تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟ – اگر تا به حال به دنبال اخذ ویزای کانادا بوده باشید، با اصطلاحات ویزای توریستی، ویزای مولتی، ویزای مولتیپل و ویزای ۵ ساله کانادا روبرو شده‌اید. در صورتی که خودتان بخواهید که برای درخواست ویزای کانادا اقدام کنید، ۱۰۰% این سوال برایتان پیش آمده که برای کدام‌یک از انواع این ویزاها باید اقدام کنید!

با توجه به اینکه طی چند سال اخیر نرخ مهاجرت به کانادا افزایش پیدا کرده و افراد بیشتری در پی دریافت انواع متداول ویزای مولتی توریستی و یا مولتیپل و سفر به این کشور پیشرفته، چند ملیتی و چند فرهنگی هستند، در این مطلب کوتاه قصد داریم در مورد انواع ویزای توریستی، مولتی صحبت کنیم.

تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟

ویزای مولتی کانادا 

ویزای مولتی کانادا را می توان نوعی اقامت موقت دانست. از آنجایی که دارندگان این نوع ویزا این امکان را دارند که بعد از هربار ورودشان به خاک کانادا 6 ماه در این کشور اقامت کنند، پس می توان این نوع ویزا را مجوزی برای اقامت موقت قلمداد کرد.

زمانی که ویزای کانادا به صورت مالتیپل صادر شده باشد، فرد می تواند تا پایان اعتبار ویزای کانادا به دفعات به کشور کانادا وارد و از آن خارج شود.در حال حاضر اغلب ویزاهای صادر شده از سوی سفارت کانادا به صورت ویزای مولتی صادر می شود. با توجه به اعتبار 5 ساله پاسپورت ایرانی، حداکثر اعتبار ویزای مولتی کانادا برای شهروندان ایرانی 5 ساله خواهد بود. این در حالی است که حداکثر اعتبار ویزای کانادا 10 سال است.

اما اگر به فرض متقاضی ایرانی دارای تابعیت کشوری نظیر ترکیه و پاسپورت ترکیه باشد، به دلیل اعتبار 10 ساله پاسپورت این کشور، اعتبار ویزای کانادای وی نیز 10 ساله خواهد بود.شاید اینطور فکر کنید که با اتمام اعتبار پاسپورت ایرانی امکان جا به جایی برچسب ویزای کانادا به پاسپورت جدید وجود دارد، اما اینطور نیست، برای همین باید در هنگام درخواست ویزای چندبار ورود کانادا از پاسپورت جدید و دارای اعتبار کافی استفاده کنید.

ویزای توریستی کانادا

در حال حاضر متداول ترین نوع ویزای کانادا، ویزای ویزیتور و یا همان ویزای توریستی کانادا است . ویزای توریستی کانادا با اهداف گردشگری، تفریح و یا دیدارهای کوتاه مدت از خانواده و بستگان صادر می‌شود. ویزای توریستی کانادا در ۲ نوع یکبار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود. این نوع ویزا، جزو یکی از محبوب‌ترین ویزاهای اقامت کوتاه مدت می‌باشد و به دارندگان ویزای مولتیپل توریستی، اجازه اقامت بدون وقفه تا ۶ ماه داده می‌شود.

در حال حاضر اگر بخواهید برای ویزای توریستی کانادا از ایران اقدام کنید، بخاطر این که سفارت کانادا هیچگونه فعالیتی در ایران ندارد، تنها روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا برای شما در دسترس است.

البته کل پروسه درخواست ویزای توریستی کانادا غیرحضوری و آنلاین نیست و شما باید برای انجام مرحله انگشت نگاری و عکس بیومتریک یک وقت کارگزاری وی اف اس گلوبال در یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه،ارمنستان و یا امارات گرفته و به آنجا مراجعه کنید.

در صورت موافقت با درخواست ویزا باید برای پیوست برچسب ویزا مجددا به کشور واسط و کارگزاری وی اف اس مراجعه کنید، در عین حال می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کرده و ویزای خود را بدون نیاز به سفر در ایران دریافت کنید.

تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟

تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟

با توجه به تعاریفی که در بالا به شما ارائه شد، ویزای توریستی، مولتی، مولتیپل و ۵ ساله کانادا هیچ تفاوتی با هم ندارند! دارندگان این ویزا بر خلاف ویزای توریستی نیازی به تمدید ویزای خود ندارند و تا زمانی که پاسپورت آنها اعتبار داشته باشد می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. همچنین همانطور که گفتیم دارندگان ویزای مولتی کانادا می توانند بعد از هربار ورود 6 ماه در کانادا بمانند. به  جز این دو مورد بقیه کاربردهای این نوع ویزا با ویزای توریستی تفاوتی ندارد و مثل هم هستند.

وقتی با ویزای مولتی وارد خاک کانادا شوید، این امکان را خواهید داشت تا به همه ی اهداف خود از جمله گردشگری، دید و بازدید، شرکت در کنفرانس ها و همایش ها و … رسیدگی نمایید.برای درخواست هریک از انواع مولتی، مولتیپل، ۵ ساله و توریستی کانادا لزومی به ارائه مدارک جداگانه نیست و شرایط اخذ آنی ویزاها نیز با هم مشابه است.

آیا یا ویزای مولتی کانادا میتوان کار کرد؟

اگر ویزای مولتی شما از نوع توریستی باشد، به هیچ عنوان امکان کار پاره وقت و یا تمام وقت در این کشور را نخواهید داشت.اما اگر به فکر مهاجرت کاری به کانادا بوده و می خواهید با استفاده از دعوت نامه درخواست ITA اکسپرس اینتری و یا اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت کنید، بالطبع امکان کار قانونی برای شما وجود خواهد داشت.در همین زمینه خواندن مطالب بهترین موسسات کاریابی در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *