ویزای بلژیک 

بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که در سواحل غربی قاره اروپا واقع شده است. بروکسل بزرگترین شهر این کشور و پایتخت آن است. بلژیک کشوری سرسبز و دارای جنگل های فراوانی است و جز یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین کشورهای اروپا به شمارمی رود. همسایگان بلژیک، کشورهای فرانسه، لوکزامبورگ، آلمان و هلند هستند و مردم به 3 زبان آلمانی، فرانسوی و هلندی صحبت می کنند.

بلژیک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و البته حوزه شینگن است و برای ورود به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید. ویزای بلژیک دارای سه نوع اصلی است: 

ویزای کوتاه مدت یا توریستی، ویزای غیر مهاجرتی و ویزای مهاجرتی. 

ویزای کوتاه مدت بلژیک یا ویزای توریستی همان ویزای شینگن است و دارندگان آن مجاز هستند تا سقف 90 روز برای اهداف توریستی در بلژیک بمانند.

ویزای غیر مهاجرتی برای افرادی که با اهدافی مانند تحصیل و یا بیزینس و برای مدتی کوتاه قصد اقامت دربلژیک را دارند صادر می شوند.

ویزای مهاجرتی مناسب افرادی است که بلژیک را برای اقامت طولانی و یا مهاجرت انتخاب می کنند.

ویزای بلژیک

به طور کلی صدور ویزای بلژیک به دو شکل انجام میشود

دارا بودن دعوتنامه از سوی افراد و بستگان درجه یک که به طور قانونی در بلژیک اقامت دارند.

یا از طریق درخواست خود فرد به  منظور سفر توریستی یا تحصیل برای دوره ای کوتاه مدت.

در بخش بعد به توضیح شرایط و چگونگی اخذ ویزای توریستی بلژیک می پردازیم با ما همراه باشید.

ویزای کوتاه مدت بلژیک

از جمله  رایج ترین ویزاهایی که برای ایرانیان صادر می شود و متقاضی آن هستند ویزای توریستی یا کوتاه مدت شینگن است. با اخذ این ویزا شما می توانید در یک بازه 180 روزه به مدت 90 روز در این کشور حضور داشته باشید. همانطور که می دانید با اخذ ویزای شینگن بلژیک امکان سفر به سایر کشورهای عضو حوزه شینگن را نیز خواهید داشت.

با داشتن دعوتنامه شانس دریافت ویزای توریستی بلژیک ساده تر میشود. اگر به قصد دیدار خانواده یا دوستان خود که ساکن بلژیک هستند قصد سفر به این کشور را دارید با داشتن دعوتنامه از سوی آنها به راحتی می توانید موفق به اخذ ویزای شینگن شوید.

همچنین برای سفر به بلژیک با اهداف تحصیلی و شرکت در رویدادهای فرهنگی تا حداکثر 3 ماه اقامت در بلژیک می توانید از ویزای کوتاه مدت استفاده نمایید.

شرایط دریافت ویزای بلژیک 

شرایط اخذ ویزای بلژیک مانند شرایط اخذ ویزای شینگن است. از مهترین نکات اخذ این ویزا این است فرد متقاضی باید از تمکن مالی مناسب برخوردار باشد و اثبات کند که میتواند عهده دار مخارج خود در بلژیک باشد. همچنین عدم سوء سابقه نیز برای اخذ ویزای شینگن بسیار ضروری است.

ویزای بلژیک

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلژیک 

 • اصل گذرنامه معتبر با ۶ ماه اعتبار از تاریخ حرکت تور (امضاء شده).
 • اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود).
 • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل.
 • دو قطعه عکس 4*3 رنگی، زمینه سفید و کاملاً از روبه روی بدون عینک و جدید (۸۰٪ صورت).
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو بلیط واچر هتل
 • ترجمه انگلیسی از تمام صفحات شناسنامه.
 • ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به کار (به همراه لیست تامین اجتماعی)، روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات) به همراه معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت، پروانه کسب، پروانه وکالت (به همراه دفترچه وکالت)، پروانه مطب و کارت نظام پزشکی مسافر.
 • در گواهی اشتغال به کار باید نام و سمت مسافر، میزان درآمد، تاریخ شروع به کار، تاریخ مرخصی مسافر مطابق با تاریخ تور ذکر شده باشد (همراه با مهر و امضاء توسط شخصی غیر از مسافر بر روی سربرگ شرکت).
 • کسانی که فقط گواهی شغلی (بخش خصوصی) ارائه می دهند، لیست ۶ ماهه گذشته بیمه تامین اجتماعی با مهر و امضاء الزامی است.
 • برای خانم های خانه دار گواهی اشتغال به کار همسر الزامی است.
 • برای افراد محصل، ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به تحصیل و برای اساتید حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی الزامی است.
 • پرینت انگلیسی حساب جاری بانکی ۶ ماه گذشته به همراه نامه ی تمکن مالی به یورو با مهر و امضاء بانک
 • ترجمه سند مالکیت به نام مسافر (تمام صفحات).
 • ترجمه انگلیسی رضایت نامه محضری پدر و مادر جهت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال در صورت سفر به تنهایی و یا فقط به همراه یکی از والدین

ویزای بلژیک

سفارت بلژیک در تهران 

خوشبختانه تا این لحظه سفارت بلژیک درتهران دارای فعالیت می باشد، اما به جهت سرعت بخشی و تسهیل روند اخذ ویزا رسیدگی به امور اعطای ویزا و دریافت مدارک به کارگزاری وی اف اس گلوبال سپرده شده است. برای تحویل مدارک همچنین انگشت نگاری باید به این مرکزمراجعه نمایید. آدرس VFS در تهران: میدان هروی، خیابان گلستان پنجم، مرکز هروی سنتر، طبقه 4 میباشد و میتوانید از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 17 به این مرکز مراجعه فرمایید.

نکات ویزای بلژیک

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 3. مسافرینی که در 24 ماه اخیر ویزای اروپا  دریافت نموده اند، پروانه ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزا شنگن صادره از سفارت یونان).
 4. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای بلژیک به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 5. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 6. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 7. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.

برای اخذ ویزای توریستی بلژیک و ویزای شینگن با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید.