فنلاند کشوری واقع در شمال اروپاست که برای سفر به آن می بایست ویزای فنلاند دریافت کنید. مهترین همسایگان این کشور اروپایی نروژ، روسیه و سوئد هستند. پایتخت و مهمترین شهر این کشور هلسینکی است. جمعیت این کشور چیزی در حدود 5.5 میلیون نفر است و جزو کشورهای کم تراکم در اروپا به حساب می آید.

کیفیت زندگی در فنلاند بالاست و مطابق یا آخرین استاندارهای اروپا میباشد.

جزایر و دریاچه های فراوانی در این کشور دیده می شود و درصد زیادی از فنلاند از جنگل پوشیده شده است. یکس سوم از مساحت فنلاند در بالای مدار شمالگان قرار دارد و این کشور بعد از ایسلند شمالی ترین کشور جهان است. تابستان ها در فنلاند گرم و درخشان است و زمستان ها تاریک و طولانی.

در شمالی ترین نقطه فنلاند خورشید برای 73 روز غروب نمی کند و روز است و در زمستان 51 روز خورشید طلوع نمی کند و تماما شب است. شاید به دلیل این شرایط آب وهوایی و نامساعد بودن هوا جمعیت کمی در این کشور زندگی می کند. مردم این کشور به زبان فنلاندی صحبت می کنند و اکثر مردم مسیحی هستند. اسلام و یهود نیز درصد کمی را به خود اختصاص داده است.

به طور کلی فنلاند کشوری هموار است و بلندترین ارتفاع در آن 1328 متر است؛ متعلق به قله هالتی. این کشور جنگل های فراوانی دارد که از پایه های اقتصادی کشور محسوب می شوند و 60 درصد از اقتصاد کشور را در دست دارند.

ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

کشور فنلاند هم در منطقه شینگن قرار دارد و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید. بسته به هدف شما از سفر ویزای فنلاند صادر می شود. انواع ویزای فنلاند عبارتند از ویزای توریستی فنلاند، ویزای کاری فنلاند، ویزای تحصیلی فنلاند و و یزای تجاری این کشور.

ویزای توریستی فنلاند

در سال های گذشته دریافت ویزای فنلاند کار ساده تری بود ولی در اخیرا شانس شما در دریافت ویزای فنلاند با داشتن دعوتنامه بسیار بیشتر است.

مدارک دیگری که برای دریافت ویزای توریستی فنلاند نیاز دارید عبارتند از:

  • فرم تکمیل شده ویزای فنلاند
  • کپی از رسید پرداخت هزینه های مربوطه
  • برگه تعیین وقت سفارت
  • پاسپورت معتبر
  • ترجمه و اصل مدارک هویتی
  • دعوت نامه در صورت وجود
  • بیمه مسافرتی
  • تمکن مالی و گردش حساب

ویزای فنلاند

برای دریافت ویزای شینگن تحصیلی فنلاند باید از یک دانشگاه و موسسه آموزشی پذیرش دریافت کنید. برای اخذ پذیرش می بایست رزومه تحصیلی خود را ارسال کرده و بعد از مذاکرات با دانشگاه در صورتی که مورد قبول واقع شوید برای شما دعوتنامه ارسال می شود.

همراه با نامه اخذ پذیرش تحصیلی سایر مدارک درخواست شده را فراهم کرده و برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند درخواست دهید.

جهت دریافت ویزای کاری فنلاند دریافت دعوتنامه یا جاب آفر از یک کارفرمای فنلاندی ضروری است. فقط کافیست رزومه کاری خود را برای کارفرمایی در فنلاند ارسال کنید در صورتی که از سوی او مورد پذیرش واقع شدید برای شما دعوتانمه کاری ارسال می شود. مدت اقامت شما در فنلاند بسته به مدت قرارداد شما دارد، بعد از اتمام مدت قرارداد یا اعتبار ویزا باید اقدام به ترک کشور کنید در غیر این صورت دچار عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن می شوید.

وقت سفارت فنلاند

برای دریافت ویزای فنلاند و وقت سفارت این کشور باید از طریق کارگزاری وی اف اس اقدام به دریافت وقت نمایید. پس از مطرح کردن و ارسال درخواست 2 هفته زمان می برد تا از شما درخواست شود در دفتر VFS حضور پیدا کنید. فرم دریافت ویزای فنلاند را باید به صورت آنلاین پر کرده و در هنگام حضور در کارگزاری همراه خود داشته باشید.

دریافت ویزای فنلاند مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نکاری باید مراجعه نمایید.

مدت زمان پاسخ دهی به ویزای فنلاند

بعد از انگشت نگاری و تحویل مدارک 2 تا 3 هفته زمان می برد تا به درخواست شما پاسخ داده شود و جواب ویزای شما آماده شود. برای دریافت جواب ویزا با همراه داشتن مدارک شناسایی و رسید به دفتر وی اف اس باید مراجعه کنید.

ویزای فنلاند

ریجکتی ویزای فنلاند

در صورت وجود نقص یا جعل در مدارک شما با درخواست ویزای شما موافقت نمی شود. از دیگر دلایل رد شدن درخواست عدم توانایی متقاعد کردن افسر پرونده در بازگشت به کشور خود بعد از اتمام مدت ویزاست. همچنین در صورتی که تمکن مالی خوب ارائه ندهید و ثابت نکنید که عهده دار هزینه های خود در سفر خواهید بود برای شما ویزا صادر نمی شود و به اصطلاح ریجکت می شوید.

6 ماه بعد از اعلام ریجکتی می توانید برای دریافت ویزای فنلاند مجدد اقدام نمایید. اما پیش از آن می توانید جهت رفع ریجکتی ویزا نیز دست به کار شوید. به این ترتیب که نامه ای خطاب به سفارت فنلاند به زبان انگلیسی نوشته و دلایل خود را بازگو می کنید، در این صورت پرونده شما مجدد به جریان می افتد و بررسی می شود. حدودا 45 روز بعد از ارسال نامه رفع ریجکتی پاسخ آن به شما اعلام می شود.

اگر درباره دلایل ریجکت ویزای شینگن میخواهید بیشتر بدانید به این لینک مراجعه کنید.

آدرس سفارت فنلاند در ایران

سفارت فنلاند در  تهران- خیابان شریعتی- خیابان میرزاپور واقع است اما برای کارهای مربوط به اخذ ویزا باید به کارگزاری  VFS واقع در هروی مراجعه کنید.

جهت دریافت ویزای شنگن فنلاند می توانید با مجموعه قصران گشت تماس بگیرید و با خیالی آسوده ویزای اروپا دریافت کنید.