لیختن اشتاین کشوری سرسبز و کوچک واقع در قاره اروپاست. طبیعت این کشور بی نظیر و مثال زدنی است، قرار داشتن رشته کوه آلپ در شرق این کشور یکی از دلایل آب و هوای خوب و طبیعت بی نظیر این کشور است. همسایگان لیختن اشتاین، اتریش و سوئیس هستند که آنها هم از طبیعتی مثال زدنی برخوردارند.

رود راین از بخشی از این کشور عبور می کند که  باعث ایجاد آب و هوایی معتدل در کشور شده است. پایتخت و مهمترین شهر لیختن اشتاین فادوتس است.

در سالهای اخیر گردشگران بسیاری برای بازدید به این کشور سفر کرده اند. بخش گردشگری در لیختن اشتاین توسط دولت حمایت های بسیاری شده  است. لیختن اشتاین یکی دیگر از کشورهای عضو حوزه شینگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید.

Liechtenstein visa 2

ویزای لیختن اشتاین

مانند سایر کشورهای عضو حوزه شینگن برای سفر به این کشور هم باید اقدام به دریافت ویزای شینگن لیختن اشتاین نمایید. اغلب برای ویزای توریستی این کشور درخواست می دهند. با دریافت ویزای توریستی این کشور در مدت زمان 180روز، 90 روز می توانید در آن حضور داشته باشید.

ویزای لیختن اشتاین هم در دو صورت ویزای کوتاه مدت  تایپ C و ویزای بلند مدت – تایپ D  صادرمی شود.

با دریافت ویزای یکبار ورود (سینگل) تایپ C، فقط برای یک بار می توانید به لیختن اشتاین سفر کنید و بعد از خروج از این کشور نمی توانید مجدد به آن و بدون دریافت ویزا سفر مجدد داشته باشید. همانطور که مشخص است این ویزا برای یکبار ورود به این کشور صادر شده است.

 با دریافت ویزای دوبار ورود (دابل)  – تایپ C می توانید تا پایان اعتبار ویزا دوبار به این کشور سفر کنید.

ویزای چند بار ورود (مولتیپل) – تایپ C، دریافت این ویزا به دارنده آن این امکان را می دهد تا برای تعداد نامحدود و تا پایان مدت ویزا به کشورهای عضو حوزه شینگن سفر کنید و به دفعات از این منطقه خارج و دوباره ورود کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای لیختن اشتاین

برای دریافت ویزای شینگن لیختن اشتاین فراهم کردن مدارک زیر ضروری است، تمامی مدارک باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شود:

فرم تکمیل شده درخواست ویزا، پرینت و امضا شده

برگه پرینت شده تعیین وقت سفارت لیختن اشتاین

اسناد ملکی –  اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

مدارک هویتی – اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

ارائه دعوتنامه در صورت وجود

بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

واچر و رزرو  هتل

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

تمکن مالی و گردش حساب

برنامه سفر یا کاور لتر

شرایط دریافت ویزای لیختن اشتاین

برای اخذ ویزای لیختن اشتاین باید دارای شرایطی باشید که مهمترین آنها عبارتند از:

تمکن مالی

با ارائه دعوتنامه اثبات می کنید که توانایی کافی برای هزینه های سفر خود را دارید و در طی مدت سفر سربار دولت نخواهید بود. تمکن مالی از طریق اسناد ملکی، فیش های حقوقی و مانده حساب بانکی قابل اثبات است.

گردش حساب

یکی از شرایط دریافت این ویزا گردش حساب شماست. به این منظور باید گردش حساب چند ماه اخیر خود را ارائه دهید. منظور از گردش حساب ویزا میزان مبالغ ورودی و خروجی است.

دعوتنامه

در صورتی که از سوی یکی از اقوام خود و یا نهادی برای حضور در این کشور دعوت شده اید، ارائه دعوتنامه در کنار سایر مدارکتان می تواند در دریافت ویزا موثر باشد.

ویزای لیختن اشتاین

وقت سفارت لیختن اشتاین

لیختن اشتاین در ایران دارای سفارتخانه نمی باشد و باید درخواست خود را به سفارت آلمان ارائه دهید. به این منظور باید از طریق سایت سفارت آلمان برای دریافت وقت سفارت درخواست دهید. حدودا بین 90 تا 120 روز زمان میبرد تا به درخواست شما رسیدگی شود و برای شما وقت صادر شود.

در روزی که برای شما تعیین شده با در دست داشتن مدارک خود در سفارت حضور پیدا کنید.

آدرس سفارت آلمان: تهران، خیابان فردوسی، پلاک 324 است.

مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزای لیختن اشتاین

معمولا 21 روز یا 3 هفته بعد از ارائه درخواست، جواب آن به شما و از طریق ایمیل اعلام می شود. برای دریافت ویزا با در دست داشتن مدارک و پاسپورت می بایست به کنسولگری آلمان مراجعه کنید.

ریجکتی ویزای لیختن اشتاین

در صورتی که دارای شرایط درخواست شده نباشید یا از نظر افسر بررسی کننده پرونده صلاحیت لازم برای سفر به این کشور را نداشته باشید ویزای شما رد یا به اصطلاح ریجکت می شود.

دلایل زیر ممکن است منجر به ریجکتی ویزای شما شود:

عدم اطمینان افسر از بازگشت شما به کشورتان بعد از اتمام مدت ویزا

عدم ارائه تمکن مالی کافی و عدم اطمینان افسر از اینکه توانایی لازم برای پوشش هزینه های خود در مدت سفر را دارید

بیمه نامه مسافرتی نامعتبر

عدم ارائه برنامه سفر دقیق

عدم همخوانی مدارک ارائه شده با هدف از سفر

رفع ریجکتی ویزای لیختن اشتاین

با گذشت 6 ماه بعد از ریجکتی ویزا می توانید با رفع کردن نواقص پرونده دوباره برای دریافت ویزای شینگن درخواست دهید.

بهتر است در این مدت سابقه سفر خود را قوی تر کنید. تمکن مالی خود را بالا ببرید و اگر در مدارک نقص یا مشکلی بود برطرف کرده و دوباره برای اخذ ویزای لیختن اشتاین درخواست دهید.