لوگو آژانس توریستی قصران گشت

ویزای سوئیس

آژانس مسافرتی قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای توریستی سوئیس با به حداقل رساندن تعداد ریجکتی ویزای این کشور، با مشاوره رایگان از طریق شماره تماس و یا در صورت امکان به صورت حضوری، خدمات لازم را به شما عزیزان ارائه می دهند.
آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور سوئیس و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

در این مطلب می خوانید :​

ویزای توریستی سوئیس

ویزای شنگن سوئیس، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت سوئیس برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور سوئیس و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد. در ایران دریافت وقت سفارت سوئیس توسط کاگزاری وی اف اس VFSGlobal انجام می شود. برای دریافت وقت سفارت مشخصاتی مانند شماره پاسپورت، شماره تماس، اسکن عکس مورد نیاز است. بعد از مشخص شدن روز مصاحبه با در دست داشتن مدارک خواسته شده می بایست به دفتر وی اف اس مراجعه نمایید.

ویزای شینگن سوئیس

همانطور که می دانید کشور سوئیس در منطقه شینگن قرار گرفته است. این کشور همراه با 26 کشور دیگر اتحادیه و منطقه ای به نام شینگن را تشکیل داده اند که بر طبق این معاهده اعضای کشورهای عضو شینگن از ممنوعیت تردد برخوردار نیستند. افراد دیگری که شهروند کشورهای عضو شینگن نیستند برای ورود به این منطقه کافیست ویزای یکی از کشور های عضو را دریافت کرده و با داشت آن می تواند به سایر کشورهای شینگن بدون نیاز به ویزای مجدد سفر کند.
برای سفر به سوئیس باید ویزای شینگن سوئیس دریافت کنید. با دارا بودن این ویزا علاوه بر سفر به سوئیس می توانید به سایر کشورهای این منطقه در مدت 180 روز، 90 روز سفر کنید.

مدارک لازم برای ویزای سوئیس

برای دریافت ویزای سوئیس مانند هر کشور دیگری باید مدارکی را از پیش تهیه کنید. مهمترین مدرک لازم برای اخذ ویزای سوئیس داشتن سابقه سفر مناسب است، چرا که در صورت عدم سابقه سفر مفید، اخذ ویزای سوئیس کمی با دشواری رو به رو خواهد شد.
سایر مدارک لازم برای ویزای سوئیس به شرح زیر است:

 1. تمام مدارک فارسی جهت ارائه به سفارت سوئیس باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. (مدارک صادر شده به انگلیسی پذیرفته می‌شوند)
 2. تمام کپی ها در سایز A4 و یکرو گرفته شوند.
 3. اصل پاسپورت امضا شده با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر و 2 صفحه خالی رو به روی هم + کپی از تمام صفحات ویزاهای لیبل دار موجود در پاسپورت.
 4. اصل پاسپورت های قدیمی + کپی از تمام ویزاهای لیبل دار موجود در آن ها
 5. اصل شناسنامه ها.
 6. دو قطعه عکس جدید 4*5 یا  3*5 (3ماه اخیر) رنگی با زمینه سفید، مستقیم رو به دوربین 80 درصد عکس صورت باشد و در هیچ پاسپورت یا ویزای قبلی استفاده نشده باشد.
 7. از مهمترین مدارک ویزای سوئیس داشتن تاریخچه سفر است، اگر سابقه دریافت ویزاهای معتبر و قدرتمندی مانند ویزای سنگاپور را داشته باشید شانس دریافت ویزای شنگن سوئیس برای شما بسیار بالاتر می رود.

 

ویزای سوییس

مدارک شغلی: (اصل و ترجمه)

 1.  پزشکان، وکلا، مهندسین: پروانه مطب، نظام مهندسی، پروانه وکالت + کارت‌های صنفی مربوطه.
 2. کارمندان دولتی: حکم کارگزینی با مهر + فیش حقوقی آخر با مهر + گواهی اشتغال به کار.
 3. کارمندان شرکت های خصوصی: گواهی اشتغال به کار +لیست سوابق بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی + قرار داد و آخرین فیش حقوقی (در صورت وجود)
 4.  کسبه: جواز کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت اصل جواز کسب الزامی است).
 5. اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها: گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات).
 6. سازندگان ساختمان: پروانه ساختمان یا پایان کار
 7. موجر: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه.
 8. بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوق.
 9. اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: گواهی اشتغال به کار + حکم کارگزینی با مهر + آخرین فیش حقوقی با مهر.
 10. سند ملک (در صورت عدم وجود سند ملک جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن ویزا با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید).
 11. دانش آموزان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل در سال تحصیلی جاری یا ثبت نام سال آینده.

* تمام گواهی ها باید حتما خطاب به سفارت مربوطه و در یک ماه اخیر صادر شده باشند و در خصوص اشتغال، باید نام و مشخصات و شماره پاسپورت و سمت و تاریخ شروع به کار و میزان حقوق ذکر شود.

مدارک مالی

 1. نامه تمکن به انگلیسی + گردش سه ماه آخر همان حساب به انگلیسی با مهر و امضا بانک صادر شده در کمتر از 14 روز قبل از تاریخ انگشت نگاری (به ازای هر نفر حداقل 500 میلیون تومن)
 2. در صورتی که فرزند زیر 18 سال بدون یکی از والدین سفر می کند، رضایت نامه محضری از هرکدام از والدین که در سفر نیستند، الزامی است (ترجمه رضایت نامه با تایید دادگستری و امور خارجه مورد قبول است.)
 3. برای تایید رضایت نامه. علاوه بر اصل رضایت نامه، اصل شناسنامه کسانیکه اسامی آن ها در رضایت نامه ذکر شده الزامی است.

مدارک لازم برای سفارت سوئیس در تهران

پس از دریافت وقت از سفارت سوئیس (وقت سفارت شینگن) با در دست داشتن مدارک خود باید در روز تعیین شده وارد سفارت شوید. مهمترین مدارک ویزای توریستی سوئیس موارد زیر هستند که باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند:

• تکمیل فرم درخواست ویزای سوئیس
• همراه داشتن رسید پرداخت هزینه های ویزا
• دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵
• اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
• پاسپورت فعلی متقاضی همراه با گذرنامه های قبلی
• دعوت نامه (در صورت وجود)
• گردش حساب ۳ ماهه اخیر
• اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی و داریی ها
• گواهی اشتغال به کار
• گواهی تمکن مالی به یورو

ویزای سوییس

قیمت ویزای سوئیس

قیمت ویزای سوئیس ممکن است تغییر کند و مبلغ ثابتی نیست. شرکت قصران گشت جهت رفاه حال مسافران ارجمند بهترین قیمت ویزای سوئیس را در نظر گرفته است. برای دریافت ویزای سوئیس می بایست 250 یورو پرداخت کنید که این مبلغ هزینه دریافت وقت سفارت، پر کردن فرم ها، مشاوره در جمع آوری مدارک و چینش مدارک می باشد.

نکات ویزای سوئیس

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 3. مسافرینی که در 24 ماه اخیر ویزای اروپا  دریافت نموده اند، پروانه ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزا شنگن صادره از سفارت یونان).
 4. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای سوئیس به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 5. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 6. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 7. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.

ریجکتی ویزای سوئیس و رفع آن 

ریجکت شدن و رد درخواست شما از سوی سفارت سوئیس دور از ذهن نیست؛ اما شایعترین دلیل می تواند موارد زیر باشد:

 • دارا نبودن تمکن مالی کافی
 • ارائه مدارک جعلییا غیر واقعی
 • نداشتن تاریخچه سفر کافی و مناسب
 • عدم متقاعد کردن افسر پرونده از ترک سوئیس پس از اتمام مدت ویزا

در واقع رفع ریجکتی ویزای سوئیس وجود ندارد؛ می توانید با نوشتن نامه ای و توضیح مواردی که از نظر افسر پرونده قانع کننده نبوده است، برا ی سفارت ایمیل بزنید و درخواست تجدید نظر بدهید. پس از گذشت 90 روز امکان درخواست دوباره برای اخذ ویزا وجود دارد . بهتر است نواقص پرونده خود را رفع کرده و دست پر برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئیس

پس از اینکه به دفتر کارگزاری VFS مراجعه کردید پس از 14 تا 21 روز کاری جواب درخواست ویزای شما صادر می شود. برای دریافت ویزا سوئیس خود با در دست داشتن کارت شناسایی و گذرنامه می توانید ویزای خود را دریافت کنید.
دقت داشته باشید که در روزی که برای شما تعیین شده است به دفتر کارگزاری مراجعه نمایید.

وقت سفارت سوئیس

مانند بیشتر کشورهای حوزه شینگن برای دریافت وقت سفارت سوئیس باید به کارگزاری VFSGlobal مراجعه کنید. برای دریافت وقت سفارت سوئیس با مراجعه به وبسایت رسمی VFSGlobal و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده وقت دریافت کنید.
نام و نام خانوادگی، پاسپورت نامبر، جنسیت، ملیت، انقضای پاسپورت، تاریخ تولد و سایر اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد نمایید. حدودا 14 روز پس از ارسال درخواست به شما وقت سفارت داده می شود که باید با مدارک خواسته شده به دفتر کارگزاری وی اف اس مراجعه کنید.
آدرس سفارت سوئیس در تهران میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم است که می توانید روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 تا 17 به آنجا مراجعه نمایید.

ویزای سوئیس برای ایرانیان

دریافت ویزای سوئیس برای ایرانیان متوجه مشکل خاصی نیست و طبق روال گذشته انجام می شود. fرای دریافت ویزای سوئیس فقط کافیست سابقه سفر مناسبی داشته باشید و در تهیه مدارک خود دقت کافی را به خرج دهید. چرا نقص یا جعل در هر کدام از مدارک منجر به ریجکت شما می شود. ویزای سوئیس برای ایرانیان همان ویزای شینگن اروپا است که با دارا بودن آن می توانید به سایر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کنید.

نمونه-ویزای-سوئیس

7 دیدگاه برای ”ویزای سوئیس

 1. سلام من بازنشسته هستم وپسرم در سوئیس هستش ولی اقامت رسمی نگرفته میتونم به راحتی ویزای سوئیس رو بگیرم واگه تمکن مالی نداشته باشم میتونم سندی که به نام شوهرم هستش ارائه بدم

 2. سلام من 21 سالم هست و می‌خوام به سوییس برم و اقامت دایم رو بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و وقت بخیر
   با شماره 02188697080 تمای بگیرید تا همکارانمون راهنماییتون کنن

  1. من بخطر جای های تاریخ سویس میرم. تا ببنیم رسم
   روج مردم سویس. چیرقم است با فراهنگ شان آشنا شویم

   1. معلومه همه همینو میگن ولی بعدش سر از یجای دیگه در میارن

   2. سلام من ویزای توریستی کانادا دارم وسفررهم کرده وچند ماه هم در کانادا بوده‌ام علاوه بر آن مجوز کار سه ساله کانادا دارم میخواهم به آلمان بروم وبرگردم آسانترین راه دریافت ویزا از طریق کدام کشور است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *