سفارت کشور ایتالیا کارگزاری CKGS کاکس اند کینگز را برای انجام خدمات مربوط به اخذ ویزای شینگن و دریافت وقت سفارت ایتالیا در نظر گرفته است. سابق بر این برای دریافت وقت سفارت کشورهای اروپایی و به خصوص کشورهای عضو حوزه شینگن افراد زیادی در مقابل سفارت ها ساعت های طولانی را برای دریافت وقت و یا ورود برای مصاحبه می گذراندند. تعداد زیاد مراجعین باعث اتلاف وقت و سردرگمی مسافران می شد و حتی ممکن بود به روز دیگری موکول شود. از این جهت و برای سهولت در روند اعطای ویزا سفارت خانه ها امور اعطای ویزا و کارهای مربوط به آن رابه کارگزاری های مختلف سپرده اند. برای مثال کارگزاری VFS نماینده سفارت کشورهای فرانسه، فنلاند، اتریش، بلژیک و چند کشور دیگر در ایران است.

وقت سفارت ایتالیا در شرکت کاکس اند کینگز – CKGS

یکی از قدیمی ترن شرکت های دنیا در زمینه خدمات مسافرتی و تور شرکت کاکس اند کینگز است که فعالیت خود را در کشور هندوستان آغاز کرد. این شرکت علاوه بر هند در کشورهایی مانند امارات، سنگاپور و انگلستان نیز دارای دفتر بین المللی است. عمده فعالیت این شرکت در زمینه خدمات تامین مالی است. همچنین خدماتی مانند مدیریت تور، خرید بلیط هواپیما، انجام امور مربوط به سفرهای تجاری، اخذ ویزا از فعالیت های این شرکت است.

معرفی شرکت کاکس اند کینگز

خدمات کاکس اند کینگز در زمینه اخذ ویزا

در سال 2008 امور مربوط به اخذ ویزا توسط این شرکت راه اندازی شد. این مرکز به عنوان یک کارگزاری برون سپاری شده در حوزه اخذ ویزا شناخته شده است و عمده فعالیت آن بر روی خدمات کنسولی است. کلیه امور مربوط به  اخذ ویزا از ثبت درخواست گرفته تا بررسی مدارک و انگشت نگاری توسط این کارگزاری انجام میشود که باعث تسهیل در روند اخذ ویزا و وقت دهی می شود.

در ایران کارگزاری کاکس اند کینگز طرف قرارداد سفارت ایتالیا بوده و تمامی امور مربوط به وقت سفارت ایتالیا و اخذ ویزای ایتالیا توسط این کارگزاری انجام میشود. با آغاز همکاری این کارگزرای با سفارت ایتالیا روند اخذ ویزای ایتالیا با سرعت بیشتری در حال انجام است. با همکاری سفارت ایتالیا با CKGS زمان رسیدگی به پرونده متقاضین بسیار کاهش یافته است و این اقدام باعث سهولت و تسریع در فرایند اخذ ویزای ایتالیا شده است.

مراحل اخذ ویزای و وقت سفارت ایتالیا از طریق CKGS

انواع ویزای ایتالیا شامل:

 • ویزای توریستی ایتالیا
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت ایتالیا
 • ویزای ترانزیتی
 • ویزای بیزنس ایتالیا است

بهتر است قبل از اقدام بررسی کنید که آیا واجد شرایط دریافت ویزای مورد نظر خود هستید یا خیر. مراحل اخذ ویزای ایتالیا یا دریافت تور ایتالیا از طریق شرکت کاکس اند کینگز به ترتیب زیر است:

 1. رزرو وقت سفارت ایتالیا : برای دریافت وقت باید به وبسایت CKGS مراجعه کنید.
 2. فرم مربوط به درخواست ویزا را پر و تکمیل کنید.
 3. مدارک خواسته شده را فراهم کن
 4. هزینه های وقت سفارت ایتالیا را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.
 5. حضور در مرکز همراه با مدارک در روز تعیین شده.

در روزی که برای شما تعیین میشود همراه با مدارک خواسته شده به مرکز CKGS مراجعه فرمایید. دقت داشته باشید که تمام مدارک را کامل و بدون نقصی همراه خود ببرید. چرا که نقص در مدارک منجر به رد درخواست شما میشود.

 1. وضعیت درخواست ویزا و وقت سفارت ایتالیا خود را می توانید از طریق سایت کاکس اند کینگز پیگیری نمایید.

خدمات بیومتریک کاکس اند کینگز

برای سفر به ایتالیا و اخذ ویزای ایتالیا باید بیومتریک انجام دهید. کارگزاری CKGS مسئول انجام بیومتریک متقاضیان است. در روزی که برای شما تعیین میشود و در کارگزاری حضور دارید باید برای انجام کارهای مربوط به بیومتریک نیز اقدام نمایید.

برای دریافت ویزای ایتالیا و پس از حضور در مرکز CKGS باید هزینه هایی که توسط کارگزاری از شما درخواست میشود را پرداخت کنید که هزینه ای جدا از ویزای شینگن است.

آدرس و ساعت کاری شرکت کاکس اند کینگز

پس از دریافت وقت سفارت ایتالیا از کارگزاری CKGS باید در روز تعیین شده به آدرس  شرکت کاکس اند کینگز واقع در ولنجلک، انتهای خیابان سیزدهم، ساختمان اداری گالریا، طبقه چهارم مراجعه نمایید.

برای دریافت ویزای کوتاه مدت و توریستی ایتالیا باید از طریق این شرکت اقدام به دریافت ویزای ایتالیا نمایید. این شرکت در تعطیلات رسمی مانند ایام تعطیلات سال نو میلادی و روز عاشورا تعطیل میباشد.

معرفی شرکت کاکس اند کینگز

شرایط اخذ ویزای ایتالیا

برای سفر به ایتالیا باید ویزای شینگن ایتالیا دریافت نمایید. معمولا دریافت ویزای ایتالیا کار دشواری نیست فقط کافیست مدارک خواسته شده را بدون نقصی فراهم کنید.

مدارک کلی ویزای ایتالیا

 • پاسپورت معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5
 • دعوتنامه در صورت وجود
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
 • مدارک هویتی

سعی کنید قبل از وقت سفارت ایتالیا و مراجعه به سفارت، تمام مدارک خواسته شده را بدون نقص فراهم کنید چرا که هر گونه کمبود در مدارک منجر به رد درخواست و ریجکتی شما میشود که سابقه بدی در پرونده تان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *