی، موزه بیت الزبیر، قلعه الجلالی فورت، سیتی سنتر، قلعه رستاق، جبل شمس و دژ نخل اشاره کرد.

عمان

حمل و نقل

اصلی ترین فرودگاه، فرودگاه بین المللی عمان است و سالانه 20 میلیون مسافر را جا به جا می کند.

تردد در داخل کشور و در شهرها اکثرا از طریق ماشین شخصی است، اما آن دسته از افرادی که ماشین شخصی ندارند از اتوبوس استفاده می کنند که هزینه آن از اروپا پایین تر است. خبری از مترو و خط آهن در این کشور نیست.

عمان یکی از کشورهایی است که سفر به آن به خصوص در 6 ماه دوم سال خالی از لطف نیست. برای سفر به این کشور آسیایی پیشنهاد می کنیم از خدمات تور عمان قصران گشت استفاده نمایید.

بعضی از اطلاعات مهم درباره عمان

    عمان ویزای شینگن
  • قاره: آسیا
  • پایتخت: مسقط
  • واحد پول: ریال عمان
  • زبان رسمی: عربی
  • شهرهای مهم: مسقط

تور عمان

کشور عمان، همسایه جنوبی ایران، واقع در شبه جزیره عربستان است؛ کشوری با آب و هوای گرم و خشک و البته تا حدودی مرطوب که به داشتن سواحل زیبا، صحرا، چشم اندازهای طبیعی زیبا و خاص، فرهنگ کهن، هتل های مجلل و باشکوه و جاذبه های تاریخی شهرت دارد و توانسته است به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار تبدیل شود.

اقتصاد عمان و دیگر کشور های خاورمیانه، وابسته به درآمدهای حاصل از نفت و گاز است اما در کشاورزی و ماهیگیری نیز رشد اقتصادی خوبی داشته است و سومین پول قدرتمند جهان را دارد. همچنین در سال های اخیر نیز، تمرکز خود را به صنعت توریسم و جذب گردشگران معطوف کرده است.

بهترین زمان سفر به عمان

عمان به عنوان کشوری در حاشیه خلیج فارس، مانند دیگر کشور های این حوزه دارای آب و هوای گرم و خشک است. نیمه اول سال، آب و هوای عمان گرم و داغ است و در این فصل با هوای بسیار گرمی مواجه می شوید.

فصل پاییز و زمستان دمای هوا کمی معتدل تر است. بنابراین بهترین زمان اخذ تور عمان فصل های پاییز و زمستان و به خصوص زمستان است. دمای هوا در زمستان در روز 24 و در شب 16 درجه است. با توجه به وضعیت آب و هوایی عمان در فصل های گرم به دلیل توریستی نبودن هزینه های سفر به شدت کاهش می یابد.

خدمات تور عمان

خدمات تور مسافرتی عمان شامل تهیه بلیط رفت و برگشت، هتل، بیمه سفر، ترانسفر، لیدر فارسی زبان مسلط به زبان عربی و انگلیسی است. البته بسته به نوع سلیقه و میزان بودجه تان می توانید کیفیت بعضی از آن ها را تعیین کنید.

تور عمان

تفریحات و مکان های دیدنی عمان

شاید بیشتر افراد از جاذبه های گردشگری تور عمان چیزی نمی دانند؛ اما اگر لیستی از جاذبه های گردشگری این کشور که ملقب به سوییس خاورمیانه است را برای تان بگوییم متعجب می شوید و مشتاق استفاده از تور عمان .

جزیره مصیره واقع در ساحل شرقی شبه جزیره عمان یکی از بی شمار جاذبه های تور کشور عمان است. این جزیره که بزرگترین جزیره عمان است شامل 12 روستا و جمعیتی 12000 نفره است. رفتن به جزیره مصیره، برای لذت بردن از ساحل، آفتاب، گشت و گذار در حیات وحش، تفریحات آبی و خوردن غذا های سنتی و دریایی عمان، می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

این جزیره شامل  تفریحاتی مثل قایق سواری، موج سواری، بادبادک سواری، شنا، بررسی و دیدن کشتی های غرق شده، کایت سواری و تماشای تخم ریزی 30000 لاک پشت در فصل تولید مثل است که همگی در تور کشور عمان قابل دسترس است.

مسقط به عنوان پایتخت کشور عمان و معروفترین شهر آن است. یکی نقاط دیدنی این شهر ، مسجد جامع قابوس است. این مسجد، برای بزرگداشت 30 امین سال پادشاهی سلطان قابوس ساخته شده است. از ویژگی های منحصر به فرد این مسجد، می توان به وجود لوستری 14 متری و یک قالی ایرانی که دومین قالی بزرگ ایران و جهان به شمار می رود اشاره کرد که میتوانید با اخذ تور مسقط از آن بازدید کنید.

تور صلاله عمان را به هیچ وجه از دست ندهید. صلاله مرکز تجارت عمان است و جاذبه های دیدنی فراوانی دارد. صلاله از شهرهای زیبا و دیدنی عمان است که زادگاه سلطان قابوس بوده و  این شهر با کوههای پوشیده از درختان و ساحلی کم نظیر و آبشارهای فراوان همچون زمردی در عمان می درخشد. این شهر در استان ظفار که وسیع ترین استان عمان هست واقع شده و نیز دومین شهر بزرگ عمان می باشد. با اخذ تور صلاله عمان از شگفتی های این شهر دیدن کنید و بهترین سفر عمرتان را تجربه کنید.

ویزای عمان 

 عمان در ایران دارای سفارت خانه فعال است اما متقاضیان دریافت ویزای عمان می بایست از طریق آژانس‌های مسافرتی برای دریافت ویزا اقدام کنند. مدارک متقاضی از طریق دفاتر آژانس‌های هواپیمایی به سفارت تحویل داده شده و تمامی مراحل از طریق کارشناسان ویزا پیگیری خواهد شد.

 توصیه می‌شود که جهت دریافت ویز‌ای عمان به صورت شخصی اقدام نکنید و حتما از طریق آژانس‌های هواپیمایی معتبر اقدام به اخذ ویزا کنید. برای اخذ ویزا عمان به مدارک و شرایط زیر نیاز دارید:

تور عمان

جاذبه های دیدنی کشور عمان

اگر بخواهیم از جاذبه های این کشور برای گردشگران تورعمان بگوییم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

تفریحات کشور عمان

بهترین تفریحات عمان که هر توریستی در این کشور باید آن ها را تجربه کند :

سوغات کشور عمان

از سوغاتی های مهم و معروف عمان می توان موارد زیر را نام برد :

 

جهت اخذ  تور عمان، تور مسقط ، تور صلاله عمان با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.