ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

دانش آموزان بین المللی که از دانشگاه ها یا موسسات این کشور فارغ التحصیل می شوند می توانند تا 3 سال پس از اتمام تحصیل در کانادا مشغول به کار شوند. در صورت تداوم  به کار و دارا بودن شرایط متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت نماید. برای اینکه ویزای کار پس از تحصیل در کانادا را دریافت کند و مشغول به کار شود باید مجوز کار پس از تحصیل دریافت کند. در صورتی که فردی بتواند این مجوز را دریافت نماید مجاز است برای هر کافرمایی در هر استان و هر میزان که مایل است و به توافق رسیده است مشغول به کار شود.

اجازه کار پس از تحصیل در کانادا یا Post Graduate Work Permit به متقاضی  کار و اقامت در کانادا این امکان را می دهد که تا سقف 3 سال در این کشور مشغول به کار شود.  این مجوز کار در اختیار همه فارغ التحصیلان قرار نمی گیرد و بهتر است از پیش بررسی کنید که واجد شرایط دریافت این مجوز  هستید یاخیر. مجوز کار پس از تحصیل بین 8 ماه تا 3 سال اعتبار دارد و فرد می تواند در حرفه و تخصصی که مایل است مشغول به کار شود.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا یا PGWP یکی از انواع ویزاهاست که دارنده ویزای تحصیلی کانادا پس از اتمام مدت تحصیل می تواند آنرا اخذ کرده و به این ترتیب در کانادا مشغول به کار شود.

برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل دارا بودن مدارک زیر الزامیست:

 • مدارک پایان تحصیل یا دوره
 • ریز نمرات مقاطع قبل
 • استادی پرمیت
 • گذرنامه معتبر
 • تکمیل فرم های مربوطه

شرایط مورد نیاز برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

 برای دریافت PGWP باید دارای شرایطی باشید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • سن بالای 18 سال
 • سپری کردن دوره تحصیلی بیشتر از 8 ماه در کانادا
 • دارا بودن ویزای تحصیلی معتبر
 • ارائه درخواست 180 روز پس از فارغ التحصیلی
 • عدم استفاده از PGWP در سال های گذشته
 • وضعیت اقامت متقاضی در طول مدت تحصیل در کانادا باید به طور شفاف مشخص باشد

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

طول مدت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

زمان اعتبار مجوز PGWP به مدت زمان تحصیل بستگی دارد، فرد متقاضی ممکن است در یکی از حالات زیر قرار داشته باشد:

در صورتی که مدت زمان تحصیل کمتر از 8 ماه باشد این مجوز برای شما صادر نمی شود.

اگر طول تحصیل شما بین 8 ماه تا 2 سال و به طور تمام وقت باشد مدت اعتبار PGWP بسته به میزان مدت زمان تحصیلتان خواهد بود.

اگر زمان تحصیل شما بیشتر از 2 سال باشد اعتبار مجوز کار شما تا 3 سال است.

و در صورتیکه دوره های تحصیلی متنوع و متعددی را در کانادا سپری کرده باشید اعتبار مجوز کار شما تا 3 سال است.

خلاصه طول مدت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا در جدول زیر آورده شده است:

مدت طول تحصیل مدت زمان مجوز کار
کمتر از 8 ماه عدم صدور مجوز کار
بین 8 تا 24 ماه صدور مجوز کار به اندازه طول تحصیل
24 ماه و یا بیشتر حداکثر تا 3 سال
گذراندن بیش از 1 برنامه تحصیلی تا بیبشتر از 3 سال

بنابر مطالب بالا مجوز کار پس از تحصیل به مدت زمان و طول دوره تحصیل متقاضی وابسته است. در صورتی که دوره تحصیل کمتر از 8 ماه باشد به وی مجوز تحصیل تعلق نمیگیرد. می توان گفت بسته به مدت زمان تحصیل مجوز کار صادر میشود. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در نهایت مجوز کار پس از تحصیل در کانادا بیشتر از 3 سال نخواهد بود.

مهلت اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل

دولت کانادا مهلت اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل را 180 روز اعلام کرده است. بدین معنی که از اولین روز پس از فارغ التحصیلی متقاضی تا 180 روز مهلت دارد تا برای ویزای کانادا، ویزای کار پس از تحصیل اقدام نماید.

دقت داشته باشید که هنگام درخواست ویزای کار بعد از تحصیل باید استادی پرمیت( مجوز تحصیل) به طوری که تاریخ اعتبار آن نگذشته باشد داشته باشید.

ممکن است اعتبار مجوز تحصیل شما قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل به اتمام رسیده باشد در این صورت باید برای ویزیتور ریکورد ( به جهت حضور بیشتر در کانادا) درخواست بدهید و یا کانادا را ترک کرده و برای ویزای کار پس از تحصیل اقدام نمایید.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

انقضای استادی پرمیت پیش از PGWP

در صورتی که ویزیتور رکورد دریافت نکرده باشید و استادی پرمیت شما هم منقضی شده باشد، تنها 90 روز زمان دارید تا برای PGWP درخواست دهید.

در این حالت وضعیت شما دوباره به حالت دانشجو تغییر پیدا می کند. به این منظور باید برای PGWP به صورت آنلاین درخواست دهید و مبلغ 225 دلار نیز پرداخت کنید.

آیا می توانم پس از تحصیل در کانادا مشغول به کار شوم؟

در پاسخ این سوال باید گفت بله. امکان کار پس از تحصیل در کانادا فراهم است و این مسئله با ویزای کار پس از تحصیل در کانادا امکان پذیر میباشد. به این ترتیب که پس از گذراندن مدت تحصیل متقاضی برای دریافت ویزای کاری درخواست می دهد. اعتبار این ویزا تا 3 سال است و با دارا بودن آن می توانید به کار در کانادا مشغول شوید.

هنگامی که تحصیل شما در کانادا به پایان می رسد و پس از اخذ مدرک تحصیلی تا 6 ماه زمان دارید تا برای اخذ اقامت و مجوز کاری پس از تحصیل در کانادا درخواست دهید. ویزای کاری به متقاضی امکان دریافت اقامت در کانادا پس از پایان مدت مجوز و در نهایت مهاجرت به کانادا را می دهد.

 

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *