یکی از روش های دریافت تابعیت کشور انگلستان دریافت پاسپورت این کشور است و همانطور که می دانید پاسپورت انگلیس دارای اعتبار بالایی است و دارندگان این پاسپورت می توانند بدون نیازبه ویزا به 120 کشور دنیا سفر کنند و حتی پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از اعتبار پاسپورت آن کاسته نشد پس بدیهی است که بعد از انقضای پاسپورت انگلیس باید نسبت به تمدید پاسپورت انگلیسی اقدام نمایید.

علاوه بر پاسپورت اقتصاد در انگلیس نیز بسیارقوی و مطرح است به طوری که این کشور در لیست برترین اقتصادهای دنیا قرار دارد.

از مهمترین کشورهایی که بدون نیاز به دریافت ویزا و با پاسپورت انگلیس می توانید به آنها سفر کنید آرژانتین، اتریش، قطر، فرانسه و آلمان است.

تمدید پاسپورت انگلیسی

دریافت و تمدید پاسپورت انگلیسی

کشور انگلیس برای اعطای پاسپورت خود به علاقه مندان روش های مختلفی را تعیین کرده است.

دریافت پاسپورت انگلیس از طریق کار

برای دریافت پاسپورت انگلیس به روش کاری باید از یک کارفرمای انگلیسی دعوتنامه دریافت کنید. در این روش کارفرما اسپانسر کارمند می شود و از وی حمایت مالی می کند. اقامت کاری که به این روش صادر می شود 3 سال است و تا 5 سال قابل تمدید است. بعد از پایان این مدت در صورتی که فرد دارای شرایط دریافت اقامت دائم و پاسپورت انگلیس باشد موفق به دریافت پاسپورت انگلیس از طریق کار می شود.

دریافت پاسپورت انگلیس از طریق تحصیل

امکان تحصیل در انگلیس در همه مقاطع فراهم است. از مقطع مدرسه تا دکتری. برای تحصیل در انگلیس باید در ابتدا از یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه علمی پذیرش دریافت کنید. سپس با فراهم کردن مدارک درخواست شده برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که برای تحصیل در انگلیس تسلط به زبان انگلیسی از ضروریات است. دریافت پاسپورت انگلیس به روش سرمایه گذاری، ازدواج و تولد فرزند نیز ممکن است.

ویزای ازدواج انگلیس

برای دریافت ویزای ازدواج انگلیس، فرد متقاضی با فردی انگلیسی ازدواج می کند. بعد از ازدواج ویزای 33 ماهه برای فرد صادرمی شود و در صورت دارا بودن شرایط بعد از 5 سال متقاضی میتواند اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت کند. ازدواج در انگلیس از سن 18 سالگی امکان پذیر است و افراد زیر 18 سال ازدواجشان از طریق اجازه والدین صورت می گیرد.

برای دریافت پاسپورت انگلیس از طریق ازدواج فرد باید اثبات کند 2سال زندگی مشترک داشته است. همچنین فرد مقیم انگلیس می بایست ثابت کند تمکن مالی کافی برای گذراندن زندگی خود و همسرش را دارد.

تمدید پاسپورت انگلیسی

شرایط دریافت پاسپورت انگلیس

در صورتی که به یکی از روش های بالا موفق به دریافت ویزای انگلیس شدید پس از 6 سال زندگی در این کشور و در صورت رعایت تمام قوانین در این کشور می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. پاسپورت انگلیس به فردی اعطا می شود که دارای شرایط زیر باشد:

  • تسلط به زبان انگلیسی
  • نداشتن سابقه کیفری
  • نداشتن بدهی به دولت و پرداخت عوارض بیمه، مالیات
  • قبولی در آزمون شهروندی انگلیس

تمدید پاسپورت انگلیس

در صورتی که موفق به دریافت پاسپورت انگلیس شده اید یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید زمان انقضای پاسپورت شماست. اعتبار پاسپورت انگلیس 10 سال است. بنابراین پیش از منقضی شدن آن اقدام به تمدید آن کنید.

گاهی و در شرایطی دارنده پاسپورت انگلیس در خارج از انگلیس به سر می برد و پاسپورت او منقضی می شود. در این زمان چه باید کرد؟!

اگر در داخل انگلیس هستید  پاسپورت شما منقضی یا مفقود شد با در دست داشتن مدارک باید به اداره گذرنامه مراجعه نمایید. اما اگر در خارج از این کشور هستید شرایط فرق می کند.

افرادی که دارای پاسپورت انگلیس هستند و در خارج  از این کشور هستند برای تمدید یا دریافت پاسپورت انگلیس می بایست:

ثابت کنند که پاسپورت شان به سرقت رفته یا منقضی شده

در خارج از انگلیس به سر می برند و پاسپورتتان منقضی شده است

تبعه انگلیس هستند

تمدید پاسپورت انگلیسی

صدور یا تمدید پاسپورت انگلیسی در خارج از انگلیس

اگر در خارج از انگلیس هستید و پاسپورت شما مفقود یا منقضی شده باید به سفارت انگلیس در کشور خود مراجعه نمایید. پیش از مراجعه به سفارت باید مفقودی پاسپورت خود را از طریق سایت مربوطه اعلام کنید.

در صورتی که در کشوری حضور دارید که سفارت انگلیس در آن دایر نمی باشد باید برای تمدید پاسپورت انگلیسی به کشوری دیگر سفر کنید و پاسپورت خود را تمدید کنید.

در ایران انگلیس دارای سفارت خانه فعالی نمی باشد و برای انجام کارهای مربوط به تمدید پاسپورت انگلیسی به کشوری دیگر مانند ترکیه، ارمنستان و یا امارات سفر کنید.

برخی از افراد به دلیل عدم آشنایی با این روال این امر را به شرکت معتبری که خدمات تمدید پاسپورت انگلیس را انجام می دهد می سپارند. شما می توانید با اعتماد به قصران گشت تمدید یا صدور پاسپورت خود را به ما بسپارید و از یا از خدمات پیکاپ پاسپورت این مجموعه استفاده نمایید.

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت انگلیسی

برای تمدید پاسپورت خود باید مدارک زیر را فراهم کرده و همراه خود داشته باشید:

پرداخت هزینه ای مربوطه

پاسپورت قبلی ( در صورت وجود و اقدام برای تمدید)

عکس دیجیتالی جدید

امکان صدور پاسپورت یا تمدید پاسپورت انگلیسی برای افراد زیر وجود ندارد

باید بگوییم همه افراد امکان دریافت یا تمدید پاسپورت انگلیسی خود را ندارند؛

  • افرادی که به دلیل جرمی بزرگ توسط دادگاه محکوم باشد
  • افرادی که تحت پیگرد قانونی قرار دارند
  • افرادی که توسط سازمان ملل محدودیت سفر دارند
  • و افرادی که دارای سوء پیشینه کیفری هستند.

چنانچه شما هم قصد صدور یا تمدید پاسپورت انگلیسی خود را دارید می توانید با مجموعه قصران گشت در تماس باشید و از خدمات پیکاپ پاسپورت، صدور ویزای انگلیس و صدها خدمات دیگر بهره ببرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *