اسکیل ورکر skilled worker کانادا چیست؟ – بعد از محبوبیت ویزای کانادا مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا در سال 2020 یکی پر مخاطب ترین و پر طرفدارترین روش های مهاجرتی می باشد که مورد توجه قرار گرفته است. در سال های اخیر افراد زیادی به طریق اسکیل ورکر به کشور کانادا مهاجرت کردند. موردی که در مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا بسیار مشهود و متوجه متقاضیان است رسیدن تمامی امتیازات افراد متقاضای در اسکیل ورکر و به حد نصاب و آن مقداری که مورد توجه دولت کانادا می باشد، است.

مهاجرت به کانادا با اسکیل ورکر

دولت کانادا و اداره مهاجرت این کشور، همیشه به دنبال جذب نیروهای متخصص و ماهر بر اساس سطح تحصیلات، زبان انگلیسی یا فرانسوی و تجربه کاری در کشور خود می باشد. این نیروهای متخصص می توانند تحصیلات آکادمیک را در دانشگاه های مطرح گذرانده باشند و یا حتی بدون تحصیلات آکادمیک، دارای مهارت و توانایی های عالی در شغل خود باشند.

نیروهای متخصص و ماهر می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا با ویزای اسکیل ورکر اقدام نمایند. از مزایای مورد توجه اقامت در کانادا با اسکیل ورکر این است که همسر و فرزندان زیر 18 فرد متقاضی نیز می توانند در کشور کانادا اقامت داشته باشند و از مزایای کار و تحصیل در این کشور هم برخوردار باشند.

اسکیل ورکر skilled worker کانادا چیست؟

انواع برنامه اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر skilled worker کانادا چیست؟ – شما به عنوان یک نیروی کار ماهر چندین گزینه مختلف را برای مهاجرت کاری به کانادا پیش رو دارید. ممکن است برای برنامه فدرال واجد شرایط باشید یا در صورت علاقه می‌توانید برنامه استان کبک را دنبال کنید. هم‌چنین برنامه‌های نامزدی استانی دیگر گزینه‌ای است که می‌توانید بر اساس شرایط خود از آن استفاده کنید. در ادامه سه نوع متداول برنامه اسکیل ورکر کانادا آمده است:

 • برنامه اسکیل ورکر فدرال: این برنامه ویژه نیروی کار ماهری است که قصد دارند در هر استان یا قلمرویی به جز کبک اقامت داشته باشند.
 • برنامه اسکیل ورکر کبک: افرادی که قصد مهاجرت کاری به استان کبک را دارند می‌توانند از طریق این برنامه اقدام نمایند.
 • برنامه‌های نامزدی استانی یا PNP: بسیاری از استان‌ها و قلمروها در کشور کانادا اقدام به ایجاد برنامه اسکیل ورکر خاص خود کرده‌اند تا کسانی که قصد کار و زندگی در یکی از این استان‌ها را دارند از طریق همین برنامه‌ها اقدام نمایند. در بسیاری از موارد افرادی که از طریق این برنامه اقدام می‌کنند در زمان کمتری نسبت به برنامه‌های دیگر موفق به مهاجرت می‌شوند.

لازم به ذکر است بسیاری از کارفرماهای کانادایی به دنبال جذب نیروی کار ماهر خارجی هستند. در صورتی که بتوانید یک پیشنهاد شغلی را از یک کارفرمای کانادایی بگیرید فرآیند رسیدگی به درخواست مهاجرت شما با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

اگر می خواهید برای مهاجرت به استان کبک در کانادا از طریق اسکیل ورکر اقدام نمایید می بایست ویزای اسکیل ورکر کبک (Quebec Skilled Worker) را دریافت نمایید و در صورتی که برنامه ی مهاجرتی برای دیگر استان های کانادا دارید باید برای ویزای اسکیل ورکر فدرال (Federal Skilled Worker) اقدام نمایید.

مهارت های لازم برای اسکیل ورکر

متقاضیانی که برای اسکیل ورکر کانادا می خواهند اقدام کنند؛ با توجه به اینکه آزمون ها و مهارت های اسکیل ورکر امتیاز بندی شده می باشد باید در مرحله اول و برای ورود به مرحله دوم از 100 امتیاز، مجموع حداقل 67 امتیاز را اخذ نمایند. این مهارت ها شامل مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی، تحصیلات آکادمیک، تجربه کاری و سن متقاضی می باشد که با توجه به جدول زیر، این میزان امتیاز را باید دریافت نمایید.

امتیاز مهارت
28 زبان
25 تحصیلات
15 سابقه کار
12 سن
10 پیشنهاد شغلی در کانادا
10 انطباق پذیری
100 مجموع

مهارت های زبانی

اولین مورد برای ویزای اسکیل ورکر کانادا، مهارت شما در زبان انگلیسی و یا فرانسوی می باشد. چه برای ویزای اسکیل ورکر کبک بخواهید اقدام کنید و چه برای اسکیل ورکر فدرال، شما نیاز دارید تا تسلط کافی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی در مهارت های نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت کردن داشته باشید. ارائه مدرک زبان برای اثبات تسلط کافی شما الزامی است. شما می توانید در سه آزمون بین المللی برای مهارت های زبان شرکت نمایید. این سه آزمون شامل آزمون آیلتس، آزمون CELPIP و آزمون TEF می باشد که به طور کلی در مهارت های زبانی باید 26 تا 28 امتیاز را کسب کنید.

آزمون CELPIP : حداقل نمره L4

آزمون IELTS : در تمامی بخش ها نمرات بالای 6

آزمون TEF : نمره 206 در خواندن، 248 در شنیدن و 309 در مکالمه و نوشتن.

اسکیل ورکر skilled worker کانادا چیست؟

مهارت و تجربه کاری

مهارت کاری شما باید دقیقا مطابق با نوع تخصصی باشد که شما برای ویزای اسکیل ورکر کانادا انتخاب نموده اید. کمترین میزان تجربه کاری شما باید حداقل یک سال باشد و باید مدارک و مستندات لازم را برای این امر در اختیار اداره مهاجرت کانادا قرار دهید. تمام تجارب کاری شما باید در بازه زمانی 10 سال گذشته اشد در غیر اینصورت برای ویزای اسکیل ورکر کانادا نمی توانید اقدام نمایید. 6 سال تجربه کاری، بیشترین امتیاز را برای شما قم می زند.

لیست شغل هایی که استان کبک و دیگر استان های کانادا با اسکیل ورکر اقدام به جذب نیروی متخصص می کنند، هر ساله فرق می کند و آپدیت می شود.

امتیاز زمان تجربه کاری
9 1 سال
11 2-3 سال
13 4-5 سال
15 6 سال به بالا

سن افراد

سن نیز فاکتور بسیار مهمی برای اقدام به دریافت اسکیل ورکر کانادا می باشد. هر چه سن متقاضی کمتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت اسکیل ورکر کانادا خواهند داشت. سنین بین 18 تا 35 بیشترین امتیاز را به خود اختصاص می دهد. از سن 35 تا 47 با افزایش سن یک امتیاز کم می شود. به صورتی که فد 47 ساله به بالا دارای امتیاز 0 می باشد.

مرحله ی بعد از اخذ حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز اسکیل ورکر، Pool نام دارد که متقاضی دریافت مهاجرت دائم کانادا می بایست موفق به کسب 1200 امتیاز شود. 600 امتیاز به عوامل فردی اختصاص پیدا می کند و باقی مربوط به پیشنهاد کاری در کانادا می باشد. لازم است بدانید که گذراندن تمامی این مراحل اسکیل ورکر کانادا کمی زمان می برد و ممکن است یک سال طول بکشد اما به نسبت سایر راه های مهاجرت کانادا سریع تر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اسکیل ورکر

 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • مدرک زمان
 • قرارداد کاری با بیمه
 • گواهی تمکن مالی از بانک با ریز موجودی و گردش حساب
 • گواهی عدم سوءپشینه

سوالات متداول درباب مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا

از سوالات پرتکرار در خصوص اسکیل ورکر کانادا عبارتند از:

 • مهاجرت نیروی کار ماهر (اسکیل ورکر) به کانادا چیست؟ برنامه (Federal Skilled Worker Worker (FSW برای افرادی است که بخاطر تجربه کاری و مهارت های خود برای مهاجرت به کانادا انتخاب می شوند.
 • برای مهاجرت اسکیل ورکر چند امتیاز نیاز است؟ برای کسب مجوز مهاجرت به کانادا تحت برنامه اسکیل ورکر فدرال، حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز لازم است.
 • حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟ حداکثر 12 امتیاز به داوطلبان بین 18 تا 35 سال اختصاص خواهد یافت. هر سال بالاتر از 35 سال را 1 عدد کاهش می دهند و از 47 سالگی هیچ امتیازی افراد دریافت نمی کنند.
 • سطح مهارت شغلی رده 0 یا A یا B چیست؟ تجربه کاری ماهر به معنای کار در شغلی است که در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) در مهارت تیپ 0 (مشاغل مدیریتی)، یا سطح مهارت A (مشاغل حرفه ای) یا سطح مهارت B (مشاغل فنی و تجاری) ذکر شده است.
 • بهترین مشاغل مورد نیاز در کانادا کدامند؟ رشته MBA، علوم کامپیوتر و IT، مدیریت مهندسی، مهندسی کشاورزی و جنگل داری، بیولوژی و مدیا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *