لوگو آژانس توریستی قصران گشت

مدارک لازم برای درخواست ویزای شنگن آلمان (ویزای توریستی):

مدارک لازم :

الف-مدارک عمومی

(هنگام درخواست ویزا، همواره باید مدارک ذیل را به باجه بخش ویزا ارائه دهید)

 • اصل گذرنامه‌ای که حاوی دو صفحه خالی باشد و کپی صفحه مشخصات گذرنامه.
 • فرم درخواست ویزا که به صورت کامل تکمیل و امضا شده است همراه با عکس(که در همین یک سال اخیر گرفته شده باشد، با پس زمینه سفید و ابعاد 45 میلیمتر در 35 میلیمتر)
 • پرسشنامه امنیتی تکمیل و امضا شده (که در صفحه آخر درخواست آمده است)
 • مدرک مبنی بر وجود بیمه مسافرتی (به بخش پرسش‌های متداول در وبسایت سفارت به آدرس www.tehran.diplo.de رجوع کنید ) به همراه کپی
 • کپی همه ویزاهای درخواست کننده در 5 سال گذشته همراه با مهر
 • مدارک مبنی بر ثبات اقتصادی-اجتماعی (که بر اساس  آن بتوان قضاوت کرد آیا متقاضی قصد دارد خاک کشورهای عضو شنگن را پیش از اتمام دوره‌ی ویزا درخواستی ترک کند یا خیر)

-کلیه متقاضیان: پرینت تراکنش‌های حساب بانکی سه ماه گذشته نزد بانک ایرانی به حروف و ارقام لاتین و در صورت وجود: سند ملک در ایران، پرینت تراکنش‌هایی که در نزدیکی تاریخ ارائه درخواست افزایش شدید موجودی را نشان دهند، در صورت عدم توضیح قانع کننده در خصوص منبع پول، نشانه منبع وابستگی  اقتصادی محسوب نمی‌شود، زیرا فرض بر این خواهد بود که این افزایش ناگهانی، تنها مربوط به وام باشد.

-کلیه متقاضیان: شناسنامه (مدارک شناسایی جهت نشان دادن وابستگی خانوادگی)

-کارمندان دولت: گواهی انتصاب به خدمت و یا گواهی کار و یا آخرین فیش حقوقی

-کارمند/ کارگر: گواهی کار و یا آخرین قرارداد کاری به همراه فیش‌های حقوقی سه ماه گذشته، گواهی بیمه تامین اجتماعی  و خدمات درمانی و یا مدارک مشابه و یادر صورت عدم وجود این مدارک: گواهی کارفرما

-شرکت‌دار: گواهی ثبت شرکت یا فعالیت (به عنوان مثال پروانه کسب و یا گواهی اداره ثبت شرکت‌‌ها) و گواهی عضویت در بیمه تامین اجتماعی، خدمات درمانی و یا مدارک مشابه .

-مدیران و یا سهامداران شرکت‌های ایرانی: معرفی‌نامه امضا شده توسط نماینده رسمی جهت تایید سمت درخواست کننده، گواهی ثبت شرکت در ایران (به طور مثال آگهی روزنامه رسمی)، در صورت عدم وجود ثبت در روزنامه رسمی: گواهی انتساب به خدمت در شرکت

-هنرمندان: گواهی عضویت در یک انجمن هنری (مثلا انجمن سینما، عکاسان و…) و یا مدرکی مبنی بر انجام فعالیت‌های هنری ( نمایشگاه، فستیوال و …) و گواهی بیمه تامین اجتماعی و یا در صورت وجود مدرکی مشابه

-بازنشستگان: گواهی دریافت حقوق بازنشستگی

– دانش‌آموزان/دانشجویان و افرادیکه به سن قانونی نرسیده‌اند: گواهی موقت اجتماعی و یا گواهی شغلی والدین و درصورت وجود: گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه و یا کارت دانشجویی

-بیکاران: گواهی موقعیت اقتصادی-اجتماعی (مثلا گواهی ازدواج شناسنامه، شجره نامه ، اسناد ملکی)

2) مدارک مرتبط با هدف از سفر:

a) سفرهای توریستی :

-مسیر سفر (مثلا تاییدیه‌ی رزرو برای سفرهای برنامه ریزی شده و یا بلیط‌ها)

-رزرو هتل یا سایر مدارک مربوط به اسکان برای کل دوره اقامت

3) اتباع غیر ایرانی ساکن در ایران:

-مجوز اقامت در ایران که پس از اتمام ویزای درخواستی هنوز حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.

4) افراد زیر سن قانونی:

-رضایت‌نامه دارنده حق حضانت و یا قیم ،درصورتی‌که خردسال به تنهایی و یا به همراه یکی از والدین سفر کند

-درصورتی‌که کودکان محصل، خارج از زمان تعطیلات مدارس ایران سفر کنند، باید موافقت و اجازه کتبی مدرسه ارائه شود.

5) مدارکی که برخی مقامات یا فراد خاص می‌بایست ارائه نمایند:

-اعضای کابینه دولت، مجلس یا دیگر نهادهای حکومتی : یادداشت رسمی، حکم خدمت یا گواهی کار و یا مدرک رسمی دیگر

-کارمندان سفارت، کنسولگری و یا نمایندگی سازمان ملل یا کمیته سازمان ملل یا کمیته‌های رسمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا: حکم خدمت و یا گواهی کار از طرف کارفرما

-دفتر اسناد رسمی : حکم انتصاب یا گواهی کار

-اعضای اتحادیه‌ها و کانون‌های تخصصی (پزشکان، جراحان، دندان‌پزشکان، داروسازان، وکلای حقوقی، معماران و اعضای خانواده آنها) : گواهی اتحادیه تخصصی

-قضات:حکم انتصاب یا گواهی کاراز طرف وزارت دادگستری

-کارمندان رده‌بالای دولتی : یادداشت رسمی یا حکم انتصاب نهاد مربوطه

-پرسنل دانشگاهی(پرسنل علمی، اساتید، مدرسان، مدیران، روسای دانشکده‌ها، روسای دانشگاه‌ها): حکم انتصاب یا گواهی کار از طرف دانشگاه

-پرسنل ارتش، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای نظامی : یادداشت رسمی، حکم انتصاب و یا گواهی کار از طرف اداره مسئول

-روزنامه نگاران: کارت خبرنگاری، گواهی کار در انتشارات و یا در رسانه مربوطه

-ورزشکاران: گواهی از فدراسیون ورزشی ایران با اعلام تاریخ عضویت و رده ورزشی(مثلا حرفه‌ای/آماتور) و یا مدرکی مبنی بر شرکت در مسابقات رسمی ملی و یا بین‌المللی.در مورد اعضای تیم ملی : تاییدیه کمیته ملی المپیک.

مدارک لازم برای درخواست ویزای شنگن آلمان(ویزای تجاری )

مداراک لازم ویزای تجاری برای همه افراد، مشابه موارد بالا است به جز بند b که جایگزین بند a در قسمت مدارک مرتبط با هدف از سفر می‌شود:

مدارک مرتبط با هدف از سفر:

b) سفرهای تجاری:

-دعوت نامه شرکت مقصد که عضو شنگن می‌باشد به شکلی که در آن علت سفر و تاریخ(تاریخ‌های آن) ذکر شده باشد و مدارک مربوط به ارتباطات تجاری ( قراردادها ، صورت حساب‌ها، مکاتبات، گواهی‌های واردات و غیره).

آلمان

آلمان کشوری واقع درقاره اروپا، عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است. همسایگان آلمان کشورهای دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک و هلند هستند و آلمان با  دریای بالتیک و دریای شمال هم مرز است.

مساحت آلمان 357.386 کیلومتر و جمعیت آن حدودا 83.7 میلیون است. مهمترین شهر و پایخت آلمان برلین است و مردم آلمان به زبان کشور خودشان یعنی آلمانی صحبت می کنند.

جغرافیا و آب وهوا

آلمان هفتمین کشور  وسیع اروپا است و دارای 16 ایالت میباشد. آلمان هم با دریا و آب مرز مشترک دارد و هم  با خشکی. جغرافیای آلمان از کوه و ساحل، دشت و جنگل و جزیره و دریاچه تشکیل شده است. در قسمت شمالی آلمان دشت های مسطح قرار دارند که به دشت های مرکزی وصل می شوند. در این نواحی تعداد بسیار زیادی دریاچه و برکه وجود دارد که باعث ایجاد طبیعتی بی نظیر در آلمان شده است.

آلمان

درست در مرکز آلمان رشته کوه های مرکزی قرار دارند که شمال و جنوب آلمان را از هم جدا می کند. از مهمترین رودهای کشور آلمان رود راین و رود دانوب هستند. به طور کلی آب و هوای آلمان معتدل قیانوسی و قاره ای می باشد. وجود قسمتی از رشته کوه های آلپ، تالاب ها و دریاچه ها و جنگل ها آب وهوایی مطلوب را در آلمان به وجود آورده است.

زبان

زبان رسمی مردم آلمان، آلمانی است. 95 درصد مردم این کشور به آلمانی صحبت می کنند. به مهاجرانی که وارد این کشور می شوند نیز زبان آلمانی آموزش داده می شود. 5 درصد دیگر مردم که به زبان آلمانی صحبت نمی کنند شامل دانمارکی، رومانی و سوربی است. اما بزرگترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت میشود زبان ترکی است.

دین

55 درصد ازمردم آلمان مسیحی هستند که نیمی از این تعداد کاتولیک هستند. 5 تا 6 درصد مردم آلمان مسلمان بوده و تعدای هم به دین های متفرقه مانند بودایی، یهودی، هندوئیسم و البته بسیاری از مردم هم خود را بی دین معرفی کرده اند.

واحد پول

در ژانویه 2002 آلمان یورو را به عنوان واحد پول رسمی خود پذیرفت. از دیگر کشورهایی که عضو واحد پولی یکپارچه اروپا یعنی یورو هستند کشورهای هلند، فنلاند، ایتالیا، ایرلند، پرتغال و یونان اشاره کرد.

آلمان

 

اقتصاد

اقتصاد آلمان، بازاری قوی متشکل از نیروی کار کارآزموده، سرمایه بزرگ، درصد پایین فساد و سطحی بالا از نوآوری است. بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا در اختیار آلمان است.

خودروسازی مهمترین صنعت در آلمان است. مطرح ترین برندهای ماشین متعلق به آلمان بوده و بخش قابل توجهی از درآمد این کشور  وابسته به صادرات ماشین است.

از 500 شرکت برتردنیا 37 تای آن درآلمان قرار دارند که مهمترین آنها عبارتند از زیمنس، مرسدس بنز، آدیداس، پورش و نیوآ.

نهمین کشور پر بازدید دنیا آلمان است و بخشی از درآمد کشور از طریق گردشگری تامین می شود. تنها در سال 2017 ، 37.4 میلیون نفر برای بازدید از آلمان وارد این کشور شدند. برلین پایتخت آلمان سومین شهر پرجمعیت اروپا است و مهاجران زیادی در این شهر زندگی می کنند. آلمان به دلیل دارا بودن طبیعتی بی نظیر که شامل کوه، جنگل، دریاچه و ساحل می شود، مقصد بسیاری از گردشگران از سرتاسر دنیا می باشد.

جاذبه های آلمان

کلیسای جامع آخن

 کلیسای جامع آخن در مرز بلژیک و هلند واقع شده است. کلیسای آخن  قدیمی ترین کلیسای شمال اروپا است. این کلیسا در قرن هشتم  ساخته  شد و معماری  آن ترکیبی از سبک های گوتیک و کارولینجی می باشد.در این کلیسا تاجگذاری های زیادی انجام شده است. درهای برنزی مربوط به قرن نهم و کاشی کاری های طلایی این کلیسا از ویژگی های برجسته آن است.

آلمان

صخره های  روگن  آلمان

صخره های روگن در پارک ملی جاسموند در شمال شرقی جزیره روگن  واقع شده اند و از دیگر جاذبه های زیبای آلمان است. این صخره ها از مرتفع ترین صخره های گچی دریای بالتیک هستند و تحت تاثیر امواج بلند دائما در معرض فرسایش قرار دارند. ارتفاع این صخره ها در بلند ترین قسمت به 118 متر می رسد. در پشت صخره های روگن جنگل های بکری قرار دارد که بخشی از پارک ملی است و طبیعتی زیبا و دست نخورده را به بازدید کنندگان اهدا می کند.

قلعه هوهنزولرن آلمان

یکی دیگر از جاذبه هایی دیدنی آلمان قلعه هوهنزولرن است که بر فراز صخره ای نزدیک به شهری کوچک در تپه های دامنه آلپ واقع شده است. قلعه هوهنزولرن در قرن نوزدهم ساخته شده و سومین قلعه ایست که در طی هزار سال گذشته در این منطقه  ساخته شده است.این  قلعه دارای اتاق های بسیار با پنجره های شیشه ای و رنگی می باشد. دیوارهای اتاق ها هم با نقاشی های دیواری به سبک قدیمی تزئین شده اند. انواع جواهرات خانوادگی و آثار هنری در این قلعه وجود دارند.

جنگل سیاه آلمان

در حاشیه جنوب غربی کشور آلمان میتوانید جنگل سیاه یا شوارتزوالد را پیدا کنید. به دلیل سایه ای که شاخ و برگ درختان بر سطح جنگل ایجاد کرده اند اسم این جنگل را سیاه گذاشته اند.پیاده روی و شنا در دریاچه های خنک که سرچشمه ی آنها از آلپ است و کوهنوردی و جنگل نوردی از فعالیت هایی است که میتوانید در جنگل های سیاه انجام دهید.  در داخل جنگل سیاه تعدادی  شهرک  و اقامتگاه وجود دارد که مهم ترین آنها بادن است و آب گرم آن در دنیا زبانزد است.

آلمان

 از دیگر جاذبه های کشور آلمان می توان به دروازه براندنبورگ، قلعه افسانه ای نئوشوانشتاین، کلیسای بانوی ما، رودخانه راین، شهرروتنبورگ و کوه تسوگ اشپیتسه اشاره کرد.

بعضی از اطلاعات مهم درباره آلمان

  پرچم آلمان
 • قاره: اروپا
 • پایتخت: برلین
 • واحد پول: آلمان
 • زبان رسمی: آلمانی
 • شهرهای مهم: برلین مونیخ فرانکفورد هامبورگ

تور آلمان

نام رسمی کشور آلمان جمهوری فدرال آلمان است و این کشور پس از ‏پایان جنگ جهانی دوم به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد. شهر برلین پایتخت آلمان است و زبان رسمی این کشور آلمانی است و مردم به این زبان ‏صحبت می کنند؛  اگر چه اغلب آلمانی ها به زبان انگلیسی هم ‏مسلط اند. مردم آلمان به دین مسیحیت گرایش دارند.

کشور آلمان یکی از مقاصد گردشگری می باشد که در سال های اخیر مورد توجه ‏گردشگران ایرانیان زیادی قرار گرفته است. مقصد های پروازی ماهان ایر در کشور آلمان عبارتند از شهر های ‏دوسلدورف و مونیخ همچنین مقاصد پروازی ایران ایر در این کشور شهر های هامبورگ و ‏فرانکفورت می باشد و پرواز های شرکت هواپیمایی لوفت هانزای از ایران تنها به مقصد ‏فرودگاه فرانکفورت انجام می شود. شهر فرانکفورت یکی از مقاصدی است که توسط ایرانیان زیادی انتخاب می شود.

اگر قصد سفر با تور آلمان را دارید باید بدانید که پرواز مستقیم گردشگران تور آلمان از ‏فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا فرودگاه فرانکفورت حدود 4 ساعت و 50 دقیقه به ‏طول می انجامد.

گردشگران تور آلمان باید توجه داشته باشند که آب و هوای آلمان در فصل زمستان معتدل و در فصل تابستان‌، خنک است. در قسمت شرقی آلمان، آب و هوا بیشتر قاره‌ای است و شاهد زمستان ‌های بسیار سرد و تابستان‌ های بسیار گرم هستیم. بخش مرکزی و جنوبی آلمان دارای آب و هوای متغیری است یعنی هر دو نوع هوای اقیانوسی و اقلیمی را در بر می گیرد.

بهترین زمان سفر به آلمان 

به دلیل موقعیت جغرافیایی آلمان بهار کمی دیرتر از سایر کشورها به آلمان سر می زند. ماه فروردین هنوز سرد است، با اینکه ایرانیان در تعطیلات آغاز سال نو هستند و شاید این ماه را برای اخذ تور آلمان انتخاب کنند اما باید گفت کمی صبر کنید و اردیبهشت ماه را برای سفر به آلمان در برنامه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به آلمان اردیبهشت و خرداد است و هوای بی نظیری را با تورآلمان تجربه می کنید. در فصل تابستان قیمت تور آلمان، قیمت ویزا و بلیط آلمان تقریبا پایین می آید.

پاییز هزار رنگ در آلمان جلوه ای تماشایی به آلمان میبخشد. با وجود اینکه پاییز آغاز سرد شدن هوا است اما سفر در ماه مهر به آلمان تجربه ای جذاب خواهد بود. اخذ تور آلمان در فصل پاییز را به تعویق نیندازید چرا که در ماه آذر هوا رو به سردی می رود و نمی توانید از مناظر و مناطق دیدنی آلمان بازدید کنید. حتی شاید در هنگام گذراندن اوقات خود در طبیعت به طور ناگهانی با بارش باران مواجه شوید!

اخذ تور مسافرتی آلمان در زمستان به صرفه است، بسیاری از افراد علاقه ای به سفر در فصل سرما ندارند و قیمت ویزا و بلیط آلمان در ماهه ای آخر سال تقریبا پایین می آید. اگر هزینه تور آلمان بیشتر از سردی هوا برایتان اهمیت دارد در فصل زمستان اقدام به اخذ تور آلمان بنمایید؛ البته شانس انجام ورزش های زمستانی و دیدن جشن های کریسمس را در این فصل از سال دارید.

دیدنی‌های بسیار و قابل‌توجهی وجود دارد که هرگز نباید بازدیدشان را در سفر شخصی یا تور آلمان از دست داد، مانند کشتی‌سواری در رود راین، دیدار از موزه‌ها و بناهای تاریخی، گذر از جاده‌ی رمانتیک که از نزدیکی ورزبورگ تا مرز اتریش ادامه دارد، محله های قرون‌وسطایی شهر فرانکفورت، کارناوال‌های شادی که در طول سال برگزار می‌شوند، گشت‌و‌گذار در شهر هایدلبرگ – رومانتیک‌ترین شهر آلمان، نظاره‌ی شکوه کوه‌های آلپ باواریا که تقسیم‌بندی طبیعی جالبی در مرز اتریش پدید آورده است، دیدن قصر‌های افسانه‌ای چون قصر نوی شوان شتاین (Neuschwanstein) که مانند الماسی بر دل کوه‌های آلپ جا خشک کرده و هر بیننده‌ای را محصور می‌کند، مراسم های شبانه در برلین، لذت بردن از موسیقی زنده‌ای که در سطح شهر هامبورگ شنیده می‌شود، قدم زدن و عکاسی در جنگل سیاه و بسیاری دیگر که تنها گوشه‌هایی از زیبایی بی مانند و دیدنی‌های این کشور هستند.

صرف‌نظر از این‌ که با تور آلمان در کجای آلمان به گردش و سفر مشغول هستید، همیشه تنوع بالایی از غذاهای سنتی و خوشمزه را در شهر‌های این کشور می‌توانید بیابید. مناطق اطراف هامبورگ را با ماهی تازه‌اش می‌شناسند در حالی‌ که آلمانی های جنوب این کشور به گوشت قرمز علاقه ی زیادی دارند.

منوی رستوران ها در آلمان بسیار متنوع است و تمامی سلیقه ها را از هر کشوری پوشش می دهد. در سال های اخیر تعداد مراکز خرید آلمان در شهر های مختلف آن بسیار بیشتر شده و تنوع زیادی از مراکز اوت لت نیز به آن ها اضافه شده که در هنگام تور آلمان به شما امکان خرید ارزان و به صرفه ای را از بهترین برند های روز دنیا می دهد.

یکی از مهمترین بخش های تور آلمان هزینه تور آلمان و قیمت تور آلمان است که شما می توانید قیمت تور مسافرتی آلمان را در این صفحه ببینید و برای اطلاع بیشتر از تورهای آلمان با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید.

برخی از مراکز خرید در آلمان:

وقتی از کشوری مثل آلمان دیدن می‌کنید، به احتمال زیاد، خرید بخشی از سفر شماست؛ چراکه می‌توانید جدیدترین محصولات را بدون این‌که نگران تقلبی بودن آن‌ها باشید، بخرید. در ضمن، خرید در کشور خارجی همیشه جذاب است؛ فروشگاه‌های متفاوت و قیمت‌های متفاوت، می‌توانند از دلایل دیگر شما برای خرید باشند.

مرکز خرید Mall of Berlin-خیابان Marienplatz در قلب شهر قدیمی مونیخ-مرکز خرید الکسا-مرکز خرید مای‌ زیل-مرکز خرید اسکای‌ لاین پلازا-مرکز خرید Riem Arcaden-مرکز خرید Potsdamer Platz Arkaden-فروشگاه کادو (KaDeWe)-بازار ترکی (Turkish Market)- فروشگاه Frankfurter Dippemarkt-بازار کلاین‌مارک‌تاله (Kleinmarkthalle)-

ویزای آلمان 

بدون شک آلمان در اعطای ویزا سخت گیرترین کشور حوزه شنگن است. اما با دارا بودن دعوتنامه تحصیلی یا کاری شرایط برای اخذ ویزای آلمان برای شما کمی ساده تر میشود. اما اگر دعوتنامه ندارید می توانید ازطریق کشوری دیگر در حوزه شنگن که در اعطای ویزا راحت تر عمل می کند ویزای شینگن دریافت کرده و بعد وارد آلمان شوید. یکی دیگر از پیشنهادات ما این است که تور مسافرتی آلمان را به طور گروهی اخذ نمایید، با این کار شانس دریافت ویزا برایتان بالاتر می رود.

برای دریافت ویزاتی آلمان نیازی به ترجمه مدارک ندارید. اما مدارک خود را کامل و بدون نقصی تحویل دهید. 2 تا 3 هفته پس از اعلام درخواست خود جواب ویزای شما اعلام می شود.

آژانس مسافرتی قصران گشت تور آلمان را به نحوی برای مسافران خود برنامه ریزی کرده است تا با کمترین هزینه و بیشترین و بهترین امکانات و خدمات، سفری رویایی و فوق العاده را برای آنها رقم بزند.برای اطلاعات دقیق تر درباره تور آلمان با کارشناسان قصران گشت در ارتباط باشید.