فرم آنلاین ویزای انگلیس – اولین گام برای اخذ هر نوعی از ویزا برای هر کشوری پر و تکمیل کردن فرم مربوط به درخواست ویزا است. برای ورود به تمامی کشورها حتی کشورهای عضو حوزه شینگن نیز باید فرم درخواست ویزا را پر نمایید. فرم های مربوط به اخذ ویزا معمولا در سایت سفارت کشور مورد نظر وجود دارد یا میتوانید با مراجعه حضوری به سفارتخانه آن را دریافت کنید. هر سفارتخانه ای فرم مخصوص به خود را دارد، اما کشورهای عضو حوزه شینگن از فرم واحدی استفاده می کنند.

برای ورود به کشور انگلیس نیز مانند سایر کشورها باید Application form یا فرم آنلاین ویزای انگلیس را پر کنید. برای درخواست ویزای انگلیس متقاضیان باید فرم آنلاین ویزای انگلیس را دریافت و به دقت تکمیل نمایند. اما فرم آنلاین شامل چه اطلاعاتی می شود؟

در ادامه به توضیح این موضوع می پردازیم. با قصران گشت همراه باشید.

فرم آنلاین ویزای انگلیس شامل چه اطلاعاتی می شود؟

قبل از دریافت وقت انگشت نگاری از طریق سایت سفارت انگلیس، فرم مربوط به ویزای انگلیس را باید دریافت و تکمیل کنید.

در واقع با تکمیل فرم ویزای انگلیس متقاضی پیش نیاز و اطلاعات شخصی خود را به سفارت انگلیس اعلام می کند. از آنجایی که این مرحله بسیار مهم است، لازم است اطلاعات خود را به طور دقیق و واضح و به دور از اشتباه وارد کنید، حتی نحوه تکمیل فرم نیز بسیار مهم است، پس اگر فکر میکنید اطلاعات کافی در این زمینه ندارید به شما پیشنهاد می کنیم با مشورت با کارشناس دریافت ویزا انجام این کار را به طور صحیح انجام دهید.

فرم آنلاین ویزای انگلیس شامل چه اطلاعاتی می شود؟

فرم آنلاین ویزای انگلیس شامل اطلاعات زیر است:

1.نوع ویزای درخواستی

در ابتدا باید مشخص کنید که برای کدامیک از انواع ویزای انگلیس درخواست می دهید. هدف شما از سفر با نوع ویزای درخواستی باید مطابقت داشته باشد. دقت داشته باشید که مدارک هر نوع از ویزای انگلیس با دیگری متفاوت است.

انواع ویزای انگلیس شامل موارد زیر می شوند:

ویزای توریستی یا Visitor VISA جهت دیدار از اقوام و بستگان

ویزای تجاری به جهت انجام امور تجاری و بیزینسی – Business visitor

 ویزای اقامت نامحدود و دائم جهت دیدار اقوام درجه یک – family visitor

درخواست سایر ویزاها – other  ( در توضیحات درباره درخواست خود باید توضیح دهید)

بعد از اینکه نوع ویزای خود را مشخص کردید، می بایست مدت آن را نیز اعلام کنید.

ویزای انگلیس برای مدت 6ماه، 2 سال، 5 سال و 10 سال است؛ که با توجه به نوع ویزا مدت آن می تواند متفاوت باشد.

2. پرداخت هزینه

بعد از اینکه فرم آنلاین ویزای انگلیس مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کردید میبایست هزینه های مربوط به اخذ سفارت را پرداخت نمایید. هزینه ویزا با توجه به نوع ویزا و مدت آن متغیر است. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه به صورت دلاری است.

3. وقت انگشت نگاری

کارگزاری وی اف اس نماینده سفارت انگلیس در ایران است و انجام کارهای انگشت نگاری و بیومتریک توسط این مرکز انجام می شود. با توجه به شرایط بی ثبات در باز یا بسته بودن سفارت انگلیس توصیه می کنیم تمام کارهای مربوط به بیومتریک را از طریق VFS انجام دهید.

فرم آنلاین ویزای انگلیس شامل چه اطلاعاتی می شود؟

4. اطلاعات شخصی و اطلاعات پاسپورت

در مرحله بعد فرم آنلاین ویزای انگلیس  باید اطلاعات شخصی و هویتی رابه طور کامل وارد کنید، نام، نام خانوادگی، جنسیت، شماره پاسپورت، محل صدور و … همگی اطلاعات خواسته شده را به طور کامل و صحیح وارد کنید.

5. وضعیت شغلی

در مرحله بعد باید اطلاعات مربوط به شغل و درآمد خود را وارد کنید. این قسمت بسیار مهم است زیرا مشخص کننده وضعیت مالی شما در طی زمانی که در انگلیس به سر می برید و ضمانتی برای عهده دار شدن مخارج خود در سفر است. وضعیت شغلی خود را به طور واضح مشخص کنید؛ اینکه کارمند، شاغل یا بازنشسته هستید! میزان درآمد، تاریخ شروع به کار، آدرس محل کار، سوال در رابطه با اینکه مخارج سفر خود را چگونه تامین خواهید کرد و … سایر سوالات مربوط به وضعیت مالی شما که همگی را باید به دقت در فرم آنلاین ویزای انگلیس پاسخ دهید.

6. تاریخ و برنامه سفر

درفرم آنلاین ویزای انگلیس از شما درباره تاریخ سفر، مدت اقامت هدف از سفر، محل اقامت در انگلیس و سوالاتی از این دست پرسیده می شود. به همین جهت اطلاعات مربوط به بلیط، دعوت نامه، واچر هتل را به دقت باید وارد نمایید.

7. اطلاعات خانوادگی

در صورتی متاهل یا مطلقه باشید اطلاعات مربوط به همسر و شریک سابق زندگی خود را باید ارائه دهید. در صورت تجرد اطلاعات والدین (نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت و …) و همه موارد خواسته شده را به دقت وارد کنید تا در روند اخذ ویزا دچار مشکل نشوید.

8. سابقه سفر

در این بخش از فرم آنلاین ویزای انگلیس ، در رابطه با سابقه سفرهایتان از شما سوال پرسیده می شود. نه تنها سابقه سفر به انگلیس بلکه تمام کشورهایی که به آنها سفر کرده اید را باید نام ببرید. سابقه ریجکتی، دستگیری، ارجاع به دادگاه و مقامات قضایی از مواردی است که باید در فرم آنلاین ویزای انگلیس رو به آنها پاسخ دهید.

و در نهایت پس از تکمیل فرم و آپلود آن، و انجام انگشت نگاری در روز تعیین شده باید منتظر دریافت جواب ویزای انگلیس باشید.

ghasrangasht call banner

7 دیدگاه برای ”فرم آنلاین ویزای انگلیس شامل چه اطلاعاتی می شود؟

  1. تشکر از معلومات شما واقعا مفید بود از چه طریق به فرم دسترسی پیدا کرده میتوانم

    1. برای دریافت فرم ویزای انگلیس، باید به وبسایت سفارت بریتانیا مراجعه کنید.

  2. سلام.ممنون از اطلاعات خوبی که دادید.من فرم ها را پر کردم برای ویزای انگلستان و در مرحله آخر موفق به پرینت گرفتن از فرم نشدم و پرداخت را هم انجام دادم و وقت انگشت نگاری هم گرفتم.آیا باید پرینت فرم را برای روز انگشت نگاری به صورت فیزیکی همراه داشته باشم!؟ااز چه راهی میشه فرم ها را دانلود کرد چون در اکانت من موجود نیست!!؟ سپتثاس از راهنمایی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *