لوگو آژانس توریستی قصران گشت

علت ریجکتی ویزای کانادا

چرا ویزای کانادا ریجکت می‌شود؟ شاید سوالی باشد که برای بسیاری از افراد پیش می آید. اگر حتی یک‌بار سفر به  کانادا را تجربه کرده‌اید لابد با این هیولای غم‌انگیز مواجه شده‌اید و یا لااقل هول و ولای رد شدن ویزای کانادا گریبان‌تان را گرفته است. ریفیوز ویزای کانادا یا همان مردودی ویزای کانادا به دلایل مختلف میتواند رخ دهد. در این مقاله مهمترین دلایل ریفیوز شدن ویزاهای کوتاه مدت کانادا را بررسی می کند.

این ترس پیرامون تصمیم‌مان هاله‌ای از ناامنی  می‌سازد و همه برنامه‌ها برای سفر و یا مهاجرت را متزلزل می‌کند. شاید اگر پیش از هر اقدام دیگری، دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را جویا شویم، راه چاره‌ای برایش پیدا کنیم و یا از احتمال وقوعش تا حد امکان پیشگیری کنیم، این هیولا کوچک و کوچک‌تر شود و مسیر صدور ویزای کانادا هموارتر گردد. اما اگر ویزای کانادا ریجکت شد، چگونه به رد شدن ویزای کانادا اعتراض کنیم؟ نحوه اعتراص به رد شدن ویزای کانادا چیست و تا چه اندازه موثر خواهد بود؟

 

علت-ریفیوز-ویزای-کانادا

 

ریفیوز شدن ویزای کانادا آخر دنیا نیست

این رشته‌ایست که سر دراز دارد. بگذارید از ابتدای رشته آغاز کنیم؛ درست آن لحظه که در حین ناباوری مطلع می‌شوید ویزای شما ریجکت شده است.  بُهت‌زده‌اید، خمشگین‌اید، احساس می‌کنید تمام رشته‌هایتان پنبه و تمام برنامه‌هایتان نقش بر آب شده است. اما چاره‌ای نیست؛ ویزای شما اکنون رد شده است و شما می‌بایست خیلی زود از بُهت، خشم و یاس عبور کنید و دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا خود را بیابید. باید کشف کنید که چرا ویزای کانادای شما رد شده است. ما در این مقاله در پی سر در آوردن از علت ریجکت شدن ویزای کانادا هستیم.

 

ریجکت شدن ویزای کانادا 

مهم نیست که ویزای شما چیست و چه سر و شکلی دارد؛ آیا از دسته ویزای تحصیلی کانادا است و یا برای ویزای کار کانادا اقدام کرده‌اید. خطر ریجکت ویزای توریستی کانادا نیز حتی می‌تواند سفر شما را تهدید کند. هر یک از این ویزاها، به همان ترتیب که مواد قانونی ویژه خود را در بر می‌گیرند، می‌توانند به چالشی‌هایی بر خورد کنند که تنها به آن ویزا بر می‌گردد. دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا با آن‌چه موجب ریجکت شدن ویزای کار کانادا می‌شود، متفاوت است. با وجود این تفاوت‌ها ما قصد داریم تنها دلایل عام و تا حدالامکان فراگیر را از نظر بگذرانیم.

ریفیوز-شدن-ویزای-کانادا 

 

دلایل ریفیوز شدن ویزای کانادا را جست و جو کنید

 این مقاله می‌تواند آغازی برای شناسایی دلایل ریجکت شدن ویزای کانادای شما باشد و یا برای مواجهه با این واقعیت محتمل آماده‌تان کند. چرا یک ویزای کانادا، به طور عام ریجکت می‌شود؟

چرا ویزای کانادا ریجکت می‌شود؟

 معمولا از 15 تا 30 مورد را به عنوان دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا بر می‌شمارند. این دلایل نیز غالبا در کشورهای پیشرفته تشابهاتی دارند . با دلایل اصلی ریجکت شدن پرونده و برطرف کردن آن دلایل متقاضی میتواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد. هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید زیرا به احتمال قریب به یقین همان نتیجه را خواهید گرفت.ما تلاش کردیم برخی از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را در یک تقسیم‌‌بندی مختصر و مفید ارائه دهم:

 • اهداف‌تان از سفر به کانادا گنگ و مبهم است

باید معلوم کنید که چرا قصد سفر کرده‌اید؛ آیا این تنها یک سفر توریستی است و یا قصد مهاجرت دارید؟ این مهاجرت خود برای چیست؟ می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های کانادا به تحصیل ادامه دهید و یا از سوی یک شرکت رسمی دعوت به کار شده‌اید؟ شاید هم قصد خوداشتغالی دارید. هر چه هست، می‌بایست هدف را برای افسر سفارت روشن سازید. اگر صرفا این یک سفر کوتاه‌مدت کاری است، تاریخ رفت و برگشت خود را معلوم کنید. ثابت کنید که در کشور محل اقامت، مثلا ایران، وابستگی‌های حرفه‌ای و یا خانوادگی‌ای دارید که هر زمان آغوش‌شان برای بازگشت شما باز است.

طبیعی است که همه این‌ها به مدارکی وابستگی دارد که شما به سفارت ارائه می‌دهید. در سفارت زبانِ مدارک و شواهد بیش از زبان شما می‌برد و نفوذ دارد. اگر مدارک شما به اندازه کافی قانع‌کننده نباشد، احتمال ریجکت شدن ویزای کانادا بالاتر می‌رود. اگر اهداف‌تان از سفر به کانادا گنگ و مبهم باشد، شما شانس زیادی برای دریافت ویزای کانادا نخواهید داشت و افسر نیز جز ریجکت شدن ویزای کانادا شما چاره‌ای نمی‌بیند.

 • مدارک‌تان ناقص است

گفتم: مدارک زبان گویای شما در سفارت است؛ مدارکی که اثبات می‌کنند شما در کشور محل اقامت، مثلا ایران، کسب و کاری دارید و به هر ترتیب در آن کشور اقامت گزیده‌اید. می‌بایست مطمئن شوید که همه مدارک مورد نیازِ سفارت را گرد آورده‌اید و مو لای درزِ مدارک گردآوری شده نمی‌رود. ارائه مدارک به صورت کامل شرط موافقت با درخواست شماست. اگر مدارک‌تان به اندازه کافی گویا نیست، روند دریافت ویزا با مشکل جدی مواجه و فرار از تله ریجکت شدن ویزا غیرممکن می‌شود. مدارکی را که چه در فهرست اسناد درخواست شده آمده و چه در مصاحبه از شما خواسته‌اند، در مهلت تعیین شده ارائه دهید. می توانید از مشاورین ما در این زمینه کمک بگیرید.

VisaCanada

 •  از پس مخارج سفر خود به کانادا بر نمی‌آیید

دولت مرکزی کانادا هیچ خوش ندارد که از میهمانان آویزان پذیرایی کند. به همین سبب نیز است که به تناسب با هدف شما از سفر میزان درآمدتان را می‌سنجد. مثلا هنگام مهاجرت به کانادا شما می‌بایست ثابت نمایید که از پسِ هزینه زندگی در کانادا بر می‌آیید و تمکن مالی دارید.

اگر فاقد تمکن مالی باشید، در جا، ریجکت خواهی شد. پس بهتر است تا می‌توانید افسر سفارت را پیرامون وضعیت مالی خود قانع کنید؛ نه تنها شما بلکه، اگر دعوت‌نامه‌ای در کار است، میهمان‌تان نیز باید از تمکن مالی برخوردار باشد.همه این موارد در ارائه مدارکی که به سفارت‌خانه ارائه می‌دهید، روشن خواهند شد. در این مورد حسابی تحقیق و مدارک مورد نیاز را جفت و جور کنید.

 • شما احتمالا برای دولت کانادا دردسرساز خواهید بود

از جمله این موارد تمکن مالی متقاضی است. اگر متقاضی از پسِ هزینه سفر بر نیاید، بی‌برو و برگرد ریجکت خواهد شد. اما پاره‌ای دیگر از موارد نیز هستند که در زیرمجموعه اشکالات امنیتی قرار می‌گیرد. این اشکالات امنیتی عبارتند از سو سابقه در سفرهای قبلی به کانادا و یا کشور جز این، نقض حقوق بشر، سفر به جهت راه‌اندازی کسب و کارهای غیرقانونی، مشارکت در اقدامات جاسوسی، مشارکت در اعمال تروریستی، نسل‌کشی و یکی دو جین از این موارد که اگر هر یک از آن‌ها بر افسر سفارت کانادا در زمان وقت سفارت کانادا آشکار شود، ویزای شما ریجکت خواهد شد.اما تنها مسائل امنیتی و اقتصادی نیستند که افسر را به ریجکت شدن ویزای کانادا مجاب می‌کند؛ بلکه سلامت شما نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر بیماری احتمالی شما سلامت و امنیت عمومی کانادا را به خطر می‌اندازد، افسر سفارت از تایید ویزای شما خودداری خواهد کرد.

 • ریفیوز (Rufus) ویزای تحصیلی کانادا

معمولا در هنگام ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی متن این چنین دریافت میکند:

بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا متقاضی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش پس از تحصیل در کانادا را نشان دهد. شما باید به ویزا آفیسر نشان دهید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون هستید و همچنین باید اثبات کنید که دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه های شهریه و هزینه های زندگی خود در کانادا هستید. پس از بررسی دقیق تمامی مدارکی که برای ما ارسال کردید، بنده قانع نشدم که شما واجد شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشید. به همین دلیل ویزای تحصیلی شما را مردود اعلام میکنم. دلیل این تصمیم به خاطر یکی یا چند مورد از موارد زیر است:

  • شما اثبات نکردید که دارای بودجه کافی برای تحصیل در کانادا و زندگی و بازگشت به کشور خود هستید.
  • شما مرا قانع نکردید که پس از اتمام دوره کانادا را ترک خواهید کرد.
  • شما تمام مدارک را ارسال نکرده اید.
  • بر اساس مدارک و فرم های ارسالی من قانع نشدم که شما همه موارد را به درستی تکمیل کرده باشید.
  • برنامه تحصیلی شما.
  • پیوند های شما با کشور مبدا.

راه‌حل را پیدا کنید

اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی یا گرفتن ویزای توریستی کانادا را دارید، بهتر است قبل از اقدام با کارشناسان مشورت کنید. بسیاری از متقاضیان برای اینکه هزینه وکیل یا مشاور مهاجرت را پرداخت نکنند، بدون داشتن اطلاعات کافی درخواست ویزا صادر میکنند و با گرفتن نامه ریجکتی نا امید مشوند.. هر ویزا، نیاز به یک سناریو دقیق دارد که تمامی جزئیات آن با فکر و برنامه ریزی باشد.

آن‌چه به عنوان دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا به صورت مختصر و مفید در این یادداشت آمد، تنها به دلایل عام و فراگیر اشاره دارد اگر نه، همان‌گونه که به اندازه همه آدم‌های دنیا راه‌های قانونی برای سفر به کانادا وجود دارد، دلایل پیدا و ناپیدای دیگری نیز هست که هر یک می‌توانند علت ریجکت شدن ویزای کانادا باشند. شما ناچارید افسر سفارت را به هر روی راضی نگه دارید. اگر ویزایتان ریجکت شده است، دلایل را بررسی و بعد مراتب اعتراض به ریجکت شدن ویزای کانادا را اعلام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *