لوگو آژانس توریستی قصران گشت

مدارک و شرایط مورد نیاز برای ویزای پرتغال:

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت امور خارجه و تائیدیه دادگستری شده باشند:

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه‌­های قبلی مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.

2) 3 قطعه عکس 4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده­‌های بانکی به همراه گردش شش ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ريال باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی (در صورت ارائه حکم سال قبل ارائه گواهی اشتغال به کار با ذکر عدم صدور حکم جدید از سازمان مربوطه الزامی می‌باشد)، آخرین فیش حقوق و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6 ماهه)

د) بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی‌: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه)

و) در صورت خویش فرما بودن‌: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات در صورتی که آگهی تغییرات مربوط به بیش از سه سال اخیر باشد، ارائه آگهی تغییرات جدید و یا نامه از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت الزامی است.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه)

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است. رضایت‌نامه محضری علاوه بر ترجمه رسمی نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­‌های خانه‌­دار

9) ارائه اصل سند طلاق برای مسافرین مطلقه الزامی می‌باشد. تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 11 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری CKGS الزامی می‌­باشد. اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می‌ماند. چک رمزدار یا ضمانت­‌نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقباً اعلام می­‌گردد. لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

کشور پرتغال کشوری بزرگ در بخش جنوب غربی قاره اروپاست. اسپانیا و اقیانوس اطلس دو همسایه این کشور هستند. اسپانیا از شرق و شمال شرق و اقیانوس اطلس از غرب و جنوب. قدمت کشور پرتغال بسیار زیاد است و یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا شناخته می شود.

درباره کشور پرتغال

پرتغال با حدود 92 هزار کیلومتر مربع وسعت، جمعیتی 10 میلیونی دارد.آب و هوای تقریبا مرطوب و مدیترانه ای این کشور بسیار شبیه آب و هوای اسپانیا است.اغلب مردم پرتغال درآمدشان به طور حاص از ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی ها تامین می شود. زبان اکثر قومیتهای این کشور پرتغالی با لهجه های محلی است. پرتغال یکی دیگر از کشورهای منطقه شنگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید.

پول ملی این کشور یورو است و نوع حکومت در آن جمهوری است.شاید برایتان جالب باشد بدانید پیش شماره این کشور 0035 است و آدرس دامنه وب سایت های ملی این کشور pt. می باشد.

کشور پرتغال - درباه کشور پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

میانگین دما در پرتغال  17 درجه و رطوبت در آن بسیار بالاست. شمال پرتغال هوایی معتدل تر دارد. شمال شرق دارای زمستان های بسیار طولانی است و تابستان های خیلی گرمی دارد. شمال این کشور کوهستانی است و آب و هوایی بارانی و خنک دارد. کم ارتفاع ترین دشت ها را در جنوب پرتغال شاهد هستید و هوا گرم و خشک است.

تاریخ کشور پرتغال

پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون است که تاریخچه آن به 400 هزار سال قبل بر می‌گردد. شاید با گذری بر تاریخ پرتغال می توان به موارد شگفت‌آوری از این کشور دست‌یافت. کشور پرتغال از قدیم مکانی دیدنی و امن برای زندگی بوده است. لیسبون 400 سال قبل از دوره رومی کشف شده است. از زمانی که قبایل سلتیک پیدا شدند زمانی بود که آهن برای اولین بار در کشور پرتغال کشف شد. رومی ها 140 سال قبل از میلاد بر این کشور سیطره پیدا کردند. از قدیم نام این کشور لوسیتانیا بود و مردم به زبان پرتغالی به عنوان لوسوفونس شناخته می شده صحبت می کنند.

بعد از فتح این کشور توسط رومی ها آنها این استان را به عنوان معدن و کشاورزی مطرح کردند و آن را تبدیل به پایگاهی برای تولید شراب در نظر گرفتند. این کشور از سال 1514 تا 1623 استعمار بخش های جنوبی ایران را به دست داشتند و امور تجاری و اقتصادی جزایر را، تحت سلطه خود داشتند.

پرتغال کنونی از سال 1975 با انتخابات اولیه حاکمیت دموکراسی را در کشور برقرار کرد و در سال 1986 عضو اتحادیه اروپا شد.

کشور پرتغال - تاریخچه کشور پرتغال

طبیعت کشور پرتغال

طبیعت پرتغال همیشه زبان زد بوده است. مناظری شگفت انگیز که عاشقان طبیعت را به این سرزمین می کشاند. از طبیعت زیبای پرتغال میتوان به جزیره پورتو سانتو اشاره کرد که با محیطی آرام محل رفت و امد بازدیدکنندگان است.

Alfama ،غارها و حفره ها در Algarve،قلعه Pena،صومعه باتالها،شهر لاگوس،بناهای مذهبی در براگا همه‌وهمه جزو مناطق دیدنی این کشور هستند که هر طبیعت‌گرد و هر انسانی را جذب خود می کند.

فرهنگ و آداب و رسوم

کاتولیک های مسیحی اکثر جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. خانواده دوستی و وفاداری غالب فرهنگ این کشور است. مردم در پرتغال معمولا انسانهای احساسی هستند و در ابراز این احساسات کم نمی گذارند. مردهای پرتغالی همچون بسیاری از مردم ما بسیار متعصب روی خانمها هستند و به خاطر روحیه جوانمردی مشهورند. به عقیده آنها مثلا زن ها نباید پول غذا را حساب کنند.

هنرمندان بزرگی در این کشور بوده اند و در کل این کشور دارای اثار هنری و موزه های فراوانی است. کشور پرتغال در زمینه صنعت رتبه بسیار خوبی دارد و از طریق پالایش نفت و تولید سیمان و ماشین آلات توانسته منابع عظیمی از ثروت برای مردم خود تولید کند.

یکی از مهم ترین مسائل سطح جامعه مشخص است سواد بالای مردم کشور پرتغال است. این کشور با دارا بودن سیستم آموزش و پرورش بسیار با کیفیت توانسته جوانان موفقی  را به کشورش بیافزاید.نخبگانی که این کشور را با رشد چشمگیری  مواجه خواهد کرد. وضعیت اقتصادی کشور به نحوی است که شما میتوانید با قیمت هر متر مربع 1000 تا 1200 یورو در بیشتر مناطق این کشور خانه بخرید.

فساد اداری در این کشور به کمترین میزان رسیده و این خود نشانه مدیریت درست این کشور است. شهرهای مهم این کشور، لیسبون، پورتو، اوبیدوس،پورتیمائو، کاشکایش، فارو، آویرو، براگا است.

کشور پرتغال - فرهنگ و آداب و رسوم

 

پرچم کشور پرتغال

یکی از نمادهای مهم هر کشور پرچم آن است. پرچم پرتغال به شکل کنونی از سال 1911 تثبیت شده است بیش از 400 سال، کشور پرتغال برای پرچم خود از رنگ های سفید و آبی به عنوان اصلی ترین رنگ پرچم خود استفاده می کرد اما در حال حاضر پرچم شامل دو رنگ غالب قرمز و سبز است. رنگ قرمز پرچم نشانه خون کشته های راه وطن و در میانه آن نشان ملی پرتغال قرار گرفته است.

یکی از معروف ترین شخصیت های جهان میتوان به کریستیانو رونالدو بازیکن تیم ملی پرتغال اشاره کرد که یکی از مشهورترین فوتبالیست های جهان است.

اقتصاد پرتغال 

در رتبه بندی ای که از 49 کشور اروپایی انجام شده است پرتغال رتبه 29 را دارد. اغلب اقتصاد پرتغال مبتنی بر خدمات است و اکثر شرکت ها خصوصی هستند. پوشاک و منسوجات، مواد شیمیایی و نفتی، ماهیگیری، ماشین آلات و البته گردشگری بخشی است که عمده درآمد پرتغال از آن تامین می شود. بخش کشاورزی پرتغال در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و نزدیک به 3 درصد از تولید ناخالص ملی را در اختیار گرفته است.

برای دریافت تور کشور پرتغال  یا دریافت ویزای پرتغال ، اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه سفر به پرتغال می‌توانید با همکاران ما در قصران گشت تماس بگیرید.

بعضی از اطلاعات مهم درباره کشور پرتغال

  • قاره: اروپا
  • پایتخت: لیسبون
  • واحد پول: یورو
  • زبان رسمی: پرتغالی
  • شهرهای مهم: لیسبون

تور پرتغال

پرتغال کشور توریستی کوچک در حاشیه غربی شبه جزیره ی ایبری و پایین ترین بخش جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد.این سرزمین توسعه یافته و جذاب به دلیل جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی ارزشمند، توجه گردشگران زیادی از سراسر دنیا و بخصوص ایران را به خود برای تور پرتغال جذب کرده است. پرتغال از شرق و شمال با کشور اسپانیا مرز مشترک دارد .

 اختلاف زمانی کشور پرتغال با تهران حدود 3 ساعت عقب تر می باشد. زبان اصلی در این کشور پرتغالی بوده و واحد پول آن یورو می باشد. معروف ترین فرودگاه در این کشور، فارو است و البته فرودگاه مادیرا و فونچال در تور پرتغال نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. مساحت عظیمی در این کشور به فرودگاه پورتلا اختصاص داده شده است که دارای امکاناتی بی نظیر و قابل قبول است.

در صورتی که با پرواز مستقیم به سمت پرتغال سفر کنید، 9 ساعت در راه هستید و مدت زمان سفرتان با پرواز‌های غیر مستقیم به توقف هواپیما بستگی دارد. در پرواز‌های غیر مستقیم، شما ایرلاین هر کشوری را که انتخاب کنید، ابتدا در پایتخت آن کشور توقف می‌کند و سپس به سمت پرتغال حرکت می‌کند. غربی ترین کشور قاره اروپا پرتغال است و  تنها همسایه آن کشور اسپانیا میباشد. لیسبون پایتخت و مهمترین شهر کشور پرتغال است.

آب و هوای پرتغال

به طور کلی پرتغال و اسپانیا دارای یک نوع آب و هوا هستند. این کشور دارای آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای است. اما در تابستان دمای هوا گاهی به 40 درجه هم می رسد! بخش های شمالی این کشور دارای دمای کمتر از قسمت های مرکزی بوده و می تواند یکی از بهترین مکان ها در تور پرتغال محسوب شود.

در اغلب نقاط شهرهای پرتغال دسترسی به اینترنت وجود دارد. شما با یک جستجوی ساده در قسمت وای فای ( WIFI ) گوشی تلفن همراه میتوانید به اینترنت رایگان عمومی شهرهای پرتغال وصل شده و از آن استفاده نمایید. ولی برای اینکه در تور پرتغال همیشه اینترنت همراه پر سرعت داشته باشید لازم هست که یک سیم کارت مسافری تهیه نمایید تا دغدغه ای برای اینترنت و ارتباطات نداشته باشید.

بهترین زمان برای سفر به پرتغال

یکی از نقاط قوت پرتغال وجود آفتاب در تمام طول سال است. حتی در طول زمستان هم میانگین دمای روزانه به حدود 16 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. هوا اغلب آفتابی و آسمان صاف و یکدست است. بهترین زمان سفر به پرتغال و اخذ تور لیسبون پرتغال اواخر بهار و اوایل پاییز است که هوا خیلی گرم نیست.

اگر در برنامه سفر به پرتغال فصد گشت گذار در طبیعت و تفریحات ساحلی را دارید بهتر است بدانید که در زمستان سواحل غربی این کشور طوفان را تجرباه می کند. به خصوص اگر قصد موج‌سواری دارید موقعیت خوبی است ولی باید حتما حرفه‌ای باشید.

اما باز هم اینکه با چه هدفی به پرتغال سفر میکنید در انتخاب زمان سفر مهم است. اگر فقط قصد گشت و گزار در پرتغال را دارید و قیمت تور پرتغال در اولویت نیست در حوالی آغاز سال نو و کریسمس به این کشور سفر کنید و از زیبایی ها و مراسم در آنجا لذت ببرید. اما اگر قیمت تور لیسبون پرتغال برایتان مهم است در ایام شلوغ سال مانند تابستان و آغاز سال فکر سفر به پرتغال نباشید. اگر قصد بازدید از سواحل و گذراندن اوقاتی به یادماندنی در سواحل را دارید در تابستان به پرتغال بروید، البته قیمت تور پرتغال کمی بالا خواهد بود. بازدید از سواحل Madeira یا Algarve ، Azores را فراموش نکنید.

کشور پرتغال به برگزاری فستیوال های غذا و جشن های مختلف معروف است. اگرقصد بازدید از کارناوال های رنگارنک در این کشوررا دارید تور پرتغال در فصل بهار و زمستان را از دست ندهید.

دیدنی‌های سفر به پرتغال

پرتغال مکانهای دیدنی زیادی دارد که در تور پرتغال می توان از آن بازدید کنید. از صخره‌ها و تپه‌ها گرفته تا سواحل خیره‌کننده. قلعه‌های Hilltop و روستاهای باستانی باستانی مانند Marv awo، Monsaraz و Belmonte زیبا در سفر به پرتغال در انتظار شما هستند. یکی از جذاب‌ترین پایتخت‌های اروپا، لیسبون است. خیابان‌های سنگفرش شده آن، تراموا باستانی، مغازه‌های قدیمی و بارو‌های سنتی شهر را به نهایت زیبایی خود رسانده است. پورتو هم دومین شهر زیبای پرتغال با ساختمان‌های رنگارنگ و مزارع انگور بسیار دیدنی است. در ادامه چند مورد از جاهای دیدنی پرتغال را به طور مختصر معرفی شده است.

سعی کنید برای سفر به پرتغال ماه‌های گرم و شلوغ را انتخاب نکنید. در سایر ماه‌های سال هم هوا مناسب است و هم فرصت مناسبی برای گردش خواهید داشت. علاوه بر اینها هزینه‌های سفرتان هم کمتر است.

در سفر به پرتغال ترجیحا به یک منطقه سفر کنید. هر بخش از پرتغال جاهای دیدنی زیادی دارد که حتی برای دیدن تمام آنها یک سفر کفایت نمی‌کند به همین دلیل انتخاب چند منطقه برای سفر فرصت بازدید از همه دیدنی‌ها را برایتان فراهم نمی‌کند.

در بیشتر شهرهای توریستی پرتغال کارت گردشگری مثل لیسبون کارت و پورتو کارت به گردشگران داده می‌شود که تخفیفات خاصی برای آنها فراهم می‌کند. بد نیست در تور پرتغال به وب سایت‌های گردشگری شهر مقصدتان مراجعه کنید و اطلاعات لازم کارت گردشگری آن منطقه را به دست بیاورید.

 اگر در غذای اصلی خبری از سبزیجات نبود تعجب نکنید. پرتغالی‌ها عادت دارند سبزیجات را در سوپ و سالاد می‌خورند که آن‌ها پیش غذا هستند. پس اگر سبزیجات می‌خواهید بهتر است جداگانه سفارش دهید.

ویزای پرتغال 

اخذ ویزای پرتغال بدون دعوتنامه امکان پذیر نیست. کشور پرتغال عضو حوزه شینگن است و برای ورود به این کشور میتوانید ویزای شینگن یکی دیگر از کشورهای این حوزه را دریافت کرده و پس ازآن وارد پرتغال لیسبون شوید. در صورت دارا بودن دعوتنامه می توانید ویزای پرتغال دریافت کنید.

وقت سفارت پرتغال در ایران توسط کارگزاری VFSGlobal  انجام میشود و نیاز به مصاحبه ندارید. فقط کافیست در روزی که برای شما مشخص شده برای انگشت نگاری و ارائه مدارک به این مرکز مراجعه کنید. پس از 2 تا 3 هفته درخواست شما بررسی می شود و پاسخ به شما اعلام می شود. دقت داشته بhشید که برای دریافت ویزای خود حتما باید رد متقاضی به همراه کارت شناسایی خود مراجعه کند.

قیمت تور پرتغال لیسبون همیشه در نوسان است و بستگی به قیمت یورو دارد. قیمت تور پرتغال به هزینه های بلیط رفت و برگشت و هتل محل اقامت نیز بستگی دارد.در صورتی که هتل محل اقامت‌تان در مرکز شهر انتخاب کنید، هزینه بیشتری برای اقامت باید بپردازید و در صورتی که هتلتان در حومه شهر باشد، هزینه کمتری برای اقامت خواهید داشت و قیمت تور لیسبون پرتغال کمتر می شود.

خدمات تور پرتغال 

خدماتی که شرکت قصران گشت برای تور پرتغال در نظر گرفته است شامل:

میباشد.

اگر قصد سفر به کشور پرتغال و دیدن زیبایی های این کشور را دارید با کارشناسان ما در قصران گشت در تماس باشید.