با گرفتن ویزای کار کانادا 2024، شما اجازه اقامت موقت در این کشور را خواهید داشت و از امکانات رفاهی و اجتماعی بهره‌مند می­ شوید. با تمدید قراداد کاری، می توان ویزای کاری کانادا را تمدید کرد. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار کانادا این مقاله را مطالعه کنید . با اخذ ویزای کار کانادا 2024 می توان موفق به اخذ اقامت این کشور شوید.

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه دریافت انواع ویزا و همچنین خدمات پیکاپ ویزا در خدمت شما است. در صورتیکه جهت دریافت ویزا نیاز به خدمات پیکاپ ویزا و یا هر گونه مشاوره ایی داشتید با شماره تماس 02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت فرمایید.

چگونه ویزای کار کانادا 2024 بگیریم ؟

ویزای کار کانادا انواع مختلفی دارد که باید با توجه به شرایط برای اخذ یکی از آن ها اقدام کرد. شرایط ویزای کار کانادا این را نشان می دهد که شما می توانید کدام یک را اخذ کنید. با توجه به اینکه کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته شناخته شده که فرصت‌های شغلی ویژه‌ای دارد و در حال حاضر در میان کشورهای توسعه یافته جزء بزرگترین و پررونق ترین کشورهاست و رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه می‌کند، مورد توجه بسیاری از افراد جویای کار و مشاغل پردرآمد قرار گرفته است. برای اخذ ویزا ابتدا باید شرایط ویزاها و سپس شرایط خود را بررسی کنید تا بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید.

متقاضیان دریافت ویزا کانادا عموما به دو طریق می‌توانند ویزای کار کانادا بگیرند: یک روش اکسپرس اینتری (Express Entry) ، دیگری از طریق سرمایه‌گذاری یا اینوستمنت (Investment) و روش انتخاب استانی در ادامه بیشتر به معرفی این دو روش و جزئیات آنها خواهیم پرداخت.

ویزای کار کانادا

 

ویزای کار از طریق اکسپرس اینتری

قصد دارید در کانادا اقامت دائم داشته باشید این روش مناسب‌ترین گزینه است. در این روش، با توجه به مواردی مثل سطح زبان، سن، سابقه کاری، داشتن پیشنهاد شغلی و تحصیلات‌تان وارد سیستم امتیازبندی شده و در صورتی که از سمت اداره مهاجرت، تایید صلاحیت شوید، درخواست شما پذیرفته می‌شود. البته در این روش برای رشته تحصیلی و شغلی محدودیت ندارید و می‌توانید در هر زمینه‌ای که متخصص هستید، درخواست دهید. منتها باید بتوانید امتیاز 1200 را کسب کنید.

ویزای کار از طریق برنامه تجاری یا اینوستمنت

در این روش متقاضیانی که برای ویزای کار کانادا 2024 درخواست می‌دهند باید از واجدین شرایط شغل‌هایی باشند که در لیست مشاغل حرفه‌ای کانادا (NAFTA) وجود دارند و همچنین از سوی اداره مهاجرت کانادا پیشنهاد کاری یا جاب آفر داشته باشند. ضمن اینکه اجازه انجام کار و دریافت دستمزد در خاک کانادا را نیز داشته باشند.

روش انتخاب استانی

با این روش ابتدا باید یکی از استان های کانادا را انتخاب کنید. این استان را با توجه به شرایط استان و البته خودتان انتخاب کنید. به عنوان مثال استان کبک یکی از استان های شمالی کانادا است که زبان رایج در آن فرانسوی است.

برای این که بتوانید ویزای کانادا را از این استان اخذ کنید باید به زبان فرانسه نیز مسلط باشید و مدرک خود را نیز به این کشور ارائه دهید. پس باید با توجه به شرایط خود و شرایط استانی که می خواهید به آن سفر کنید برای اخذ ویزا کانادا اقدام نمایید.

اسکیل ورکر کانادا 

افراد ماهر و کارگران متخصص می توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. اسکیل ورکر یک سیستم امتیاز بندی است که کانادا از طریق آن اقدام به جذب نیروی کار خارجی گرفته است. متقاضی در صورتی که در سیستم امتیاز بندی رتبه مناسبی کسب کند می تواند از طریق برنامه اسکیل ورکر ویزای کاری کانادا دریافت کند. در سیستم اسکیل ورکر متقاضی باید حداقل 67 امتیاز کسب کند. شرایطی در اسکیل ورکر کانادا امتیاز فرد را بالا می برد عبارتند از سن متقاضی، سطح زبان و تحصیلات.

مهم ترین شرایط دریافت ویزای کار کانادا 2024

 • مدرک تحصیلی مورد نیاز حداقل لیسانس.
 • مدرک زبان مورد نیاز حداقل آیلتس 6.
 • شرایط سنی ویزای کار کانادا حداکثر 35 سال.
 • سابقه کار مورد نیاز حداقل 3 سال مرتبط با رشته تحصیلی.

ویزای کار کانادا

چگونه می توان در کانادا کار پیدا کرد؟

قبل از هرچیز برای کار کردن در کانادا باید یک شماره بیمه اجتماعی (SIN number) داشته باشید. این شناسه در اصل به شما اجازه کار کردن در کانادا می‌دهد و از مزایای دولتی نیز می‌توانید بهره‌مند شوید. شناسه بیمه را باید از دفاتر خدمات کانادا بگیرید.

برای پیدا کردن کار در کانادا و جلب نظر کارفرمایان، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه­ ها و موسسات کانادایی مزیت بسیار مهمی محسوب می ­شود. به علاوه داشتن سابقه کاری در شرکت­ های کانادایی نیز امتیاز بالایی برای گرفتن پیشنهادهای کاری بهتر است. کسانی که از کشورهای دیگر وارد این کشور می­شوند بدون داشتن این امتیازها زمان زیادی را باید صرف پیدا کردن کار کنند و توصیه می ­شود در یکی از مدارس کانادایی مدرک تحصیلی بگیرند.

عنوان شغلی خود را مطابق با وب سایت طبقه‌بندی ملی مشاغل بشناسید. شاید عنوان شغلی که در این سر دنیا دارید با عنوان شغلی که قصد اخذ آن را دارید، زمین تا آسمان متفاوت باشد. بنابراین با مراجعه به وب سایت مشاغل، با دیدگاه‌های کاری، سطح مشاغل، سطح دستمزد کارها آشنا شوید.

سایت­ ها و موسسات کاریابی در معرفی فرد و رزومه کاری او به کارفرمایان بسیار موثر هستند. متقاضی می تواند از طریق شناسایی کارفرمایان در سایت­های کاریابی و ارسال رزومه به طور مستقیم برای شرکت­ های زیادی درخواست بفرستد اما بدون داشتن مدرک تحصیلی کانادایی و سابقه کار در کانادا شاید زمان پیدا کردن کار طولانی شود.

تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه در پیدا کردن کار در ایالت­ های مختلف کانادا بسیار تعیین­ کننده است به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال کار تخصصی هستند. با داشتن تقاضای کار از کارفرما می توان برای دریافت ویزای کار کانادا 2024 اقدام کرد.

پس از پیدا کردن شغل موردنظرتان، نوبت ارسال کاورلتر یا رزومه رسیده است. روزمه‌تان باید بدون ذکر سن و وضعیت زناشویی‌تان باشد و همچنین کمتر از سه صفحه به صورت واضح و مختصر باشد. اگر همراه رزومه‌تان یک CV یا نامه تایید توانایی‌های‌تان باشد که مهارت و سابقه کاری شما را نشان دهد و همچنین داشتن کاورلتر که نشان دهد چرا این شغل مناسب شما است، در دید کارفرما برای استخدام‌تان تاثیر مثبت دارد.

 

شرایط ویزای کار کانادا

 تمام آن چیزی است که توسط سفارت کانادا اعلام شده است. برای درخواست ویزای کار کانادا 2024 باید شرایط زیر را داشته باشید:

۱. دعوت‌نامه معتبر:

دعوتنامه ویزای کار کانادا باید از سوی یک کارفرما، یک شرکت و یا یک موسسه ارسال شود. دعوتنامه ویزای کاری همان دعوت به همکاری و یا پیشنهاد شغلی است که در متن آن باید کلیه اطلاعات شخصی متقاضی، شغلی که در آن باید فعالیت داشته باشد و حقوق دریافتی ذکر شود. دعوتنامه ویزای کاری کانادا حتما باید توسط اداره مهاجرت به تائید برسد و فقط در شغل‌هایی که به نیروهای خارجی مورد نیاز است، معتبر می‌باشد.

۲. تائیدیه آزمون LMIA:

آزمون LMIA، یک آزمون ارزیابی نیروهای ماهر خارجی می‌باشد. توجه داشته باشید که برای تمامی شغل‌ها نیازی به انجام این آزمون نیست و در صورتی که نیاز به انجام این آزمون باشد، در متن دعوتنامه به آن اشاره می‌شود.

۳. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای کاری کانادا باید به افسران ویزای این کشور اثبات کند که شما توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت در ۱ سال را بدون نیاز به حقوق‌های دریافتی شغل جدید دارید. تمکن مالی ویزای کار کانادا باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۴. شرایط عمومی ویزای کاری کانادا:

تحصیلات، سابقه شغلی، دانش زبانی، سن، وضعیت مالی و مهارت‌های متقاضی ویزای کار کانادا 2024 در اخذ ویزا بسیار تاثیرگزار است. تحصیلات و سابقه شغلی متقاضی باید با هم مرتبط باشند. در صورتی که متقاضی مایل باشد در ایالات انگلیسی زبان کار کند، باید حداقل آیتلس ۵ جنرال ارائه کند. بهترین سن برای اقدام ویزای کار کانادا 2024 بین ۲۵ تا ۴۰ می‌باشد و این بازه سنی در هر شغلی متفاوت می‌باشد. وضعیت مالی متقاضی نیز باید به گونه‌ای باشد که توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت ۱ ساله در کانادا را بدون در نظر گرفتن حقوق دریافتی، داشته باشد.

در صورت حضور در کشور کانادا چه شرایطی برای دریافت مجوز کاری کانادا الزامی است؟

در صورتی که در کانادا هستید و قصد دریافت مجوز کاری دارید، چند مورد را باید درنظر داشته باشید.

 • شما یا همسرتان برای تحصیل به این کشور رفتید و حالا قصد دریافت مجوز کاری دارید.
 • همسرتان دارای ویزای کار باشد.
 • داخل خاک کانادا باشید و مراحل درخواست اقامت دائم که داده بودید به مرحله مشخصی رسیده باشد.
 • از طرف یک کارفرمای کانادایی درخواست کار شما تایید شده و برای بستن قرارداد کاری می‌توانید نسبت به اخذ مجوز اقدام کنید.

 

ویزای کار کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا 2024

با توجه به شرایط ویزای کار کانادا باید شرایط خود را نیز در نظر گرفته و به بهترین شکل ممکن وارد این مراحل شوید. شرایط شخص متقاضی به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز برای این ویزا هم مانند سایر ویزاهای کانادا عبارتند از پاسپورت، گواهی سلامت جسمانی و عدم سوء پیشینه، مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی معتبر، دو قطعه عکس، فرم‌های مربوط به دریافت ویزا، نامه تمکن مالی.

توجه داشته باشید که مدارکی مثل سند ملکی، شناسنامه، سند ازدواج و … نیاز به ترجمه دارند و باید توسط دارالترجمه رسمی، مهردار شوند.

مدارک تحصیلی

باید کلیه سوابق تحصیلی خود را با مهر و سربرگ رسمی به صورت ترجمه شده ارائه دهید. در صورتی که تحصیلات شما با شغل درخواستی مرتبط باشد وضعیت بهتر خواهد بود.

مدارک شغلی و کاری

سابقه کاری مرتبط با شغل درخواستی داشته باشید. هر چه سابقه کاری ارائه شده قوی تر و بهتر باشد، امتیاز برای اخذ ویزا نیز بیشتر خواهد بود. گواهی پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی و مدارک شغلی و همچنین فیش حقوقی و قرارداد کاری لازم است.

دانش زبان

با توجه به استان مورد نظر باید مدارکی را ارائه دهید. به عنوان مثال ممکن است برای اخذ ویزای کار تورنتو مجبور شوید آیلتس 7 ارائه دهید اما برای استانی مانند ساسکچوآن آیلتس 6 هم قبول می شود.

سن

بازه سنی شما در اخذ ویزا مؤثر است. شرایط سنی 18 تا 34 سال بیشترین امتیاز یعنی عدد 12 را دارد. بالای 40 سال و زیر 18 سال امتیازی ندارد. درنتیجه برای اخذ این ویزا باید حداکثر سن 35 سال باشید.

مدارک مالی

این که تمکن مالی داشته باشید و بتوانید هزینه های خود را بپردازید بسیار اهمیت دارد.

مهارت ها

مهارت هایی که بلد هستید و می توانید مدارکی معتبر برای آن ها ارائه دهید هم بسیار اهمیت دارد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای کاری کانادا

حدودا ۹ هفته کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای کار کانادا 2024 برای شما صادر می‌شود. جواب ویزای کاری کانادا به صورت PDF و در اکانت متقاضی ارسال می‌شود.

 

ریجکت ویزای کار کانادا و نحوه رفع ریجکتی و یا اعتراض آن

رایج ترین دلایل ریجکتی ویزای کاری کانادا، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان می‌باشد. دیگر دلایل ریجکت ویزای کاری کانادا به ترتیب زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در کانادا
 • ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی
 • تاریخچه سفری نامناسب
 • ارائه دعوت‌نامه غیرواقعی و یا دروغین (که ممکن است متقاضی تا ۵ سال از درخواست کلیه انواع ویزای کانادا محروم شود)

برای اعتراض به ریجکت ویزای کاری کانادا، باید درخواست خود را به یک وکیل ارائه کنید. رفع ریجکتی ویزای کار کانادا 2024 نیز به این شکل است که پس از رفع نواقص پرونده، دوباره درخواست خود را به سفارت کانادا تحویل کنید.

 

بنر تماس قصران گشت

8 دیدگاه برای ”ویزای کار کانادا 2024

 1. برای دریافت مجوز کار با جاب آفر قانونی و برای تمکن مالی چه مقدار پول به تومان نیاز هست در حساب باشد؟ با توجه به اینکه دلار رو ۴۲۰۰ در بانک ها حساب میکنن روش محاسبش چطوره؟ ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   لطفا با کارشناس بخش ویزای کانادا تماس بگیرید
   02188697080

   1. درود به شما عزیزان دلسوز من مطالعه کردم و رضایت خاص دارم ازین معلومات مفید شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *