iceland 45

ایسلند

کشور جزیره ای و واقع در اقیانوس اطلس است. کشوری که از نظر موقعیت های زمین شناسی و طبیعی کاملا متناقض است.

یخچال های طبیعی درخشان و فراوان مانند یخچال واتنا (Vatnajökull ) که بزرگترین دریاچه در اروپاست زیبایی های این جزیره را دوچندان کرده است.

آبفشان‌های داغ، باعث ایجاد گرما در منطقه شده که امکان کشاورزی را در تمام طول سال فراهم می‌کنند. گلف استریم دریایی آب و هوای معتدلی را برای کشوری که در شمالی ترین نقطه زمین قرار دارد ایجاد کرده است.

ایسلند بیش از 1000 سال پیش و در دوران شناخت وایکینگ ها تأسیس شد و جمعیت آن ترکیبی نورس و سلتیک ساکن بود.

بزرگترین و مهمترین شهر این کشور ریکیاویک است. اغلب جمعیت این کشور در جنوب غرب جزیره ساکن هستند.

ایسلند

آب و هوای کشور ایسلند

کشور ایسلند کمی پایین تر از مدار قطبی واقع شده و آب و هوای سرد و قطبی دارد. اما ورود جبهه های معتدل از سرمای هوا در آنجا کاسته است. همچنین جریان های گلف استریم با ورود به این کشور باعث افزایش تقریبی دمای هوا و جلوگیری از یخبندان های طولانی می شود. به طور کلی تقابل آتشفشان و یخ را در این منطقه شاهد هستیم.

اگر درباره ویزای ایسلند اطلاعات بیتری میخواهید به این لینک مراجعه کنید.

فرهنگ مردم در ایسلند

کشور ایسلند تقریبا آخرین کشور در اروپا است که به استقلال رسیده است. مردم در این کشور به زبان ایسلندی صحبت می کنند. اغلب مهاجران در این کشور نژاد ژرمن دارند و مسیحی هستند. کشور ایسلند تا قرن 20 ام کشوری تقریبا فقیر بوده اما در سال های اخیر با تمرکز بر بخش ماهیگیری توانسته از این طریق درآمد زیادی را کسب کنند. نرخ جرم و جنایات در این کشور بسیار پایین است و در لیست کشورهای امن قرار دارد. جالب است اگر بدانید نیروهای پلیس در این کشور مسلح نیستند. در ایسلند برابری اجتماعی حرف اول را می زند و اختلاف درآمد چندانی میان طبقات اجتماعی وجود ندارد.

شهرهای مهم کشور ایسلند

شهر ریکیاویک

پایتخت و مهمترین شهر این کشور است. اغلب دانشگاه ها و مراکز تجاری در ریکیاویک واقع شده است. دانشجویان و مهاجرانی که ایسلند را برای زندگی انتخاب کرده اند اغلب در این شهر ساکن هستند.

شهر بندری آکوریری با طبیعت بکر و بی نظیرش یکی دیگر از شهرهای مهم کشور ایسلند است. آب و هوای این شهر سرد و گاهی یخبندان است اما تابستان های خنک دارد. در مرکز شهر کلیسای آکوریری متعلق به سال 1940 دارای پنجره‌های شیشه‌ای رنگی است و تاریخ مسیحیت ایسلندی را به تصویر می‌کشد.

هوساویک شهری که با تنوع گونه های بسیاری از جانواران آبی باعث جذب گردشگران بسیاری شده است. هوساویک بزرگترین شهر در قسمت شمال شرقی است.

شهر سیوسیفیور شهری پر تپه، و پر آبشاری است. حوض هایی خاص که فقط مخصوص این شهر هستند در قسمت هایی از سیوسیفیور دیده می شود.

ایسلند

جاذبه های گردشگری 

کشور ایسلند در منطقه شینگن واقع شده است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن ایسلند را دریافت کنید. اغلب افراد به منظور توریستی به این کشور سفر می کنند و  ویزا را دریافت می کنند.

دریاچه آبی گرینداویک | Grindavík

این دریاچه که بیشتر شبیه به یک چشمه آب گرم است، اکثر افراد را برای داشتن تجربه ای بی نظیر در حمام آب گرم به خود جذب می کند. آبی که از این چشمه می جوشد با دمای 37 تا 39 درجه است و برای سلامتی بسیار مفید می باشد.

در کنار این چشمه آب گرم فروشگاهی برای فروش محصولات مراقبت پوست و زیبایی قرار دارد که می توانید خریدی بی نظیر را تجربه کنید.

آبشار Seljalandsfoss

Seljalandsfoss یکی دیگر از آبشارهای محبوب در کشور ایسلند است.  شاید باور نکنید اما این فرصت را دارید که از پشت آبشار حرکت کنید. اتفاقی که شاید در هیچ جایی از دنیا با آن مواجه نشوید.

Seljalandsfoss، با ارتفاع حدود ۶۰ متر بالاتر از صخره های آتشفشانی قرار دارد.

آبشار اسوارتیفوس

گفتیم ایسلند به خاطر آبشارهایش شهور است، اسوارتیفوس یکی از عجیب ترین و در عین جال زیباترین آبشارهای کشور ایسلند است که به توسط یک  ستون شش ضلعی که همانند لوله هایی بزرگ از بالا آویزان هستند احاطه شده است. آبشار اسوارتیفوس نامش را که به معنی آبشار سیاه است از نام این ستونها گرفته است. این  آبشار در پارک ملی Vatnajökul و در جنوب شرقی ایسلند واقع شده است.

ساحل Breidavik

به طور قطع می توان گفت که ساحل Breidavik زیباترین ساحل ایسلند است. صخره های ناهمواری در ساحل این آبشار قرار دارد که با شن و ماسه هایی طلایی پوشیده شده است. علاقه مندان به کمپینگ می توانند  ساعت های طولانی حتی در طول مدت شب در سواحل این آبشار اقامت داشته باشند. آبشار Breidavik نزدیک به صخره پرنده قرار دارد . این صخره خانه میلیون ها پرنده و از گونه های مختلف و نایاب است. به یادماندنی ترین عکس های خود را در این منطقه و در نار پرندگان می توانید بگیرید. آنها اصلا از شما نمی ترسند.

ایسلند

موزه فضای باز آربائر

شهر ریکیاویک دارای موزه ای فراوانی است، که یکی از انها موزه آربائر است. این موزه شرحی است بر چگونگی زیست و زندگی مردم از گذشت تا کنون.

سابق بر این اینجا فقط یک مزرعه بود. اما بعدها به نوعی موزه مردم شناسی تبدیل شد. حتی نوع لباس پوشیدن و چگونگی زندگی کردن مردم در زمان های گذشته تا کنون به چه طریق زندگی می کرده اند.