چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟سوئیس را به عنوان بهترین کشور اروپا میشناسند. اما به چه دلیل؟ سوئیس کشوریست که در مرکز اروپا واقع شده است. این کشور زیبا میزبان بکرترین طبیعت در دنیاست. بخشی از این کشور در ارتفاعات آلپ وقع شده است که باعث ایجاد دریاچه ها و چشمه های آب و البته طبیعتی مثال زدنی شده است.

پیست های اسکی، بانک های معتبر، امنیت شهروندان، نظام اقتصادی کارآمد همگی سوئیس را به بهترین کشور تبدیل کرده است. در ادامه مطلب به توضیحات بیشتری درباره چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟ می پردازیم.

چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟

سوئیس را می توان یک کشور مهاجرپذیر نامید به طوری که 23 درصدر از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل میدهند. ایتالیایی ها بیشترین درصد مهاجران رابه خود اختصاص داده اند. یکی از تفاوت های بارز میان سوئیس و سایر کشورها آزادی اقتصادی و سیاسی در این کشور است، میزان آزادی رسانه ها و آزادی بیان در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی در بالاترین حد خود قرار دارد. همچنین میزان سرمایه گذاری در زیرساخت های اقتصادی در سوئیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. آزادی اجتماعی، کیفیت زندگی و رضایت و امید به زندگی در سوئیس در سطح فوق مطلوبی قرار دارد.

چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست!

مرکز مطالعات بانک کردیت سوئیس گزارش می دهد که سوئیس از نظر تولید ناخالص داخلی سالانه در جایگاه هشتم قرار دارد. شهر ژنو و زوریخ دو شهر مهم و بزرگ این کشور در لیست شهرهای با کیفیت برای زندگی قرار دارند. رشد توسعه اقتصادی و سیاسی در این کشور بسیار بالا است، ساختار سیاسی در سوئیس به گونه ای است که شهروندان در آن ارزشمند شمرده می شوند و انگیزه شرکت در فعالیت های سیاسی و اقتصادی را دارند. همه این موارد سوئیس را به عنوان کشوری تراز اول برای زندگی و مهاجرت تبدیل کرده است.

سوئیس کشوری چهار زبانه

سوئیس با کشورهای ایتالیا، آلمان، فرانسه و لیختن اشتاین هم سایه است. سوئیس تنها کشور 4 زبانه است و هر 4 زبان هم به عنوان زبان رسمی شناخته می شوند. مردم این کشور به زبان ایتالیایی، آلمانی، انگلیسی و رومانش صحبت میکنند. اما زبان آلمانی بیشترین درصد را به خود اختصاص داده است. تنها 5.0 درصد از مردم سوئیس رمانیش صحبت می کنند، اما مکاتبات اداری به سه زبان دیگر است.

اشتغال در سوئیس

نرخ بیکاری در سوئیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و دلیل آن بازار کار منعطف آن است. میزان مهاجران کاری به سوئیس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است. جالب است که بدانید میزان دستمزد ساعتی در سوئیس بالاترین میزان در تمام دنیاست. شاغلین 6 روز در هفته را به کار می پردازند و در ساعت اداری حداکثر بهره وری را دارند.

چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟

آزادترین اقتصاد در اروپا

چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟ منعطف ترین و آزادترین اقتصاد در اروپا متعلق به کشور سوئیس است. هزینه پایین تعرفه گمرکی و حمایت از سرمایه گذاری از شاخصه های اصلی اقتصاد سوئیس است. دولت سوئیس از تجارت و سرمایه گذاری به شدت حمایت می کند. همچنین نرخ پایین مالیات باعث ایجاد انگیزه در ایجاد و راه اندازی کسب و کار شده است. می توان سوئیس را جزو کشورهای مرفه دنیا دانست. سوئیس از لحاظ آزادی اقتصادی در میان کشورهای اروپایی جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

دموکراسی و آزادی بیان 

ساختار سوئیس دموکراسی مستقیم است و مردم حق انتخاب و رای در قوانین دولتی دارند، نمونه آن عدم رای مردم به عضویت سوئیس در اتحادیه اروپا است. در سال 2001 پارلمان سوئیس موافق عضویت سوئیس در اتحادیه اروپا بود اما مردم باز هم رای منفی دادند و با احترام به رای آنها سوئیس هنوز هم به اتحادیه اروپا نپیوسته است!

در حقوق شهروندی سوئیس آمده است که پارلمان فقط می تواند نیمی از قانونگذاری را انجام دهد و باقی به عهده مردم و رای آنهاست. در جواب سوال چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟ چه شاخصی بهتر از این؟

سوئیس کشوری شاد است!

مردمان سوئیس افرادی شاد هستند و از زندگی مرفه و رضایت بخشی برخوردارند. بر اساس آخرین فهرست Happy Planet Index سوئیس سومین کشور شاد دنیاست. المان هایی که برای این دسته بندی در نظر گرفته می شوند بر اساس امید به زندگی، رضایت از زندگی و کیفیت زندگی دسته بندی می شود. سوئیس کشوری صلح طلب است و سابقه چندانی در نزاع و جنگ نداشته است. یکی از دلایلی که چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟ زندگی شاد و با کیفیت مردم در آنجاست.

چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟

سوئیس کشوری با طبیعتی ناب

در اینکه سوئیس کشوری خوش آب و هواست شکی نیست. اما چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟ مجاورت در دامنه های آلپ، دارا بودن دریاچه ها و قنات های آب گرم، کوهستان های بی نظیر که علاقه مندان به کوهنوردی را به خود جذب می کند، کلیساها و دهکده های جذاب و از همه مهمتر آب وهوایی استثنایی همگی پکیجی جذاب برای دریافت ویزای سوئیس و سفر به سوئیس است.

کوه های آلپ 62 درصد از مساحت سوئیس را در بر گرفته است اما سوال این است که به کدام شهر سوئیس سفر کنید! راهنمای جامع سفر به سوئیس برای ایرانیان راهنمای شما برای سفر به سوئیس است.

امیدواریم مطالعه مطلب چرا سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان است؟ شک شما را برای سفر و یا مهاجرت به این کشور برطرف کرده باشد.

هر یک از شهرهای سوئیس جاذبه های مخصوص به خود را دارد، 6 جاذبه گردشگری سوئیس اطلاعات مفیدی را در اختیازتان قرار می دهد که پیشنهاد می کنیم حتما قبل از اخذ ویزای شینگن سوئیس آن را مطالعه نمایید.

اگر قصد سفر به اروپا را دارید پیشنهاد می کنیم سری به کشور سوئیس بزنید و شانس بازدید از بهشت اروپا را از دست ندهید. در تور سوئیس در قصران گشت جای شما خالی است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *