قطعا بارها شنیده اید که برای سفر به اروپا و دریافت ویزای شینگن و ویزای کانادا و یا سفر به آمریکا باید دارای سابقه سفر یا تراول هیستوری باشید  اما اینکه تراول هیستوری دقیقا چیست و سفر به چه کشورهایی به پاسپورت شما اعتبار می بخشد و یا برعکس تراول هیستوری نامناسب  چه تاثیری دارد، موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

تراول هیستوری چیست؟

به تعداد سفرهایی که شما در گذشته رفته اید سابقه سفر و یا تراول هیستوری می گویند. در واقع تعداد کشورهایی که مهر ویزای آنها در پاسپورت شما خورده است، نشاندهنده سابقه سفر های شماست. زمانی که در سفارت مدارک شما توسط افسر چک می شود به پاسپورت شما و سابقه سفرتان اهمیت ویژه ای داده می شود.

تعدد ویزاهای گذشته نشاندهنده این است که شما فردی خوش سفر و البته خوش قول هستید و بعد از اتمام مهلت ویزاهای قبلی به کشور خود باز گشته اید. اما هر سفری هم به عنوان سابقه سفر خوب در نظر گرفته نمی شود!

تراول هیستوری نامناسب

تراول هیستوری نامناسب برای دریافت ویزای شینگن، کانادا و یا آمریکا

بحث تحریم مدتی است که در میان برخی از کشورها مطرح است. برخی از کشورها از جمله آمریکا و کانادا تعدادی سازمان و کشور را در لیست تحریم های خود قرار داده اند و از ورود افراد وابسته به این نهادها جلوگیری می کنند.

طبیتا اگر متقاضیِ دریافت ویزای شینگن پیش از درخواست برای دریافت ویزای این کشور به یکی از کشورهایی که از سوی این منطقه تحریم است یا دارای روابط دیپلماتیک خوبی با هم نیستند سفر کند، و تراول هیستوری نامناسب به وجود آید در دریافت ویزای شینگن خود دچار مشکل خواهد شد.

سفر به کشورهایی مانند عراق، سوریه و لبنان می تواند دریافت ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای آمریکای شما را به خطر اندازد.

البته این امر قطعی نیست اما در مواردی مشاهده شده است که متقاضی دریافت ویزای کانادا یا ویزای سوئیس که سابقه سفر به کشورهایی مانند سوریه و عراق را داشته است در دریافت ویزای خود دچار مشکل شده است و این یعنی تراول هیستوری نامناسب .

چطور یک سابقه سفر خوب برای اخذ ویزای شنگن، کانادا و یا آمریکا بسازیم؟

همانطور که گفتیم سفر خوب است اما نه هر سفری!  پیش از جمع آوری تراول هیستوری برای خود بهتر است از لیست تحریم ها و کشورهای ممنوعه از دید کانادا، آمریکا و کشورهای حوزه شینگن مطلع شوید تا تراول هیستوری نامناسب برای شما محاسبه نشود.

بهتر است برای قوت بخشیدن به سابقه سفر خود با کشورهایی شروع کنید ویزای فرودگاهی Visa on arrival صادر می کنند، همچنین می توانید از کشورهایی که در همسایگی ایران قرار دارند شروع کنید. سفر به کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، آذربایجان می توانند گزینه های خوبی برای ایرانیان باشد.

بعد از آن به کشورهایی سفر کنید که ویزای آنها اعتبار بالایی به پاسپورت شما می بخشد. به کشورهایی مانند سنگاپور و ژاپن سفر کنید. دریافت ویزا از کشورهایی این چنینی اعتبار پاسپورت و البته اعتبار خودتان را به عنوان فردی خوش سفر بالا می برد.

سعی کنید 5 تا 6 سفر بروید و سابقه سفر خوبی برای خود فراهم کنید و بعد برای دریافت ویزای شینگن، ویزای کانادا و ویزای آمریکا اقدام نمایید.

تراول هیستوری نامناسب

سایر شرایط دریافت ویزای شینگن و ویزای کانادا

علاوه بر تراول هیستوری متقاضی دریافت ویزای شینگن و یا کانادا و یا سفر به امریکا باید مدارک لازم برای دریافت ویزا را داشته باشد. پیش از اقدام برای دریافت ویزا مدارک خود را اماده کنید و از تکمیل و صحت آنها اطمینان داشته باشید.

زیرا یکی از دلایل ریجکتی ویزای شینگن کامل نبودن مدارک یا جعلی بودن آنهاست. همچنین متقاضی باید تمکن مالی کافی جهت تامین هزینه های سفر خود ارائه دهد.

از مهمترین مدارک برای دریافت ویزا:

  • اسناد هویتی ( شناسنامه، پاسپورت)
  • مدارک مالی( فیش های حقوقی)
  • تمکن مالی و گردش حساب
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • اسناد ملکی و مالی

قابل ذکر است که دعوتنامه یکی از مدارکی است که می تواند در دریافت ویزای کانادا یا ویزای شینگن موثر باشد. البته وجود آن ضروری نیست، اما ارائه آن نقش مهمی در در اخذ ویزا دارد.

چرا سابقه سفر مهم است؟

زمانی که در سفارت برای مصاحبه حاضر می شوید یا به طور کلی مدارک شما مورد بررسی قرار میگیرد در صورتی که مشاهده شود هیچ سابقه سفری نداشته اید و حالا قصد سفر به کشوری مانند آمریکا را دارید اعتماد کردن به کیس شما از سوی افسر کمی سخت صورت می گیرد.

 اما درصورتی که دارای سابقه سفر باشید و تراول هیستوری نامناسب ندارید، به اثبات می رسانید که اهل سفر هستید و در زمانی که مدت ویزای شما به پایان می رسد به کشور خود باز خواهید گشت.

تراول هیستوری نامناسب

در صورت عدم سابقه سفر چه کنیم؟

همانطور که گفته شد تراول هیستوری مناسب، نقش مهمی در دریافت ویزا دارد اما اگر فاقد سفر و دریافت ویزا هستید به شما پیشنهاد می کنیم به صورت گروهی سفر کنید. برای سفر به صورت گروهی می توانید اقدام به دریافت تور نوروزی 1402، تور کانادا، تور سوئیس و یا تور فرانسه نمایید.

برای سفر به صورت گروهی همان مدارک ویزا را باید فراهم کنید به اضافه ی مبلغی به عنوان ضمانت بازگشت از سفر.

برای اخذ انواع تورهای اروپایی می توانید با قصران گشت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *