مهاجر پذیرترین کشور های دنیا در سال 2020 – هزاران سال است که مردم سراسر جهان به کشورهای مختلف مهاجرت می کنند. آنها به دلایل مختلفی اقامت کشورهای مختلف را اخذ می کنند.در این مقاله خواهید خواند که چه کشورهایی در سالیان اخیر آمار ورودی بیشتری مهاجر را به خود داشته اند. از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان می توان به کانادا و استرالیا اشاره داشت.طبق نظرسنجی جدیدی که انجام شده به نظر می رسد کانادا همچنان مهاجرپذیرترین کشور دنیاست.

این نکته را نظرسنجی شرکت آمریکایی Gallup که در سال 2019 انجام شده به ما می گوید. 145 کشور در این نظرسنجی شرکت کرده اند و از حدود 1000 نفر از هر یک از کشورها نظرسنجی به عمل آمده است. محققان نظرسنجی را با تماس تلفنی یا مصاحبه رودررو انجام دادند.

شرایط کشورهای که مهاجر میپذیرند چیست؟

کشورهای مشهوری همانند آلمان، کانادا، سوئیس، ایتالیا، فنلاند، دانمارک، لوگزامبورگ، سوئد، نروژ، استرالیا هستند که جزو کشورهای تاپ مهاجزپدیر میباشند.لازم به ذکر میباشد، کشورهایی که در قاره سبز قرار دارند از قوانین اتحادیه اروپا برای پذیرش مهاجر تبعیت میکنند.فقط کشور کانادا در این لیست دارای قوانین خاص خود برای جذب مهاجر میباشد.

همچنین کشور استرالیا نیز دارای قوانین مربوط به خود است که شما قبل از مهاجرت به استرالیا و کانادا نیاز هست این قوانین را جدا از قوانین کشورهای اتحادیه اروپا بدانید.

فکر می کنید امتیاز کانادا چقدر بوده است؟ کانادا مجموعا 8.46 از 9 گرفته است؛ از سوی دیگر امتیاز ایالات متحده آمریکا 7.95 بوده است. هم کانادا و هم آمریکا نسبت به سال 2017 جایگاه بالاتری را از آن خود کرده اند. در سال 2017 کانادا در جایگاه چهارم و آمریکا در رتبه نهم قرار داشت. از آن تاریخ تا کنون سیاست های مهاجرتی هر دو کشور مسیر متفاوتی را در پیش گرفته اند.

کانادا سیاست جذب مهاجران بیشتر را اتخاذ کرده و آمریکا مهاجرت را کاهش داده است. علیرغم این سیاست های متضاد نظر عموم مردمان کانادا و آمریکا نسبت به مهاجرت ظاهرا و نسبتا مثبت مانده است.

مهاجر پذیرترین کشور های دنیا در سال 2020

تاثیر سن و سال

طرح مهاجرپذیری مردمان هر دو کشور بر حسب سن و سال نیز متفاوت بود. هر چه بر سن و سال پاسخ دهندگان آمریکایی افزوده می شد مهاجرپذیری کمتری داشتند و آمریکایی های بالای 65 سال کمترین مهاجرپذیری را از خود نشان می دادند. در کانادا اما تفاوت چندانی به لحاظ تاثیر سن و سال در دید مردم نسبت به مهاجران مشاهده نشده است.

 

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیها

مهاجر پذیرترین کشور های دنیا در سال 2020 – ایرانیانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و در زمینه تحصیل خود تخصص و سابقه کار دارند می توانند از طریق کار در خارج از کشور نیز اقدام به مهاجرت نمایند. در اغلب کشور ها شما برای اینکه بتوانید به کار بپردازید باید ابتدا یک پیشنهاد کار داشته باشید.

اما کشورهای معدودی مانند آلمان و اتریش به شما اجازه می دهند که در مدت محدود 6 ماهه وارد آن ها شده و در خاک آن کشور به جستجوی کار بپردازید. کشور کانادا نیز دارای سیستمی امتیازبندی موسوم به اسکیل ورکر می باشد، که در صورتی که بتوانید امتیازات لازم را کسب نمایید از ابتدا اقامت دائم کانادا به شما اعطا می شود.

این کشورها دارای صنعتی قوی می باشند و نیاز زیادی به نیروی کار دارند. اغلب رشته های فنی و مهندسی در این کشور ها از بازار کار مناسبی برخوردار هستند و از درآمد مطلوبی نیز برخوردارند. به عنوان مثال برای تخصص آی تی در کشور آلمان و سوئد حقوقی به میزان تقریبا 4،000 یورو پرداخت می شود.

مهاجر پذیرترین کشور های دنیا در سال 2020

 بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

نمی توان یک کشور را معرفی کرد و آن بهترین کشور برای مهاجرت دانست. با توجه به علایق و شرایط هر شخص بهترین کشور مشخص می کند. کشورهایی مثل اتریش، آلمان، هلند، سوئیس، استرالیا، کانادا و آمریکا می توان از کشورهای محبوب برای مهاجرت نام برد.

مهاجر پذیر ترین کشورها کدامند

کشورهای پیشرفته اروپای غربی، کانادا، آمریکا و استرالیا را می توان از کشورهای مهاجر پذیر دانست.همچنینگرفتن تابعیت یک کشور خارجی در اغلب کشورهای پیشرفته و مهاجر پذیر پس از 3 تا 10 سال می توانید تابعیت بگیرید.

ghasrangasht call banner

11 دیدگاه برای ”مهاجر پذیرترین کشور های دنیا در سال 2020

 1. من کارگری ساده هستم ابرا رهایی ساختمان مهارت کامل دارم برای مهاجرت آماده گی دارم تعدادی نفر ۴نفر

 2. سلام روزبخیر میخواستم برای ورود به دبیرستان و شرایط اقامت دائمی در کانادا یا سوئد راهنماییم کنید زبان انگلیسی هم کامل مسلط هستم

  1. سلام روز بخیر
   لطفا با مشاورین ما در این زمینه تماس بگیرید راهنمایتون می کنند

   02122118085

 3. سلام من دندان پزشک هستم و دوسال هست کار میکنم ، شرایط کاریم به مهاجرت به استرالیا کمک میکنه؟ میتونم اونجا تو یکی دو ماه کار خودمو ادامه بدم؟

 4. سلام من 36 ساله هستم مجرد سابغه 9سال نگهبان بودن دارم قبلا کارخانه کاشی و سرامیک کار کردم کاری برای من هست

  1. سلام وقت بخیر
   باید شرایطون کارشناس بررسی کنه تا با توجه به شرایط بهتون پیشنهاد یدهند.

 5. سلام عزیزم.علی هستم
  ۴۶ ساله
  دارای کارت پایان خدمت و مدرک فنی حرفه ای در زمینه تراشکاری و جوشکاری و تعمیرات هیدرولیک
  مهاجرت به کانادا
  میتونم یا نه؟
  ۱۶ سال سابقه

  1. سلام روز بخیر
   لطفا با همکارای بخش مهاجرت تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *