لوگو آژانس توریستی قصران گشت

تحصیل دانش آموزی

نظام یکپارچه آموزشی، سطح بالای آموزش، مدارس شبانه‌روزی، محیط چندفرهنگی، امکانات به‌روز آموزشی و امکان ادامه تحصیل مستقیم در کالج یا دانشگاه از جمله ویژگی‌های مراکز آموزشی کانادا برشمرده می‌شود.مشاوران تخصصی ما، در طی مسیر اخذ پذیرش تحصیلی همراه شما خواهند بود.با قصران گشت همراه باشید.

در این مطلب می خوانید :

انواع مدارس در کانادا 

مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا 

شهریه مدارس کانادا 

شرایط تحصیل در مدارس کانادا 

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانش اموزی کانادا 

مشاوره دریافت پذیرش 

سوالات متداول

 

تحصیل در کانادا _ دانش آموزی بسیاری از والدین نیز برای ساختن آینده ای درخشان برای فرزندان خود تحصیل در مدارس کانادا بر می گزینند. شرایط پذیرش در مدارس کانادا، هزینه های تحصیل در مدارس کانادا و شرایط اسکان برای دانش آموزان بین المللی از جمله موضوعات مهمی است که باید بررسی شود. نخستین گام برای تحصیل در کانادا بررسی شرایط تحصیلی متقاضی است. با تکمیل درخواهید یافت فرزندتان از شرایط لازم برای تحصیل در مدارس کانادا برخوردار است یا خیر و این‌که بهترین گزینه برای آنها مدارس دولتی است یا شبانه روزی.

انواع مدارس در کانادا

مدارس کانادا به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند؛ مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه روزی. هر یک از این مدارس که محصلین مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را پذیرا خواهند بود

مدارس دولتی کانادا

مدارس دولتی در کانادا با بودجه فدرال و بر اساس قوانین استانی اداره می‌شوند. تحصیل در این مدارس برای فرزندان شهروندان کانادایی و یا دارندگان اقامت دائم کانادا رایگان است اما دانش‌آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید شهریه پرداخت کنند.اگر اولین سال است که فرزند خود را در مدارس کانادا ثبت نام می‌کنید، از ایشان تست‌هایی گرفته می‌شود تا ببینند از چه سطحی باید شروع کنند و همچنین ممکن است دوره‌های تقویتی زبان انگلیسی یا فرانسوی برای محصل گذاشته شود.
ترکیب محصلین کانادایی و محصلین بین‌المللی در تمام مدارس کانادا دیده می‌شود و این مدارس جزو استانداردترین و با کیفیت‌ترین سیستم های آموزشی کل دنیا می‌باشند. این موضوع را نیز خاطرنشان کنیم که عموما کلاس‌های مدارس دولتی در کانادا شلوغ و پر جمعیت بوده و پروسه اخذ پذیرش دانش‌آموز از آن‌ها به نسبت زمان بیشتری نیاز دارد و البته برای دانش‌آموزان بین‌المللی که شهروند کانادایی محسوب نمی‌شوند شامل هزینه می‌گردد.

مدارس خصوصی در کانادا

 این مدارس از کیفیت بسیار بسیار بالایی بهره مندند و اغلب محصلینی که در این مدارس ثبت نام می‌کنند، از ابتدا به دنبال تخصص در رشته خاصی هستند. مهم‌ترین تفاوت مدارس خصوصی در کانادا با مدارس دولتی، میزان شهریه و فعالیت‌های فوق‌برنامه آن‌هاست. تفاوتی نمی‌کند شهروند کانادایی باشید و یا کارت اقامت دائم این کشور را داشته باشد. برای تحصیل فرزندانتان در مدارس خصوصی و یا غیرانتفاعی کانادا باید شهریه پرداخت کنید.

مدارس شبانه روزی در کانادا

 این مدارس به نحوی هستند که محصل در آنجا درس خوانده و همزمان اقامت دارد.

دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی در کانادا عموما تنها آخر هفته‌ها و یا در تعطیلات آخر سال به خانه بازمی‌گردند. دانش آموزان مدارس شبانه‌روزی در کانادا طول روز را در سر کلاس و شب‌ها در خوابگاه زندگی می‌کنند که البته این خوابگاه‌ها از استانداردهای بسیار بالایی نیز برخوردار است.

بیشتر مدارس خصوصی کانادا از نوع شبانه روزی هستند که امکانات و شرایط ویژه‌ای را برای دانش آموزان فراهم می‌کنند و از آنجایی که مربیان و معلمان نیز بعد از پایان ساعات درس در کنار دانش آموزان می‌مانند محصل را در تمام طول سال تحت نظارت و برنامه‌ای مشخص حفظ می‌کنند.مهمترین مزیت مدارس شبانه‌روزی در کانادا ، بی‌تردید تقویت روحیه زندگی گروهی و بالا بردن سطح سازگاری و زندگی اجتماعی است.

مدارس کانادا

مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا

تحصیل در کانادا _ دانش آموزی – سن پایه‌بندی مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا را تعیین می‌کند. تحصیل در مدارس کانادا از سن ۵ سالگی آغاز و تا ۱۷ سالگی ادامه خواهد داشت و مجموعا ۱۲ پایه تحصیلی را در بر می‌گیرد.تحصیل در مدارس کانادا به صورت اجباری از ۶ سالگی آغاز و در ۱۷ سالگی و پایان مقطع دبیرستان به پایان می‌رسد که در اصطلاح به آن مقاطع تحصیلی پایه گفته می‌شود.  فارغ التحصیلان مقاطع پایه از ۱۸ سالگی تحصیل در کالج و یا دانشگاه‌های کانادا را آغاز می‌کنند.

شهریه مدارس کانادا

شهریه مدارس دولتی کانادا بسته به رتبه بندی علمی و رفاهی آنها ۱۳ تا ۱۵ هزار دلار در سال است. شهریه مدارس خصوصی روزانه کانادا حداقل 8 هزار دلار بوده وشهریه مدارس خصوصی شبانه روزی کانادا نیز بسته به نوع مدرسه، امکانات و فوق برنامه‌ها از حداقل 30 هزار دلار در سال شروع می‌شود.

به این مبالغ باید، هزینه‌های جاری زندگی در کانادا که بسته به سبک زندگی هر فرد متفات خواهد بود را نیز اضافه کرد.. در برخی دیگر از استان‌ها فرزندان دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از مدارس دولتی به صورت رایگان استفاده کنند. 

مدارس کانادا 

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل در کانادا مواردی را در بر می‌گیرد که متقاضی باید برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا و سپس ویزای تحصیلی کانادا دارا باشد. برای ثبت نام در مدارس کانادا نیاز به مدرک زبان (انگلیسی و فرانسه) نیست و در صورت نیاز دوره‌های زبان برای دانش آموزان خارجی برگزار خواهد شد.

شرایط دریافت پذیرش از مدارس کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

  • داشتن حداقل سن 10 سال
  • تمکن مالی مناسب والدین جهت پرداخت شهریه یک سال مدرسه و تامین هزینه‌های زندگی فرزند در کانادا
  • معرفی قیم یا Custodian در کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانش آموزی کانادا

مدارس کانادا با ارائه مدارکی که در ادامه به آن اشاره می نماییم به دانش آموزان بین المللی پذیرش می دهند و به واسطه پذیرشی که صادر می گردد می توان برای اخذ ویزای تحصیلی مدارس کانادا اقدام نمود. با این توضیح باید دو نوع مدارک ارائه نمود یک سری برای اخذ پذیرش مدارس کانادا و یک سری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مدارس کانادا به شرح زیر می باشد.

 
  • کارنامه 3 سال آخر تحصیل با مهر مدرسه
  • گواهی سلامت با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
  • مدارک هویتی
  • پاسپورت معتبر
  • عکس پاسپورتی
  • واریز هزینه پذیرش مدرسه
  • گواهی محضری اولیا مبنی بر اینکه توان پرداخت هزینه های تحصیلی فرزند خود را دارند.
مدارس کانادا

قصران گشت طرف قرارداد با معتبرترین مدارس کشور کانادا است و از این رو مسیر اخذ پذیرش تحصیلی و دریاقت ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان عزیز به شکلی طراحی کرده است .

برای اخذ ویزای همراه و یا والدین نیز با خیالی آسوده می‌توانید به کارشناسان قصران گشت اعتماد کنید. 

دریافت مشاوره جهت اخذ پذیرش مدارس کانادا

قصران گشت طرف قرارداد با معتبرترین مدارس کشور کانادا است و از این رو مسیر اخذ پذیرش تحصیلی و دریاقت ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان عزیز به شکلی طراحی کرده است .

برای اخذ ویزای همراه و یا والدین نیز با خیالی آسوده می‌توانید به کارشناسان قصران گشت اعتماد کنید. 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در مدارس کانادا

 آیا تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان بین المللی رایگان است؟

خیر. دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس کانادا باید شهریه بپردازند.

 آیا برای ادامه تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس کانادا نیاز به مدرک زبان است؟

خیر، تا سن 18 سالگی ارائه مدرک زبان برای تحصیل در کانادا الزامی نیست ولی بهتر است که دانش آموز به خوبی با این زبان آشنا باشد.

حداقل سن مورد نیاز برای دریافت پذیرش و ویزای دانش آموزی کانادا چقدر است؟

داشتن حداقل 10 سال سن

آیا والدین می توانند به همراه دانش آموز در کانادا اقامت داشته باشند؟

والدین می توانند از طریق ویزای توریستی کانادا سفر کنند اما به واسطه تحصیل فرزند اقامت بلند مدت نمی توان کسب کرد.

 آیا دانش آموز می تواند بدون حضور والدین در کانادا در مدارس این کشور تحصیل کند؟

در صورت وجود قیم و سرپرست قانونی در کانادا و رضایت والدین این امکان وجود دارد.