مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا

در سال های اخیر میزان افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند افزایش بسیاری داشته است. گاهی افراد به دلیل اینکه خواهان پیشرفت شغلی در رشته و حرفه ی خود هستند ترجیح می دهند در جایی که رشد بیشتری در انتظارشان است مشغول به کار شوند. کانادا کشوری است که توسط بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری انتخاب می شود. به همین منظور دولت کانادا روش هایی را برای پذیرش مهاجر در نظر گرفته است که یکی از آنها مهاجرت از طریق کار یا جاب آفر کانادا ( job offer) می باشد.

جمعیت کشور کانادا به نسبت مساحت آن زیاد نیست و نیروی کار ماهر در این کشور نیز به میزان کافی وجود ندارد، به همین دلیل است که دولت کانادا از پذیرش افراد متخصص استقبال می کند. کانادا دارای دانشگاه هایی خوب با سطح کیفی بالا می باشد و اقتصاد آن تقریبا ثابت و البته رو به رشد است.

جاب آفر کانادا

 

جاب آفر کانادا چیست؟

همانطور که اشاره شد جاب آفر کانادا یکی از روش های مهاجرت به این کشور است و به این صورت است که شما به عنوان فرد خارجی نزد یک کارفرما که در کشور کانادا می باشد درخواست شغل می دهید. پس از بررسی مدارک و درخواست شما کارفرما نامه ای برای شما ارسال می کند که در آن شرایط کار، میزان حقوق، ساعات کاری و از این قبیل موارد ذکر می شود. بهترین وساده ترین روش برای پیدا کردن کارفرمایان در کانادا از طریق وبسایت های کاریابی است که به صورت روزانه آپدیت می شوند مانند  eJobbo، Career Builder، Eluta است.

چگونه جاب آفر کانادا را بگیرم؟

رزومه ای قوی تهیه کنید و در آن تحصیلات، میزان سابقه کار، توانایی های خود و خلاصه هر آنچه که می تواند در کسب موقعیت شغلی مناسب به شما کمک کند را در رزومه خود ذکر کنید. رزومه ی خود را برای کارفرمایی که از طریق سایت پیدا کرده اید فرستاده و منتظر پاسخ او باشید.

کار فرما معمولا نتیجه بررسی را از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد و سپس وقتی را برای مصاحبه شما تعیین می کند. کارفرمای شما ممکن است نیاز به LMIA (labour market impact assessment) داشته باشد. ال ام آی ای سندی است که میزان تاثیر نیروی کار خارجی بر اقتصاد و بازار کار کانادا را مشخص می کند. گاهی کارفرما نیاز به این مدرک دارد تا اثبات کند که هیچ نیروی کاری در داخل کانادا موجود نبوده است و وی مجبور به دریافت نیروی کار خارجی شده است. چنانچه نتیجه ال ام آی ای مثبت باشد اداره کار کانادا جاب آفر کارفرما را تایید کرده و کارجو می تواند برای ورک پرمیت اقدام نماید.

مصاحبه جاب آفر کانادا

مصاحبه جاب آفر کانادا اغلب به صورت آنلاین است. ممکن است از شما نمونه کار درخواست شود یا از شما خواسته شود درباره یکی از تخصص هایی که در رزومه خود به آن اشاره کرده اید توضیح دهید. در روز مصاحبه مسلط باشید و به هیچ عنوان استرس نداشته باشید. مکالمه ی احتمالی را با خودتان تمرین کنید و البته که دانستن زبان انگلیسی تا حد قابل قبولی مورد نیاز است.

جاب آفر کانادا

اقدام به مهاجرت

پس از اینکه پاسخ مصاحبه شما اعلام شد می بایست اقدام به درخواست ویزا کنید. با توجه به نوع جاب آفری که برای آن اقدام کرده اید باید برای کسب ویزا عمل کنید. متقاضیانی که قصد دریافت ویزای موقت کاری یا شرکت در پایلوت آنتلانتیک را دارند بعد از اینکه درخواست جاب آفر آنها مورد قبول قرار گرفت می توانند مستقیما برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند، اما اگر از طریق اکسپرس اینتری و یا سایر برنامه های مهاجرت استانی اقدام کرده باشید نیاز به گذراندن مراحل دیگری نیز دارید.

مدارک مورد نیاز برای جاب آفر کانادا

برای تقاضای کار یا جاب آفر کانادا نیز مانند سایر روش های مهاجرتی نیاز به یک سری مدارک دارید که در زیر آنها را برای شما شرح می دهیم:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. دو قطعه عکس پرسنلی
  3. ارائه سند ازدواج و یا سند شراکت در صورت وجود شریک کاری
  4. کلیه مدارک تحصیلی
  5. گواهی تمکن مالی و گردش حساب چند ماه اخیر
  6. ارائه مدرک زبان
  7. گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

هیچ مدرک تحصیلی خاصی برای جاب آفر کانادا در نظر گرفته نشده است. عموما با توجه به تخصص فرد گواهی های مورد نیاز و مربوط به آن تقاضا می شود. اما دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی که دیپلم ا ست ضروری می باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که دانستن یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی برای اخذ جاب آفر کانادا ضروریست و مزیت حساب می شود. همچنین دارا بودن نمره 6 آیلتس جنرال برای بیشتر موقعیت های شغلی برای در روز مصاحبه ضروری است!

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با امور مهاجرت کانادا و جاب آفر کانادا به سایت قصران گروپ مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *