شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و یا تحصیل می‌خواهید وارد این کشور شوید و یا با اوصافی که از جاذبه ‌های گردشگری انگلیس شنیده‌اید می‌خواهید سفری به این کشور داشته باشید.

افرادی که قصد دریافت ویزای انگلیس را دارند، بعد از دریافت ایمیلی مبنی بر تایید صدور ویزا از سمت سفارت انگلیس، باید برای پیکاپ ویزای خود اقدام کنند.

متأسفانه چون سفارت انگلیس در کشور ایران وجود ندارد به همین دلیل هموطنان ایرانی به مشکل برمی‌خورند. در این زمان است که بهترین روش استفاده از خدمات پیکاپ ویزای انگلیس است.

حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که منظور از پیکاپ ویزا چیست؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

UK visa pickup call to action banner

پیکاپ ویزای انگلیس

پیکاپ ویزای انگلیس چیست؟

از نظر لغوی کلمه پیکاپ به معنای گرفتن یا برداشتن است. بنابراین به پروسه ارسال پاسپورت یا ویزا به سفارتخانه انگلیس و سپس تحویل دادن آن به متقاضی، پیکاپ پاسپورت انگلیس یا پیکاپ ویزای انگلیس گفته می‌شود.

با توجه به اینکه سفارتخانه انگلیس در کشور ایران وجود ندارد، برای دریافت ویزای انگلستان شما باید به کشور‌های همسایه که مورد تأیید کشور انگلستان هستند بروید و جلسه مصاحبه را در آنجا برگزار کنید. در صورتی که در جلسه مصاحبه مورد تأیید قرار گیرید ویزای شما به پاسپورت، مهر شده و در نتیجه می‌توانید به راحتی در اولین پرواز وارد کشور انگلستان شوید.

برای دریافت پاسپورت مهر شده باید مجددا به کشور‌ی که در آن مصاحبه خود را انجام داده‌اید بروید که قطعاً این مسیر، هم زمان زیادی را از شما می‌گیرد و هم هزینه‌بر خواهد بود ولی راه دیگری که پیش روی شماست، سپردن پیکاپ ویزا انگلیس به یک شخص واجد شرایط است. یعنی شما باید یک وکیل یا نماینده از از جانب خود تعیین نمایید که این نماینده موظف است پاسپورت مهر شده شما را از کنسولگری مربوطه تحویل بگیرد.

در واقع نماینده پاسپورت‌های قبلی شما را در اختیار کنسولگری قرار داده و پاسپورت مهر شده با ویزای انگلیس را به شما می‌دهد. در این صورت شما به ساده‌ترین شکل ممکن توانسته‌اید ویزای انگلیس را به دست بیاورید.

مراحل پیکاپ ویزای انگلیس

به طور کلی برای دریافت پیکاپ ویزای انگلستان شما باید سه مرحله را سپری کنید:

 • انتخاب نماینده معتبر برای پیکاپ ویزا انگلستان

شما در اولین قدم باید یک وکیل یا یک نماینده معتبر را انتخاب نمایید.
شما می توانید به مؤسسات مهاجرتی با تجربه و معتبر، همانند قصران گشت که مدارک معتبری را از پلیس مهاجرتی ایران دریافت کرده و در نتیجه از نظر قانونی می‌توانند پیکاپ ویزای انگلیس را دریافت کنند مراجعه نمایید و مسئولیت دریافت پاسپورت را به آن‌ها بسپارید.

 • ارسال مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلستان

در مرحله دوم باید پاسپورت یا نامه سفارت که تأیید‌کننده ارائه ویزا برای شما است توسط نماینده به کنسولگری ارسال گردد.
برای این منظور باید یک ‌ایمیلی از جانب شما به کنسولگری ارسال شود که نشان می‌دهد شما تأییدیه دریافت ویزا را کسب کرده‌اید و اکنون منتظر پاسپورت مهر شده توسط سفارتخانه هستید.

 • دریافت پاسپورت مهر شده

مرحله آخر بر عهده نماینده یا مؤسسه مهاجرتی است که انتخاب کرده‌اید.
وکیل یا نماینده شما باید بعد از ارسال مدارک نسبت به دریافت پاسپورت اقدام نموده و این پاسپورت مهر شده همراه با ویزای انگلستان را در اختیار شما قرار دهد.

در پایان لازم است این نکته را در نظر داشته باشید به محض اینکه پاسپورت انگلیس برای شما صادر شد باید به تاریخ اعتبار آن دقت داشته باشید چون مسأله تمدید پاسپورت انگلیسی یکی از موضوعاتی است که بسیار اهمیت داشته و اگر اعتبار آن تمام شود حضور شما در کشور انگلستان غیرقانونی تلقی می‌گردد.

اگر از ایران وارد کشور انگلستان می‌شوید چون پاسپورت ایرانی شما حداکثر ۵ سال اعتبار دارد بنابراین پاسپورت انگلیسی شما نیز با اعتبار ۵ ساله ارائه خواهد شد.

UK visa pickup call to action banner

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

به طور کلی متقاضیان پیکاپ ویزای انگلستان باید:

 • اصل پاسپورت
 • اصل رسید سفارتخانه
 • وکالت‌نامه امضا شده برای تعیین نماینده یا وکیل
 • کپی‌های مربوط به ‌ایمیل سفارتخانه
 • اسکن رسید بارکددار سفارت انگلستان
 • اسکن صفحه اول پاسپورت

را در اختیار نماینده یا مؤسسه مهاجرتی انتخابی خود قرار دهند تا با ارسال این مدارک پیکاپ ویزای انگلستان انجام گردد.

پیکاپ ویزای انگلیس

مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس

همه کسانی که متقاضی پیکاپ ویزای انگلیس هستند دوست دارند هر چه زودتر پروسه کار پیش برود و تقریباً همه افراد به دنبال پیکاپ فوری ویزای انگلستان هستند.

به طور کلی مدت زمان مورد نیاز برای پیکاپ ویزای انگلیس به شهر یا کشوری بستگی دارد که شما آن منطقه را برای مصاحبه انتخاب کرده‌اید.

اگر شما به سراغ کشور ترکیه و یا امارات رفته‌اید تقریباً ۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان لازم است تا نتیجه به شما اعلام گردد اما اگر که شهر ایروان از کشور ارمنستان را انتخاب کرده باشید، این بازه زمانی طولانی‌تر می‌شود.

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس

قطعاً مهم‌ترین عاملی که بر روی هزینه پیکاپ ویزا انگلیس تأثیر می‌گذارد کشوری است که شما برای انجام مصاحبه انتخاب می‌کنید. بنابراین شما برای برآورد هزینه‌ها باید ابتدا با کارشناسان در مؤسسه مهاجرتی که قرار است به عنوان نماینده، از جانب شما جهت دریافت پیکاپ ویزای انگلیس عمل نماید صحبت کنید.

به هر حال شما باید پول رایج کشور را به دلار یا ارز کشور‌های مقصد تبدیل کنید و چون نرخ این ارز‌ها ثابت نیست بنابراین هزینه‌ها کاملاً به روز‌رسانی شده گزارش می‌شود.

متقاضیانی که مؤسسه مهاجرتی قصران گشت را برای دریافت پیکاپ ویزای انگلیس انتخاب کرده‌اند در جلسه مشاوره رایگان شرکت می‌کنند تا هم به پاسخ سؤالات خود برسند و هم برآورد دقیقی در مورد هزینه پیکاپ ویزا و پاسپورت داشته باشند.

UK visa pickup call to action banner

لیست کشورهایی که می توان از آن ها پیکاپ ویزای انگلیس را انجام داد!

همانگونه که گفته شد شما برای درج مهر ویزای انگلیس در پاسپورت خود، باید به یکی از کشور‌های واسطه بروید چرا که سفارت انگلستان در کشور ایران وجود ندارد.

در ادامه این مطلب ما لیستی از کشور‌ها و شهر‌هایی که شما به عنوان یک ایرانی می‌توانید برای سپری کردن جلسه مصاحبه، دریافت ویزا و پیکاپ ویزای انگلیس به آن‌ها مراجعه کنید، ارائه خواهیم کرد:

پیکاپ ویزای انگلستان از ترکیه (استانبول و آنکارا)

در صورتی که کشور ترکیه را برای پیکاپ ویزای انگلستان انتخاب کرده‌اید ۱۰ تا ۱۵ روز کاری زمان لازم خواهد بود تا نتیجه به شما گزارش شود. برای این منظور می‌توانید به یکی از دو شهر‌ آنکارا یا استانبول بروید.

ابتدا باید درخواست خود را به صورت آنلاین به یکی از دو شهر‌ آنکارا یا استانبول ارسال کرده و سپس در جلسه مصاحبه حضوری برای بررسی پرونده و همچنین انگشت‌نگاری شرکت کنید.

لازم است بدانید بعد از اتمام جلسه مصاحبه پاسپورت شما در اختیار سفارتخانه باقی می‌ماند. بنابراین باید از سفارتخانه ایران در یکی از شهر‌های آنکارا یا استانبول نامه خروج دریافت کنید.

پس از اینکه تأییدیه برای شما صادر شد دیگر نیازی نیست برای دریافت ویزای انگلیس شخصاً اقدام کنید بلکه استفاده از خدمات پیکاپ ویزای انگلیس قصران گشت این امکان را فراهم می‌کند که نماینده از جانب شما ویزا را دریافت نماید.

پیکاپ ویزای انگلستان از امارات (دبی و ابوظبی)

شما می‌توانید شهر دبی یا ابوظبی از کشور امارات را برای پیکاپ ویزای انگلستان انتخاب نمایید.

مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس در کشور امارات نیز همانند کشور ترکیه ۱۰ تا ۱۵ روز کاری است.

کلیه مراحل کار نیز توسط مؤسسه مهاجرتی که شما به عنوان نماینده جهت پیکاپ ویزای انگلستان انتخاب کرده‌اید انجام می‌شود.

پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان (ایروان)

کشور ارمنستان یکی دیگر از کشور‌های مورد تأیید انگلستان است که شما می‌توانید با مراجعه به شهر ایروان کلیه امور برای دریافت ویزا را انجام دهید.

البته لازم است بدانید اگر چه هزینه سفر به ارمنستان نسبت به کشور‌های دیگر ارزان‌تر است ولی مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان طولانی می‌شود. بنابراین ارمنستان برای کسانی که می‌خواهند پیکاپ فوری ویزای انگلستان را انجام دهند، مناسب نیست.

پیکاپ ویزای انگلیس

شرایط پیکاپ پاسپورت انگلیس

برای ورود به هر کشوری باید حتماً شرایط لازم را داشته باشید تا مورد تأیید اداره مهاجرت قرار بگیرید. اگر شما متقاضی پیکاپ ویزای انگلیس هستید باید چند شرط را داشته باشید:

 • متقاضی به هیچ عنوان نباید سوء‌پیشینه داشته باشد. بنابراین باید یک گواهی از کشور مبدا دریافت نماید که این گواهی صلاحیت اخلاقی او را تأیید کند.
 • از طرف دیگر عدم ابتلا به بیماری‌های خاصی یکی دیگر از شرایط لازم پیکاپ ویزای انگلیس است.
 • براساس هدفی که برای ورود به کشور انگلیس دارید باید مدارکی را آماده کرده و این مدارک را در اختیار اداره مهاجرت انگلیس و یا کشوری که جلسه مصاحبه در آن برگزار می‌شود قرار دهید. این مدارک باید کامل باشند و هر نقصی در این مدارک باعث می‌شود که جلسه مصاحبه به تأخیر افتاده و در نتیجه شما زمانتان را برای دریافت پیکاپ ویزای انگلیس از دست می‌دهید.

مزایای پیکاپ ویزا چیست؟

تا به اینجا با مفهوم پیکاپ ویزا آشنا شده اید اما ممکن است سوالاتی برای شما به وجود آید که به عنوان مثال این سوال باشد که چرا خود فردا برای این کار اقدام نمی کند و باید از نماینده قانونی استفاده کند؟. در این بخش با مزایای پیکاپ ویزا نیز آشنا شوید.

 • مقرون به‌صرفه بودن
 • یکی از مواردی که ممکن است برای شما پیش آید هزینه سفر می باشد.زیرا هزینه سفر خیلی بیشتر از هزینه استفاده از روش پیکاپ پاسپورت است.سفر به کشور دیگر شامل هزینه‌های مازاد مانند بلیط هواپیما و هزینه هتل است. در روش پیکاپ ویزا شما تنها هزینه انجام خدمات را پرداخت می‌کنید که بسیار مقرون به‌صرفه تر از هزینه سفر خودتان خواهد بود. همچنین شما می توانید در زمان خود نیز صرفه جویی کنید و بدون اتلاف وقت چند روزه با سپردن آن به یک شرکت معتبر از خدمات آن استفاده کنید.

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

کلام آخر

همانطور که در این مطلب گفته شد، شما برای پیکاپ ویزای انگلیس به یک نماینده معتبر نیاز دارید که از جانب پلیس مهاجرتی ایران، نامه تأییدیه جهت انجام پیکاپ ویزا را، در اختیار داشته باشد.

تنها تعداد محدودی از موسسات گردشگری و مهاجرتی هستند که با مجوز رسمی از پلیس مهاجرتی ایران این خدمات را انجام می‌دهند. مؤسسه گردشگری و مهاجرتی قصران گشت با داشتن تمامی مجوزهای رسمی و قانونی از پلیس مهاجرت ایران آماده ارائه خدمات پیکاپ ویزا است.

کافی است با کارشناسان ما صحبت نمایید و مدارک خود را در اختیار ما قرار دهید تا کلیه امور قانونی جهت پیکاپ ویزای انگلیس را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و طبق برنامه زمانی که تنظیم کرده‌اید، در اختیار شما قرار دهیم.

سایر خدمات مجموعه ما در زمینه مسافرت و مهاجرت به انگلستان عبارتند از:

 • ارائه انواع تورهای مسافرتی به انگلستان
 • اخذ ویزای توریستی انگلیس
 • اخذ ویزای کاری انگلیس
 • اخذ ویزای همراه انگلیس
 • اخذ ویزای تحصیلی انگلستان
 • اخذ ویزای اسپانسرشیپ، سرمایه گذاری و استارتاپ
 • گرفتن وقت سفارت انگلستان در تمامی کشورهای دارای سفارت‌خانه انگلستان
 • پیکاپ ویزای انگلستان از تمامی کشورهای دارای سفارت‌خانه انگلستان
 • و …

UK visa pickup call to action banner

بنر تماس قصران گشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *