لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ویزای انگلیس

امکان ندارد شما اهل سفر و ماجراجویی باشید و فکر سفر به انگلیس به ذهنتان خطور نکرده باشد. کشوری کامل از نظر نظام سیاسی و اقتصادی و صد البته فرهنگی. معروفترین دانشگاه های دنیا در انگلیس واقع شده اند، بنابراین اگر اهل ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید قطعا انگلیس یکی از گزینه های انتخابی شما خواهد بود. 

کشور انگلیس کاملا مستقل است و عضو حوزه شینگن نمی باشد، برای سفر به این کشور باید ویزای جداگانه دریافت کنید، هر چند ممکن است سابقه سفر شما به حوزه شینگن در اخذ ویزای انگلیس هم تاثیر مثبت داشته باشد. 

 برای  اخذ ویزای انگلستان باید دارای مدارک قوی و قابل قبولی برای اثبات بازگشت خود از انگلستان به سفارت ارائه دهید و افسر را از اینکه پس از پایان اعتبار ویزا، به کشور خود بازمیگردید مطمئن کنید. 

با اخذ ویزای انگلیس اجازه ورود به کشور انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز را خواهید داشت. این ویزا بر اساس هدف از سفر انواع متفاوتی دارد و به پاسپورتی که دارای ویزا انگلیس است، اعتبار خواهد داد. با توجه به تحقیقات بین‌المللی از میان هر ۶ نفر در ۱۸۹ کشور جهان، یک نفر درخواست ویزای کار انگلیس را دارد. انگلیس کشوری است که با شرایط موجود، دورنمایی جذاب برای کار، زندگی و تحصیل را دربردارد.

در ادامه این مطلب به بررسی موارد زیر پرداخته ایم:

ویزای انگلیس

شرایط اخذ ویزای انگلیس

از سال ۲۰۱۳ تا به امروز، سفارت انگلستان سخت گیری‌های زیادی را برای صدور ویزا برای ایرانیان اعمال کرده است. بنابراین شرایط دریافت ویزای انگلیس، و ارائه مدارک را پیچیده تر کرده است. با توجه به تجربیات کارشناسان قصران گشت، شرایط اخذ ویزای انگلیس به شرح زیر می‌باشد:

سند ملکی و مدارک شغلی

 • هر کدام از متقاضیان ویزا باید حداقل مبلغ 150.000.000 تا 200.000.000 تومان در حساب کوتاه مدت خود داشته باشند.
 • تمکن مالی ویزای این کشور باید به پوند و یا دلار آمریکا صادر گردد.
 • گردش حساب ویزای انگلیس باید برای ۳ تا ۶ ماه آخر باشد (منظور از گردش حساب تعداد تراکنش است).
 • مدارک مالی متقاضی، اجاره پرداختی در گردش حساب و حقوق دریافتی به دقت بررسی می‌شود پس در به هیچ عنوان مدارک غیر واقعی ارائه ندهید. 

تاریخچه سفر

 • تاریخچه سفر یکی از مواردی است که در اخذ ویزای انگلیس بسیار مهم است. داشتن ویزاهای معتبری مانند ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا، ویزای امریکا و ویزای ژاپن می تواند برای فرد متقاضی امتیاز محسوب شود.
 • ممکن است ویزاهای ارائه شده از سفارت‌خانه کشور مقصد برای اعتبار سنجی استعلام شود. 

داشتن دعوت‌نامه

 • دعوتنامه انگلیس باید از سمت بستگان درجه یک، یکی از آشنایان و دوستان ارسال شود.
 • در متن دعوتنامه حتما باید تاریخ ورود و خروج به انگلیس، محل اقامت شما در این کشور، مدت زمان اقامت و نسبت شما با دعوت‌کننده ذکر شود.

ویزای انگلیس VFS

ویزای انگلیس VFS به معنای اخذ ویزا از طریق ورود به سایت شرکت VFS Global می باشد. کشور انگلیس در ایران سفارت و دفتر رسمی VFS دارد، به همین دلیل اخذ ویزای توریستی انگلستان برای ایرانیان نیازی به مراجعه به کشورهای دیگر ندارد و تمام کارهای درخواست و صدور ویزای توریستی انگلستان در ایران قابل انجام است.

شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت انگلیس مسئولیت تمامی امور اداری صدور ویزا از جمله بررسی مدارک و انگشت نگاری را بر عهده دارد. همچنین مسئولیت انجام امور اخذ ویزا شینگن برای برخی از کشورها نیز بر عهده وی اف اس است.

ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس

ویزای انگلیس با توجه به هدف سفر دارای انواع مختلفی است و تنها محدود به ویزای توریستی نمی‌شود. انواع ویزا انگلیس عبارتند از:

 • ویزای توریستی انگلیس (UK visitors visas)
 • ویزای خانوادگی انگلیس (UK Family Visas)
 • ویزای تحصیلی انگلیس (UK Study Visas)
 • ویزای کار انگلیس (UK work visas)

اقسام دیگر ویزای انگلیس عبارت اند از ویزای پزشکی، ویزای سرمایه گذاری یا ویزای ازدواج 

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین نوع ویزای این کشور به حساب می آید. ویزای توریستی انگلیس مجوزی است که با داشتن آن اجازه ورود به خاک انگلیس را خواهید داشت.

این ویزا بسته به هدف متقاضی از سفر به انگلیس در انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌شود، ولی انواع ویزای توریستی انگلستان فقط برای اقامت با مدت محدود در این کشور میباشد و به دارنده خود اجازه کار و تحصیل در این کشور را نمی‌دهند. همچنین هدف از اخذ این نوع ویزا باید کامل مشخص باشد چرا که بعد از دریافت آن اجازه تبدیل آن به نوع دیگر ویزا و تغییر کاربری آن را نخواهید داشت. 

این ویزا برای دیدار اقوام و دوستان، سفر توریستی و به طور کلی برای سفر کوتاه مدت به انگلستان صادر می شود. یکی از نکات مهم اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که فرد متقاضی باید در طول پروسه ی درخواست اخذ ویزا، هدف و برنامه سفر خود را به طور روشن برای افسران مهاجرت بیان کند. این ویزا معمولاً با ۶ ماه اعتبار و چندبار ورود صادر می‌گردد.

متقاضی با توجه به دلایل سفر خود می‌تواند از ویزای توریستی کوتاه مدت و یا بلند مدت استفاده کند. به صورت معمول مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس به صورت کوتاه مدت و با اعتبار شش ماه صادر می‌شود، ولی سفارت اختیار این را دارد که در صورت لزوم مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس را کمتر از 6 ماه درج کند.

 در صورتی که اهداف سفر شما نیاز به زمان بیشتر داشته باشد و در صورت ارائه مدارک خاصی، امکان صدور ویزای توریستی بلند مدت نیز وجود خواهد داشت. ویزاهای بلندمدت در سه نوع 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شوند و امکان صدور ویزای توریستی با اعتبار بیش از 10 سال وجود ندارد. در این نوع ویزا متقاضی باید اثبات کند که به طور مستمر در بریتانیا اقامت نخواهد داشت و نوع کاربری ویزا تغییری نخواهد کرد (برای مثال متقاضی باید هدف عنوان شده در هنگام اخذ ویزای بلند مدت را حفظ کند.)

ویزای خانوادگی انگلیس

ویزای خانوادگی انگلیس برای کسانی مناسب است که تابع کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند. هم چنین می‌خواهند پس از پیوستن به همسر یا خانواده خود، حداقل ۶ ماه در انگلیس اقامت داشته باشند. انواع ویزای خانوادگی انگلیس انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 • افرادی که می خواهند به همسر و نامزد خود ملحق شوند (ویزای ازدواج).
 • افرادی که قصد ملحق شدن به والدین خود در انگلیس را دارند.
 • افرادی که قصد دارند به فرزندان خود در انگلیس ملحق شوند.
 • یکی از افراد خانواده که قصد حمایت از شما را داشته باشند (این فرد خانواده باید شهروند و یا دارای اقامت دائم انگلیس باشد.

شرایط درخواست ویزای خانوادگی انگلیس

 • فرد متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • اصالت رابطه خانوادگی باید قابل اثبات باشد (مثلاً ازدواج باید در کشور مبدا صورت گرفته باشد).
 • باید پس از اخذ ویزای خانوادگی انگلیس اثبات کنید که با خانواده و یا همسرت خود زندگی خواهید کرد.
 • خانواده شما در محله مناسبی از بریتانیا اقامت داشته باشند.
 • به هیچ وجه سابقه کیفری در داخل انگلیس و یا خارج از آن نداشته باشید.

ویزای انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس (Tier4) یکی از بهترین روش ها برای دریافت ویزا انگلیس است که هدف آن ادامه تحصیل در این کشور می باشد. افرادی که تمایل دارند در کشوری تحصیل کنند که در صدر کشورهای دانشجو پذیر و کیفیت آموزشی بالا باشد قطعا انگلستان یک پیشنهاد فوق العاده محسوب خواهد شد. کشور انگلستان جزو پنچ کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت برجسته‌ی تحصیل، سرمایه‌گذاری‌های پرسود و اقامت شناخته شده است.

عاملی که سبب شده هرساله بیش از هزار متقاضی به منظور تحصیل به انگلستان سفر کنند این است که انگلستان مرکز تجهیزات و توسعه برای تحصیل محسوب می‌شود.

زیرمجموعه های ویزای تحصیلی عبارت است از:

 • ویزای دانش آموزی

این نوع از ویزای تحصیلی انگلیس برای تحصیل مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان یعنی دانش‌آموزان ۴ تا ۱۷ سال فراهم شده است. 

 • ویزای دانشجویی

در این نوع از ویزای تحصیلی انگلیس، امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس برای افراد بالای ۱۷ سال را فراهم می سازد.

نکته: فرد متقاضی برای دریافت این ویزا باید به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های معتبر انگلیس اقدام کند که تابع سیستم امتیازبندی ویزا (point based visas) می باشد. سپس می‌تواند پس از پایان دوران تحصیل و اخذ مدرک دانشگاه در مهلت تعیین شده برای تحصیل برای ویزای کار در انگلیس نیز اقدام کند.

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت (Student Visitor)

این ویزا ویژه یادگیری زبان انگلیسی و دوره‌های کوتاه مدت کالج می باشد که اعتبار آن حداکثر ۱۱ ماه است. در این صورت فرد می‌بایست قبل از اتمام اعتبار ویزا، از کشور انگلیس خارج شود.

ویزای انگلیس

ویزای کار انگلیس

ویزای کار انگلیس، یکی از روش‌های اخذ اقامت این کشور اما از سخت ترین روش ها می باشد. بر اساس قوانین وزارت کار انگلیس، دریافت ویزای کار تابع سیستم امتیازبندی ویزا (point based visas) انجام می شود و افراد متقاضی می‌بایست امتیازهای زیر را برای اخذ ویزا داشته باشند:

 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS)

یکی از امتیازهای مهم در سیستمpoint based visas، دانش زبان انگلیسی است. اگر نمره IELTS افراد بالا باشد، ۱۰ امتیاز کسب خواهند کرد.

 • تمکن مالی

فرد متقاضی ویزا باید تمکن مالی خود را با موجودی حساب بانکی، برای هزینه‌های خود در دوره ۹۰ روزه ارائه دهد. این موجودی نباید کمتر از ۹۴۵ پوند باشد تا منقاضی بتواند توانایی خود را برای تامین مخارج زندگی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه به اداره کار ثابت کند.

نکته: در موارد خاصی اگر کارفرمای متقاضی تمام هزینه‌های شما را پرداخت کند و این موضوع در دعوتنامه شغلی به صراحت ذکر شده باشد، نیازی به ارائه حساب بانکی نیست.

 • درآمد

میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده، نباید از ۲۰۸۰۰ پوند در سال کمتر باشد؛ در واقع هر چه قدر درآمد متقاضی بیشتر باشد امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

 • پیشنهاد شغلی (Job Offer)

این مورد بالاترین امتیاز را در سیستم امتیازدهی یعنی تا ۳۰ امتیاز برای متقاضی دارد.

انواع ویزای کار انگلیس

با توجه به مواردی که برای اخذ ویزای کار انگلیس بیان کردیم، بهتر است با انواع ویزای کار این کشور نیز آشنا شویم:

 • ویزای نخبگان (Tier1)

ویزای نخبگان نوعی از ویزای کار بلندمدت است که از شامل چهار دسته سرمایه‌گذار (Investor)، کارآفرین (Entrepreneur)، فارغ التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur) و استعدادهای نخبه (Exceptional Talent) می باشد.

 • ویزای متخصصان (Tier2)

یکی از محبوب‌ترین ویزای کار انگلیس، ویزای متخصصان است. این ویزا نوعی ویزای بلند مدت و دائمی کشور است که ویژه مهارت‌های خاص می باشد.

ویزای متخصصان شامل ۴ دسته به نام ویزای مبلغان دینی (Minister of Religion)، ویزای کار عمومی (General)، ویزای ورزشکاری (Sportsperson) و ویزای انتقال داخل شرکتی (Intra-company Transfer) می باشد.

 • ویزای نیروی خلاق، ورزشی و … (Tier5)

این نوع ویزا، ویزای موقت کاری در انگلیس به حساب می آید که مخصوص جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی، خیریه‌ و…  می باشد.

ویزای گلوبال تلنت انگلیس 

کشور انگلیس شرایطی را برای پذیرش نخبگان و افرادی که دارای استعدادی در زمینه ای خاص هستند در نظر گرفته است. رشته های مشخصی از طرف دولت برای اعطای ویزای گلوبال تلنت مشخص شده است. متقاضیان اخذ این ویزا پس از دریافت می توانند در انگلیس مشغول به کار شوند.

 علاقه مندان دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلیس نمی توانند برای دریافت وام و یا حقوق بازنشستگی در خواست دهند. 

متقاضیان علاقه مند به دریافت این ویزا باید در بخش فرهنگ و هنر(هنرهای بصری، معماری، ادبیات، موسیقی)، تکنولوژی، تحقیق و آموزش(علوم انسانی، علوم پایه، پزشکی) فعال باشند و یا دارای استعداد و نوآوری باشند و با ارسال رزومه و دستاوردهای خود برای دریافت ویزا درخواست دهند.

ویزای انگلیس

مدارک اخذ ویزای انگلیس

مدارکی که فرد متقاضی جهت اخذ ویزای انگلیس به سفارت ارائه می‌دهد، یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در اخذ ویزاست. هرگونه مغایرت در مدارک می‌تواند به سادگی موجب ریجکتی شود و تا چند سال هم باعث وقفه در ورود شما به این کشور شود. مدارکی که برای اخذ ویزای انگلیس به آن نیاز دارید عبارتند از: 

۱. مدارک شغلی

 • دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها

           کارت بین المللی دانشجویی، گواهی اشتغال به تحصیل، اصل حکم استخدامی و فیش حقوقی شش ماه آخر

 • دانش آموزان

          گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانش آموزی

 • صاحبان شرکت های خصوصی (مدیرعامل، عضو هیئت مدیره و …)

اصل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اصل روزنامه آخرین تغییرات شرکت، گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و سابقه کار و مشخصات فردی (نام و شماره پاسپورت …) تاریخ شروع به کار همراه با تائیدیه روی سربرگ شرکت. (با قید مرخصی)

 • کارمندان شرکت های خصوصی

کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات شرکت، گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت، سابقه کار، حقوق و مزایا و مشخصات فردی (نام و شماره پاسپورت …) تاریخ شروع به کار، میزان حقوق، تاریخ شروع و اتمام مرخصی و اینکه آیا این مرخصی با حقوق است یا بدون حقوق (با توجه به نوع سفارت ترجیحا به زبان لاتین) لیست بیمه از اداره تامین اجتماعی (سابقه بیمه 1 سال قبل از سفر).

 • کارمندان بخش دولتی

           آخرین حکم کارگزینی / فیش حقوقی شش ماه آخر

 • بازنشستگان

          آخرین حکم بازنشستگی / فیش حقوقی شش ماه آخر

 • کسبه

          اصل جواز کسب / اصل کارت بازرگانی

 • پزشکان

          اصل پروانه مطب / اصل کارت نظام پزشکی

 • مهندسین

         اصل گواهی ساختمان / اصل قراردادهای کاری / اصل پایان کار ساختمان

 • وکلا

          اصل پروانه وکالت / اصل کارت وکالت

نکته: برای کسانی که منبع درآمدشان از طریق مختلف تامین می گردد ارائه مدرک جهت اعلام منبع درآمدشان الزامی می باشد؛ مانند ارائه اجاره نامه و یا داشتن سپرده بلند مدت و حسابی که سود سپرده بلند مدت ایشان به آن واریز می گردد حداقل زمان افتتاح حساب بلند مدت می بایست 3 ماه قبل از تاریخ سفر مسافر باشد.

ویزای انگلیس

۲. مدارک بانکی و مالی

 • حساب های کوتاه مدت یا جاری

 زیر پرینت 6 ماه آخر همراه با نام و نام خانوادگی کامل مسافر و تائیدیه بانک مربوطه

 • حسابهای کوتاه مدت کپی از قراردادهای سپرده کوتاه مدت + ریز پرینت

همچنین برای کلیه موارد می بایست میزان درآمد شخصی حسابهای بانکی در آنها مشخص باشد.

 • حساب های بلند مدت

کارت حساب سپرده به همراه گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل بانک مربوطه

 • حداقل مانده حساب

بطور مثال حداقل مانده حساب برای هر متقاضی می بایست 40 میلیون تومان باشد، بدیهیست در صورت سفر خانواده سه نفره حساب سرپرست خانواده می بایست حداقل 150 میلیون تومان موجودی داشته باشد.

نکته: افزایش ناگهانی مانده حساب به هیچ عنوان مورد قبول سفارتخانه ها نمی باشد.

حضور مسافر در سفارت جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری الزامی می باشد، همچنین داشتن دوبار ویزا شنگن قبلی و ترجیحاً ویزای انگلستان الزامی می باشد.

ویزای انگلیس

3. سند ملکی

اصل سند مالکیت بنام مسافر. (در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه)

4. سایر مدارک

 • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار همراه با اصل گذرنامه های گذشته در صورت عدم وجود گذرنامه های گذشته تکمیل فرم تعهد نامه الزامی می باشد.
 • چهار قطعه عکس 5/ 4 * 5 / 3
 • اصل شناسنامه ها
 • اصل سند ازدواج
 • اصل کارت ملی

توضیح: ترجمه رسمی تمام مدارک فوق همراه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی است. 

 • مدارک مورد نیاز جهت دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه (افرادیکه گذرنامه ایشان نزد کنسولگری انگلیس جهت اخذ روادید می باشد).
 • 4 عکس 4*6 رنگی (جدید، تمام رخ، بدون کلاه و عینک و با زمینه سفید و همچنین از همراهان (در صورت وجود همراه عکس بانوان با حجاب اسلامی باشد).
 • اصل بلیط تائید (ok) شده (با محاسبه زمان تعیین شده) پس از اطمینان از صدور برگ عبور به مقصد ایران و تصویر آن
 • در خواستنامه تکمیل شده برای برگ عبور در دو نسخه (فرم مخصوص که شخص با مراجعه به نمایندگی از مسئول مربوطه دریافت می نماید).
 • رسید گذرنامه که توسط کنسولگری انگلستان در استانبول صادر شده است.

توجه: مدارک کامل شده پس از تحویل به این نمایندگی در صورت کامل بودن و تایید حداقل پس از یک روز کاری برگ عبور صادر خواهد شد.

 • دریافت برگه عبور از استانبول
 • متقاضی قبل از وقت مصاحبه‌ی انگلیس خود به کنسولگری ایران واقع در آدرس زیر مراجعه می‌کند و بعد از تحویل مدارک به سفارت انگلیس (تله پر فرمنس) برای دریافت برگه‌ی عبور دوباره به کنسولگری ایران مراجعه می‌کند.
 • ANKARA CAD. na: 1. 34410 CAGALOGLOU ISTANBUL TURKEY
 • کد پستی: 34410
 • mfa.ir 
ویزای انگلیس

مراحل درخواست ویزای انگلیس

 • انتخاب نوع ویزای انگلیس
 • دریافت و تکمیل فرم آنلاین ویزا در سایت
 • ارسال فرم از طریق ایمیل یا مراجعه حضوری به آژانس
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات و یا ترکیه
 • پرداخت آنلاین هزینه ویزای انگلیس آنلاین 
 • حضور در سفارت در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

برای درخواست ویزا انگلیس، متقاضی باید ابتدا نوع ویزای خود را تعیین کند. سپس فرم تقاضا را با هدف سفر که تعیین کننده نوع ویزا است، از سایت تکمیل کند. فرم ترجمه شده در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت و باید آن را از طریق ایمیل یا مراجعه حضوری به آژانس ارسال نمائید. تمامی مراحل تکمیل فرم در وب سایت درخواست ویزا به زبان انگلیسی بوده و باید دقت لازم در تکمیل این فرم اعمال شود. فرم درخواست می بایست برای هر فردی به شکل جداگانه پر شود.

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، دومین قدم رزرو وقت و پرداخت هزینه برای سفارت انگلیس می باشد. دقت کنید که پس از اخذ وقت سفارت، تنها ۳ساعت زمان برای پرداخت هزینه بررسی ویزا وجود دارد. در‌صورت عدم پرداخت، وقت شما باطل می شود. تنها از طریق ویزا کارت، مستر کارت و پی پال، می توانید هزینه های بررسی مدارک را پرداخت کنید. در صورتی نبود این ابزارها بهتر است با قصران گشت تماس بگیرید.

پس از انجام مبلغ واریزی سفارت در مرحله بعد برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در وقت تعیین شده توسط سفارت، باید به سفارت انگلیس مراجعه کنید. به دلیل غیرفعال بودن سفارت انگلیس در تهران، انگشت نگاری در کشورهای ترکیه، دبی و ارمنستان انجام می شود. برای این کار می توانید از خدمات پیکاپ ویزای انگلیس در قصران گشت استفاده کنید.

نکته: تا زمان دریافت مدارک و بررسی حائز شرایط بودن و همچنین واریز وجه ریالی مبلغ تور، بدیهی است مراحل ثبت‌نام شما به صورت رزرو اولیه خواهد بود.

شما می توانند با تماس با کارشناسان اجرایی ویزا و وقت سفارت انگلیس، علاوه بر دریافت مشاوره رایگان برای درخواست ویزا تمامی مراحل درخواست ویزای خود را با به ما بسپارید.

ویزای انگلیس

آدرس جدید سفارت انگلیس در دبی:

British Embassy Dubai

Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2
Umm Hurair 2 – Dubai – UAE
P.O Box 114100

آدرس سفارت انگلیس در ابوظبی:

British Embassy Abu Dhabi
Khalid bin Al Waleed St (Street 22)
PO Box 248
United Arab Emirates

آدرس سفارت انگلیس در آنکارا:

Şehit Ersan Caddesi 46/A
Çankaya
Ankara
Turkey

آدرس سفارت انگلیس در استانبول:

Meşrutiyet Caddesi No 34
Tepebaşı Beyoglu
۳۴۴۳۵ Istanbul
Turkey

سفارت تهران:

خ ملاصدرا خ عرفی شیرازی ساختمان شماره 49 ط 3

هزینه ویزای انگلیس

قیمت و هزینه اخذ ویزای انگلیس با توجه به مدت زمان اقامت و اعتبار آن مشخص می شود. هزینه ویزا انگلستان 380 دلار است.

 

نوع ویزا مدت اعتبار ویزا نرخ مشتری نرخ همکار مدت زمان اقامت
ویزای چند بار ورود
۶ ماه
350 دلار
330 دلار
۶ ماه
ویزای چند بار ورود
۲ سال
900 دلار
870 دلار
۶ ماه
ویزای چند بار ورود
۵ سال
1550 دلار
1480 دلار
۶ ماه
ویزای چند بار ورود
۱۰ سال
1950 دلار
1850 دلار
۶ ماه
ویزای تحصیلی
-
690 دلار
650 دلار
_

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

با توجه به اعلامیه رسمی سفارت انگلیس مدت زمان صدور ویزای این کشور، حدود ۳ هفته زمان می برد. اما به دلیل تقاضای زیاد ویزا برای ارائه وقت سفارت انگلیس، حدود ۱۰ روز به زمان فوق اضافه می گردد. با توجه به مدارک بی نقص متقاضی، مدت زمان صدور ویزا که شامل بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا می باشد، حدود ۴۰ روز کاری زمان می برد.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

مراحل صدور ویزای انگلیس از طرف فرد متقاضی قابل پیگیری نمی باشد. اگر آپدیت یا نقصی در پرونده باشد، از طرف سفارت یا کنسولگری ایمیل یک طرفه‌ای برای فرد ارسال می‌شود که قابل پاسخگویی نیست. در صورتی که مشکل یا نقصی در پرونده شما و داشته باشد، برای پیگیری آن از طرف آژانس به شما اطلاع داده خواه شد.

ویزای انگلیس تضمینی

به طور قاطع به شما اعلام می‌کنیم که هیچ ضمانتی برای ویزا انگلیس وجود ندارد. هیچ شرکتی نمی‌تواند به شما تضمین دهد که ۱۰۰ درصد برای شما ویزا صادر خواهد شد. کارگزاران تنها در شرایطی می توانند جهت ویزا می‌توانند به شما ضمانت دهند که در صورت ریجکتی، درصدی از مبلغ پرداختی را به شما عودت دهند.

پیکاپ ویزای انگلیس 

 کارگزاری VFS در ایران دارای دفتر فعال است و به متقاضیان خدمات ویزای انگلیس ارائه می دهد. همچنین افراد می توانند به دفاتر VFS در کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و ارمنستان هم مراجعه کنند. دریافت ویزای انگلیس نیازی به مصاحبه ندارد و فقط جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک به کارگزاری مراجعه می کنید. 

پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک می توانید به ایران بازگردید و انجام کارهای پیکاپ ویزا خود را به شرکت های معتبری که خدمات پیکاپ ویزای انگلیس انجام می دهند بسپارید. شرکت قصران گشت آماده ارائه خدمات پیکاپ ویزای انگلیس و پیکاپ ویزا می باشد. 

ویزای انگلیس

ریجکت ویزای انگلیس

با توجه به سخت گیری های سفارت انگلس برای صدور ویزا به متقاضیان ایرانی، گاهی پس از درخواست ویزا، نامه ای مبنی بر ریجکتی ویزای انگلیس دریافت می کنید. قبل از اقدام به هرکاری نیاز است تا با موارد ریجکتی ویزای این کشور آشنا شویم.

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس

 • ارائه مدارک جعلی به سفارت انگلیس و فریب افسران ویزای انگلستان

افسران ویزای انگلیس، تمامی مدارک ویزا خصوصاً مدارک مالی متقاضی را به دقت زیادی بررسی می‌کنند. در صورت داشتن شک به جعلی بودن مدارک، درخواست ویزا رد خواهد شد.

 • عدم پیروی از مراحل تعیین شده ویزا توسط سفارت

سفارت انگلستان، مراحلی را برای اخذ ویزای متقاضیان در نظر گرفته است. در صورتی که یکی از این مراحل از جمله تحویل مدارک، انگشت نگاری، پرداخت هزینه ها و پیکاپ ویزا به درستی انجام نشود، ویزای شما ریجکت خواهد شد.

 • نداشتن پاسپورت معتبر و یا سند مسافرتی متقاضی

پاسپورت نامعتبر به پاسپورت های مخدوش و فاقد اعتبار اطلاق می‌شود. در صورتی که پاسپورت نامعتبر ارائه کنید درخواست ویزای شما رد می‌شود.

 • عدم ارائه مدارک سوء پیشینه به سفارت انگلیس

اگر مدارک سوء پیشینه یا سوابق کیفری خود را به سفارت انگلستان ارائه ندهید، درخواست ویزای شما رد می شود و تا مدت مشخصی که افسران ویزا تشخیص می دهند، اجازه ورود به انگلستان را نخواهید داشت.

 • عدم تعیین هدف از سفر به انگلستان

اگر هدف سفر خود به را انگلستان مشخص نکنید و یا برای افسران ویزا این هدف غیر قابل قبول باشد  ویزای شما رد خواهد شد.

 • مدت حبس متقاضی ۴ سال و یا بیشتر باشد

اگر متقاضی جرمی داشته باشد که ۴ سال و یا بیشتر در زندان بوده درخواست ویزای انگلیس رد می شود.

 • وجود مغایرت ویزای انتخابی با هدف آن

مثلاً اگر شما با هدف بازدید از خانواده و یا آشنایان خود به انگلیس سفر می کنید، اما درخواست ویزای تحصیلی این کشور را دارید ویزای شما رد خواهد شد.

 • اقامت بیش از حد تعیین شده در سفر قبلی

اگر شما با اعتبار ویزای ۶ ماهه، بیشتر از این مدت در این کشور اقامت داشتید، درخواست بعدی ویزای شما به دلیل عدم پیروی از قوانین ویزای صادر شده ریجکت خواد شد.

 • منابع مالی ناکافی در سفر به انگلستان

افسران ویزای انگلیس تمکن مالی، گردش حساب و نامه اشتغال به کار متقاضی را با دقت بسیاری بررسی می کنند. اگر پس از بررسی تمامی مدارک، متوجه شوند که شما توان پرداخت هزینه های اقامت در انگلیس را ندارید ویزای شما رد می شود.

رفع ریجکت ویزای انگلیس

 • اقدام مجدد درخواست ویزا
 • بررسی و رفع تمام نواقص موجود
 • اشاره به تاریخ و دلیل ریجکتی ویزا و توضیح درخواست مجدد

همان‌طور که بیان کردیم برای رفع ریجکتی ابتدا باید دلایل ریجکت ویزا را بدانیم. رفع یعنی فرصت مجددی دارید تا برای اخذ ویزا اقدام کنید. در واقع با بررسی دقیق موارد اشاره‌ شده در نامه ریجکتی سفارت می‌توان با ارائه مدارک جدید و اقدام مجدد ویزا برای رفع ریجکتی ویزا اقدام کرد.

متقاضی باید دقت کند که در اقدام مجدد تمامی نواقص اشاره شده در سفارت که باعث ریجکتی شده را برطرف کنید. در غیر این صورت اقدام مجدد درخواست ویزا نتیجه‌ای نخواهد داشت.

نکته مهم دیگری که در درخواست مجدد وجود دارد این است که حتماً باید در اپلیکیشن جدید یا فرم درخواستی متقاضی، ضمن ذکر تاریخ و دلیل ریجکت ویزای قبل، توضیح درخواست مجدد ویزا ارسال ‌شود.

موارد دیگری نیز در رفع ریجکتی ویزای انگلیس تاثیر دارند؛ مثلاً اگر سابقه سفر ناکافی دلیل ریجکتی ویزای متقاضی باشد، می‌توان با اخذ ویزای شینگن هم سابقه سفر خود را بهبود بخشید و هم بلافاصله برای درخواست مجدد ویزا اقدام کرد.

یا اگر دلیل رد ویزای انگلیس، عدم توجیه آفیسر پرونده در مورد بازگشت متقاضی به کشور مبدأ باشد، با تکمیل مدارک شغلی، مدارک مربوط به پیوندهای خویشاوندی و مدارک ملکی می توان برای اخذ ویزا مجدداً اقدام کرد و توضیحات جدیدی برای رفع ابهامات ارائه کرد.

ویزای انگلیس

مدت زمان پاسخ ویزای انگلیس 

مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای انگلیس 2 تا 3 هفته کاری است. اگر از دفاتر ترکیه، امارات و یا ارمنستان برای انجام کارهای مربوط به ویزای انگلیس اقدام کرده باشید 30 روز پس از تحویل پاسپورت جواب ویزای شما اعلام می شود. 
سفارت انگلیس برای پاسخدهی به درخواست ویزا سرویس های جداگانه ای را در نظر گرفته است. 
سرویس استاندارد، سرویس ویژه و سرویس سوپر ویژه که تفاوت در میزان پرداختی و دریافت جواب ویزا در مدت زمان کمتری است. برای مثال در سرویس سوپر ویژه با پرداخت 1.406 دلار ظرف 24 ساعت جواب ویزای شما اعلام می شود. 

بنر تماس قصران گشت

30 دیدگاه برای ”ویزای انگلیس

 1. موضوع: انقضای کارت ملی در ۱۴۰۲ و اقدام برای ویزای انگلستان
  سلام میخواستم بدونم اگر کارت ملی منقضی شده و برای ویزای انگلستان valid date کارت ملی رو میخوان چه کار باید بکنیم.
  سپاسگزارم

 2. سلام دخترم میخواد دعوت نامه بفرسته عملی داره و نیاز داره کنارش باشم .برای تمکن مالی چقدر بایست داشته باشم . من فقط یه زمین کوچک به نامم هست . و گردش آن چنانه مالی ندارم .

 3. سلام
  میخواستم بپرسم آیا خدمات priority service برای ویزای همراه دانشجویی الان برای پروسس ویزای انگلیس در vfs تهران اجرا میشه؟ اگه نمیشه میانگین مدت پروسس ویزای دانشجویی چند روزه؟
  ممنونم.

 4. سلام وقت بخیر

  آیا برای درخواست مجدد ویزا باید برگه ریجکتی قبل ارسال بشه با اینکه تازه و دلیل ریجکتی کفایت میکنه؟

  1. سلام ‌من‌افغانستانی هستم پاسپورت‌دارم‌در‌ایران ‌کار میکنم من‌درافغانستان ‌رفته‌نمیتانم‌‌طالبان ‌میگوشه‌منوه‌

 5. سلام وقت بخیر.حدود ۳ماه ونیم تا۴ ماه هست که درخواست ویزا توریستی انگلیس دادیم ولی هنوز جواب نیومده میشه بگید دلیلش چی میتونه باشه؟ممنون

  1. درود، تاخیر ممکن است به دلیل بررسی‌های امنیتی، فراوانی درخواست‌ها یا مشکلات اداری باشد.

   1. هزینه اقامت 5 ساله همراهان در لندن چقدر میشه که به تبع نفر اصلی وارد لندن بشن ویزای نفر اصلی ویزای 5 ساله کار

    1. برای ویزای ازدواج انگلیس چه مدارکی را باید به VFSنمایندگی سفارت انگلیس در تهران ارائه داد؟ برای سفارت ترکیه چطور؟ همسر من در انگلیس هست و‌ما در ایران عقد کردیم آیا همسر من بایداز انگلیس برای ویزای ازدواج اقدام کند یا خود من از ایران می توانم اقدام کنم؟ اگر من از ایران می توانم از چه طریق ‌وجه مدارکی لازم است؟

     1. سلام. تماس بگیرید همکاران بخش اروپا شما رو کامل راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *