ویزای توریستی مجارستان

مجارستان کشوری است واقع در اروپای مرکزی و با کشورهای اسلواکی، اوکراین و رومانی همسایه می باشد. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این کشور بوداپست است و مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می کنند. مجارستان جزو کشورهای متوسط اتحادیه اروپا است اما با این حال عضو حوزه و منطقه شینگن میباشد و برای ورود به آن باید ویزای شینگن اخذ کنید.

ویزا شینگن مجارستان، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت مجارستان برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور مجارستان و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

انواع ویزای مجارستان 

ویزای مجارستان به دو صورت توریستی و تحصیلی صادر می شود که متقاضیان ویزای توریستی مجارستان یا در واقع ویزای شینگن بیشتر میباشند.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان به صورت گروهی صادر می شود و گردش حساب و تمکن مالی از مهمترین مدارک آن میباشند. با دارا بودن ویزای توریستی مجارستان میتوانید در بازه 180 روزه، 90 روز در این کشور و حوزه  شینگن اقامت داشته باشید.

ویزای مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان 

برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید با دانشگاه مورد نظر خود مذاکره کرده، پس از اینکه از طرف دانشگاه پذیرفته شدید برای شما دعوتنامه تحصیلی صادر میشود و با ارائه آن درکنار سایر مدارک تحصیلی خود می توانید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. مدت اعتبار ویزای تحصیلی مجارستان با اتمام دوره تحصیل شما به پایان می رسد.

شرایط اخذ ویزای مجارستان 

ویزای مجارستان به صورت گروهی صادرمی شود که باید از طریق یک شرکت و آژانس هواپیمایی معتبر اقدام به دریافت ویزای آن کنید. برای اخذ ویزای شینگن مجارستان باید دارای شرایطی باشید که مهمترین آنها عبارتند از:

تمکن مالی

همانند ویزای شینگن سایر کشورها برای اخذ ویزای مجارستان باید دارای تمکن مالی کافی باشید و این به این دلیل است که اثبات کنید می توانید از پس هزینه های خود در آنجا بر بیایید و سربار کشور مقصد نیستید.

گردش مالی

همچنین باید گردش حساب 3 ماه اخیر خود را نیز همراه داشته باشید، که منظور از گردش حساب تعداد تراکنش های شما میباشد، که می تواند نشاندهنده خوش حساب بودن شما باشد.

تور گروهی

همانطور گفته شد کشور مجارستان به افرادی که به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزا می کنند، ویزا اعطا نمی کند. در سالهای اخیر تعداد افرادی که پس از اخذ ویزای شینگن و ورود به این حوزه اقدام به پناهنده شدن می کنند بالا رفته است، به همین جهت و برای جلوگیری از پناهنده شدن افراد دولت مجارستان از اعطای ویزا به افرادی که به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزا می کنند جلوگیری کرده است و فقط به تعدادی که به صورت گروهی درخواست ویزا می کنند ویزا می هد.

ویزای مجارستان

مدارک مورد نیاز ویزای مجارستان

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری شده باشند (مدارک صادر شده به انگلیسی پذیرفته می شوند).

 • تمام کپی ها در سایز A4 و یک رو گرفته شوند.
 • اصل پاسپورت امضاء شده با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر و ۲ صفحه خالی رو به روی هم + کپی از تمام صفحات ویزای شنگن (به تعداد موجود)، کانادا، آمریکا، انگلیس موجود در پاسپورت.
 • اصل پاسپورت های قدیمی + کپی از ویزای اروپا (به تعداد موجود)، کانادا، آمریکا، انگلیس و استرالیا موجود در آن‌ها.
 • اصل شناسنامه ها.
 • دو قطعه عکس جدید 4/5 * 3/5 (۳ ماه اخیر) رنگی با زمینه سفید، مستقیم رو به دوربین، ۸۰ درصد عکس صورت باشد و در هیچ پاسپورت یا ویزای قبلی استفاده نشده باشد.
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی و واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت

مدارک شغلی

 • پزشکان، مهندسین، وکلا: پروانه مطب، نظام مهندسی، وکالت، کارت های صنفی مربوط.
 • کارمندان دولتی: حکم کارگزینی با مهر + ۳ فیش حقوقی آخر با مهر + گواهی اشتغال به کار.
 • کارمندان شرکت های خصوصی: گواهی اشتغال به کار + لیست سوابق بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی + قرارداد کار و ۳ فیش حقوقی آخر با مهر (در صورت وجود).
 • کسبه: جواز کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت)
 • اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها : گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات)
 • سازندگان ساختمان: پروانه ساختمان یا پایان کار
 • موجر: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه
 • بازنشستگان: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق + ۳ فیش حقوقی آخر با مهر

تمام گواهی ها باید حتما خطاب به سفارت مربوطه و در یک ماه اخیر صادر شده باشند و در خصوص اشتغال باید نام و مشخصات و شماره پاسپورت، سمت و تاریخ شروع به کار ، تاریخ مرخصی و میزان حقوق ذکر شود.

 • دانشجویان و دانش‌آموزان : گواهی اشتغال به تحصیل در سال تحصیلی جاری یا ثبت نام سال آینده با تاییدیه‌های مربوطه.
 • سند ملک (در صورت عدم وجود سند ملک، جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن ویزا با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید)

ویزای مجارستان

مدارک مالی

 • نامه تمکن به انگلیسی، گردش  ۳ ماه آخر همان حساب به انگلیسی با مهر و امضا بانک صادر شده در کمتر از ۱۴ روز قبل از تاریخ انگشت نگاری. (به ازای هر نفر حداقل ۵۰ میلیون تومان – سایز پرینت بانکی A4‌ باشد)
 • در صورتیکه فرزند زیر ۱۸ سال بدون یکی از والدین سفر می‌کند، رضایت نامه محضری از هرکدام از والدین که در سفر نیستند الزامی است. (ترجمه رضایت نامه با تاییدیه دادگستری و امور خارجه مورد قبول است)
 • برای تایید رضایت نامه،علاوه بر اصل رضایت نامه، اصل شناسنامه کسانی که اسامی آن‌ها در رضایت نامه ذکر شده الزامی است.

مدت زمان دریافت جواب ویزای مجارستان 

پس از ارائه مدارک خود و انگشت نگاری در سفارت مجارستان 14 روز کاری زمان میبرد تا درخواست شما بررسی شده و جواب ویزای شما به دستتان برسد.

ریجکتی ویزای مجارستان و دلایل آن 

یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود اقدام به صورت انفرادی است. به قدری این مسئله برای دولت مجارستان مهم است که تمام افرادی که به صورت انفرادی برای ویزای مجارستان درخواست می دهند را ریجکت می کند. پس به هیچ عنوان سراغ اخذ ویزا به صورت انفرادی نروید.

همانند سایر کشورهای عضو شینگن دولت مجارستان نیز برای امنیت کشورش اهمیت بسیاری قائل است و از پذیرش افرادی که دارای سوء سابقه کیفری هستند جلوگیری می کند.

دارا بودن سابقه سفر و اخذ ویزاهای کشورهایی که ویزای آنها از اعتبار بالایی برخوردار است در اخذ ویزای مجارستان و سایر کشورهای عضو حوزه شینگن بسیار موثر است. تلاش نکنید با سابقه سفر جعلی اقدام به دریافت ویزا کنید. زیرا در صورت مشاهده علاوه بر اینکه درخواست شما رد میشود، حتی ممکن است جریمه نیز شوید.

برای اخذ ویزای مجارستان مانند سایر  کشورها باید به سوالات افسر پرونده پاسخ دهید. در صورتی که پاسخ های شما به گونه ای باشد که افسر پرونده مجاب نشود و یا پاسخ هایی غیر واقعی به سوالات او بدهید درخواست ویزای شما رد می شود.

بیمه نامه مسافرتی یکی از مدارکی است که برای اخذ ویزای مجارستان باید ارائه دهید. درصورت معتبر نبودن بیمه نامه مسافرتی با درخواست شما موافقت نمی شود.

ویزای مجارستان

رفع ریجکتی ویزای مجارستان 

در واقع چیزی به نام رفع ریجکتی ویزای مجارستان وجود ندارد. اگر به صورت گروهی برای اخذ ویزای مجارستان درخواست داده باشید و درخواست شما رد شده باشد تا 2 سال مجاز به ارائه درخواست مجدد نیستید. اما در صورتی که به صورت انفرادی برای ویزای مجارستان اقدام کرده باشید( که پیش از این ذکر کردیم که با درخواست شما موافقت نمی شود) می توانید طی یک نامه به زبان انگلیسی دلایل قانع کننده ای بنویسید و درخواست بررسی مجدد بر روی پرونده خود بدهید. پس از تحویل نامه تا 45 روز کاری متتظر پاسخ باشید.

سفارت مجارستان در ایران 

برای انجام خدمات ویزا و کنسولی مجارستان باید به کارگزاری VFSGlobal مراجعه کنید که واقع در تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم می باشد. روزهای مراجعه روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ می باشد.

نکات ویزای مجارستان

 • ارائه اصل تمامی مدارک به شرکت قصران گشت الزامی است. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 • در صورت صلاحدید کارشناسان و یا سفارت مجارستان، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 • لزوم ارائه ضمانت بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.

قابل توجه متقاضیان محترم:

با توجه به این نکته که کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.