Categories: وبلاگ

ویزای همراه انگلیس

ویزای همراه انگلیس

کشور انگلیس واقع در قاره اروپا ویکی از اقتصادهای برتر دنیا محسوب می شود. این کشور با دارا بودن سطح کیفی بالا در حوزه آموزش و دارا بودن دانشگاه هایی که در رنکینگ جهانی در صدر قرار دارند یکی از مقاصد دانش آموزان و دانشجویان برای مهاجرت می باشد. علاوه بر آن سالانه تعداد زیادی گردشگر از این کشور بازدید می کنند و یا به قصد مهاجرت وارد انگلیس می شوند.

دولت این کشور روش های گوناگونی برای اخذ ویزا و پذیرش مهاجر تعیین کرده است که مهمترین آنها ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای خانوادگی می باشد که در هر کدام از این روش های مهاجرت تحت شرایطی امکان ورود و همراهی بستگان فرد متقاضی نیز موجود می باشد. در این مقاله به چگونگی اخذ ویزای همراه انگلیس میپردازیم. با ما همراه باشید.

ویزای همراه کشور انگلیس

به طور کلی در انواع روش های مهاجرت به انگلیس و اخذ ویزا شما می توانید فردی از اعضای خانواده و یا نزدیکان خود را در صورتی که دارای شرایط تعیین شده باشد همراه خود ببرید. ویزای همراه یا همان Dependent Visa عموما به همسر و فرزند زیر 18 سالی که ازدواج نکرده است تعلق میگیرد. مهمترین عامل در اخذ ویزا برای همراه دارا بودن تمکن مالی فردی که مقیم انگلیس است می باشد. اجازه دهید شرایط دریافت ویزای همراه را برای انواع ویزاهای کشور انگلیس به تفکیک برای شما توضیح دهیم:

ویزای همراه ازدواج در انگلیس

ویزای همراه در کیس ازدواج انگلیس به فردی اعطا می شود که با فردی که تبعه کشور انگلیس است ازدواج نماید؛ که البته این ازدواج نباید به صورت صوری بوده و دوام آن نباید کمتر از 2 سال باشد. دولت انگلیس در رابطه با ازدواج های غیر واقعی شرایط سفت و سختی را برقرار کرده است و در صورتی که متوجه شود ازدواج شما واقعی نبوده ممکن است برای شما جریمه در نظر بگیرد و با در اخذ ویزاهای بعدی سخت گیر تر عمل نماید. از مهمترین شرایطی که برای اخذ ویزای همراه در نظر گرفته شده است تمکن مالی همسر است. یعنی فرد باید ثابت کند که از عهده مخارج زندگی در انگلیس بر می آید.

پس از بررسی های انجام شده از میزان درآمد و حساب پس انداز و گردش حساب فرد متقاضی اعلام خواهد شد که با درخواست او موافقت شده است یا خیر. همانطور که گفته شد طول ازدواج شما نباید کمتر از 2 سال باشد اگر در این مدت برای شریک زندگی شما ویزا صادر شده باشد و ازدواج شما موفق نباشد ویزای فرد همراه باطل می شود. اما در غیر این صورت این ویزا تا 3 سال دیگر تمدید می شود که در مجموع پس از این 5 سال به همراه شما اقامت دائم انگلستان و پس از آن پاسپورت این کشور اعطا می شود.

ویزای همراه برای تحصیل در انگلیس

ویزای همراه دانش آموزی به والدین دانش آموزانی تعلق میگیرد که زیر 12 سال داشته و نیاز به داشتن همراه در کشور انگلیس دارند. دیگر افراد خانواده فرد در صورت تمایل می توانند برای دریافت ویزای توریستی اقدام کرده و وارد انگلیس شوند. این ویزا که با نام گاردین معرفی شده است به یکی از والدین فرد تعلق میگیرد. در صورت دریافت ویزای گاردین والد می تواند تا پایان مدت تحصیل فرزندش در انگلیس حضور داشته باشد، اما اجازه کار ندارد و یا اقامت دائم به او تعلق نمیگیرد. مدت  زمان ویزای گاردین معمولا 6 ماه است اما بسته به مدت زمان تحصیل فرزند قابل تمدید می باشد.

ویزای همراه کار در انگلیس

فردی که موفق به دریافت ویزای کار در انگلیس شده است می تواند خانواده خود را به عنوان همراه با خود داشته باشد. همسر و فرزندی که زیر 18 سال سن دارد می توانند ویزای همراه دریافت کنند. البته در این مورد هم فرد میبایست تمکن مالی لازم برای افراد پیوست خود ارائه نماید. ناگفته نماند که فرد پس از 12 ماه حضور و کار در انگلیس می تواند برای همراهان خود درخواست ویزای همراه بدهد.

ویزای همراه سرمایه گذاری در انگلیس

افراد به منظور سرمایه گذاری در انگلستان نیز می توانند اخذ اقامت کنند. درابتدا به فرد متقاضی یک ویزای 3 ساله تعلق میگیرد. پس از آن و برای 2 سال دیگر ویزای فرد تمدید شده و پس از این 5 سال فرد می تواند اقامت دائم انگلیس را کسب کند. فردی که دارای اقامت دائم انگلیس است نیز می تواند از قانون پیوست همراه استفاده کند؛ که در این مورد هم فرد میبایست استطاعت مالی خود را برای پذیرش همراه اثبات کند. همسر و فرزند زیر 18 ساله فرد متقاضی می توانند به عنوان همراه به کشورانگلیس وارد شده و ویزای همراه دریافت نمایند.

اشتغال به کار همراه در کشور انگلیس

در کیس ویزای همراه انگلیس افرادی که دارای ویزای همراه یا الحاقی هستند می توانند در کشور انگلیس به طور آزادانه به فعالیت مشغول شده و کار کنند. این گزینه ی مناسبی است که همه افراد خانواده در صورتی که واجد شرایط کار کردن هستند مشغول به کار شده و خانواده دارای درآمد مضاعف باشد. البته مشاغل حرفه ای مانند دندانپزشکی، پزشکی و سایر مشاغل حرفه ای با اخذ ویزای همراه امکان پذیر نمی باشد.

شرایط ویزای همراه در انگلیس

اگر درخواست ویزا به عنوان همراه را دارید به چند نکته زیر توجه کنید:

در کیس ازدواج:

  • ازدواج شما و همسرتان میبایست به صورت قانونی انجام گرفته و ثبت شده باشد
  • همچنین هردوی شما باید بالای 18 سال سن داشته باشید.
  • همچنین همسرتان باید داری مسکن در انگلیس بوده و توانایی مالی کافی برای گذران زندگی در آنجا را نیز داشته باشد.

در کیس تحصیلی:

  • دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی باشید و برای بیشتر از 9 ماه نیاز به تحصیل در انگلیس داشته باشید. همچنین توانایی لازم و کافی برای گذراندن زندگی خود و همراه خود را داشته باشید.

در کیس خانواده:

  • اگر قصد دارید خانواده خود را به عنوان همراه با کشور انگلیس بیاورید از زمان حضور شما در انگلیس باید 12 ماه از حضور شما در انگلیس گذشته باشد و همینطور توانایی مالی کافی برای ساپورت کردن هزینه ای زندگی خود و خانواده تان را داشته باشید. در نظر داشته باشید که فقط فرزند زیر 18 سال شما می تواند برای ویزای همراه درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه انگلیس

  • پاسپورت شما باید داری اعتبار کافی بوده ( حداقل 6 ماه) و داری صفحه خالی نیز باشد.
  • تمامی مدارک هویتی شما و به خصوص سند ازدواج میبایست موجود بوده.
  • مدارک مربوط به اسناد مالی و گواهی تمکن مالی.
  • پرینت تمامی فرم های درخواست وقت سفارت.

که همگی مدارک باید به صورت ترجمه شده به سفارت تحویل داده شود و یا به صورت آنلاین در سایت سفارتخانه مورد نظر آپلود شود.

مراحل اخذ ویزای همراه

درابتدا باید نوع مجوز اقامتی خود را به عنوان همراه مشخص نمایید. پس از آن با مراجعه به سایت سفارت انگلیس و ایجاد حساب کاربری اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. به شما توصیه می کنیم از تجربه­ ی کارشناسان مجرب ما در قصران گشت کمک گرفته تا دچار اشتباه در روند اخذ ویزای انگلیس نشوید. کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن وقت سفارت انگلیس را برایتان اخذ کرده و شما را از زمان و روز مصاحبه و انگشت نگار ی مطلع خواهند کرد. با ما در تماس باشید.

This post was last modified on 2021/12/08 1:13 ب.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago