کشور ایسلند شمالی ترین کشور قاره اروپا و کشوری کاملا جزیره ایست که در اقیانوس اطلس واقع شده است، این کشور در منطقه شینگن واقع شده است و برای سفر به آن باید ویزای ایسلند که جزو شینگن است را دریافت کنید.

با وجود اینکه آب و هوای این کشور سردسیر است، اما دارای آتشفشان های بسیاری نیز می باشد که تقابل آتش و یخ باعث خلق جلوه هایی بی نظیر در این کشور شده است.

ایسلند برای سال های متمادی مستعمره پادشاهان نروژ و دانمارک بوده است، در اوایل قرن نوزدهم ایسلند از دانمارک جدا شده و به عنوان کشوری مستقل اعلام حضور کرد. مردم ایسلند باقی مانده از نسل وایکینگ ها هستند.

آب وهوای ایسلند سرد و قطبی است و جریان های گلف استریم باعث افزایش نسبی دما و جلوگیری از یخبندان می شود. ایسلند دارای جاذبه های فراونی است که این جزیره را به مقصدی بی نظیر برای گردشگران تبدیل کرده است. برای سفر به ایسلند باید ویزای شینگن دریافت کنید که در ادامه چگونگی آن را توضیح می دهیم.

ویزای ایسلند

ویزای ایسلند

همانند سایر کشورهای حوزه شینگن، با دریافت ویزای ایسلند می توانید در بازه 180 روز، 90 روز در این کشور و یا سایر کشورهای عضو حوزه شینگن حضور داشته باشید.

البته در رابطه با ویزای شینگن ایسلند ممکن است مدت ویزا با توجه به مدت و برنامه سفر شما صادر شود.

ویزای ایسلند در انواع گوناگون صادر می شود:

ویزای کوتاه مدت غیر خانوادگی: این نوع ویزا از نوع ویزای کوتاه مدت است و اعتبار آن 90 روز است و برای اهدافی مانند شرکت در یک نمایشگاه تجاری، یا جهت بازدید از کشور ایسلند درخواست شود. وجود دعوتنامه در کنار سایر مدارک برای دریافت ویزای ایسلند نقش موثری دارد.

ویزای دیدار از اقوام ایسلند: در این نوع ویزا که برای دیدار از اقوام صادر می شود وجود دعوتنامه تاثیر زیادی دارد. مدت زمان اعتبار ویزا با توجه به مدتی است که در دعوتنامه شما ذکر شده و اقامت بیش از حد در این کشور مجاز نیست.

وقت سفارت ایسلند

ایسلند در ایران دارای سفارتخانه فعال نیست و امور مربوط به صدور ویزا توسط کارگزاری وی اف اس دانمارک انجام می شود. ویزای ایسلند معمولا به صورت چندبار ورود و کوتاه مدت و با اعتبار 90 روز در بازه زمانی 180 روز صادر می شود. معمولا 20 تا 30 روز بعد از درخواست ویزا نتیجه به شما اعلام می شود. ویزای ایسلند دارای وقت مصاحبه نیست و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به وی اف اس مراجعه کنید.

ویزای ایسلند

شرایط دریافت ویزای ایسلند

مانند دریافت هر ویزای دیگری برای دریافت ویزای ایسلند هم باید دارای شرایطی باشید که از مهمترین آنها موارد زیر است:

دعوتنامه

یکی از مواردی که دریافت ویزای ایسلند را سهل می کند ارائه دعوتنامه است، دعوتنامه می تواند از سوی یک دوست، خانواده و یا برگزار کننده نمایشگاهی باشد که قصد شرکت در آن را دارید. در دعوتنامه باید مدت اقامت و تاریخ سفر شما تعیین شود.

تمکن مالی

برای سفر به ایسلند مانند اغلب کشورها باید تمکن مالی ارائه دهید و به این وسیله عنوان کنید که می توانید از عهده مخارج سفر خود برآیید. تمکن مالی از طریق گردش حساب و اسناد ملکی و فیش های حقوقی قابل اثبات است. یکی از مهمترین دلایل عدم موافقت با صدور ویزا عدم اطمینان افسر بررسی کننده پرونده از توانایی شما در هزینه های سفر است.

گردش حساب

علاوه بر دعوتنامه تعداد تراکنشات چند ماه اخیر برای دریافت ویزای شینگن ضروری است. گردش حساب و تمکن مالی را می توانید از بخش ارزی بانک و به زبان انگلیسی دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ایسلند

برای دریافت ویزای ایسلند فراهم کردن مدارک زیر الزامیست. دقت داشته باشید که مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و به تایید دادگستری و امور خارجه نیز برسد.

 • مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای ایسلند مورد نیاز است:
 •  فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایسلند
 •  پرینت برگه تعیین وقت سفارت
 •  اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی ( با تاییدات دادگستری و امور خارجه)
 •  اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی ( با تاییدات دادگستری و امور خارجه)
 •  گردش حساب و تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • واچر هتل
 •  رزرو بلیط رفت و برگشت
 •  دعوتنامه در صورت وجود
 •  بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو
 •  اصل و ترجمه گواهی شغلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 •  اصل و ترجمه فیش های حقوقی و حکم کاری

ریجکتی ویزای ایسلند

مانند سایر ویزاها ممکن است با اعطای ویزای ایسلند به شما موافقت نشود. از عمده ترین دلایلی که باعث ریجکتی ویزای شینگن می شود موارد زیر است:

 • عدم اطمینان افسر از بازگشت شما به کشورتان بعد از مدت ویزا
 • عدم اطمینان از پرداخت هزینه های سفر و مدت اقامت در ایسلند
 • ارائه مدارکی غیر واقعی و جعلی و نقص در مدارک
 • بیمه مسافرتی نامعتبر

ویزای ایسلند

رفع ریجکتی ویزای ایسلند

چیزی به نام رفع ریجکتی ویزای شینگن وجود ندارد. 6 ماه بعد از اعلام ریجکتی و با رفع کردن نواقص پرونده می توانید برای دریافت ویزای ایسلند مجدد درخواست دهید. البته می توانید یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در آن توضیحات خود را در خصوص پرونده ارائه دهید.

سفارت ایسلند در ایران

همانطور که گفته شد سفارت ایسلند در ایران فعالیت ندارد و برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزا باید به کارگزاری VFS کشور دانمارک در ایران و یا آنکارا و استانبول مراجعه کنید.

بهتر است چندماه قبل از تاریخ سفر خود اقدامات لازم برای دریافت ویزای ایسلند را انجام دهید تا درصورتی که روند صدور ویزا با تاخیر مواجه شد به مشکل بر نخورید. وقت سفارت ایسلند مصاحبه ندارد و فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید حاضر شوید.

جهت دریافت ویزای ایسلند و ویزای شینگن با قصران گشت همراه باشید.