کشور پرتغال

کشور پرتغال کشوری بزرگ در بخش جنوب غربی قاره اروپاست. اسپانیا و اقیانوس اطلس دو همسایه این کشور هستند. اسپانیا از شرق و شمال شرق و اقیانوس اطلس از غرب و جنوب. قدمت کشور پرتغال بسیار زیاد است و یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا شناخته می شود.

درباره کشور پرتغال

پرتغال با حدود 92 هزار کیلومتر مربع وسعت، جمعیتی 10 میلیونی دارد.آب و هوای تقریبا مرطوب و مدیترانه ای این کشور بسیار شبیه آب و هوای اسپانیا است.اغلب مردم پرتغال درآمدشان به طور حاص از ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی ها تامین می شود. زبان اکثر قومیتهای این کشور پرتغالی با لهجه های محلی است. پرتغال یکی دیگر از کشورهای منطقه شنگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید.

پول ملی این کشور یورو است و نوع حکومت در آن جمهوری است.شاید برایتان جالب باشد بدانید پیش شماره این کشور 0035 است و آدرس دامنه وب سایت های ملی این کشور pt. می باشد.

کشور پرتغال - درباه کشور پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال

میانگین دما در پرتغال  17 درجه و رطوبت در آن بسیار بالاست. شمال پرتغال هوایی معتدل تر دارد. شمال شرق دارای زمستان های بسیار طولانی است و تابستان های خیلی گرمی دارد. شمال این کشور کوهستانی است و آب و هوایی بارانی و خنک دارد. کم ارتفاع ترین دشت ها را در جنوب پرتغال شاهد هستید و هوا گرم و خشک است.

تاریخ کشور پرتغال

پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون است که تاریخچه آن به 400 هزار سال قبل بر می‌گردد. شاید با گذری بر تاریخ پرتغال می توان به موارد شگفت‌آوری از این کشور دست‌یافت. کشور پرتغال از قدیم مکانی دیدنی و امن برای زندگی بوده است. لیسبون 400 سال قبل از دوره رومی کشف شده است. از زمانی که قبایل سلتیک پیدا شدند زمانی بود که آهن برای اولین بار در کشور پرتغال کشف شد. رومی ها 140 سال قبل از میلاد بر این کشور سیطره پیدا کردند. از قدیم نام این کشور لوسیتانیا بود و مردم به زبان پرتغالی به عنوان لوسوفونس شناخته می شده صحبت می کنند.

بعد از فتح این کشور توسط رومی ها آنها این استان را به عنوان معدن و کشاورزی مطرح کردند و آن را تبدیل به پایگاهی برای تولید شراب در نظر گرفتند. این کشور از سال 1514 تا 1623 استعمار بخش های جنوبی ایران را به دست داشتند و امور تجاری و اقتصادی جزایر را، تحت سلطه خود داشتند.

پرتغال کنونی از سال 1975 با انتخابات اولیه حاکمیت دموکراسی را در کشور برقرار کرد و در سال 1986 عضو اتحادیه اروپا شد.

کشور پرتغال - تاریخچه کشور پرتغال

طبیعت کشور پرتغال

طبیعت پرتغال همیشه زبان زد بوده است. مناظری شگفت انگیز که عاشقان طبیعت را به این سرزمین می کشاند. از طبیعت زیبای پرتغال میتوان به جزیره پورتو سانتو اشاره کرد که با محیطی آرام محل رفت و امد بازدیدکنندگان است.

Alfama ،غارها و حفره ها در Algarve،قلعه Pena،صومعه باتالها،شهر لاگوس،بناهای مذهبی در براگا همه‌وهمه جزو مناطق دیدنی این کشور هستند که هر طبیعت‌گرد و هر انسانی را جذب خود می کند.

فرهنگ و آداب و رسوم

کاتولیک های مسیحی اکثر جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. خانواده دوستی و وفاداری غالب فرهنگ این کشور است. مردم در پرتغال معمولا انسانهای احساسی هستند و در ابراز این احساسات کم نمی گذارند. مردهای پرتغالی همچون بسیاری از مردم ما بسیار متعصب روی خانمها هستند و به خاطر روحیه جوانمردی مشهورند. به عقیده آنها مثلا زن ها نباید پول غذا را حساب کنند.

هنرمندان بزرگی در این کشور بوده اند و در کل این کشور دارای اثار هنری و موزه های فراوانی است. کشور پرتغال در زمینه صنعت رتبه بسیار خوبی دارد و از طریق پالایش نفت و تولید سیمان و ماشین آلات توانسته منابع عظیمی از ثروت برای مردم خود تولید کند.

یکی از مهم ترین مسائل سطح جامعه مشخص است سواد بالای مردم کشور پرتغال است. این کشور با دارا بودن سیستم آموزش و پرورش بسیار با کیفیت توانسته جوانان موفقی  را به کشورش بیافزاید.نخبگانی که این کشور را با رشد چشمگیری  مواجه خواهد کرد. وضعیت اقتصادی کشور به نحوی است که شما میتوانید با قیمت هر متر مربع 1000 تا 1200 یورو در بیشتر مناطق این کشور خانه بخرید.

فساد اداری در این کشور به کمترین میزان رسیده و این خود نشانه مدیریت درست این کشور است. شهرهای مهم این کشور، لیسبون، پورتو، اوبیدوس،پورتیمائو، کاشکایش، فارو، آویرو، براگا است.

کشور پرتغال - فرهنگ و آداب و رسوم

 

پرچم کشور پرتغال

یکی از نمادهای مهم هر کشور پرچم آن است. پرچم پرتغال به شکل کنونی از سال 1911 تثبیت شده است بیش از 400 سال، کشور پرتغال برای پرچم خود از رنگ های سفید و آبی به عنوان اصلی ترین رنگ پرچم خود استفاده می کرد اما در حال حاضر پرچم شامل دو رنگ غالب قرمز و سبز است. رنگ قرمز پرچم نشانه خون کشته های راه وطن و در میانه آن نشان ملی پرتغال قرار گرفته است.

یکی از معروف ترین شخصیت های جهان میتوان به کریستیانو رونالدو بازیکن تیم ملی پرتغال اشاره کرد که یکی از مشهورترین فوتبالیست های جهان است.

اقتصاد پرتغال 

در رتبه بندی ای که از 49 کشور اروپایی انجام شده است پرتغال رتبه 29 را دارد. اغلب اقتصاد پرتغال مبتنی بر خدمات است و اکثر شرکت ها خصوصی هستند. پوشاک و منسوجات، مواد شیمیایی و نفتی، ماهیگیری، ماشین آلات و البته گردشگری بخشی است که عمده درآمد پرتغال از آن تامین می شود. بخش کشاورزی پرتغال در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و نزدیک به 3 درصد از تولید ناخالص ملی را در اختیار گرفته است.

برای دریافت تور کشور پرتغال  یا دریافت ویزای پرتغال ، اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه سفر به پرتغال می‌توانید با همکاران ما در قصران گشت تماس بگیرید.