واچر (Voucher) به معنی سند و مدرک هست، واچر رزرو هتل برگه‌ای مستند است که از طرف هتل به‌صورت رسمی تائید شده است و سندی است که شما در کشور مقصد در تاریخ مشخص‌ شده‌ای محلی را برای اقامت برگزیده‌اید. اصطلاحی پرکاربرد در صنعت گردشگری است و معمولا زمانی استفاده می‌شود که مسافر اقدام به خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل می‌کند.

کلمه واچر به هر مولفه‌ای در سفر که هزینه‌های آن از قبل پرداخت شده باشد اختصاص پیدا می‌کند.  واچر همان رسید هتل است که پس از رزرو هتل برای شما صادر می‌شود و هنگام سفر به مقصد با ارائه آن به هتلی که از قبل رزرو کرده‌اید می‌توانید در هتل مورد نظر خود اقامت کنید. واچر هتل ممکن است فقط شامل بخشی از هزینه‌های اقامت در هتل باشد و یا کل هزینه‌های اقامت در هتل را در بر بگیرد.

چرا باید واچر رسمی داشته باشیم؟

این سند برای دریافت ویزا بسیار مهم است و همچنین بعد از دریافت ویزا و برای وارد شدن در کشور مقصد شما می‌بایستی این مدرک را همراه خود داشته باشید تا در صورت درخواست مأمور رسیدگی به مدارک بتوانید ارائه کنید تا از محل اقامت شما مطمئن گردند.

voucher- hotel-booking-travel

واچر هتل شامل چه اطلاعاتی است؟

• اطلاعات آژانسی که از طریق آن هتل را رزرو کرده‌اید.
• شماره شناسایی تامین کننده محل اقامت.
• شماره کانفرم هتل یا همان تاییدیه رزرو هتل که به صورت کدی منحصر به فرد روی واچر هتل درج می‌شود و کاملا با کدی که در سیستم هتل ثبت شده است تطابق دارد.
• اطلاعات مسافر و یا مسافران که باید بدون کوچک‌ترین اشتباهی درج شوند. حتما قبل از سفر اطلاعات این قسمت را چک کنید تا در صورتی که در ثبت آن‌ها اشتباهی رخ داده است، نسبت به اصلاح آن‌ اقدام کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات شناسنامه‌ای شخص و شماره گذرنامه در رزرو هتل خارجی و نام و شماره ملی شخص در رزرو هتل داخلی است.
• تاریخ رزرو هتل و تاریخ چک این و چک اوت هتل که همان تاریخ ورود و خروج شخص در هتل است.
• اطلاعات هتل، آدرس هتل، تعداد اتاق‌ها و نوع اتاقی که رزرو می‌کنید در واچر هتل ثبت می‌شود. به طور مثال اتاق سینگل، اتاق دبل یا سه نفره، اتاق عادی، رو به دریا، سوئیت و … باید در واچر هتل ثبت شود.
باید تمامی اطلاعات مندرج در واچر هتل یا همان تاییدیه رزرو هتل با اطلاعات مسافر( مسافران) و اطلاعات اتاق رزرو شده در هتل تطابق داشته باشد تا شخص بتواند در هتل اقامت کند.

نکات بعد از دریافت واچر

بعد از ثبت رزرو حتما واچر را دریافت کنید و اطلاعات روی آنرا با دقت تمام مطالعه کنید تا اگر اشتباهی رخ داده باشد و یا مغایرتی با درخواست شما داشت هر چه سریعتر نسبت به اصلاح آن اقدام کنید.

نکته: اتاق دقیقا طبق مندرجات روی واچر به شما تحویل خواهد شد.

در زمان درخواست ویزا کاملا به این موضوع دقت داشته باشید که واچر هتل حتما باید رسمی و واقعی باشد که بیان کننده نام و آدرس هتل، نام شما و تاریخ و طول مدت اقامت شما در هتل موردنظر باشد.

اگر واچر هتلی که ارائه می دهید صوری باشد یا فاقد اطلاعات لازم باشد، سفارت با درخواست شما موافقت نخواهد کرد یا به اصطلاح ویزای شما ریجکت می شود. پس در امر تهیه ووچر هتل صادقانه و هوشیارانه عمل کنید تا مبادا ناخواسته از سفر پیشرو باز بمانید.

نحوه پرداخت رزرو به چه صورت است؟

هزینه رزرو هتل در زمان ثبت اطلاعات مسافر به‌صورت آنلاین پرداخت می‌شود.

در صورت نیاز به اقامت در هتل رزرو شده و پرداخت کل هزینه مدت اقامت چه کار باید بکنم؟

شما می‌توانید هزینه هتل را در ایران به ما پرداخت نمایید و یا اینکه در کشور مقصد و با ارز رایج به خود هتل پرداخت نمایید. برای مسافر بهتر خواهد بود که در کشور مقصد پرداخت نماید. به دلیل اینکه هزینه‌های حواله را از ایران پرداخت نخواهد نمود.

اگر اسم و یا مشخصات مسافر به‌صورت اشتباه وارد شود چگونه می‌شود اصلاح نمود؟

امکان تغیر درخواست بعد از ارسال به هتل مقدور نیست و مسافر می‌تواند رزرو جدیدی را درخواست نماید.

اسم شما در سیستم هتل  با توجه به واچر درخواست شده ثبت می گردد . واچر دربردارنده‌ی مشخصات مسافر، نام هتل، نوع اتاق و تاریخ اقامت در هتل است.مسافر با تحویل واچر به پذیرش هتل می‌تواند اتاق رزرو شده را تحویل بگیرد.