بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023

کشورهایی که به محض پایان یافتن بحران ویروس کرونا برای مهاجرت بهتر هستند.

ما برای همیشه در قرنظینه نخواهیم بود. زمانی خواهد رسید که پاندمی کرونا در جهان به پایان می رسد و شما خواهید توانست دوباره بدون تمام محدودیت­هایی که هم اکنون به دلیل پاندمی کرونا حاکم است، به اسکی بروید. شما قادر خواهید بود به سرزمین های جدید سفر کنید و هر آنچه که را جهان برای شما به ارمغان می آورد، کشف کنید. البته همراه با ارایه و معرفی پاسپورت کووید-۱۹ که مطئنا زودتر از آن چه تصور می کنید به حقیقت خواهد پیوست و برای سفر و مهاجرت امری لازم و عمومی خواهد شد.

علاوه بر فواید مالی، مهاجرت به خارج از کشور کنونی خود، دید شما را نسبت به راه­های مختلف زندگی باز می کند و میل فرآوران به سیاحت و سفر را که از زمان شروع قرنطینه تا به کنون به بالاترین حد رسانده، به سر منزل مقصود رسانیده و به آن پاسخ خواهد داد.

اما در آن هنگام که وقت مهاجرت فرا رسد، بهترین مقصد مطلوب و متقاعد کننده برای رفتن کجا خواهد بود؟

در ابتدا بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 را نام میبریم و پس از آن دلایل که چرا بهترین هستند را عنوان می کنیم با قصران گشت همراه باشید.

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2022

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 میلادی

۱- سوئیس

۲- اسپانیا

۳- سنگاپور

۴- فنلاند

۵- کانادا

۶- نیوزلند

۷- استرالیا

۸- ویتنام

کشور سوئیس

چرا نباید عاشق کشوری شد که به دلیل کوه­های پر از برف به خانه اسکی معروف بوده و دارای مناظر چمن زار بی نظیر و بهترین شکلات دنیا است. چرا نباید عاشق سرزمینی شد که الگوی خوبی برای حکومت داری در جهان است و همچنین دارای اقتصادی قابل اعتماد است. این سرزمین، کشوری نیست جز سوئیس. بهترین گزینه برای مهاجرت و اقامت دائم. کشور سوئیس از مهمترین کورهای عضو حوزه شنگن است و برای سفر به آن باید ویزای شنگن دریافت کنید.

بر اساس مطالعه و نظرسنجی Expat Explorer انجام شده توسط HSBC در سال 2019 میلادی، کشور سوئیس بالاترین رتبه برای ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی و درآمد را در بین دیگر کشورهای جهان به خود اختصاص داد.

بر اساس این نظرسنجی، حقوق سالیانه متوسط مهاجران، 111,587 دلار آمریکا یا معادل 92,400 یورو اتحادیه اروپا بود. سی و سه درصد بالاتر از متوسط جهانی برای مهاجران تمامی کشورها که در حدود 75,966 دلار یا معادل 64,700 یورو اتحادیه اروپا است. طی این نظرسنجی، جمعیتی بالغ بر هفتاد و یک درصد مهاجران به کشور سوئیس اعلام داشتند که درآمد در دسترس آن­ها در این کشور بسیار بیشتر از کشور زادگاه و محل اولیه سکونتشان بود.کشور سوئیس همچنین رتبه دوم در کیفیت زندگی را دارا می باشد.

کشور سوئیس به بازنشستگان هم خوش آمد می گوید. سوئیس در سه سال گذشته در رتبه دوم شاخص بازنشستگی جهانی قرار دارد و این جایزه را در سال 2018 میلادی کسب کرد.

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2022

 

کشور سنگاپور

سنگاپور کشوری مهاجرپذیر و جوان است که از سال ۱۹۶۵ میلادی مستقل شد و طی چند دهه گذشته خود را به یک مرکز تجاری جهانی تبدیل کرده است.

این گشودگی برای جذب سرمایه­ گذاری خارجی باعث شده است که کشور سنگاپور مکان امن و پر سودی برای مهاجرانی باشد که به دنبال سرمایه­ گذاری پر بازده و قابل اطمینان هستند.

حمل و نقل در سنگاپور سریع و آسان است و در این ایالت سالانه 400 ساعت بیشتر در معرض تابش آفتاب در مقایسه با کشوری همچون انگلستان خواهید بود و می توانید از آفتاب لذت ببرد.

براساس مطالعات HSBC کشور سنگاپور دارای رتبه کلی دو برای مهاجرت را دارا می باشد. همچنین این کشور رتبه یک برای نحوه رفتار با کودکان را دارا بوده که دلیل محکمی بر فوق العاده بودن تحصیل برای کودکان و فرزندان به شمار می رود.

این کشور همچنین در رتبه بندی کیفیت زندگی InterNations در رتبه چهارم قرار گرفت و از نظر ایمنی و امنیت در رتبه دوم و در سفر و حمل و نقل رتبه اول را کسب کرد.

اگر به دنبال ارتقای حرفه خود در سطح بالاتر و جذاب­تر هستید که برای فرزندان شما نیز مثبت و موثر باشد، بهترین گزینه سنگاپور است.

کشور فنلاند

اگر به دنبال شروع زندگی در کشوری جدید هستید، چرا شادترین کشور جهان را انتخاب نمی­کنید؟

کشور فنلاند در سال 2020 میلادی در صدر گزارش شادی جهانی قرار گرفت و برای سومین سال پیاپی عنوان خود را حفظ کرد و پایتخت آن، هلسینکی، در صدر رتبه بندی رفاه قرار داشت که البته تعجب آور نیست! فنلاند هم در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 قرار دارد.

این کشور یک فرهنگ جمع گرایی ایجاد کرده است که در آن برابری بر تولید ناخالص داخلی اولویت دارد،  بنابراین دارای یک شبکه ایمنی اجتماعی قوی، مراقبت های بهداشتی رایگان و یک تعادل عالی بین کار و زندگی است.

فنلاند همچنین می تواند از برابری جنسیتی تقریباً کامل برخوردار باشد. این تنها کشوری است که پدران بیشتر از مادران با فرزندان در سنین کمتر از ۱۸ سال وقت می گذرانند و در فهرست شاخص زنان، صلح و امنیت دانشگاه جورج تاون در رتبه سوم قرار دارد. این رویکرد شاداب و تازه برای ایجاد یک جامعه در کشور فنلاند منجر به دست آوردن رتبه اول در رتبه بندی سلامت و رفاه InterNations شده است.

کشور کانادا

در حالی که ایالات متحده در آشفتگی سیاسی و اختلافات نژادی دست به گریبان است، کانادا به نظر به عنوان برادر بزرگتر مسئول است تا جذابیت و ابهت قاره آمریکا را حفظ کند.کشور کانادا برای سکونت مردمانی با نژادها و فرهنگ­های مختلف کل جهان در کنار هم است. اگر می خواهید در کشور مقصد خود احساس آرامش کنید، کانادا مکان کامل و قابل قبولی است  در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 قرار دارد.

کانادا در نظرسنجی HSBC به طور کلی سومین کشور مهاجرپذیر و در مورد استقبال از جوامع رتبه دوم را کسب کرده است. اگرچه این کشور ممکن است دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت باشد، اما جمعیت نسبتا کم آن مملو از چهره ­های دوستانه است و با مراقبت های بهداشتی رایگان بهترین گزینه برای مهاجرت خواهد بود.

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2022

 

کشور نیوزیلند

بر اساس نظرسنجی HSBC، با داشتن چشم اندازهای خیره کننده و فرهنگ مترقی، تعجبی ندارد که مهاجران در نیوزلند از سومین رتبه در رفاه جسمی و روحی و دومین رتبه در تعادل بین کار و زندگی در جهان لذت می­برند.

کشور فنلاند همچنین به دلیل نحوه مدیریت موفق در برابر ویروس کرونا به عنوان قابل زندگی پذیرترین شهر جهان شناخته شده است.

این کشور همچنین در رده ثبات سیاسی، بسیار بالاتر از نزدیک­ترین همسایه خود، یعنی استرالیا  (که چهار انتخابات عمومی در دهه 2010 برگزار کرد) قرار دارد.

تعجبی نیست اگر نیوزلند را میان بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 ببینیم. نیوزلند همچنین مکان فوق العاده ای برای بازنشستگی است، زیرا شما می توانید حقوق بازنشستگی خود را به این کشور منتقل کنید و این کشور هیچ گونه مالیات بر مزایای بازنشستگی یا فوت ندارد.

این کشور دارای محیطی زیبا می­ باشد. می توانید از سواحل زیبا، کوه ها و حیات وحش لذت ببرید و اگر می خواهید به تنهایی گشت و گذار کنید، فضای زیادی وجود دارد. نیوزلند یکی از کشورهایی است که کمترین میزان تراکم جمعیت در جهان را دارا می باشند.

همه اینها به نیوزلند کمک کرد تا در نظرسنجی HSBC رتبه پنجم، رتبه هشتم در گزارش جهانی شادی و رتبه هفتم در شاخص پیشرفت اجتماعی در سال 2019 میلادی را بدست آورد.

کشور استرالیا

کشور استرالیا، بر اساس نظرسنجی HSBC،  ششمین کشور برتر برای مهاجران، دومین رتبه بهترین رفاه جسمی و روحی و سومین رتبه بهترین کیفیت زندگی را دارد. اگر میزان جرم و جنایت پایین، املاک و مواد غذایی مقرون به صرفه و مهاجران انگلیسی تبار در هر گوشه را دوست دارید، مهاجرت به استرالیا برای شما عالی است.اگر می خواهید فرزندان شما در کنار فرصت هایی برای کشف طبیعت و ملاقات با انواع مختلف حیوانات بزرگ شوند، مطمئنا استرالیا گزینه مناسبی است.

با مهاجرت به کشور استرالیا و اخذ اقامت دائم آن کشور، می توانید بعد از کار موج سواری کنید، و سپس آخر هفته، در یکی از پارک های ملی بسیار چشمگیر کشور قدم بزنید و نگران آب و هوای نامناسب نباشید.

طبیعت نسبتاً منزوی کشورهای استرالیا و نیوزلند (قاره­­ای کوچک در میان اقیانوس) همچنین شرایطی مطلوبی ایجاد کرده است و این کشور را در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 قرار داده است.

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2022

 

کشور ویتنام 

اگر می خواهید شروع جدیدی را در محیطی کاملاً متفاوت پیش برید؛ و اگر می خواهید شغل خود را تقویت کنید، ویتنام یک انتخاب عالی است.نظرسنجی HSBC ، کشور ویتنام را برای مهاجرینی که به دنبال توسعه حرفه ای شغل خود هستند، در رتبه سوم قرار داده است. شما می توانید از این رویکرد موفقیت آمیز لذت ببرید، زیرا می توانید انتظار درآمد بالایی در این کشور داشته و به موازات آن هزینه زندگی بسیار پایینی را در این کشور تجربه کنید.

کشور ویتنام همچنین در رتبه بندی شادی افراد در مطالعه­ ی InterNations، که شاید به دلیل فرهنگ رنگارنگ و هیجان انگیز این کشور است، البته بدون در نظر گرفتن جاذبه های طبیعی فوق العاده آن، پنجم شده است.

حال روحی فرزندان و شرایط اجتماعی آن ها در سرزمین ویتنام به لطف کسب رتبه چهارم شاخص دوستیابی فرزندان در نظرسنجی HSBC یقینا خوب خواهد بود.

خلاصه

مهاجرت به هر یک از این هشت کشور در سال 2023 میلادی فوق العاده خواهد بود. شاید شما به دنبال امنیت و قابلیت اطمینان فوق العاده سوئیس، شادی بیش از حد زندگی در فنلاند یا یک شروع کاملاً تازه در ویتنام هستید.تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید کدام برای شما مناسب است و جسور باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

این روز ها پیدا کردن شغل مناسب برای کار در خارج از کشور یکی از دغدغه های مهم برای افراد متخصص و غیر متخصص است. پر واضح است که افراد به دنبال کشوری هستند که علاوه بر داشتن رونق اقتصاد و بازار کار مناسب، از سطح رفاهی و امنیت بالایی برخوردار باشد. هر فردی در هر جای دنیا به دنبال داشتن شغل مناسب با درامد کافی است.

خواسته ایی که اگرچه بسیار بدیهی است و هر کسی آن را حق مسلم خود میداند اما در بسیاری از کشورها به آرزو مبدل شده است. بسیاری از افراد برای رسیدن به این خواسته و یا آرزو به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت کاری هستند. شغلی که با مهارت. قابلیت و استعداد فرد همخوانی داشته باشد و دغدغه های مالی را رفع کند.

معیارهای متفاوتی وجود دارند که شرایط یک کشور را برای مهاجرت کاری می توان به وسیله ان ها سنجید. معیارهای عمومی مانند مزایا، امکان و دامنه‌ی پیشرفت شغلی، توازن زندگی و کار و همچنین برخی معیارهای شخصی مانند نزدیکی فرهنگی با کشور مبدأ. علاوه بر موارد ذکر شده در  مهاجرت از طریق کار نباید از عواملی مانند زبان، سهولت دریافت ویزای کار و شرایط دریافت اقامت از طریق کار غافل شد. با توجه به موارد و فاکتور های ذکر شده کشور نروژ، نیوزلند، آلمان، کانادا، استرالیا، عمان و اسپانیا، را می توان جز بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 دانست.

کشور آلمان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست که به دلیل رشد اقتصادی بالا، افراد زیادی از سراسر دنیا خواهان مهاجرت به کشور آلمان هستند. این کشور برای ایرانی‌ها نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است و افراد برای کار و سرمایه گذاری می‌توانند به کشور آلمان مهاجرت کنند و در ادامه براساس شرایط موجود اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند و می تواند یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2023 باشد.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *