شرایط اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن – شینگن یا شنگن منطقه ای در اروپا است که شامل 26 کشور اروپایی می باشد این کشورها در کنار هم مانند یک منطقه و کشور متحد عمل کرده و محدودیت های تردد و اخذ ویزا برای اتباع این کشورها حذف شده است. اما شهروندان کشورهایی که عضو حوزه شینگن نیستند برای ورود به این منطقه می بایست ویزای شینگن اخذ کنند که کار نسبتا دشوار ی است.

شرایط اخذ ویزای شنگن

چطور ویزای شنگن بگیریم

اولین شرط از شرایط اخذ ویزای شینگن این است که شما مشخص کنید که چه نوع ویزای شینگنی می خواهید یا به چه منظوری اقدام به دریافت ویزا کرده اید. به طور مثال اقدام به دریافت ویزای توریستی کرده اید یا ویزای کاری،  ویزای تحصیلی یا ویزای دیدار اقوام.

بنابراین اولین گام روشن کردن هدف سفر و مشخص کردن نوع ویزای آن است.

گام دوم

از دیگر شرایط اخذ ویزای شینگن مشخص کردن کشوری که قصد سفر به آن را دارید می باشد. اگر قصد سفر به یک کشور را دارید می بایست به کنسولگری کشور مد نظرتان مراجعه کنید. اما اگر هدف شما سفر به چند کشور است می بایست درخواست خود را به سفارت کشوری تقدیم کنید بیشترین زمان را در آن سپری خواهید کرد. در صورتیکه مدت سفر شما به کشورهایی که قصد سفر به آنها را دارید مشخص نیست یا مدت زمان اقامت شما در آن کشورها با هم برابر است می بایست درخواست خود را به سفارت کشوری ارائه دهید که اولین مقصدتان است.

همانطور که می­دانید پروسه­ ی دریافت ویزا و به خصوص ویزای شینگن زمان بر است و ممکن است کمی طول بکشد بنابراین بهتر است از 1 تا 2 ماه قبل از زمان سفر خود اقدام به دریافت ویزا کنید و مراحل اخذ آن را شروع کرده و به کنسولگری مورد نظرتان رجوع کنید. بیشتر کشورها اجازه دریافت وقت را به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می­دهند. بنابراین با گرفتن وقت سفارت به صورت آنلاین سریعتر روند آن طی می شود. کارشناسان قصران گشت در گرفتن وقت سفارت برای اخذ ویزای شینگن در کنار شما هستند.

مدارک مورد نیاز ویزای شنگن

گام سوم

شرایط اخذ ویزای شینگن – مرحله بعدی دریافت فرم درخواست ویزا می ­باشد، فرم را دانلود و دریافت کرده و با دقت آن را پر نموده و آن را امضا نمایید. معمول ترین مدارکی که برای دریافت ویزای شینگن مورد نیاز است و جزوی از شرایط اخذ ویزای شینگن است : مدارک شناسایی، پاسپورت معتبر، تمکن مالی، بلیط رفت و برگشت، بیمه سفر و عکس رنگی پرسونلی می باشد.

پس از این مرحله و بررسی درخواست شما و گرفتن وقت سفارت از کشوری که قصد سفر به آن را دارید برای شما وقت مصاحبه تعیین می شود که در روز تعیین شده می بایست با مدارک مورد نیاز به محل بروید. سوالاتی از قبیل انگیزه شما از سفر، طول مدت سفر، محل اقامتتان و … پرسیده می شود. با نهایت دقت و صداقت به سوالات افسر پاسخ دهید تا مغایرتی در گفته های شما پیش نیاید.

هزینه ویزای شنگن معمولا با توجه به سن و وضعیت فرد اقدام کننده متفاوت است و توسط کشورهای عضو شینگن تعیین می شوند.

شرایط اخذ ویزای شنگن

برای دریافت ویزای شینگن می بایست دارای شرایطی باشید. عموما شرایط دریافت ویزای شنگن در کشورهای این حوزه مشابه به یکدیگر است اما به طور کلی شرایطی که می تواند در پذیرفتن درخواست شما موثر باشد به قرار زیر است:

  • مدارک فرد متقاضی (مدارکی که سفارت مورد نظر از شما خواسته است می بایست تکمیل باشد و نقصی در آنها وجود نداشته باشد)
  • سن (‌برای مثال اگر فرد متقاضی زیر 30 سال سن داشته باشد و سابقه سفر به کشورهای اروپایی نداشته باشد ممکن است شرایط اخذ ویزا برای او کمی دشوارتر باشد)
  • سابقه سفر (اگر سابقه ویزای شنگن دارید، با اقبال بیشتری در دریافت دوباره­­­ی ویزای شنگن مواجه هستید. همچنین سابقه سفر به اروپا نیز نکته مثبتی برای شما به حساب می آید)
  • و نکاتی از قبیل اینکه واقعا هدف شما از سفر و دریافت ویزای شینگن چیست؟ آیا در کشور خود و جایی که در آن زندگی می­کنید وضعیت اقتصادی قابل قبولی دارید یا خیر؟ و اینکه آیا تضمینی وجود دارد که پس از پایان اعتبار ویزای خود کشور مقصد را ترک می کنید یا خیر؟

چنانچه شرایط اخذ ویزای شینگن را دارید با کارشناسان مجرب قصران گشت با شماره 02188697080 تماس بگیرید تا شما را گام به گام راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *