مهاجرت به کانادا 

از آنجایی که کشور کانادا دارای امکانات رفاهی و شرایط زندگی بسیار مناسبی برای مهاجران می باشد، همواره در ذهن افرادی بوده است که دوست دارند محل زندگی خود را ترک کرده و در جایی بهتر زندگی جدیدی را شروع کنند اولین فکری که این سوال به ذهن هر متقاضی مهاجرت به کانادا می آید که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ روش های مهاجرت به کانادا چیست؟ از آنجایی که عمل مهاجرت دارای پیچیدگی های بسیار زیادی است و کسب اطلاعات در مورد مراحل مختلف آن بسیار مهم می باشد. این مقاله به منظور کمک به شما در باب مهاجرت به کانادا و پاسخ به سوالات شما تهیه شده است.با قصران گشت همراه باشید.

مهاجرت یک حرکت بسیار مهم است!

روش های مهاجرت به کانادامتفاوت است اما به هر طریق که عمل می کنید، مهاجرت را ساده نگیرید. تصور نکنید که مهاجرت معادل مسافرت به یک منطقه توریستی است. مهاجرت یعنی ترک یک دیار برای همیشه و زندگی در یک کشور دیگر تا آخر عمر. این تعریف کلی مهاجرت است. در عمل اتفاقات دیگری هم میافتد. افراد زیادی هستند که  بعد از دریافت ویزای کانادا خود و یا مهاجرت از کرده خود پشیمان می شوند و به محل زندگی اولیه خود باز می گردند و یا کشور دیگری را انتخاب می کنند. مساله این است که مهاجرت حرکت بزرگی است و نباید با آن ساده اندیشانه برخورد کرد.

where-start-immigrate-canada

برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا

برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا مهمترین بخش کارهایی است که باید برای رفتن به کانادا انجام دهید، مراحلی که باید در این برنامه ریزی در نظر بگیرید را در اختیار شما قرار می دهیم:

 •  برقراری ارتباط با افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند و تجربیات واقعی در زمینه گرفتن اقامت دائم این کشور را دارند.
 • انتخاب یکی از روش های معمول برای مهاجرت .
 •  آماده سازی مدارک و اسناد با توجه به روش انتخاب شده در مرحله قبلی.
 •  استفاده از تخصص و تجربه یک وکیل مهاجرتی برای تضمین کردن موضوع اخذ ویزا.
 •  پرداخت هزینه هایی که با توجه به روش انتخاب شده می تواند متفاوت باشد.
 •  گرفتن ویزا.
 •  گرفتن Social Number در کانادا.

مهاجرت به کانادا بر حسب مدارک مورد نیاز انواع و روش های متفاوتی دارد

 • گرفتن اقامت کانادا از طریق کار

ویزای کار کانادا یکی از مهم ترین و محبوب ترین انواع ویزای کانادا به حساب می آید. کانادا همواره به دلیل رفاه بالای زندگی و جامعه رو به رشد، موقعیت های شغلی فراوانی را برای متقاضیان در هر رشته ای را فراهم آورده است. دولت کانادا از مردم تقاضا می کند که از طرق قانونی وارد این کشور شوند و برای ویزای کانادا مربوطه اقدام کنند.

گرفتن اقامت کانادا از طریق کارآفرینی روشی است که شما در آن باید بتوانید کسب و کاری را در یکی از استانهای پرنس ادوارد، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا راه اندازی کنید. شرایط ورود به بازار کار در این کشور به این صورت است که ابتدا شما باید با 300 هزار دلار کانادا سرمایه وارد اقتصاد این کشور کنید و تعهد بدهید که که بعد از سه سال درآمدتان حداقل به یک سوم درآمد یک کارآفرین یا تاجر کانادایی رسیده باشد و توانسته باشد که تعداد مناسبی کارمند استخدام کند.

 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری در کانادا یکی دیگر از راه‌های توصیه شده برای مهاجرت می‌باشد. زیرا نسبت به کشور آمریکا، انگلیس کشور‌های شرقی اروپا و استرالیا به سرمایه کم‌تری نیاز است.

 • گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل

گرفتن اقامت کانادا از طریق  ویزای تحصیلی کانادا در این کشور یکی از روش های رایج مهاجرت به کانادا برای دانشجویان است. گذراندن دوره های آموزشی در این کشور علاوه بر اینکه دارای کیفیت بالایی است و در طول زمان تحصیل امکانات خوبی در اختیار شماست، برای زمانی که فارغ التحصیل شوید نیز گزینه های خوبی مانند ادامه تحصیل یا موقعیت های کاری را پیش روی شما می گذارد. در ضمن از این طریق شما می توانید اقدامات لازم را برای گرفتن اقامت دائم کانادا انجام دهید. در ضمن شما می توانید مدارک پذیرش تحصیلی در کشور کانادا را در بخش وبلاگ مطالعه کنید.

 • گرفتن اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یا ورود سریع روشی برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص است. هدف از برنامه اکسپرس اینتری انتخاب کارگران متخصص بر اساس مهارت ها و توانایی هایشان در جهت تعهد به اقتصاد کانادا است.

immigration to canada

 

 •  پناهندگی

بسیاری از متقاضیان مهاجرت  در مورد هزینه پناهندگی به کانادا سوال می پرسند. در مورد هزینه های پناهنده شدن به کانادا باید گفت که ذهن شما باید فراتر از هزینه های مادی و پولی به این امر نگاه کرده و آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. علاوه بر هزینه های مادی مهاجرت از طریق پناهندگی شما باید به هزینه های معنوی آن نیز بیندیشید. مسیر پناهندگی به کانادا ، پر از خطراتی غیر قابل جبران است، به این معنی که پناهندگی به کانادا می تواند هزینه های غیر قابل جبران و بازگشتی برای شما داشته باشد.

 

نکته آخر و مهم اینکه از همان ابتدای کار تا می توانید زبان انگلیسی یا فرانسه بخوانید. هرچه بیشتر زبان بدانید برایتان بهتر است. بسیاری از شکست های مهاجران به کانادا به خاطر عدم تسلط به یکی از زبان های رسمی کاناداست. توصیه می شود مقاله حداقل مدرک زبان برای تحصیل در کانادا را حتما مطالعه فرمایید و خودتان را گول نزنید که در کانادا انگلیسی یاد خواهید گرفت. این بزرگترین اشتباه است. جهت مشاوره ویزای کانادا می توانید با کارشناسان ما در این ضمینه در تماس باشید.

 

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد گذراندن نوروز در کشورهای اروپایی را دارید جهت مشاوره رایگان با 88697080 تماس بگیرید.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *