کشور پهناور و سردسیر کانادا همواره در لیست سفر افرادی که اهل سفر و ماجراجویی هستند قرار دارد. به همین منظور کانادا انواع ویزاها را برای سفر به این کشور تدارک دیده است تا علاقه مندان بسته به هدف خود از سفر یکی از انواع ویزای کانادا را دریافت کرده و به این کشور سفر یا مهاجرت کنند.اگر قصد سفر کوتاه و یا بازدید از اقوام یا خانواده را دارید باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید.

سایر ویزاهای کانادا مانند ویزای تحصیلی کانادا و جاب آفر کانادا فرصت سفر یا مهاجرت به کانادا را نیز فراهم کرده است.
شرایط جدید ویزای کانادا برای ایرانیان نیز این امکان را به وجود آورده تا بتوان پس از دریافت ویزای توریستی کانادا، در خاک کانادا برای نوعی از ویزای کار کانادا با نام ویزای اُپن ورک پرمیت کانادا به اقامت کانادا برای 2 سال و سپس اقامت دائم آن دست یافت.
مزیتی که این روش دارد این است که باعث می شود هزینه مهاجرت به کانادا کمتر باشد؛ البته تنها تا تاریخ 28 فوریه 2024 (9 اسفند 1402) می‌توان از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد.

ویزای-توریستی-کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا چیست؟ ویزای v1 کانادا چیست ؟
معمولا با توجه به اعتبار پاسپورت متقاضی صادر می شود. برای مثال برای ایرانیان ویزای 5 ساله کانادا صادر می شود که به صورت ویزای مولتی کانادا است. با دریافت ویزای مولتی کانادا متقاضی می تواند برای مدت 6 ماه بی وقفه در کانادا باشد. در واقع این نوع ویزا، ویزای چندبار ورود کانادا است. البته ویزای توریستی با ویزای مولتی کانادا دارای تفاوت هایی است. در تفاوت ویزای تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟ به شرح آن پرداخته ایم.

در ادامه با ویزای کانادا و انواع ویزای توریستی کانادا بیشتر آشنا می شوید.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در دو نوع ویزای یکبار ورود و یا ویزای چندبار ورود صادر می شود که با نام های ویزای سینگل یا مولتی نیز شناخته می شوند.

ویزای توریستی سینگل یا یکبار ورود

فرد دریافت کننده ویزای یکبار ورود یا سینگل با اخذ این ویزا تنها یکبار می تواند وارد کشور کانادا شود و بعد از خروج برای حضور مجدد در کانادا باید دوباره ویزا دریافت کند. در سال های اخیر اغلب ویزای مولتی برای ایرانیان صادر می شود.

ویزای توریستی مولتی یا چندبار ورود

مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا با توجه به مدت اعتبار پاسپورت است، برای مثال برای ایرانیان ویزای مولتی کانادا 5 ساله صادر می شود. متقاضی در هر بار ورود به کانادا می تواند تا 6 ماه در این کشور حضور داشته باشد و بعد از خروج و ورود مجدد نیاز به اخذ ویزای دوباره ندارد.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید دارای شرایطی باشید تا در دریافت این ویزا دچار مشکل نشوید. مهترین شرایط برای دریافت ویزای کانادا موارد زیر هستند:

 • دارا بودن پاسپورت معتبر
 • تمکن مالی
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • مطمئن کردن افسرپرونده از اینکه بیشتر از مدت مجاز در کانادا حضور نخواهید داشت
 • باید اثبات کنید که برای امنیت ملی این کشور تهدید حساب نمی شوید
 • ممکن است از شما درخواست شود برخی آزمایشات پزشکی را انجام دهید

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

بعد از اینکه مطمئن شدید شرایط اخذ ویزای کانادا را دارید می توانید مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا را آغاز کرده و مدارک لازم برای ویزای کانادا را جمع آوری کنید. برای اینکه در روند درخواست برای اخذ ویزا دچار مشکل نشوید پیشنهاد می کنیم این کار را به کارشناسان مجرب دریافت ویزا در این حوزه بسپارید، اما به طور کلی برای اخذ ویزای توریستی کانادا مراحل زیر را باید پشت سر بگذارید.

ویزای توریستی کانادا

گام اول: ثبت نام در سایت و ثبت درخواست

مرحله اول در درخواست اخذ ویزای کانادا ثبت نام در سایت رسمی دولت کانادا است، به این ترتیب که ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود بسازید، در ایجاد یوزر نیم و پسورد دقت داشته باشید و به سوالاتی که در ادامه از شما پرشیده می شود به دقت پاسخ دهید.

یکی از پرسش هایی که با آن رو به رو می شوید مشخص کردن نوع ویزای درخواستی است که شما باید ویزای توریستی را انتخاب نمایید. در ادامه سوالاتی در رابطه با مدت حضور شما، ملیت، چگونگی پرداخت هزینه ها و … پرسیده می شود که همگی آنها میبایست با دقت پاسخ داده شود.

گام دوم: ارسال مدارک

در این مرحله باید اسکن یا عکس مدارک خود را آپلود نمایید. مدارک درخواست شده را میتوانید در لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا ببینید. دراین مرحله هزینه ویزای توریستی کانادا و بیومتریک نیز مشخص می شود. در ارسال مدارک دقت نمایید که این کار را به درستی انجام دهید، زیرا اشتباه در هر یک از مراحل ممکن است روند درخواست ویزای شما را با مشکل مواجه کند.

گام سوم: پرداخت هزینه های درخواست شده

بعد از آپلود مدارک و انجام مراحل قبل باید هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید. که این هزینه ها شامل دریافت وقت سفارت کانادا ، بیومتریک و فرم ها می شود. و در نهایت بعد از پرداخت هزینه ها ثبت نهایی صورت میگیرد.

گام چهارم: بیومتریک کانادا

برای سفر به کانادا و دریافت ویزای توریستی کانادا حتما باید کارهای مربوط به بیومتریک کانادا را که شامل انگشت نگاری و ثبت عکس دیجیتال می شود را انجام دهید. انجام بیومتریک کانادا در یکی از دفاتر وک انجام می شود. برای انجام مراحل مربوط به انگشت نگاری و بیومتریک باید در تاریخی که برای شما مشخص شده به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مراجعه کنید. دقت داشته باشید که بعد از دریافت نامه و دعوت برای بیومتریک فقط 30 روز فرصت دارید تا برای انجام اقدام نمایید.

از شرایط انگشت نگاری برای کانادا این است که در زمان مراجعه به کارگزاری میبایست نامه تاییدیه اداره مهاجرت کانادا، ایمیل تایید وقت و گذرنامه خود را همراه داشته باشید.

گام پنجم: پیکاپ ویزای کانادا

بعد از انجام انگشت نگاری حدودا 3 تا 6 ماه زمان میبرد تا به درخواست ویزای شما پاسخ داده شود. جواب از طریق ایمیل به شما اعلام میشود. در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شده باشد برای دریافت ویزای خود باید به یکی از دفاتر وک مراجعه نمایید. برای صرفه جویی در وقت و هزینه می توانید این کار را به یک شرکت معتبر که کار پیکاپ ویزا انجام می دهد بسپارید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کانادا بسته به نوع ویزا متفاوت است. برای مثال مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا با ویزای تحصیلی کانادا تفاوت دارد. مهمترین مدارک ویزای توریستی کانادا موارد زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر با حداقل یکسال اعتبار
 • ترجمه اسناد هویتی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت تاهل
 • ترجمه مدارک شغلی
 • ارائه سابقه بیمه
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • اسناد ملکی
 • گواهی اشتغال به کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان محصل
 • دعوتنامه در صورت وجود

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا و رفع آن

در صورتی که مدارک شما ناقص یا جعلی باشد و افسر پرونده متوجه این موضوع شود و یا در صورتی که در مراحل ثبت درخواست ویزای کانادا دچار اشتباه شوید ممکن است درخواست ویزای شما رد شود. همچنین نداشتن تاریخچه سفری مناسب، تمکن مالی کافی، داشتن سابقه کیفری میتواند از دلایلی باشد که افسر بررسی کننده پرونده شما را در اعطای ویزا قانع نکند و منجر به رد درخواست شما شود.

در صورتی که با درخواست ویزای توریستی کانادا شما موافقت نشد می توانید با برطرف کردن نواقص پرونده دوباره برای درخواست ویزا درخواست دهید.

جهت اخذ ویزای کانادا و یا پیکاپ ویزا میتوانید با مجموعه قصران گشت تماس بگیرید.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *