حداقل مدرک زبان برای تحصیل در کانادا ،برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی یا کانادا بسیاری روش دریافت ویزای تحصیلی کانادا را برمی‌گزینند. یکی از شروط دریافت پذیرش از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کشورهای فوق، اثبات دانش زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد است. همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا انگلیسی زبان است؛ اگر چه دریافت پذیرش از برخی دانشگاهای ایالت کبک نیاز به دانش زبان فرانسوی نیز احساس می‌شود.

از سال ۲۰۱۹ برای متقاضی تحصیل در کانادا که توانایی ارائه مدرک معتبری برای زبان انگلیسی ندارد، شرایط آسان‌تری به‌وجود آمده است.
آشنایی با زبان انگلیسی برای زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان از الزامات است؛ چراکه پیش از هر چیز برای ایجاد ارتباط با دیگران در محیط کار یا تحصیل نیاز به یادگیری زبان مطرح می‌شود. اکثر قریب به اتفاق منابع آموزشی نیز به زبان انگلیسی مکتوب شده‌اند. با این حال، بسیاری از مهاجران مقصد کانادا، مدرک معتبر و دانش زبان انگلیسی کافی ندارند.به همین منظور برای دریافت پذیرش نیاز به ارائه مدرک مبتنی بر دانش زبان انگلیسی است.

حداقل مدرک زبان برای تحصیل در کانادا ، نمرات درخور پذیرش جهت آزمون تافل کتبی ۵۵۰ (کامپیوتری ۲۱۳) یا ۵۸۰ (۲۳۷)، آزمون آیلتس ۶ تا ۷ و آزمون ۵/۴ تا ۵/۵ Can-Test است. بسیاری از دانشگاه‌ها ملاک را آزمون آیلتس می‌دانند؛ پس اگر تا کنون در هیچ آزمون بین‌المللی برای سنجش دانش زبان خود شرکت نکرده‌اید، پیشنهاد ما مدرک آیلتس برای ارائه به دانشگاه یا کالج مقصد در کانادا است.

Minimum -language -qualification- to study- in Canada

برای دریافت پذیرش از تمامی دانشگاه‌های کانادایی، ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ یا معادل آن در آزمون های CAEL, CELPIP, TOEFL iBT برای ورود مستقیم به دوره‌های تحصیلی ضروری است.

برای تحصیل در مقاط بالاتر نمره بالاتری نیز باید ارائه شود؛ همان‌طور که گفتیم برای تحصیل در مقطع لیسانس حداقل نمره ۶.۵، برای مقطع ارشد حداقل نمره ۷ و برای دکترا نمره ۷٫۵ به بالا مورد نیاز است. اما  تحصیل در کانادا  بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان پایین‌تر از نمره مورد نظر نیز ممکن است. در این صورت پذیرش دانشجو به‌صورت مشروط خواهد بود و در صورت کسب نمره مورد نظر یا رسیدن به سطح زبان مناسب، دوره آکادمیک دانشگاه یا کالج پذیرفته شده شروع می‌شود.

با توجه به اهمیت زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در کانادا ، بسیاری از کالج‌ها یا دانشگاه‌ها اقدام به برگزاری دوره زبان کرده‌اند.دریافت پذیرش مشروط از دانشگاه‌ها یا کالج‌ها به این معناست که متقاضی پیش از آغاز دوره تخصصی تحصیلی، ملزم به گذراندن دور زبان انگلیسی است. طول این دوره بستگی به میزان آشنایی متقاضی به زبان انگلیسی دارد. در واقع این دانش زبان متقاضی است که طول دوره و در پی آن میزان شهریه را مشخص خواهد کرد. نمره کسب شده از این دوره نقش مجوز ادامه تحصیل را برای متقاضی بازی می‌کند. درصورتی که متقاضی نمره مورد نظر را کسب نکند، این دوره دوباره تکرار می‌شود. برای دریافت ویزای این نوع پذیرش تحصیلی، با استناد بر مشروط بودن پذیرش و الزام برای گذراندن دوره زبان، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.

 

برای دریافت پذیرش افراد زیر ۱۸ سال و تحصیل در مدارس کانادا، الزامی برای ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست. به‌عبارت دیگر، نه در مرحله درخواست برای پذیرش و نه در مرحله کانادا، نیاز و الزامی برای ارائه مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد.

لازم به‌ذکر است که برای تحصیل در مدارس کانادا و اخذ پذیرش، هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد. البته برخی مدارس کانادا، تست تعیین سطح زبان دارند و پیش از ثبت‌نام شما این تست را برگزار می‌کنند. در صورت کامل نبودن دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی، دوره‌های پیش‌نیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *