آلمان

آلمان

آلمان کشوری واقع درقاره اروپا، عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است. همسایگان آلمان کشورهای دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک و هلند هستند و آلمان با  دریای بالتیک و دریای شمال هم مرز است.

مساحت آلمان 357.386 کیلومتر و جمعیت آن حدودا 83.7 میلیون است. مهمترین شهر و پایخت آلمان برلین است و مردم آلمان به زبان کشور خودشان یعنی آلمانی صحبت می کنند.

جغرافیا و آب وهوا

آلمان هفتمین کشور  وسیع اروپا است و دارای 16 ایالت میباشد. آلمان هم با دریا و آب مرز مشترک دارد و هم  با خشکی. جغرافیای آلمان از کوه و ساحل، دشت و جنگل و جزیره و دریاچه تشکیل شده است. در قسمت شمالی آلمان دشت های مسطح قرار دارند که به دشت های مرکزی وصل می شوند. در این نواحی تعداد بسیار زیادی دریاچه و برکه وجود دارد که باعث ایجاد طبیعتی بی نظیر در آلمان شده است.

آلمان

درست در مرکز آلمان رشته کوه های مرکزی قرار دارند که شمال و جنوب آلمان را از هم جدا می کند. از مهمترین رودهای کشور آلمان رود راین و رود دانوب هستند. به طور کلی آب و هوای آلمان معتدل قیانوسی و قاره ای می باشد. وجود قسمتی از رشته کوه های آلپ، تالاب ها و دریاچه ها و جنگل ها آب وهوایی مطلوب را در آلمان به وجود آورده است.

زبان

زبان رسمی مردم آلمان، آلمانی است. 95 درصد مردم این کشور به آلمانی صحبت می کنند. به مهاجرانی که وارد این کشور می شوند نیز زبان آلمانی آموزش داده می شود. 5 درصد دیگر مردم که به زبان آلمانی صحبت نمی کنند شامل دانمارکی، رومانی و سوربی است. اما بزرگترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت میشود زبان ترکی است.

دین

55 درصد ازمردم آلمان مسیحی هستند که نیمی از این تعداد کاتولیک هستند. 5 تا 6 درصد مردم آلمان مسلمان بوده و تعدای هم به دین های متفرقه مانند بودایی، یهودی، هندوئیسم و البته بسیاری از مردم هم خود را بی دین معرفی کرده اند.

واحد پول

در ژانویه 2002 آلمان یورو را به عنوان واحد پول رسمی خود پذیرفت. از دیگر کشورهایی که عضو واحد پولی یکپارچه اروپا یعنی یورو هستند کشورهای هلند، فنلاند، ایتالیا، ایرلند، پرتغال و یونان اشاره کرد.

آلمان

 

اقتصاد

اقتصاد آلمان، بازاری قوی متشکل از نیروی کار کارآزموده، سرمایه بزرگ، درصد پایین فساد و سطحی بالا از نوآوری است. بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا در اختیار آلمان است.

خودروسازی مهمترین صنعت در آلمان است. مطرح ترین برندهای ماشین متعلق به آلمان بوده و بخش قابل توجهی از درآمد این کشور  وابسته به صادرات ماشین است.

از 500 شرکت برتردنیا 37 تای آن درآلمان قرار دارند که مهمترین آنها عبارتند از زیمنس، مرسدس بنز، آدیداس، پورش و نیوآ.

نهمین کشور پر بازدید دنیا آلمان است و بخشی از درآمد کشور از طریق گردشگری تامین می شود. تنها در سال 2017 ، 37.4 میلیون نفر برای بازدید از آلمان وارد این کشور شدند. برلین پایتخت آلمان سومین شهر پرجمعیت اروپا است و مهاجران زیادی در این شهر زندگی می کنند. آلمان به دلیل دارا بودن طبیعتی بی نظیر که شامل کوه، جنگل، دریاچه و ساحل می شود، مقصد بسیاری از گردشگران از سرتاسر دنیا می باشد.

جاذبه های آلمان

کلیسای جامع آخن

 کلیسای جامع آخن در مرز بلژیک و هلند واقع شده است. کلیسای آخن  قدیمی ترین کلیسای شمال اروپا است. این کلیسا در قرن هشتم  ساخته  شد و معماری  آن ترکیبی از سبک های گوتیک و کارولینجی می باشد.در این کلیسا تاجگذاری های زیادی انجام شده است. درهای برنزی مربوط به قرن نهم و کاشی کاری های طلایی این کلیسا از ویژگی های برجسته آن است.

آلمان

صخره های  روگن  آلمان

صخره های روگن در پارک ملی جاسموند در شمال شرقی جزیره روگن  واقع شده اند و از دیگر جاذبه های زیبای آلمان است. این صخره ها از مرتفع ترین صخره های گچی دریای بالتیک هستند و تحت تاثیر امواج بلند دائما در معرض فرسایش قرار دارند. ارتفاع این صخره ها در بلند ترین قسمت به 118 متر می رسد. در پشت صخره های روگن جنگل های بکری قرار دارد که بخشی از پارک ملی است و طبیعتی زیبا و دست نخورده را به بازدید کنندگان اهدا می کند.

قلعه هوهنزولرن آلمان

یکی دیگر از جاذبه هایی دیدنی آلمان قلعه هوهنزولرن است که بر فراز صخره ای نزدیک به شهری کوچک در تپه های دامنه آلپ واقع شده است. قلعه هوهنزولرن در قرن نوزدهم ساخته شده و سومین قلعه ایست که در طی هزار سال گذشته در این منطقه  ساخته شده است.این  قلعه دارای اتاق های بسیار با پنجره های شیشه ای و رنگی می باشد. دیوارهای اتاق ها هم با نقاشی های دیواری به سبک قدیمی تزئین شده اند. انواع جواهرات خانوادگی و آثار هنری در این قلعه وجود دارند.

جنگل سیاه آلمان

در حاشیه جنوب غربی کشور آلمان میتوانید جنگل سیاه یا شوارتزوالد را پیدا کنید. به دلیل سایه ای که شاخ و برگ درختان بر سطح جنگل ایجاد کرده اند اسم این جنگل را سیاه گذاشته اند.پیاده روی و شنا در دریاچه های خنک که سرچشمه ی آنها از آلپ است و کوهنوردی و جنگل نوردی از فعالیت هایی است که میتوانید در جنگل های سیاه انجام دهید.  در داخل جنگل سیاه تعدادی  شهرک  و اقامتگاه وجود دارد که مهم ترین آنها بادن است و آب گرم آن در دنیا زبانزد است.

آلمان

 از دیگر جاذبه های کشور آلمان می توان به دروازه براندنبورگ، قلعه افسانه ای نئوشوانشتاین، کلیسای بانوی ما، رودخانه راین، شهرروتنبورگ و کوه تسوگ اشپیتسه اشاره کرد.