درباره ویزای شینگن

دلایل ریجکتی ویزای شینگن – کمتر کسی است که قصد مهاجرت یا سفر به خارج از کشور را داشته باشد و درباره ویزای شینگن چیزی نداند. ویزای شینگن جواز عبور به 26 کشور اروپایی است که درکنار هم منطقه ای واحد به نام حوزه شینگن را تشکیل می دهند.

با داشتن این ویزا شما مجاز خواهید بود به هر یک از این کشورها بدون داشتن ویزای آن کشور سفرکنید. برای اطلاع از این ویزا توصیه می کنیم این مطلب را بخوانید.همچنین می توانید به سایت schengenvisainfo.com lvh مراجعه کنید.

برای اخذ ویزای شینگن شرایط و مدارک آن در مقالات قبلی به تفصیل صحبت کرده ایم. افرادی که برای این ویزا اقدام می کنند نگران ریجکت شدن ویزای خود هستند. اما چه دلایلی باعث می شود که شما موفق به اخذ ویزای شینگن نشوید و آیا پس از ریجکت شدن امکان اعتراض به آن را دارید یا خیر؟

در این مقاله با ما همراه باشید تا به سولات شما پاسخ دهیم.

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

مانند هر ویزای دیگری درخواست ویزای شینگن شما ممکن است پذیرفته نشود؛ دلایلی که می تواند باعث رد شدن درخواست شما شود را در این مطلب بررسی می کنیم:

  1. افسر پرونده را قانع نمی کنید!

بیشترین درصد گزارش شده از رد شدن ویزای شینگن این مورد است که شما دلایل قانع کننده و قطعی به افسر پرونده ارائه نمی دهید. در روز مصاحبه و انگشت نگاری افسر پرونده سوالاتی مبنی بر انگیزه و هدف شما از سفر می پرسد که شما باید شفاف و دقیق به سوالات پاسخ دهید.

گاهی افسر پرونده پاسخ کافی و درست دریافت نمی کند و از اینکه پس از پایان مدت ویزای شینگن شما به کشور خود باز خواهید گشت مطمئن نمی شود، بنابراین درخواست ویزای شما را رد می کند. این مورد در افرادی که زیر 30 سال سن دارندبیشتر صدق می کند، در این موارد نیز افسر پرونده اطمینان کافی از اینکه فرد متقاضی به کشور خود باز خواهد گشت حاصل نمی کند.

  1. ناکافی بودن توضیحات درباره برنامه سفر

شما باید از پیش برنامه سفر خود در حوزه شینگن را بدانید و افسر پرونده را از وضعیت و برنامه سفر خود آگاه کنید. در صورتیکه هنوز برنامه ای برای سفر خود ندارید بهتر است قبل از روز مصاحبه به یک جمع بندی برسید. افسر پرونده از شما سوال خواهد کرد در کدام کشور مستقر شده و از کدام کشو ر به حوزه شینگن ورود خواهید کرد.

توصیه می کنیم شرح برنامه سفر خود را آماده کرده و به طور مختصر به افسر پرونده ارائه دهید. حتما رزرو هتل و بلیط هواپیمای خود را همراه داشته باشید و به افسر پرونده نشان دهید تا از وضعیت شما در کشور مبدا اطمینان حاصل کند.

  1. کافی نبودن مدارک مالی

شما باید نامه تمکن مالی و گردش حساب چند ماه گذشته خود را به افسر پرونده ارائه دهید تا او را مطمئن کنید که از عهده مخارج سفر خود بر خواهید آمد. دارا نبودن مدارک مالی و حساب بانکی معتبر و بلوکه بودن حساب بانکی، حساب بانکی غیر قابل استفاده، از مواردی هستند که موجب رد درخواست ویزا ی شینگن می شود.

  1. دلایل ناکافی جهت اثبات ورود به کشور مبدا

از مهمترین مدارکی که جهت اخذ ویزای شینگن میبایست همراه داشته باشید، اسناد ملکی، نامه اشتغال به کار، روزنامه رسمی شرکت در صورت دارا بودن، اثبات پیوندهای خانوادگی در کشور خود می باشد. ارائه این اسناد دلیلی بر این است که شما در  کشور خود  دارای وابستگی به هر شکلی ( ملکی، شغلی، خانوادگی و … ) هستید و پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود باز خواهید گشت.

  1. دارا بودن سابقه کیفری

یکی از مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن می بایست به همراه داشته باشید، گواهی عدم سوء پیشینه است. دارا بودن هر گونه سابقه کیفری توسط فرد متقاضی بدون شک منجر به رد درخواست شما خواهد شد. در واقع افسر پرونده باید مطمئن شود فردی که به حوزه شینگن سفر می کند دارای سابقه کیفری نیست و تهدیدی برای نظم عمومی و امنیت کشوری محسوب نمی شود.

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

  1. پاسپورت نا معتبر و یا مخدوش و آسیب دیده

اگر پاسپورت شما مخدوش یا آسیب دیده باشد و یا صفحه ای از آن مفقود شده باشد، حتی جلد روی آن آسیب دیده باشد با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد. همچنین اگر پاسپورت شما کمتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد یا صفحه خالی در آن موجود نباشد از سوی افسر پرونده نامعتبر تلقی می شود.

  1. مدارک جعلی یا غیر سمی

به هیچ عنوان مدرک جعلی ارائه ندهید. افرادی هستند که شناسنامه جعلی ارائه می دهند و در قسمت ازدواج یا طلاق مواردی اضافه یا کم می کنند. به هیچ عنوان متوسل به این راهکارها نشوید چرا که ارائه مدارک جعلی به خصوص مدارک هویتی جعلی از سوی افسر پرونده قابل قبول نخواهد بود و حتی امکان اعتراض به رای پرونده در اینگونه موارد نیز ممکن نمی باشد.

در مواردی دیگر اسنادی مانند گواهی تولد یا سند ازدواج مورد تایید افسر نیست. مثلا شناسنامه­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ ی فرد متقاضی مخدوش است یا دارای مهر از مرجع رسمی نمی باشد، یا دارای نقصی است مثلا نام و اطلاعات فرزندان به طور کامل درج نشده است، در این موارد نیز افسر پرونده مدرک شناسایی را معتبر ندانسته و آن را غیر قابل قبول معرفی می کند.

  1. بیمه نامه مسافرتی نامعتبر

نداشتن بیمه نامه مسافرتی یکی از دلایل رد شدن درخواست ویزای شما می باشد. بیمه نامه مسافرتی باید تمام مدت زمان سفر را پوشش دهد در غیر اینصورت معتبر شناخته نمی شود.

  1. پاسپورت خالی ( نداشتن سابقه سفر خارجی)

دارا بودن سابقه سفر در اخذ ویزای شینگن بسیار موثر است. پیشنهاد می شود قبل از اخذ ویزای شینگن اقدام به سفر به چند کشور خارجی مانند سنگاپور، قبرس و … کنید تا پاسپورت شما خالی از مهر ویزا نباشد.

  1. سایر موارد

نامه اشتغال به کار شما باید از سوی شرکتی باشد که بیمه شما توسط آن شرکت پرداخت میشود. روزنامه رسمی شرکت، نامه شرکت، لیست سابقه بیمه همگی باید متعلق به یک شرکت بوده و با هم هم خوانی داشته باشد. همچنین شما باید فیش حقوقی چند ماه اخیر خود را ارائه دهید تا میزان درآمد و استطاعت مالی شما مشخص شود. در صورتیکه افسر پرونده درآمد شما را برای سفر کافی تشخیص ندهد با درخواست ویزای شما موافقت نمی کند.

همراه داشتن دعوتنامه از سوی اقوامتان که در خارج از کشو زندگی می کنند همیشه هم موثر نیست. گاهی افسر پرونده به این مورد استناد کرده و با فرض اینکه شما قصد دارید برای همیشه نزد قوم و خویش خود در آن کشور بمانید درخواست ویزای شما را رد می کند.

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

اعتراض به رای صادره درخواست ویزای شینگن

اگر درخواست ویزای شینگن شما مردود اعلام شد می توانید به رای اعلام شده اعتراض کنید. بهتر است اینکار  را حداکثر تا 1 ماه پس از صدور رای انجام دهید. در این صورت باید نامه ای به زبان انگلیسی تهیه کرده و آن را به سفارت مربوطه تحویل دهید. درنظر داشته باشید که نامه شما باید با فرمت اداری باشد. نامه اعتراض شما باید حاوی اطلاعات شخصی شما، شماره پاسپورت و انگیزه شما از سفر و درخواست ویزای شینگن باشد. در نامه توضیح دهید که ویزای شما رد شده است و درخواست بازنگری دارید.

دلایلی که به واسطه آنها آفیسر درخواست ویزای شما را رد کرده است را ذکر کرده و با ارائه مدرک و دلیل درخواست نمایید که در صدور رای بازنگری کند. اگر نامه اعتراض شما نتیجه ای در بر نداشت بهتر است بعد از گذشت 6 ماه برای ویزای شینگن بعدی در خواست بدهید.

تعداد دفعات ریجکتی ویزای شینگن

از آنجایی که اگر 2 بار مهر ریجکتی ویزای شینگن در پاسپورت شما خورده شده باشد برای بار سوم به سختی می توانید برای اخذ ویزای شینگن درخواست بدهید به شما توصیه می کنیم قبل از اقدام برای بار بعد دلایل ریجکتی خود را بررسی کرده  و آنها را رفع کنید سپس برای اخذ ویزای شینگن درخواست بدهید.

برای اخذ ویزای شینگن با کارشناسان مجرب قصران گشت با شماره 02188697080 تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *