لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ویزای یونان

آژانس مسافرتی قصران گشت با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و ویزای توریستی یونان، با مشاوره رایگان در خدمت شما خواهد بود و تلاش می کند تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

یونان، پایتخت تمدن و فلسفه و زادگاه افسانه ها و اساطیر تاریخی است. یونان برای عاشقان فرهنگ و تاریخ یکی از بهترین گزینه ها است. از این رو ویزای توریستی یونان متقاضیان زیادی دارد.

وقتی از یونان حرف می زنیم اولین شهری که در ذهنمان نقش می بندد آتن، زادگاه اندیشه و هنر است، آتن نه تنها به خاطر بعد تاریخی و فرهنگی غنی اش، بلکه با زیبایی های مسحور کننده اش، جریان آب های شفاف و خوش رنگ مدیترانه زیر آفتاب طلائی با خانه ها و بناهای زیبا و دیدنی بسیاری از مسافران را شیفته خود کرده است.

یونان یکی از 26 کشور عضو حوزه شینگن می باشد که در سال 1985 پیمانی را تحت عنوان پیمان شینگن امضا نمود. از مفاد ویزای شینگن تردد آسان و بدون بازرسی در مرز برای شهروندان کشورهای عضو حوزه  شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا است.  یونان نیز یکی از کشورهایی است که هم عضو اتحادیه اروپا ، و هم عضو پیمان شینگن می باشد. اغلب عبارات اتحادیه اروپا و حوزه شینگن با هم اشتباه گرفته می شوند، در حالی که تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا عضو شینگن نیستند. این کشورها عبارتند از انگلیس ، اوکراین ، بلغارستان ، رومانی ، قبرس جنوبی و …

برای ورود به  یونان ، نیاز به اخذ ویزای یونان دارید، زیرا یونان هم عضو حوزه شینگن است. در ویزای شینگن یونان عبارت GRC که مخفف Greece به معنی یونان و همچنین عبارت یونان به زبان یونانی در پایین ویزا درج می شود. چنانچه دریافت ویزای شینگن یونان به صورت ویزای سینگل ( یکبار ورود ) صادر شده باشد، ورود مسافر به حوزه شینگن می بایست حتما به خاک یونان باشد، ولی خروج وی از کشور دیگری در حوزه شینگن بلامانع است. در صورتی که ویزای شینگن یونان مولتی ( چندبار ورود ) صادر شده باشد، ورود و خروج مسافر به حوزه شینگن می تواند به هر کشوری در حوزه شینگن باشد.

چگونه ویزای یونان بگیریم

جهت اخذ ویزای یونان در قدم اول بایستی جهت اخذ وقت سفارت یونان اقدام نمود. پر کردن فرم ویزای یونان دومین قدم جهت اخذ ویزای شینگن یونان می باشد. تهیه مدارک لازم برای ویزای یونان طبق دستورالعمل کارشناسان در قدم سوم قرار دارد. قدم بعدی اخذ ویزای یونان تهیه مدارک مالی از بانک، مدارک شغلی، مدارک هویتی و ترجمه همه مدارک توسط دارالترجمه می باشد. مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، و انگشت نگاری و مصاحبه در آخرین مرحله اخذ ویزای یونان می باشد. در نهایت متقاضی بایستی تا زمان جواب ویزای یونان توسط سفارت یونان در انتظار بماند.

ویزای یونان

انواع ویزای یونان

ویزای توریستی یونان یا ویزای نوع C یونان نوعی از ویزای یونان است که برای اهداف گردشگری اخذ می گردد. این نوع ویزا معمولا به مدت اعتبار 180 روزه و مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می شود. چنانچه متقاضی جهت اخذ ویزای مولتی یونان اقدام نماید، با توجه به اعتبار متقاضی مدت اعتبار ویزای وی از 1 سال تا 3 سال صادر می گردد. چنانچه متقاضی از اعتبار کمتری در سفارت یونان برخوردار باشد، برای وی ویزای سینگل یونان به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت وجود ندارد، و گاهاً شاهد صدور ویزای یونان به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه نیز بوده ایم.

 • ویزای تجاری یونان

ویزای تجاری یونان برای افرادی صادر می گردد که هدف از سفرشان کار و تجارت می باشد. جهت اخذ ویزای تجاری یونان متقاضی می بایست دعوتنامه ای از سوی شرکت مورد نظر دریافت نماید. چنانچه مدارک دیگری دال بر همکاری بین شرکت متقاضی در ایران و شرکت دعوت کننده در یونان وجود دارد، بایستی ارائه شود. این نوع ویزای یونان برای کسانی که هدف از سفرشان بازدید از یک شرکت، کارخانه، نمایشگاه یا شرکت در یک کنفرانس است صادر می شود.

 • ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان برای افرادی صادر می گردد که قصد تحصیل در یونان دارند. چنانچه متقاضی قصد تحصیل در یک دوره کوتاه مدت زیر 90 روز دارد نیازی به اخذ ویزای تحصیلی یونان نیست. برای گرفتن ویزای تحصیلی یونان متقاضی باید از دانشگاه یا موسسه ی مورد نظر خود دعوتنامه دریافت کرده و سپس با ارائه ی دعوتنامه به همراه سایر مدارک خود برای کسب ویزای تحصیلی اقدام کند. 

 • ویزای کار یونان

ویزای کار یونان در واقع همان ویزای نوع D یا ویزای ملی یونان است، که جهت کار در یونان اخذ می گردد. اخذ ویزای کار یونان بسیار دشوار است، زیرا زمانی این نوع ویزا برای متقاضی صادر می گردد که شرکت استخدام کننده در یونان به مدت 3 ماه در یونان و اتحادیه اروپا آگهی استخدام  درج کرده باشد و فرد مورد نظر یافت نشده  باشد. در این صورت استخدام یک فرد از خارج از اتحادیه اروپا بلامانع است. جهت اخذ ویزای کاری یونان متقاضی بایستی پیشنهاد شغلی و دعوتنامه از کارفرمای یونانی دریافت کرده و به سفارت یونان جهت اخذ ویزا ارائه دهد. ویزای کار یونان یکی از روش های مهاجرت به یونان می باشد، زیرا متقاضی 5 سال پس از شروع به کار در یونان، می تواند جهت اخذ اقامت ( اخذ اقامت دائم یونان ) اقدام نماید.

نوع دیگری از ویزای یونان، ویزای جستجوی کار می باشد، که در این صورت متقاضی بایستی به مدت 6 ماه در یونان به جستجوی کار بپردازد، و اگر در این مدت شغلی نیافت، متقاضی بایستی کشور یونان را ترک نماید.

نمونه-ویزای-یونان

ویزای پزشکی یونان

ویزای پزشکی یونان برای درمان بیماران در یونان اخذ می گردد. چنانچه بیماری قصد درمان داشته باشد، با ارائه مدارکی همچون مدارک پزشکی (گزارش پزشکی در ایران)، نامه تاییدیه پزشک در ایران در خصوص هماهنگی های انجام شده با بیمارستان در یونان یا پزشک در یونان ، مدارک مالی جهت اثبات توان مالی درمان در یونان ، نامه مرخصی کارمندان یا مدارک شغلی کارفرما، اسناد ملکی، پذیرش بیمارستان از یونان یا گواهی پزشک از یونان (جهت اثبات تاریخ ویزیت دکتر در یونان)، و رزرو هتل یا محل اقامت می تواند جهت اخذ ویزای درمانی یونان اقدام نماید.

ویزای نامزدی یا ازدواج یونان

ویزای نامزدی یونان زیر مجموعه ویزای ازدواج قرار دارد. در این نوع ویزا، متقاضی بایستی تا 6 ماه پس از اخذ ویزای نامزدی یونان ، جهت ازدواج با همسر یونانی اقدام نماید. فردی که با یک همسر یونانی ازدواج می کند می تواند در یونان اقامت داشته باشد و پس از 3 سال جهت اخذ اقامت دائم یونان اقدام نماید.

همسر یونانی باید دارای شرایطی باشد، برای مثال باید اثبات کند که توانایی مالی برای پوشش هزینه های خود و همسرش را دارد. کشور یونان در منطقه شنگن قرار دارد و با دریافت ویزای این کشور  از هر نوعی می توانید بدون نیاز به دریافت ویزای دیگری به سایر کشورهای عضو این حوزه سفر کنید. 

برای دریافت ویزای ازدواج یا نامزدی یونان فرد متقاضی باید دارای مدارکی باشد که مهمترین آن: 

مدارک هویتی و شناسایی

پاسپورت معتبر 

گواهی عدم سوء پیشینه 

مدارکی مبنی بر قصد ازدواج با شهروند یونانی 

 

ویزای یونان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری باشند:

 • شناسنامه ایرانی.
 • گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • کپی صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا ثبت شده است واجب می باشد.
 • سه قطعه عکس رنگی.
 • ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، که در کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
 • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
 • برای اشخاص تحت تکفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانکی( مشروح عملیات بانکی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل )شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
 • برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک سندمالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی).
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

وقت سفارت یونان


 شرکت VFSGlobal درایران مسئول اعطای ویزای یونان می‌باشد. برای دریافت ویزای یونان نیازی به مصاحبه ندارید و برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید در دفتر این کارگزاری حضور داشته باشید. 2 هفته پس از ارسال درخواست، نتیجه به شما اعلام می شود. اگر دارای دعوتنامه پزشکی باشید حداکثر ۲ روز آینده برای شما وقت تعیین می شود.

آدرس دفتر VFSGlobal یونان: تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه 4 است که در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۷ می‌توانید به این دفتر مراجعه کنید.

ریجکتی ویزای یونان

مانند هر کشور دیگری ممکن است یونان هم با درخواست ویزای شما موافقت نکند و ریجکت شوید، دررابطه با ریجکتی ویزای یونان هم مانند سایر کشورها مسئله قانع نشدن افسر پرونده مطرح است، به این ترتیب که افسر پرونده از بازگشت شما به کشور  خودتان مطمئن نیست و این به این دلیل است مدارک شما کافی نیست، بهتر است اسناد ملکی و مالی قوی در مدارک خود داشته باشید. دیگر دلایل رد شدن ویزای یونان به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اطمینان به بازگشت متقاضیان اخذ ویزا به کشور خود
 • ارائه مدارک جعلی و یا غیر واقعی
 • مشخص نبودن هدف سفر و  عدم متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به یونان
 • عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه‌های اقامت و سفر به یونان
 • بیمه نامه مسافرتی نامعتبر
ویزای یونان

رفع ریجکتی ویزای یونان

رفع ریجکتی برای ویزای یونان ممکن نیست و در صورت ریجکتی متقاضی باید پس از ۹ ماه، با رفع کردن نواقص پرونده‌ دوباره درخواست بدهد. برای اعتراض به ریجکت ویزای یونان می‌توانید نامه ای به زبان انگلیسی نوشته و با ارائه دلایل و رفع نقص پرونده خود افسران ویزای یونان را متقاعد کنید که مجددا بر روی پرونده شما تصمیم گیری کنند. 

هزینه و زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان


هزینه ‌های درخواست ویزای یونان با توجه به سن متقاضی و همچنین نوع ویزا متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال هزینه درخواست ویزای یونان برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. هزینه صدر ویزا برای افراد واجد صلاحیت برای 1 ماه 250 یورو، هزینه ویزای 3 ماهه 300 یورو و و یزای 6 ماهه 450 یورو می باشد. در رابطه با زمان مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن یونان نیز باید گفت بررسی مدارک در سفارت یونان حداقل ۳ هفته کاری زمان می برد و ممکن است در برخی مواقع نیز سفارت از شما مدارک تکمیلی و بیشتری درخواست کند. بنابراین توصیه می شود حداقل دو تا سه ماه زودتر از موعد سفرتان برای درخواست ویزا اقدام نمایید.

در صورت تمایل به سفر به کشور یونان می توانید ویزای توریستی یونان و یا ویزای توریستی شینگن را دریافت نمایید، برای این کار می توانید با کارشناسان ما در قصران گشت تماس بگیرید ؛ 88697080-021 

23 دیدگاه برای ”ویزای یونان

 1. سلام من یک دعوتنامه از دوستم ک یونانی هست دارم و می‌خواهم برای تعطیلات یک هفته برم یونان مدارک دقیقا جی میخواد که همراه داشته باشم،

 2. سلام بفرمائید هزینه بیمه دو ساله یه نفر برای ویزای یونان چقدر است

 3. سلام من ویزای توریستی یونان می خاهم مدارک هم دارم مشکلی ندارم چه کار باید بکنم ؟ چقد طول میکشه و هزینش چقدره برای دو نفر ؟؟؟

  1. لطفا شما ه واتس اپ بدهید من خارج از کشور هستم و نمی‌توانم تماس بگیرم

  1. سلام مدارک لازم برای ارائه به سفارت برای اخذ ویزای همسری یونان چیا هستن؟؟شرایط رو توضیح میدین لطفا؟

  1. سلام
   من توریست هستم و تازه سفر به تمام کشور ها رو شروع کردم با ماشین سفر میکنم هتل هم نمیگیرم چون میخوام همه کشور ها رو برم هزینه هتل گرفتن مقرون به صرفه نیست. سه نفر هم هستیم من، همسرم و فرزندم.
   خب حالا که بلیت هواپیما و رزرواسیون هتل رو نداریم چطوری میتونیم ویزا بگیریم؟

   1. سلام میخواستم بدونم وقتی درخواست ویزه بکنم چند وقت طول میکشه

    1. سلام، زمان پردازش درخواست ویزای یونان بستگی به نوع ویزا، نوع فعالیت مورد نظر و حجم متقاضیان دارد. اما به طور کلی، ممکن است پردازش درخواست ویزا تا چند هفته طول بکشد و در مواردی هم ممکن است به مدت چند ماه طول بیانجامد. لذا بهتر است قبل از ثبت درخواست ویزا، با سفارت یا کنسولگری یونان در کشور خودتان تماس بگیرید و از زمان پردازش درخواست ویزا و مدارک مورد نیاز مطلع شوید.

 4. اطلاعات ارائه شده عالی و به نظر کامل بود – از شما بسیار سپاسگزارم.

   1. سلام خسته نباشید من اقامت توریستی ترکیه رو دارم برای درخواست ویزا توریستی یونان میتونم از همینجا اقدام کنم یا حتما باید از ایران اقدام بشه؟

    1. اگر از ترکیه اقدام کنید ممکنه ویزا بشید یا نشید ریسک داره ولی بهتره از ایران اقدام کنید.

   2. سلام وقتتون بخیر من با یک خانوم یونانی ازدواج کردم و الان میخوام برم یونان اگر مراحل اخذ ویزا رو شما انجام میدید لطفا اعلام کنید

     1. سلام من مدرک فنی حرفه‌ای کاشت ناخن دارم ومیخواهم باهمسروپسرم مهاجرت کنیم به یونان،ایاازطریق این مدرک میشه مهاجرت کنیم؟وهزنیه اش چقدره ممنون میشم پاسخ بدین

     2. سلام، وقت بخیر.

      برای مهاجرت به یونان، مدارک حرفه‌ای می‌توانند مفید باشند اما معمولاً به تنهایی کافی نیستند. برای مهاجرت به یونان ممکن است نیاز باشد که از طریق یکی از مسیرهای مهاجرتی مانند کار، تحصیل، یا سرمایه‌گذاری اقدام کنید و در این موارد مدرک شما می‌تواند یک نقطه قوت باشد.
      لطفا برای مهاجرت با مشاورین ما در قصران گروپ تماس بگیرید : 02122118085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *