لهستان کشوری واقع در مرکز اروپا و عضو حوزه شینگن است  و برای سفر به آن می بایست ویزای لهستان دریافت کنید. مهمترین همسایگان لهستان کشور آلمان، جمهوری چک، لیتوانی و روسیه هستند.

پایتخت و مهمترین شهر این کشور ورشو نام دارد. لهستان همچنین عضو اتحادیه اروپا نیز هست. جمعیت این کشور حدودا 38 میلیون نفر اعلام شده است. لهستان کشوری تقریبا ارزان برای مهاجرت می باشد و می توان آن را کشوری مناسب برای زندگی نامید. لهستان هم در قاره اروپا قرار دارد و هم عضو شنگن است که این دو خود به تنهایی لهستان را در موقعیت خوبی قرار داده است.

کشور لهستان

این کشور اروپایی با واقع شدن در مرکز اروپا شرایط آب و هوایی خوبی را تجربه می کند. آثار باستانی و تاریخی بسیاری در شهرهای این کشور وجود دارد که گردشگران زیادی را ترغیب به دریافت ویزای توریستی این کشور کرده است.

مردم در لهستان به زبان خودشان یعنی لهستانی صحبت می کنند. واحد پول این کشور زلوتی است. زمستان ها در لهستان هوا به شدت سرد است و برف زیادی می بارد که شاید تاثیری از آب و هوای روسیه باشد.

بخش شرقی این کشور سبزتر است و پوشش گیاهی زیادی دارد. بیشترین درآمدزایی مربوط به بخش خدمات است و رتبه ناخالص داخلی در این کشور 20 در جهان می باشد .

حدود 2 میلیون نفر از جمعیت این کشور در ورشو و پایتخت زندگی می کنند. فرصت های شغلی و آموزشی فراوانی در این شهر وجود دارد و اغلب مهاجران ورشو را برای زندگی و یا کار انتخاب می کنند.

پوزنان از دیگر شهرهای لهستان است و اکثر کارهای تجاری و حمل و نقل های مهم در این شهر انجام می شود. همچنین پوزنان محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی است.

کراکوف یکی دیگر از شهرهای قدیمی در لهستان است. سابقا این شهر پایتخت لهستان بوده و معماری خیره کننده ای دارد . جالب است که بدانید اولین دانشگاه لهستان در این شهر تاسیس شده است.

لودز در صنعت نساجی و چرم پیشرو است و مرکز فرهنگی این کشور به حساب می اید و هنرمندان زیادی در این شهر زندگی می کنند.

 

ویزای لهستان

ویزای لهستان

همانطور که گفته شد لهستان در حوزه شنگن واقع شده است و  برای سفر به آن ویزای شنگن لهستان باید دریافت کنید. برای سفر به این کشور و دریافت ویزای لهستان باید دارای شرایطی باشید:

دعوتنامه داشته باشید.

داشتن دعوتنامه برای دریافت هر نوع ویزایی امتیاز مثبتی است و می تواند دریافت ویزا را آسان‌تر کند. اگر از طرف اعضای خانواده‌تان و یا از یک شرکت و یا نمایشگاه برای شما دعوتنامه ارسال شود می توانید همراه با سایر مدارک آن را تحویل به سفارت دهید و از امتیاز داشتن دعوتنامه بهره ببرید. در متن دعوتنامه حتما باید مدت زمان و محل اقامت و تاریخ آن مشخص باشد.

تاریخچه سفر و ویزای لهستان

یکی از مواردی که افسر پرونده را در اعطای ویزای لهستان متقاعد می کند داشتن تاریخچه سفر خوب است. به این طریق شما اثبات می کنید که فرد خوش قولی هستید و بعد از پایان سفر و اعتبار مدت ویزای خود به کشورتان باز خواهید گشت.

تاثیر تمکن مالی بر ویزای لهستان

یکی دیگر از مواردی که شرایط دریافت ویزای لهستان را برای شما مطلوب میکند داشتن تمکن مالی کافی است. به این ترتیب اثبات می کنید که  دارای منابع مالی کافی برای هزینه های سفر خود هستید و سربار دولت نخواهید بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای لهستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای لهستان باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. البته نیازی به تاییدیه دادگستری وخارجه نمی باشد.

  • مدارک هویتی مانند پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی
  • تمکن مالی و گردش حساب به یورو
  • رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
  • پرینت برگه تعیین وقت سفارت
  • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5
  • پرینت فرم درخواست و رسید هزینه های پرداختی
  • اسناد ملکی، مالی و شغلی
  • دریافت وقت سفارت لهستان

برای دریافت وقت سفارت لهستان می بایست از طریق سایت این کشور اقدام به دریافت وقت نمایید. در پر کردن فرم ها دقت نمایید و تمامی اطلاعات خوسته شده را به طور صحیح وارد نمایید. حدودا 2 تا 3 هفته زمان میبرد تا به درخواست شما رسیدگی شود و برایتان وقت تعیین شود.

در روز مصاحبه با در دست داشتن مدارک و به موقع به محل سفارت وارد شوید. از انجایی که ممکن است روند صدور کمی زمان ببرد توصیه می شود از 3 ماه قبل از تاریخ سفر مقدمات اخذ ویزا را فراهم کنید.

پاسخ به صدور ویزا مابین 14 تا 21 روز کاری تعیین شده و نتیجه از طریق ایمیل به شما اعلام می شود. برای دریافت جواب ویزا با در دست داشتن کارت شناسایی و پاسپورت باید به محل سفارت مراجعه کنید.

ویزای لهستان

آدرس سفارت لهستان

خوشبختانه لهستان در ایران دارای سفارتخانه می باشد. در روز مصاحبه برای ویزای لهستان به آدرس خیابان نلسون ماندلا (جردن)، کوچه پیروز، پلاک 2 مراجعه کنید. ساعات کاری سفارت در تهران 8:30 الی 15:00 می باشد و روزهای تعطیل سفارت لهستان در تهران جمعه و شنبه می باشد.

ریجکتی ویزای لهستان

مانند ویزای هر کشور دیگری ممکن است با درخواست ویزای شما برای حضور در لهستان نیز موافقت نشود. عواملی مانند کامل نبودن مدارک، نقص یا جعل در مدارک، نداشتن تمکن مالی کافی، متقاعد نکردن افسر بررسی کننده پرونده در بازگشت از سفر به کشور بعد از اتمام مدت ویزا مواردی هستند که صدور ویزای لهستان را به خطر می اندازد.

رفع ریجکتی ویزای لهستان

درصورتی که با درخواست شما موافقت نشود می توانید بعد از 6 ماه دیگر دوباره برای دریافت ویزا درخواست دهید. برای درخواست مجدد نواقص قبلی را برطرف کنید و دوباره برای دریافت ویزا اقدام نمایید.می توانید پیش از اقدام مجدد نامه ای خطاب به سفارت بنویسید و در آن اعتراض خود را مطرح کنید و اگر در بررسی پرونده اشتباهی رخ داده آن را توضیح دهید.

چنانچه قصد سفر به لهستان و یا حوزه شینگن را دارید با قصران گشت تماس گرفته و تمام مراحل اخذ ویزای شینگن خود را به ما بسپارید.