هنگامی که شما به یکی از کشور‌های خارجی سفر می‌کنید، ویزای آن کشور و یا مهر ورود به آن کشور در پاسپورت شما درج می‌گردد. همین روادید دریافت شده توسط شما و مهر‌های ورود و خروج داخل پاسپورت شما، تراول هیستوری یا تاریخچه سفر شما را خواهند ساخت. هرچه سابقه سفر شما بهتر باشد، نشان دهنده این موضوع است که شما یک جهانگرد هستید و این موضوع اعتبارتان را برای درخواست ویزای کانادا، آمریکا، انگلستان و استرالیا افزایش خواهد داد.اما آیا سابقه سفر یا تراول هیستوری چه اهمیتی در اخذ ویزاهای سخت دارد؟ آیا داشتن ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا الزامی است؟ آیا بدون ویزای شینگن، اخذ ویزای کانادا غیرممکن است؟

importance-of-strong-travel-history-

چرا سابقه سفر مهم است؟

تصور کنید یک فرد ایرانی برای اخذ ویزای شینگن یا کانادا درخواست داده است. این فرد دارای یک پاسپورت سفید است و تابحال به هیچ کشوری سفر نکرده است. برای سفارت این سوال پیش خواهد آمد که این فرد که تابحال حتی به کشورهای نزدیک محل اقامت خود مثل ترکیه سفر نکرده است، چرا باید قصد داشته باشد به اروپا یا کانادا سفر کند؟ از نظر سفارت تنها دلیل این سفر، رسیدن مسافر به خاک کشور مقصد و عدم ترک آن پس از مهلت ویزا است! البته تاریخچه سفر جز موارد الزامی برای درخواست ویزا نیست اما با نداشتن سابقه سفر مناسب، عملا شانس زیادی برای دریافت ویزا ندارید. چنانچه دعوتنامه معتبر شینگن داشته باشید هم سابقه سفر مناسب میتواند به صدور ویزای شما کمک کند. جهت آشنایی با انواع دعوت نامه ویزای شینگن می توانید این مقاله را مطالعه فرمایید.

 

چطور یک سابقه سفر خوب برای اخذ ویزای شنگن، کانادا، استرالیا، انگلستان و آمریکا بسازیم؟

برای گام اول بهتر است با ویزای فرودگاهی یا همان ویزای در لحظه ورود (Visa on arrival) و ویزای الکترونیکی (E Visa) یا کشورهای بدون ویزا شروع کنید. لیست کشورهایی که ویزای فرودگاهی و الکترونیکی می‌دهند یا اصلا روادید نمی‌خواهند را تهیه کرده و بهترین و کم دردسرترین آن‌ها را انتخاب کنید. به نظرم ترکیه، آذربایجان، مالزی و کنیا، گزینه‌های بسیار جذابی می‌باشند. خوبی این کشورها این است که شما علاوه بر سفر و تفریح، صاحب یک مهر بی‌دردسر در پاسپورت خود خواهید شد. ایده‌آل‌ترین حالت داشتن پنج تا شش مهر این‌چنینی در پاسپورتتان است.

 

گام دوم برای اخذ ویزای شینگن ،شرایط اخذ ویزای شینگن انفرادی بسیار سختگیرانه است، اما متمایز از ویزای شینگن گروهی نیست. پس برای اخذ ویزای شینگن، ساده‌ترین راه درخواست ویزای شینگن به صورت گروهی و در قالب تور است. برای اخذ ویزای شینگن گروهی، داشتن مهر ورود و خروج در پاسپورتتان کافی است. هرچند با ارائه مدارک شغلی، بانکی و داشتن شرایط لازم می‌توانید با داشتن یک پاسپورت سفید هم موفق به اخذ ویزای شینگن شوید. به شرطی که در قالب تور و به صورت ویزای شینگن گروهی اقدام کنید.

برای اخذ ویزای توریستی کانادا، حتی‌المقدور دو ویزای شینگن از دو کشور متفاوت داشته باشید. ویزای برخی از کشورهای حوزه شینگن به دلیل سختگیری‌های بیشتر در اعطای ویزا، از اعتبار بیشتری برخوردار است و این اعتبار بیشتر، شانس شما برای اخذ ویزای کانادا را افزایش خواهد داد.

استراحت‌های یک تا دو ماهه‌ای را بین سفرهایتان درنظر بگیرید و بی وقفه و در یک دوره زمانی کوتاه همه سفرهایتان را انجام ندهید. در غیر این‌صورت هر آدم عاقلی متوجه خواهد شد که شما یک گردشگر نبوده و صرفا هدفتان از این همه سفر، تهیه یک تاریخچه سفر یا تراول هیستوری برای متقاعد کردن افسر سفارت است.

importance-of-strong-travel-history-travel-to-canada-with-schengen-visa

چگونه سابقه سفر چک می‌شود؟

سابقه سفر شما از طریق پاسپورت خودتان و همچنین در مواردی از طریق سیستم‌های اطلاعاتی کشور مقصد بررسی می‌شود. زمانی که شما برای اخذ ویزای کشوری درخواست می‌دهید، چنانچه شما سابقه سفر خود را ارائه دهید، به احتمال زیاد صحت اطلاعات تاریخچه سفر شما بررسی خواهد شد. پس در نگهداری پاسپورت فعلی و پاسپورت‌های قبلی خود کوشا باشید، چون تنها راه ارائه تراول هیستوری، ارائه تصویر صفحات پاسپورت است. باز هم تاکید می‌کنیم که در زمان تعویض پاسپورت، پاسپورت قبلی خود را نگهداری کنید. چون در غیر اینصورت تقریبا غیر ممکن است به سابقه سفرهای خود برای ارائه به سفارتخانه‌ای دسترسی داشته باشید. درصورتی که پاسپورت خود را گم کرده و یا پاسپورت قدیمی خود را به سطل زباله انداخته اید. توصیه میکنم از طریق سفارت کشورهایی که به آن‌ها سفر داشته اید پیگیری کنید که امکان دستیابی به سابقه سفرتان به آن کشور وجود دارد یا خیر؟

 

سابقه سفر؛ شرط ضروری و نه الزامی در اخذ ویزای کانادا

نگران نداشتن سابقه سفر و همچنین دلخوش به داشتن سابقه سفر خوب نباشید، اگر برای اخذ ویزای کانادا، اقدام کرده و سابقه سفر مناسبی نداشته یا پاسپورتتان سفید است هم به معنای ریجکتی قطعی ویزای شما نیست، هرچند شانس اخذ ویزا در این شرایط نزدیک به صفر خواهد بود اما مواردی نیز بوده که با بررسی دقیق عوامل دیگر، ویزا کانادا با موفقیت اخذ گردیده است. درنظر داشته باشید، تنها چیزی که باید اثبات کنید این است که شما به هیچ‌وجه قصد پناهندگی در آن کشور را ندارید. یادتان باشد که یک انسان مدارک شما را بررسی خواهد کرد، نه ماشینی بی‌ادراک.

2 دیدگاه برای ”تراول هیستوری یا تاریخچه سفر چیست؟

 1. سلام. در مورد ویزای مالزی اعتبار ویزای فرودگاهی و ویزای سوشیال که از سفارت دریافت میشه برای تراول هیستوری به یک اندازه هست؟

  1. سلام، ویزای فرودگاهی (Visa on Arrival) و ویزای سوشیال (Social Visit Visa) دو نوع ویزای مختلف برای ورود به مالزی هستند و هر کدام دارای شرایط و محدودیت‌های متفاوتی هستند.

   ویزای فرودگاهی به شرط داشتن مدارک و شرایط مورد نیاز، در فرودگاه‌های مالزی برای مدت حداکثر 90 روز صادر می‌شود و پس از ورود به کشور باید در مدت معینی در دفتر مهاجرتی ثبت نام کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

   از طرفی ویزای سوشیال برای مدت حداکثر 30 روز و به شرط داشتن مدارک و شرایط مورد نیاز صادر می‌شود. این ویزا اکثراً برای بازدید خانوادگی، تحصیلی یا تفریحی در مالزی استفاده می‌شود.

   اعتبار هر کدام از این دو نوع ویزا به صورت مجزا تعیین می‌شود و برای هر کدام از آن‌ها باید شرایط و مدارک خود را ارائه کرد. بنابراین، اعتبار ویزای فرودگاهی و ویزای سوشیال مالزی با هم متفاوت است و بسته به شرایط و مدارک مورد نیاز، ممکن است برای هر کدام از آن‌ها متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *