وبلاگ

کارآفرینی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

کار آفرینی در کانادا یکی از روش های دریافت ویزای کاری کانادا برای اشخاصی که تمایل به راه اندازی کسب و کار و مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور را دارند، فرصتی ایده آل می باشد. برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی برای اشخاصی که تجربه زیاد و حرفه ای در باب شغل خود دارند و تصمیم دارند در کانادا زندگی و کار کنند در نظر گرفته شده است. کانادا کشور وسیعی است که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته، از چندین قلمرو و ایالت تشکیل شده و با ایالات متحده آمریکا نیز بیشترین مرز مشترک را داراست. پایتخت کانادا، شهر اتاوا است و از مهم ترین شهرهای آن می توان به مونترآل، ونکوور و تورنتو (که بزرگ ترین شهر آن است) اشاره کرد. کانادا بیشترین میزان تنوع آب و هوایی را از شمال تا جنوب خود دارد و البته بعد از کشور روسیه بیشترین مساحت را نیز دارا می باشد. مساحت این کشور در حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع بوده و جمعیتی در حدود ۳۷ میلیون نفر را در خود جای داده است. همان طور که گفته شد، کارآفرینی در کانادا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است، از آن جا که این پروسه از روش های سرمایه گذاری است توصیه می کنیم.

هدف از برنامه کار آفرینی (Entrepreneur) جذب افراد با سابقه در زمینۀ تجارت و بیزینس به منظور ایجاد شغل و فرصت های شغلی در کانادا و توسعه اقتصاد این کشور می باشد. پیشنهاد می شود مقاله بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان  را مطالعه فرمایید.

یک کارآفرین واجد شرایط می تواند از طریق برنامه فدرال ( متقاضیان اقامت در کانادا به غیر از کبک ) اقامت دائم کانادا را کسب کند. در این برنامه متقاضی باید بیزینسی را در کانادا خریداری و یا تاسیس کرده که بیش ۳۳/۳۳ % سهام آن را دارا بوده و همچنین باید نقش فعال در اداره کردن آن بیزینس داشته باشد. این بیزینس باید حداقل یک کارمند تمام وقت که دارای شهروندی کانادا می باشد را در استخدام خود در آورد. فردی که تمامی شرایط را دارا باشد می تواند به مهاجرت از طریق کار به کانادا اقدام کرده و ویزای کاری کانادا را دریافت کند.

شرایط لازم کار آفرینی در کانادا

از شروط لازم برای کار آفرینی در کانادا نیز می توان به سن و سرمایه افراد اشاره کرد. اشخاص داوطلب برای داشتن شرایط لازم کارآفرینی در کانادا را باید داشته باشند. از سایر شروط لازم برای کار آفرینی در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حداقل 21 سال سن
  • متقاضی باید دارایی و سرمایه خالص600.000  (دلار کانادا) داشته باشد که به وسیله مختصصان معین شده توسط  مورد بررسی قرار می گیرد.
  • دارایی و سرمایه فردی خالص رد شده و گزارش شده از راه های قانونی معیین شده و تعیین شده توسط متخصصان  به دست می آید.
  • فرد باید حداقل 3 سال تجربه مالکیت در این بیزینس و در کسب و کار و همچنین چیزی حدود بیشتر از 5 سال تجربه کار در مدیریت کلان و ارشد کسب و کار در مدت 10 سال گذشته داشته باشد.
  • موافقت در سرمایه گذاری حداقل 150.000  (دلار کانادا) برای قراردادن و گرفتن کسب و کار در استان نوا اسکوشیا.
  • نشان دادن خلاقیت های زبان انگلیسی و فرانسوی به آژانس های مورد تایید.
  • مهارت زبان در 4 بخش ارزیابی می شود(گفتار، نوشتار، شنیدار، خواندن).

 

مزیت روش های کارآفرینی کانادا به سایر روش های بیزنسی و سرمایه گذاری چیست؟

نکته اول:

کوتاهی پروسه تا ویزای کار کانادا (ویزای کار برنامه های کارآفرینی کانادا) بسیار مناسب است و حدودا 12 تا 14 ماه زمان می برد که در مقایسه با سایر روش های بیزنسی بسیار کوتاه است و افرادی که فرزندان نزدیک به دانشگاه دارند پروسه کوتاه بسیار برایشان مفید خواهد بود.

نکته دوم:

در برنامه های کارافرینی کانادا پول جهت سرمایه گذاری دست خود شماست و طبق بیزنس پلن پیشنهادی خود شما و با سلیقه نسبی شما هزینه میشود و در خیلی از موارد بیزنس موفق از آب در می آید و سرمایه شما رشد می کند ولی به عنوان مثال در برنامه سرمایه گذاری کبک پول و سرمایه شما به حساب شرکت های واسط سرمایه گذاری سپرده می شود و هیچ مبلغی بازگشت داده نخواهد شد.

نکته سوم:

در کانادا دیگر نیاز نیست دنبال کار بگردید چون بیزنس شخصی خود را دارید و بیزنس خود را در کشوری مثل کانادا گسترش خواهید داد.

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

This post was last modified on 2020/03/18 12:30 ب.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago